Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Digi.tel si Digi.Mobil nelimitat catre Romtelecom și U.P.C.

- - - - -
  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#73
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 08.09.2006
Nu mai folosesc Digi de prin iarnă, după ce m-a exasperat ecoul pe RTC. Acum că e nelimitat s-a remediat sau tot nu se înțelege nimic?

#74
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 lucext, on 9th October 2010, 23:13, said:

Nu mai folosesc Digi de prin iarnă, după ce m-a exasperat ecoul pe RTC. Acum că e nelimitat s-a remediat sau tot nu se înțelege nimic?
Tu stai în tineretului și ai ecou pe digi... Te-ai gândit că poate nu e de la tine? Pe sibiel și viorele eu nu am avut această problemă. Nici alții de pe lângă casierie, pe văcărești și rădulescu motru nu am auzit să se plângă.

Edited by kineceler, 09 October 2010 - 22:20.


#75
lucext

lucext

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 08.09.2006
Poate nu prea vorbești pe RTC, că altfel nu se putea să nu auzi ecoul! Problema a fost clar recunoscută de la relații clienți și se tot rezolva... Mă bucur dacă chiar s-a rezolvat. Mai confirmă cineva?

#76
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 lucext, on 9th October 2010, 23:25, said:

Poate nu prea vorbești pe RTC, că altfel nu se putea să nu auzi ecoul! Problema a fost clar recunoscută de la relații clienți și se tot rezolva... Mă bucur dacă chiar s-a rezolvat. Mai confirmă cineva?
Cu vre-o 35 telefoane date la anaf, anre și isu (astea au rtc) și 17-18 primite săptămânal... e cam greu să îmi dau seama. Plus ce mai vorbea maică-mea cu bunică-mea. Și sunt trei telefoane în derivație simplă, paralel.
Dacă din digi.mobil în digi.tel sau digi.tel în digi.tel nu ai ecou e cam greu să fie vina rcs&rds că ai ecou cu romtelecom...

Edited by kineceler, 09 October 2010 - 22:34.


#77
andrei6775

andrei6775

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 09.05.2007

 kineceler, on 9th October 2010, 23:30, said:

Cu vre-o 35 telefoane date la anaf, anre și isu (astea au rtc) și 17-18 primite săptămânal... e cam greu să îmi dau seama. Plus ce mai vorbea maică-mea cu bunică-mea. Și sunt trei telefoane în derivație simplă, paralel.
Dacă din digi.mobil în digi.tel sau digi.tel în digi.tel nu ai ecou e cam greu să fie vina rcs&rds că ai ecou cu romtelecom...
Nu conteaza a cui e vina, pe client nu il intereseaza asta, conteaza ca digi e singura retea pe care am auzit ecou cand sun pe RTC, eu stau in militari. Pentru mine nu e deranjant ca oricum nu folosesc digi-telul, il tin doar ca e gratuit.

#78
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

 andrei6775, on 10th October 2010, 07:55, said:

Nu conteaza a cui e vina, pe client nu il intereseaza asta, conteaza ca digi e singura retea pe care am auzit ecou cand sun pe RTC, eu stau in militari. Pentru mine nu e deranjant ca oricum nu folosesc digi-telul, il tin doar ca e gratuit.
esti sigur ca e gratuit?

#79
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
am primit si eu "fractura" :

Attached Files



#80
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
tu nu iti iei factura de la sediu lor personal?
ca doar esti sef de echipa la rds

#81
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 andrei6775, on 10th October 2010, 07:55, said:

Nu conteaza a cui e vina, pe client nu il intereseaza asta, conteaza ca digi e singura retea pe care am auzit ecou cand sun pe RTC, eu stau in militari.
Păi îmi pare foarte rău pentru tine. Din păcate rcs&rds nu are cum să întervină asupra infrastructurilor antice ale altor operatori și să le remedieze "ecourile".
P.S. Romtelecom și-a cumpărat trotuar(e)...

 maistoru, on 10th October 2010, 13:45, said:

am primit si eu "fractura" :
Au și eu factură din aia  :D .

Attached Files


Edited by kineceler, 10 October 2010 - 18:49.


#82
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Noua oferta incepe sa-si faca simtit efectul. Dupa ce am fost azi in casieria de pe Libertatii, la contracte noi un domn care renuntase la UPC a facut contract 4 play incantat ca are nelimitat in RTC. La casierie intreba cineva de abonamentul de 2 euro cu nelimitat in RTC.

Dupa ce majoritatea clientilor vor primi in facturi noua, prevad o migrare masiva spre RDS.
Casieriile oricum sunt deja aglomerate. Ca e haos se stie deja.
Am vazut asta dupa ce am asteptat o ora la service apoi vizavi la contracte.

Am ajuns si prin Dr. Staicovici pentru schimbarea unui modem, personal mult mai amabil decat in casierii.
Am fost notat cu pixul intr-un registru la intrare - nivelul de tehnologizare RDS...
Apoi am fost invitat personal intrun birou dupa ce am asteptat cateva minute, foarte surprinzator pentru mine stiind de ce e in stare RDS in materie de relatii cu clientii.

Edited by danutz1, 11 October 2010 - 13:35.


#83
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007
ecou apare DOAR la operatorii care folosesc VOIP.pe telefonia clasica (antica...sic!)fenomenul NU se manifesta niciodata.dar dupa logica unora(o antena interna e mai eficace ca una externa :lol: )asta e .acoperire de kk pe partea mobila.ma descurc la limita cu fixomobilul.anumite persoane ar fi de cazul sa se abtina de la comentarii siropoase.

Edited by unchiujim, 11 October 2010 - 20:26.


#84
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Lasa ca sunt altii cu acoperire mult mai mica,dar mai au si nesimtirea sa ceara tarife mari.
  Nici macar n-au tupeu sa-si puna harta pe site.
  Ati ghicit despre cine e vorba?

#85
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 unchiujim, on 11th October 2010, 21:26, said:

ecou apare DOAR la operatorii care folosesc VOIP.pe telefonia clasica (antica...sic!)
Ce explicație fenomenală și tehnică. Da' de ce oare ai ecou de pe voip pe clasic iar de pe voip pe voip nu ai?
P.S. Alții au o acoperire așa de densă că dau cu capul în dulapii (dslamii) lor circulând pe trotuar (proprietate publică, nu privată).
P.P.S. Cum face linia clasică când scurtcircuitează? Csssssss... crrrrrrr... mrrrrrr?!?

Attached Files


Edited by kineceler, 11 October 2010 - 21:11.


#86
adimogos79

adimogos79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 06.10.2007
Nelimitatul in RTC se aplica si celor care au abonament de 2 euro anterior acestei oferte???

#87
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Nu. Decât dacă înnoiești abonamentul.

Edited by kineceler, 11 October 2010 - 21:11.


#88
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 kineceler, on 11th October 2010, 22:07, said:

Ce explicație fenomenală și tehnică. Da' de ce oare ai ecou de pe voip pe clasic iar de pe voip pe voip nu ai?
P.S. Alții au o acoperire așa de densă că dau cu capul în dulapii (dslamii) lor circulând pe trotuar (proprietate publică, nu privată).
P.P.S. Cum face linia clasică când scurtcircuitează? Csssssss... crrrrrrr... mrrrrrr?!?
....,,M-am adresat dumitale? Te rog să suni ocupat la altă masă".... recunosti citatul ? :nonobad:
referitor la poza : lipseste un stalp(probabil accident auto) .CT nu se monteaza pe fire.

Edited by unchiujim, 11 October 2010 - 21:21.


#89
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Vino tu în București, circulă pe Strada Plantelor, Strada Traian și altele din setorul doi, constată ce și cum și "sună ocupat la altă masă" că e replica mea.

Edited by kineceler, 11 October 2010 - 21:30.


#90
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Cu abonamentul asta le-a dat peste bot rau de tot grecilor care nu prea dau nelimitat nici in retele lor.
  Sa dai nelimitat catre reteaua concurenta e ceva.
  Si cand il mai vezi pe seful Romtelecom ca se lauda ca dispune de cash.....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate