Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Probleme cu vecini-chiriasi galagiosi

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008

 2kappa, on 25 noiembrie 2014 - 13:49, said:

Probabil e setat goagalul tau gresit
Si asta-i posibil.  
Oricum, link-urile-s destul de neconvingatoare.  Un site de mamici, unu' de pescari... pare a fi ceva jargon.  Ceilalti doi probabil ca-s de la tine de pe scara.   :lol:

In fine, mi-am satisfacut curiozitatea.  N-am avut nici o intentie de flame, dar chiar n-am mai intalnit cuvantul si, chiar daca, din context, se cam deducea sensul, l-am cautat si nu l-am gasit.

#74
2kappa

2kappa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 02.09.2014
Am batut palma cu un vecin de la 4, 4 camere (ultimul etaj). Eu stau la 1, 3 camere. Schimb cu diferenta din partea mea. Partea frumoasa ca este pe colt iar dedesubt nu am pe nimeni, sunt plecati de hat ani in Canada, nu se intorc dar nici nu vand.Tranzactia este ca si finalizata deoarece e cam stramtorat si nu mai locuiesc copii cu ei. Ce cadou de Craciun!!!
O seara cat mai frumoasa sa aveti!Posted Image

Stire de ultima ora
S-a imbolnavit Ponta de Klaustrofobie.

Edited by 2kappa, 25 November 2014 - 19:22.


#75
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014
In ce provincie se foloseste "a craoni" pana la urma? Eu, moldovean de la tara, n-am auzit de el.

#76
clara2015

clara2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.03.2015
buna seara! in 2015 legea 61 se aplica? din pacate ma lovesc de aceleasi probleme, "oamenii" de genul acesta se trag la indigo? eu am doar cateva luni si imi doresc sa se termine cosmarul acesta cu vecinii prost crescuti si lipsiti de orice bun simt! in situatia mea sunt niste studenti si studente sunt trecuti 3 la intretinere dar vin muuuult mai muuuuulti, va inchipuiti cum se aude cand scapa pe jos fiecare cate ceva? sau cand urla? sau cand raaad in hohote? si eu ador sa rad sa ma simt bine alaturi de cei dragi mie, dar, aleg sa si respect si sa-mi exersez empatia, de obicei sunt o fiinta muuult prea buna si am tratat totul cu maxima diplomatie (din pacate cred) in sensul in care nu i-am batut, nu i-am injurat desi mai toti apropiatii ma intreaba si acum daca vreau sa vina sa mergem peste ei si nu sunt de acord la un moment dat am vrut sa fac eu singura asta :D si mi-a spus iubitul meu ca nu am voie nici sa le amenint dar sa le bat nici atat..caci eu o sa platesc pentru faptele acestea si ele vor urla in continuare asa cum au fost obisnuite acasa, trantesc usile, pana aproape de dimineata, muzica nu mai pun dupa primul repros adus lor de catre iubitul meu, pentru cateva zile s-au mai potolit, si apoi din senin tipete, urlete, haos, au alergat si pe tocuri prin casa, pitipoance 2015 remix banuiesc :)) ce sa zic...sunt multe de spus pe scurt am fost in mai multe randuri cand separat, eu, el, d-ul administrator, vecina de langa ei, cand impreuna cu administratorul, chipurile si proprietarul le-a dat termene peste termene, satul fiind de telefoanele mele in totiul noptii cand se trezeau ei sa petreacaaaa, este un bloc in care se aude aproape tot, mai ales dupa 23 cand cei mai multi dorm, afara este liniste, si eu as dormi daca as reusi, de fapt am reusit sa adorm si m-au trezit in toiul noptii cu discutii interminabile intre ei, cu urlete, cu scapari/aruncari de x lucruri pe jos, de usi trantite, trezire care mi-a provocat ulterior palpitatii, deoarece nu stiam daca vine cutremurul, razboiul sau intra hotii...la ei acasa asa faceau si nimeni nu le-a facut observatii au zis..in fine proprietarul a zis ca el este de acord sa plece in cazul in care vine politia, dar ca-i e mila de ei sa-i dea afara, desi mie, tatalui iubitului cat si administratorului ne-a comunicat telefonic faptul ca-i da afara ca nu se poate sa faca asa ceva, eu inregistrand cu un aparat foto doar o mica parte din haosul ce se auzea, din apartamentul in care locuiesc ei, in apartamentul unde locuim noi, apartamentul il platim in rate, iubitul meu locuieste aici de cativa ani, au mai fost chiriasi, mai puneau muzica, se mai certau (ff rar), dar nu deranjau in halul acesta (aproape zilnic), am pus afis jos la intrarea in scara, cu legea http://legeaz.net/co...11/art-320-cpen , cat si cu legea 61, in cazul in care voi chema politia, pentru ca privarea de somn este o forma de tortura si in momentul in care ti se aduce la cunostinta ca deranjezi ziua, seara si pana dimineata, iar tu faci tot ce te duce capul, consider ca sunt indreptatita sa imi cer dreptul la un camin linistit, fie ca vreau sa ma rog, sa meditez, sa citesc o carte, sa ma uit la un film sau orice activitate. As dori sa stiu acum in 2015, mi se respecta dreptul la odihna? intentionez sa ajung si la circa de politie pentru a depune o plangere impotriva proprietarului, pentru ca stie exact despre ce este vorba dar nu a luat nicio masura, o mocheta cauciucata, un covor gros, o amenintare clara ca-i da afara sau chiar sa-i dea afara, stia ca este un bloc linistit si tocmai de aceea multi au cumparat un apartament aici, dansul a vrut cu multi ani in urma sa cumpere si apartamentul in care locuim, din cutia milei se pare ca se fac multi bani, sau poate vorbesc eu prostii si omul are afaceri nu doar un salariu ca mine de care sa depinda si unde trebuie sa ajunga la program, ceea ce in ultimele luni nu prea s-a mai intamplat la mine, dansul urmeaza a se muta aici, cel putin asa spunea..si are un copil mic..ca si asta era o problema daca noi nu suportam zgomotul lor cum o sa ne descurcam cu un copilas mic (intreba dansul)? ei bine sa antifoneze podeaua macar, si cum am suportat cel putin 3 insi cu un comportament de copii mici lasati singuri, sper sa fie mai ok cu un copil nevinovat :D cel putin el nu cred ca alearga din camera in camera dupa ora 12 noaptea, tranteste usile, muta mobilierul, tipa, urla sau arunca pe jos dintr-o camera in alta de nu stii unde sa te mai duci..pana acum nu am realizat cat de rau poate sa fie la bloc, desi numai la bloc am stat..dar m-a ferit Doamne Doamne de specimenele astea, sper pe cale de disparitie ori pe cale de mutare la casa :) ! ne-am gandit si la antifonat dar costa fff mult si momentan nu beneficiem de atatia bani, am folosit si dopuri de urechi dar cu tot cu perna pe ureche parca tot ii auzeam, si am citit ca nu este indicat sa le folosesti pentru pot largi canalul auditiv si cand nu le ai e mai nasol :) libertatea lor se termina acolo unde incepe libertatea noastra! multumesc!

#77
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,467
  • Înscris: 20.02.2008
Cat ai scris textul asta ajungeai la sectia de politie si faceai o plangere. In plus in fiecare seara sunat la politie - bineinteles daca lucrurile stau chiar la modul expus de tine...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate