Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

samsung galaxy s vs iphone 4

- - - - -
  • Please log in to reply
282 replies to this topic

#37
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View Postdragasani, on 11th January 2011, 22:14, said:

e 510/612 lire iPhone 4 la Apple Store.

nu si daca ai un prieten angajat care cumpara pe numele lui cu discount ;) am dat 430

#38
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Ozzy nu esti, tata, e absolut necesar sa te "rupi in figuri" pe forum ?! Nu poti sa te limitezi strict la subiect ?!
Ok, am inteles, ai IP4,  esti senzational de multumit de el, e telefonul telefoanelor, sa l stapanesti sanatos. Da, e un telefon bun. Da, are un sistem de operare stabil. Da, are un design dragut.
Esti happy acum ?!
Dar e depaaarte de a fi perfect. Cand o sa aiba acumulator ce poate fi schimbat, cand o sa poti sa i bagi un SD card, or another shit in el, cand o sa fie free si n-o sa mai fie legat de AppleStore/iTunes, etc, mai vorbim.

E, uite ca unora le place Samsung Galaxy S. Si asta e. Nici ala nu e perfect. De fapt telefonul e chiar Ok, Android ul nu e pe masura telefonului.
Tu, in schimb, tine o in continuare pe a ta. E mai cool asa.

#39
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010

View PostRoVal1972, on 12th January 2011, 10:04, said:

Ozzy nu esti, tata, e absolut necesar sa te "rupi in figuri" pe forum ?! Nu poti sa te limitezi strict la subiect ?!
Ok, am inteles, ai IP4,  esti senzational de multumit de el, e telefonul telefoanelor, sa l stapanesti sanatos. Da, e un telefon bun. Da, are un sistem de operare stabil. Da, are un design dragut.
Esti happy acum ?!
Dar e depaaarte de a fi perfect. Cand o sa aiba acumulator ce poate fi schimbat, cand o sa poti sa i bagi un SD card, or another shit in el, cand o sa fie free si n-o sa mai fie legat de AppleStore/iTunes, etc, mai vorbim.

E, uite ca unora le place Samsung Galaxy S. Si asta e. Nici ala nu e perfect. De fapt telefonul e chiar Ok, Android ul nu e pe masura telefonului.
Tu, in schimb, tine o in continuare pe a ta. E mai cool asa.

+1

#40
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Si inca ceva, apropo de IP4 pentru aia cu bani, SGS pentru aia mai amarati.
Daca tu crezi ca IP4 valoreaza 700EURO sau cat puii mei e, sau ca SGS face 500EUR, te inseli amarnic.
Suntem noi prea consumer-isti, fraieri de altfel, si le crestem astora profiturile. Si nu ma refer la noi astia 10-20-100 de pe forum, ci la milioanele de cumparatori. Sa nu mi zici the research and shit... Daca telefonul ala costa sa l produca mai mult de 100EUR, sa mi zici mie "MUTU"... ma rog, ala alt prost, da' e alt subiect. Si am fost generos spunand 100. Parerea mea. Cat de subiectiva posibil.

Iar daca mai insisti postand comentarii de genul celor de mai sus, n-o sa pot decat sa presupun ca esti un pustan de max. 23-24 ani cu bani de la tata care se rupe pe forumuri pe banii munciti de altii.

Cam atat.
Cum spuneam, bucurati va de ce aveti, ca maine nu se stie...

#41
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 15.02.2007

View PostRoVal1972, on 12th January 2011, 10:04, said:

Ozzy nu esti, tata, e absolut necesar sa te "rupi in figuri" pe forum ?! Nu poti sa te limitezi strict la subiect ?!
Ok, am inteles, ai IP4,  esti senzational de multumit de el, e telefonul telefoanelor, sa l stapanesti sanatos. Da, e un telefon bun. Da, are un sistem de operare stabil. Da, are un design dragut.
Esti happy acum ?!
Dar e depaaarte de a fi perfect. Cand o sa aiba acumulator ce poate fi schimbat, cand o sa poti sa i bagi un SD card, or another shit in el, cand o sa fie free si n-o sa mai fie legat de AppleStore/iTunes, etc, mai vorbim.

E, uite ca unora le place Samsung Galaxy S. Si asta e. Nici ala nu e perfect. De fapt telefonul e chiar Ok, Android ul nu e pe masura telefonului.
Tu, in schimb, tine o in continuare pe a ta. E mai cool asa.
E un telefon ok IP4 si atat. La fel si Galaxy S. Doar ca m-am saturat de discutia asta si de oamenii care iau mobilele prea in serios.  :thumbup:
Mai bine iesim la o bere si ne simtim bine  :kisstogether:

View PostRoVal1972, on 13th January 2011, 00:09, said:

Si inca ceva, apropo de IP4 pentru aia cu bani, SGS pentru aia mai amarati.
Daca tu crezi ca IP4 valoreaza 700EURO sau cat puii mei e, sau ca SGS face 500EUR, te inseli amarnic.
Suntem noi prea consumer-isti, fraieri de altfel, si le crestem astora profiturile. Si nu ma refer la noi astia 10-20-100 de pe forum, ci la milioanele de cumparatori. Sa nu mi zici the research and shit... Daca telefonul ala costa sa l produca mai mult de 100EUR, sa mi zici mie "MUTU"... ma rog, ala alt prost, da' e alt subiect. Si am fost generos spunand 100. Parerea mea. Cat de subiectiva posibil.

Iar daca mai insisti postand comentarii de genul celor de mai sus, n-o sa pot decat sa presupun ca esti un pustan de max. 23-24 ani cu bani de la tata care se rupe pe forumuri pe banii munciti de altii.

Cam atat.
Cum spuneam, bucurati va de ce aveti, ca maine nu se stie...
Sunt de acord cu tot ce zici  <_<  Sunt un pic de tot mai mare si stau de 8 ani pe banutii mei  B)  Doar ca-mi place sa arunc banii pe gadgeturi de care ma satur dupa o luna sau doua.
Apoi raman utile da' nu mai sunt asa interesante.  ^_^

Gata, destula caterinca de cresa. Amandoua sunt destul de bune dar nu le poti compara pentru ca ... sunt atat de mari diferentele de features. A alege intre ele e o chestie si de buzunar si de gust. Si ca sa nu ma caca pe mine, dupa achizitia unui IP4 va trebui o luna s-o las mai moale cu distractiile nocturne  :angry:

LE: cred ca un pic mai incolo o sa postez si ontopic, parerea mea despre cele 2 telefoane :P

Edited by nu_sunt_ozzy, 13 January 2011 - 00:25.


#42
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

View PostRoVal1972, on 13th January 2011, 00:09, said:

Si inca ceva, apropo de IP4 pentru aia cu bani, SGS pentru aia mai amarati.
Daca tu crezi ca IP4 valoreaza 700EURO sau cat puii mei e, sau ca SGS face 500EUR, te inseli amarnic.
Suntem noi prea consumer-isti, fraieri de altfel, si le crestem astora profiturile. Si nu ma refer la noi astia 10-20-100 de pe forum, ci la milioanele de cumparatori. Sa nu mi zici the research and shit... Daca telefonul ala costa sa l produca mai mult de 100EUR, sa mi zici mie "MUTU"... ma rog, ala alt prost, da' e alt subiect. Si am fost generos spunand 100. Parerea mea. Cat de subiectiva posibil.

Iar daca mai insisti postand comentarii de genul celor de mai sus, n-o sa pot decat sa presupun ca esti un pustan de max. 23-24 ani cu bani de la tata care se rupe pe forumuri pe banii munciti de altii.

Cam atat.
Cum spuneam, bucurati va de ce aveti, ca maine nu se stie...

Cred ca tocmai ti-a murit SGS-ul...mai esti asa inversunat sa sustii Androiul sau Samsungul?
Cat dai atata face...adevarata vorba.
Imi pare rau pt tine..dar sunt sigur ca il vei rezolva la garantie.

#43
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Posttkd29, on 24th January 2011, 16:34, said:

Cat dai atata face...adevarata vorba.
+ un bumper, ca sa aiba semnal. :naughty:  :lol:

#44
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Ei de unde ma? el are semnal cu caru... e doar o conspiratie impotriva apple aia cu semnalu :naughty:
Culmea e ca toti oamenii intregi la cap de pe forum care au aifon 4, au recunoscut ca are grave probleme in conditii de semnal slab. Numa tkd si inca vreo 2 au aifoane beton la semnal :naughty:

#45
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Da ,am o problema cu semnalu...imi scade o liniuta wow..imi vine sa dau cu el de pamant..sau mai bine sa-l donez..?
Pana acum nu mi sa intrerupt niciodata convorbirea si stau intr-o zona cu semnal nu tocmai stralucit.

#46
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Deja sunt (cel putin) 3 topic-uri diferite in care se dezbate ideea SGS vs I4 si cei mai multi aduc argumente putine catre deloc concrete.

Este cineva capabil sa traga o mica concluzie (mai mult sau mai putin obiectiva) ?

De exemplu, mie mi-a placut comparatia facuta de hubbabub1601 aici. Cu toate acestea, el s-a bazat pe experienta proprie, pe faptul ca le-a butonat pe ambele si nu pe argumente de genul "x oameni au cumparat produsul y, deci y e clar mai tare" sau "hardware-ul facut pentru X este dupa alt standard decat cel Y" (daca imi aduci si un link oficial care sa-mi demonsteze asta, si care exact e standardul ala si prin ce se deosebeste, jos palaria.)
Pentru aceasta eu l-am apreciat foarte mult.

Un review opus celui mai sus mentionat apartine celor de la GSMarena .
Nu am vazut pe nimeni sa vina cu o opinie argumentata cum ca cei care au scris review-ul au gresit undeva sau ca ceva nu a fost ok.

Nu mai faceti flame pe alt topic pe acelasi subiect in speranta ca acolo vă va baga cineva in seama. Daca aveti ceva bun de spus, spuneti, dar argumentati. In caz contrar.  exista alte topic-uri unde va puteti scrie o parerea neargumentata de genul "daca eu asa am zis, asa este punct".

P.S. Propun ca acest subiect sa fie dezbatut in continuare aici si nu pe celalalt topic de pe aceasta arie deoarece acolo comparatia este facuta intre mai multe telefoane, nu doar cele 2 (cu toate ca totul se rezuma la I4 vs SGS)

#47
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Post[ady], on 1st February 2011, 00:09, said:

De exemplu, mie mi-a placut comparatia facuta de hubbabub1601 aici.
Da, am citit si eu comparatia facuta de user-ul respectiv, dar nu uita ca el este fan Apple, deci...
Cam ce asteptai de la o persoana care sustine ( sau cel putin o facea acum cateva luni ) ca si 3GS-ul e mai bun decat Galaxy S? Sa zica ca I4 e mai slab? Implicit, I4 ar fi mai slab si decat 3GS... :death:

View Post[ady], on 1st February 2011, 00:09, said:

P.S. Propun ca acest subiect sa fie dezbatut in continuare aici si nu pe celalalt topic de pe aceasta arie deoarece acolo comparatia este facuta intre mai multe telefoane, nu doar cele 2 (cu toate ca totul se rezuma la I4 vs SGS)
Pai celalalte sunt de umplutura acolo, ca si in viata reala, de altfel. :lol:

#48
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006

View PostMUR_I0NUT, on 1st February 2011, 01:42, said:

1.Da, am citit si eu comparatia facuta de user-ul respectiv, dar nu uita ca el este fan Apple, deci...
Cam ce asteptai de la o persoana care sustine ( sau cel putin o facea acum cateva luni ) ca si 3GS-ul e mai bun decat Galaxy S? Sa zica ca I4 e mai slab? Implicit, I4 ar fi mai slab si decat 3GS... :death:


2.Pai celalalte sunt de umplutura acolo, ca si in viata reala, de altfel. :lol:

1. Nu mi-ai spus nimic nou. Fan non fan, unde greseste ce nu-i ok, etc. ?
Esti fan SGS? Foarte bine, fa o 'recenzie' in care arati ca ceea ce a spus userul respectiv este gresit sau nu este adevarat sau "cu toate ca ceea ce a spus este adevarat, a omis faptul blablabla care este mult mai important".
(un 'tu' impersonal).

El cum crezi ca a devenit fan Apple? Ai 2 jucarii(gadget sau ce-or fi ele), nu o preferi pe cea mai buna dintre ele? Crezi ca a devent fan Apple pentru ca SGS-ul ii placea mai mult ? A motivat de ce. Asta ar trebui sa faca toti cei care-si dau cu parerea
Nu ma intereseaza partea cu 3gs. E irelevanta pentru cazul acesta.

2. Tocmai de aceea am propus ca discutiile sa fie continuate in acest topic.

Edited by [ady], 01 February 2011 - 02:17.


#49
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Post[ady], on 1st February 2011, 02:17, said:

Esti fan SGS? Foarte bine, fa o 'recenzie' ...
1 - Nu sunt fan nimic, pur si simplu daca I4 era de 2 ori mai bun decat SGS (ca pretul il are dublu, la asta il intrece clar pe SGS :lol: ) imi luam I4, nu SGS.
In privinta recenziei, am sa i-o fac lui SGS 2 in mom in care pun mana pe el, :dribbledrool:  actualul model nu mai prezinta asa mult interes incat sa merite recenzii etc.

View Post[ady], on 1st February 2011, 02:17, said:

Crezi ca a devent fan Apple pentru ca SGS-ul ii placea mai mult ?
El e genul de om care nici nu concepe ca s-ar putea ca cineva sa faca un produs mai bun ca Apple. Am inteles ca si televizorul care il are tot Apple ii. Iti dai seama ca pt el nu exista tehnologie 3D etc, Apple ii miezul la tot, inclusiv televizoare.

Edited by MUR_I0NUT, 01 February 2011 - 03:10.


#50
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

View PostMUR_I0NUT, on 1st February 2011, 03:04, said:

1 - Nu sunt fan nimic, pur si simplu daca I4 era de 2 ori mai bun decat SGS (ca pretul il are dublu, la asta il intrece clar pe SGS :lol: ) imi luam I4, nu SGS.
In privinta recenziei, am sa i-o fac lui SGS 2 in mom in care pun mana pe el, :dribbledrool:  actualul model nu mai prezinta asa mult interes incat sa merite recenzii etc.


El e genul de om care nici nu concepe ca s-ar putea ca cineva sa faca un produs mai bun ca Apple. Am inteles ca si televizorul care il are tot Apple ii. Iti dai seama ca pt el nu exista tehnologie 3D etc, Apple ii miezul la tot, inclusiv televizoare.

Sa inteleg ca tu esti mai in masura sa-ti dai cu parerea cand pe unul din tel doar il vezi in poze si ala care le are pe amandoua nu poate, ca tu esti mai experimentat , m-am lamurit si de tine cu fanatismul asta.

#51
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
@tkd Nu stiu cat de obiectiv poate sa fie hubbabub1601 (developer ios daca nu ma insel?), care e inconjurat numai de produse apple, dar cu siguranta e mai obiectiv si mai echilibrat decat tine. Asta-i sigur...

#52
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Daca era fanboy atunci Galaxy nu avea ce sa caute la el .
El le are pe amandoua si a facut o comparatie , ca pe voi nu va incanta ca el a gasit minusuri la tel asta e alta treaba. Fanboy esti atunci cand telefonul are bube si voi continuati sa ziceti ca e perfect.

Eu nu am zis niciodata ca iphone 4 este cel mai tare si ca nu are minusuri . Cele din primele loturi au avut probleme, cu semnalul, cu senzorul de proximitate si pete galbene pe ecran, al meu este fabricat in decembrie , nu prezinta nici una din simptonele descrise mai sus, daca faptul ca imi scade o liniuta la baterie se considera problema , atunci recunosc ca din toate am o problema.

#53
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Raspuns dat unui user de pe forumul asta (tot in fund cazi pe unde mergi, nu stiu cum reusesti) pe un alt forum, in legatura cu marea lui dilema legata de lagfix, custom-rom, etc pe SGS: http://forum.compute...00/page-26.html  I s-a spus doar adevarul, acuma ca probabil n-a inteles nimic, asta-i alta mancare de peste.
Merita citit, este si in pagina urmatoare un post la fel de bun :OK:

Attached Files


Edited by MUR_I0NUT, 19 February 2011 - 19:37.


#54
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Tu folosesti custom rom? sau esti multumit cu softul stock?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate