Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

Digi.tel si Digi.Mobil nelimitat catre Romtelecom și U.P.C.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
267 răspunsuri în acest subiect

#37
dan_ionescu

dan_ionescu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 420
  • Înscris: 04.04.2010

View Postkineceler, on 7th October 2010, 20:59, said:

Se chinuie să le bage fixomobile pe gât să facă mai ușor saltul spre un usim și nimic.
Nici macar, dai un mobil si gata, desi nu a fost elucidat efectul cancerigen al unui dispozitiv lipit milimetric de cap, mai ales la frecventele alea pe care merge 3 Ge. S-ar putea sa se lase cu ceva umflaturi necro in timp.

#38
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Vezi, d-aia nu renunță unii la fixul cu fir nici "morți".  :lol: Dar nici nu se prea mai descurcă în ziua de azi... Dar dacă trăiești în peșteră și nu ai ce discuta cu lumea decât când ești acăsică îți ajunge un fix cu fir.
P.S. 3G merge și în 900 de mhz, ca și gsm-ul.

Editat de kineceler, 07 octombrie 2010 - 20:49.


#39
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.550
  • Înscris: 16.12.2006

View Postdan_ionescu, on 7th October 2010, 17:51, said:

E o masura anti-clienti si in final anti-propria companie.  E jenant ca in anul de gratie 2010 umblati cu jmekerii din astea dar se pare ca asta e putilinta celor care au imaginat o asa masura.
cu ce deranjeaza aceste masuri pe un client ce-si duce la bun sfarsit contractul de 16 luni ?

nu e nici o scumpire si dupa ce trece perioada contractuala cine doreste poate sa rezilieze fara nici o plata suplimentara !

cei 6 lei de la chirie promotionala se cer daca clientul reziliaza inainte de termen ;)

#40
pamfil nastase

pamfil nastase

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.075
  • Înscris: 04.02.2007

View Postcatalinman, on 6th October 2010, 23:18, said:


Păi acolo scrie tot de 1 cent/min. cu Romtelefon. Deci unde e oferta nouă?

Bine, io nu sînt ahtiat, căci vorbesc moderat în general (asta fiindcă prefer să vorbesc cu oamenii direct, la telefon doar strictul necesar), deci n-o să mă înghesui la punctul comercial ca să refac contractul. Poate doar dacă nimeresc un moment cînd e lejereanu.

Dar apropo de discuție: ce atîta tevatură, cine vorbește mult cu RTC nu văd de ce se plînge că i se prelungește contractul cu 16 luni, iar cine nu vorbește decît ocazional cu RTC își pemite cei cîțiva cenți pe lună. Deci "take it or leave it".

Btw, și eu sînt circumspect de felul meu, dar crecă pe aria asta a telecomunicațiilor sînt cei mai mulți care caută la dinți calul de dar (și cei mai mulți trolli). În definitiv lucrurile sînt simple: există operatori discount (unde prețurile sînt imbatabile, dar relațiile cu clienții deficitare și te poți aștepta la ceva modificări sau taxe modice ulterioare) și operatori consacrați (unde - din păcate cu destule excepții - plătești mai mult, dar știi că ți se rezolvă mai repede reclamații și alte probleme).

Fiecare ar trebui să știe ce vrea. Și e bine că se reglementează legal din ce în ce mai precis toate treburile astea. Problema e că românu' nu se informează, iar apoi se plînge și umple netul de scandaluri. N-or fi marile companii niște societăți de binefacere (cum se așteaptă unii), dar nici cu clientul scandalagiu nu mi-e rușine.

#41
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.550
  • Înscris: 16.12.2006
acum se vede ?

Foloseste la maxim avantajul retelei noastre de telefonie fixa si telefonie mobila! Pentru numai 2 euro (fara TVA)/luna poti vorbi NELIMITAT catre fix si catre mobil in reteaua Digi si NELIMITAT catre reteaua fixa Romtelecom!

Fișiere atașate


Editat de catalinman, 07 octombrie 2010 - 23:48.


#42
pamfil nastase

pamfil nastase

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.075
  • Înscris: 04.02.2007
Haha, acum da, dar jur că adineauri era încă 1 cent/min. pe sit. Vă mișcați repede!  :lol:

#43
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.550
  • Înscris: 16.12.2006
:lol:

#44
dan_ionescu

dan_ionescu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 420
  • Înscris: 04.04.2010

View Postkineceler, on 7th October 2010, 21:47, said:

P.S. 3G merge și în 900 de mhz, ca și gsm-ul.
Nu si la RDS.

#45
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.139
  • Înscris: 24.09.2009

View Postpamfil nastase, on 8th October 2010, 01:04, said:

Haha, acum da, dar jur că adineauri era încă 1 cent/min. pe sit. Vă mișcați repede!  :lol:
este actualizat de marti

#46
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 719
  • Înscris: 16.01.2006
Sters

Editat de Cross-Gleam, 08 octombrie 2010 - 09:16.


#47
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postpamfil nastase, on 8th October 2010, 01:04, said:

Haha, acum da, dar jur că adineauri era încă 1 cent/min. pe sit. Vă mișcați repede!  :lol:
era de cateva zile dar nu ai dat tu refresh la pagina!

#48
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.532
  • Înscris: 30.03.2005
Ca de obicei, au oferte fara echipamente :(. Vroiam sa portez un nr de RTC pe un fixomobil, raspuns: "nu au mai mai avut fixomobile de prin martie si nici sperante ca vor fi in viitorul apropiat" :(

#49
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.550
  • Înscris: 16.12.2006
In Bucuresti sunt fixo-mobile, situatia din alte orase nu o cunosc !

#50
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postdan_ionescu, on 8th October 2010, 06:17, said:

Nu si la RDS.
Nici la mulți alții.

View PostKENSINGTON, on 8th October 2010, 18:56, said:

Ca de obicei, au oferte fara echipamente :(. Vroiam sa portez un nr de RTC pe un fixomobil

Îți spun eu că nu se merită portarea. Am ajus la concluzia asta după 14 luni de utilizare a două numere portate. Mă și înjură toți și îmi trezesc amintiri de la vechiul operator.

#51
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 555
  • Înscris: 06.12.2005

View Postdan965, on 6th October 2010, 19:32, said:

Am sunat azi la relatii clienti,pentru a modifica abonamentul actual de 2 euro cu cel care a intrat in vigoare la inceputul lunii.
Am de la rds doar telefonia de 2 euro,fixomobil+mobil fara a fi sub contract.
Raspunsul primit de la ei a fost ca nu pot trece la noile abonamente,doar daca fac unul nou. :w00t:
O alta conditie a fost ca daca renunt la abonamentul actual,nu mai pot face un altul,pentru o perioada de 6 luni. :puke:
Nu am mai auzit asa ceva la nici un operator,mare sau mic.E de rasul curcilor.
Daca astea sunt conditiile pe care le au,o sa ma duc cu telefoanele frumos si i-am salutat.
Era singurul serviciu pe care il am la RDS si ma dezamagesc prin modul in care procedeaza.
:angry:
asa traiesc ei la Redeseu cu senzatia ca lumea nu poate trai fara serviciile lor minunate si ofertele lor de neegalat :coolspeak:

#52
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 399
  • Înscris: 11.11.2009

View Postdan2002sv, on 7th October 2010, 20:23, said:

Isi inchide Romtelecomul pravalia cu asemenea optiuni pe fix de la RDS, doar cu 2 euro pe luna.
Chiar daca sunt e pe cale de disparitie fixul, e binevenita si chestia asta.
nu sunt un fan Romtelecom, dar cu 8 euro pe luna ai nelimitat in orice retea fixa...+ cosmote. cred ca suna destul de bine si mie imi convine oferta asta

#53
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Rețelele fixe sunt ca și inexistente. Maică-mea nu are cuplat nici un terminal la linia telefonică prin cablu. Cartela din fixomobilul meu a migrat din prima zi într-un mobil iar fixomobilul a ajuns la bunică-mea cu un prepay digi cu 0772 în el. O linie fixă este pur și simplu o aberație. Nu îl mai găsești pe om la telefonul fix decât printr-o minune.

Editat de kineceler, 08 octombrie 2010 - 22:39.


#54
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.390
  • Înscris: 21.11.2008

View Postkineceler, on 7th October 2010, 21:47, said:

Vezi, d-aia nu renunță unii la fixul cu fir nici "morți".  :lol:  Dar nici nu se prea mai descurcă în ziua de azi... Dar dacă trăiești în peșteră, și nu ai ce discuta cu lumea, decât când ești acăsică, îți ajunge un fix cu fir.
...

Ei, mai lasa Postulatele.

Ete ca io vorbesc fie de pe ORANGE PrePay, fie de pe DIGI.MOBIL, ..insa daca sunt Acasa, -catre DIGI.MOBIL-e.. sun de pe Fixul de R.D.S.. Sa se Iradieze altii -mai mult, daca Nu le pasa.

Personal, chiar m-am lamurit Destul cum este cu diversele tipuri de Energii, Frecvente, etc., ..mai ales ca am avut posibilitatea sa discut cu Oameni care se ocupa de Domeniu, si care Nu <manifesta> 'Spalarea pe Creier'.. indusa de Ignoranta, de mult Plin de Sine, de Interese Corporatiste, de 'Modernism' cu orice Pret, etc..  <_<


P.S.: Pt. Cine se intreaba De Ce scriu asa, am explicat-o in trecut, pe cateva Arii, ..si stiu acest fapt si cativa Moderatori, etc..
Tocmai fiindca unii Forumisti -Nu se opresc sa chiar Gandeasca mai profund.. cand fac niste Analize, doar Generalizeaza si Extrapoleaza grabit -totul, incercand sa induca drept Adevaruri Absolute niste.. "Aberatii".

Editat de Lopatar, 08 octombrie 2010 - 23:17.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate