Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

"Intro" doar o data.

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
laleagane_ballance

laleagane_ballance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 06.03.2010
Am cautat pe net dar nu am gasit nimic.

Am un script pe prima pagina (index.php), cu intrebarea : daca are peste 18 ani....
Acum e problema ca imi apare de fiecare data si nu vreau asta. Omu' o vrea sa dea back sau stiu eu... si e prea stresanta.

Cum fac sa apara decat o data ? De fapt cum e pe redtube :D, daca i-a dat o data, sa nu-i mai apara iar.

#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,148
  • Înscris: 05.12.2002
cookie

#3
laleagane_ballance

laleagane_ballance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 06.03.2010
Multumesc :D

#4
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Nu tu esti pustiulica care face siteuri?
http://forum.softped...m...t&p=8754147

Rusinica, sa nu fi stiut de cookie pana acum si totusi sa te lauzi ca faci siteuri....  :nonobad:

#5
vortecss

vortecss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 05.07.2009
netule e evident ca ti-a picat rau laleagane asta dar tie cred ca ti se pare ciudat pentru ca nu ai avut mare treaba cu zona counter-strike-ului :) daca te uiti toti astia cu cs-ul au forumuri de design/programare/etc ( goale bineinteles ) si cand posteaza cineva se dau rotunzi ca fac un logo cu AAA Logo :) ups ... i-am dat idei de programe :))
Oricum nu cred ca fura baiatu asta clienti altora mai seriosi :) in cel mai rau caz prinde cate 1 site pe luna, repet, in cel mai rau caz, si cu o valoare sub limita cheltuielilor cu cafeaua/tigarile necesare realizarii unui site de calitate :)

#6
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005

View Postvortecss, on 20th October 2010, 11:11, said:

netule e evident ca ti-a picat rau laleagane asta...
Oricum nu cred ca fura baiatu asta clienti altora mai seriosi...

Îmi pică chiar bine, doar mă amuzam :)
PS: Nu stau pe forumuri pt a căuta clienți, și în general lucrez f rar cu clienti români.

#7
laleagane_ballance

laleagane_ballance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 06.03.2010

View Postnetul, on 20th October 2010, 02:11, said:

Rusinica, sa nu fi stiut de cookie pana acum si totusi sa te lauzi ca faci siteuri....  :nonobad:
Netul te simti nebagat in seama ? Iar ai venit sa te lauzi ca furi scripturi de pe net si zici de mine ? :)) Hai iati-o la plimbare pe camp ca esti dus rau la cum te prezinti pe aici.

View Postvortecss, on 20th October 2010, 11:11, said:

netule e evident ca ti-a picat rau ....ma bag si eu in seama ca n-am ce face

Alt bagator de seama. Cu ce ajutati voi oamenii pe forum baieti ? Cu texte de 2 bani si comentari aiurea. Daca as fi in locul la administratori v-as da ban pentru off-topic si pentru prostie. Da, da, fix ban (si aici si pe cs) :)).

Am in jur de 4 clienti pe saptamana de n-am timp de ei si iese bani ca lumea pot sa zic. Intr-adevar, ste-ul ala nu e o creatie foarte reusita, dar exersam, invatam, practicam.  Acum am doi clienti cu 2 magazine virtuale la vreo 250 e fiecare :D Ce zici netule daca folosesc acelasi script (platforma) cu o simpla editare, termin in 4-5 zile ?

In schimb tu stai si astepti un client pe luna care sa te scoata din foame, ca la ce preturi cred ca ai... Bine, fiecare isi valorifica munca asa cum crede.

In fine... v-am spus sunteti bagatori de seama si va dati dastepti toti cu comentarii aiurea. La gara cu voi !

Edited by laleagane_ballance, 28 October 2010 - 05:17.


#8
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,593
  • Înscris: 16.03.2007
mai bine "ciocu mic" ca te vad iar ca vii pe aici sa intrebi nu stiu ce banalitate si nici bunica-mea nu iti mai raspunde!

#9
laleagane_ballance

laleagane_ballance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 06.03.2010

View Postlaffin, on 28th October 2010, 08:41, said:

mai bine "ciocu mic" ca te vad iar ca vii pe aici sa intrebi nu stiu ce banalitate si nici bunica-mea nu iti mai raspunde!
Vezi ? Va deranjeaza adevarul.
Ce banalitati nenea ? Banalitati sunt atunci cand sti lucrurile astea pe de rost, dar daca nu le sti ? Tu te-ai nascut invatat ? Cu atat mai mult in cazul in care am cautat inainte pe net rezolvare dar n-am gasit. Banalitati...

laffin daca esti om serios, spune-mi si mie... i-am zis eu ceva lu Neutru ? Bun, are dreptul sa posteze in topicurile deschise de mine (asta pana nu-i mai dau eu voie). Mi-a dat vreun sfat cum de altfel ar fi fost normal in cazul postarii ? M-a ajutat cu ceva ?

N-ai cu cine.... sariti toti, dar degeaba :))

Edited by laleagane_ballance, 28 October 2010 - 11:41.


#10
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postlaleagane_ballance, on 28th October 2010, 06:15, said:

Netul te simti nebagat in seama ? Iar ai venit sa te lauzi ca furi scripturi de pe net si zici de mine ? :)) Hai iati-o la plimbare pe camp ca esti dus rau la cum te prezinti pe aici.



Alt bagator de seama. Cu ce ajutati voi oamenii pe forum baieti ? Cu texte de 2 bani si comentari aiurea. Daca as fi in locul la administratori v-as da ban pentru off-topic si pentru prostie. Da, da, fix ban (si aici si pe cs) :)).

Am in jur de 4 clienti pe saptamana de n-am timp de ei si iese bani ca lumea pot sa zic. Intr-adevar, ste-ul ala nu e o creatie foarte reusita, dar exersam, invatam, practicam.  Acum am doi clienti cu 2 magazine virtuale la vreo 250 e fiecare :D Ce zici netule daca folosesc acelasi script (platforma) cu o simpla editare, termin in 4-5 zile ?

In schimb tu stai si astepti un client pe luna care sa te scoata din foame, ca la ce preturi cred ca ai... Bine, fiecare isi valorifica munca asa cum crede.

In fine... v-am spus sunteti bagatori de seama si va dati dastepti toti cu comentarii aiurea. La gara cu voi !
Eram pregatit sa-ti dau o pauza pentru jignirile aduse utilizatorilor care incearca sa te aduca cu picioarele pe pamant, dar pentru dumele pe care le-ai spus nu pot decat sa  :roflmao: :roflmaofast: :roflmao:  

Daca ai 4 clienti pe saptamana da-mi si mie macar unu sa ma imbogatesc si eu, dau o lada de bere / client.

#11
laleagane_ballance

laleagane_ballance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 06.03.2010
Nu ms :* Decat sa va arate omu' voua, mai bine isi baga un dejt.
As fi curios ...ce "jigniri", dar n-as mai vrea sa continuam subiectul ca o tinem pana maine si iar incepeti sa va laudati pe aici :P

Edited by laleagane_ballance, 28 October 2010 - 21:31.


#12
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Sti ce ma amuza la tine? Ne vorbesti de sus dar nu ai nimic de aratat.
Te lauzi ca ai 4 clienti pe saptamana dar habar nu ai de chestiile basic legate de HTML/PHP.
Ce sa mai spun ca nu poti face diferenta intre webmaster si programator (poate pentru tine un stomatolog este acelasi lucru cu un cardiolog :lol: ).

#13
laleagane_ballance

laleagane_ballance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 06.03.2010

View PostDarkAngelBv, on 28th October 2010, 22:33, said:

Sti ce ma amuza la tine? Ne vorbesti de sus dar nu ai nimic de aratat.
Te lauzi ca ai 4 clienti pe saptamana dar habar nu ai de chestiile basic legate de HTML/PHP.
Ce sa mai spun ca nu poti face diferenta intre webmaster si programator (poate pentru tine un stomatolog este acelasi lucru cu un cardiolog :lol: ).

Nu ai inteles nimic... Tu pentru mine esti poate un model, nu ma laud ca nu am cu ce, ba chiar am multe de invatat. Nu mai stau sa o iau iar de la capat... dar ca o simpla idee , totul a inceput de la chestia ca voi de fapt vorbiti la astia mai mici de sus. Voi nu vedeti ca a ajuns lumea cand deschide cate un topic si aici ma refer la incepatori, nestiutori, sa-si explice problema intr-un fel, ca voi nu cumva sa-l luati la misto cu texte d-alea de genu "daca nu sti sa cauti" sau "hai ca-ti caut eu pentru tine", "ia si pune mana pe carte mai bine".... "n" raspunsuri d-astea de ...nu stiu cum sa-i zic. Sunt sigur ca nu ma intelegi pentru ca din partea aia de sus nu se vede... Voi stind lucrurile astea, poate pe de rost, vedeti lucrurile altfel.

In fine, inchei subiectul aici ca n-are rost.

#14
ant7c

ant7c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.08.2010
problema nu este ca pui intrebari de incepator, ci faptul ca esti unul dintre superficialii din domeniu, care se autointituleaza web designeri, oferind calitate 0 pentru 2 lei... si pe deasupra mai ai si o atitudine negativa... eu cand eram la nivelul tau, stateam in banca mea. ceream feedback, puneam intrebari, dar nu saream la gatul nimanui daca nu imi convenea vreun raspuns.
nici unul dintre profesionistii din domeniu nu cred ca se teme de concurenta facute de cei ca tine. cei care vor site-uri pe bani putini vor cauta unul ca tine... cand vor vedea ca nu nu au rezultate, vor cauta profesionisti... iar daca nu ii intereseaza rezultatele pe care un site trebuie sa i le aduca, si mai bine... pentru ca un profesionist nu va dori niciodata sa lucreze pentru astfel de clienti.

Edited by ant7c, 29 October 2010 - 00:24.


#15
laleagane_ballance

laleagane_ballance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 06.03.2010

View Postant7c, on 29th October 2010, 01:23, said:

problema nu este ca pui intrebari de incepator, ci faptul ca esti unul dintre superficialii din domeniu, care se autointituleaza web designeri, oferind calitate 0 pentru 2 lei... si pe deasupra mai ai si o atitudine negativa... eu cand eram la nivelul tau, stateam in banca mea. ceream feedback, puneam intrebari, dar nu saream la gatul nimanui daca nu imi convenea vreun raspuns.
nici unul dintre profesionistii din domeniu nu cred ca se teme de concurenta facute de cei ca tine. cei care vor site-uri pe bani putini vor cauta unul ca tine... cand vor vedea ca nu nu au rezultate, vor cauta profesionisti... iar daca nu ii intereseaza rezultatele pe care un site trebuie sa i le aduca, si mai bine... pentru ca un profesionist nu va dori niciodata sa lucreze pentru astfel de clienti.

Am inteles... Disputa asta a inceput de la Neutru si inca unul si m-au enervat cand le-am aratat un site facut de mine si in loc sa imi zica si mie ceva de genu "lasa ma ca stim ca poti, o sa reusesti tu sa faci si ceva mai bun de atat" (gen), ei m-au luat cu d-alea ca fac site-uri de 2 lei si poate ca ar' fi fost de 2 lei, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te lauzi tu ca esti mare programator si eu un prost.

In fine. Ca ultima chestie, atat va zic. Clientii cand ma contacteaza, bineinteles ca imi cer un site, doua din portofoliu si in momentul in care le dau sti ce imi spun ? "Eu vreau site-u cam ca ala", "eu vreau ca celalalt" samd. Acum eu sunt mandru de mine ca clientii imi spun ca vrea ca ala sau ca celalalt sau ca nu stiu care, fapt din care inteleg ca nu fac site-uri chiar atat de proaste.

Inca o chestie. Ca o aproximare, din 10 clienti care ma contacteaza, cu 8-9 continui. Cred ca inseamna si asta ceva...

Stau 9-10 ore pe pc zilnic, urcat cu totul pe site-uri si cred ca am invatat multe de la acel exemplu de site pe care l-am aratat in topicul ala cu cearta cea mare. Tot mai am de invatat si parca in fiecare zi mai invat cate un lucru nou... Cert e ca nu sta treaba chiar asa cum credeti voi...  "oferind calitate 0 pentru 2 lei".

Edited by laleagane_ballance, 29 October 2010 - 01:01.


#16
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
@laleagane_ballance, nu ti-a vorbit nimeni de sus. Multi se cred web designeri, putini vor ajunge sa fie cu adevarat. Din pacate multi nu pot face diferenta intre un web designer si un programator.


Toti am fost mici, si unii poate inca mai suntem. Toti avem de invatat mereu (tehnologia avanseaza, daca nu inveti ramai in urma -> nu mai ai clienti -> ori iti gasesti alt job ori mori de foame).


Ca sa vezi ca eu nu vorbesc in necunostinta de cauza, vezi primele mele posturi pe SoftPedia, cand abia faceam cunostinta cu programarea:
http://forum.softped...S...;hl=&st=600

#17
laleagane_ballance

laleagane_ballance

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 06.03.2010
Am inteles. Eu inca sunt web-designer, cred... :P
"Cand o sa ma fac mare" sper sa-mi vad si eu trecutul asa :D

Edited by laleagane_ballance, 29 October 2010 - 01:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate