Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Erotismul in fotografii

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
AvantGarde

AvantGarde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 25.04.2005

msdan, on Aug 7 2005, 20:55, said:

din linkul lui Mosotti toate mi se par erotice; femeile alea sunt frumoase, iar fotograful face treaba excelenta acolo

cat despre erotism cu barbatzi ca subiect: evette

<{POST_SNAPBACK}>

multumesc msdan..poate inteleg si ceilalti useri ca exista fotografie care degaja erotism si prin subiecte masculine...si nu trebuie sa simt  furnicaturi in "cuc"...parafrazand unii useri de pe aceasta arie, pt a-mi place o fotografie sau pt a vedea erotismul din ea. :worthy:  :worthy:  :worthy:

#56
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Am glumit mai oameni buni, am glumit !!!!

Stiti cine il loc sa zambeasca, se supara, se mira, se declara contrariat, cere explicatii suplimentare, critica sau contrazice ?

Edited by GunX, 08 August 2005 - 11:52.


#57
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

AvantGarde, on Aug 8 2005, 02:30, said:

multumesc msdan..poate inteleg si ceilalti useri ca exista fotografie care degaja erotism si prin subiecte masculine...si nu trebuie sa simt  furnicaturi in "cuc"...parafrazand unii useri de pe aceasta arie, pt a-mi place o fotografie sau pt a vedea erotismul din ea. :worthy:  :worthy:  :worthy:

<{POST_SNAPBACK}>


man, alea sint poze cu un cuc masacrat & bad looking. am poze mai bune cu cucu meu facute cu un benq  :death: erotism my ass  :death:

#58
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003

Mosotti, on Aug 8 2005, 06:01, said:

man, alea sint poze cu un cuc masacrat & bad looking. am poze mai bune cu cucu meu facute cu un benq  :death: erotism my ass  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


cucu' tau e erotic pt tine? lasa femeile sa ishi dea cu parerea de pozele alea, care, btw, sunt facute de o femeie :); crezi ca alea sunt erotice pt mine? sunt cel mult nishte fotografii bune (lumina e excelenta pe acolo), dar sigur sunt adresate mai mult prietenei/sotziei tale decat tzie :)

daca itzi sare cucul la vederea unui alt cuc, atunci ai probleme existentziale  :naughty:

#59
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu e vorba de saritul cucului, man. e vorba ca sint niste fotografii care se axeaza pe cuc  (un cuc naspa in cazul de fata). io le-as baga pe toate in seria "omu fara cap da cu cuc nasol". daca sint facute de o femeie nu inseamna decit ca se confirma inca o data vorba aia "femeile se gindesc numa la bipbipbip". inchipuiti-va statuile alea antice cu oameni in cucu gol, numa taiate de la git si de la genunchi. crap

#60
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
hai omule c-am glumit cu cucul ala :)


oricum erotismul fiecaruia, ca shi gusturile de altfel, este departe de a putea fi "shablonat"; pe mine unul ma cam lasa rece toate statuile antice (nu cred ca am afinitate prea mare pentru statui in general), deshi sunt absolut convins ca autorii lor au fost "aleshi" prin talentul care l-au avut

cat despre capul in pozele lui tanti care am dat-o exemplu, cred ca e vorba mai mult de "secretul modelului" decat de o compozitzie proasta; shi oricum in pozele alea cucul l-am cam vazut ultimul; tipul are un corp armonios (nu neaparat de atlet cu mushchi), fotografiile emana o curatzenie (din experientza proprie se pare ca lucrul asta da bine la femei :) ) fizica shi phisica; oricum eu imi cam dau cu presupusul in cazul asta, normal ar fi sa citim parerile unei femei

#61
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Msdan vrei parerea unei femei,m-am simtit vizata...uite-o...nu prea am,in primul rand ecranul meu de laptop imi arata neste chestii foarte intunecate....din ce-am reusit sa disting pt ca trebuie sa platesti ca sa vezi poza mare,nu m-a impresionat mai nimic....una singura,repet din ce-am reusit sa disting,"late night invitation"parea sa-mi induca oaresce chestie.
  Nu stiu,cred ca ori nu ma pricep la pozat,ori sunt prea exigenta,sunt rare fotografiile care chiar ma fac sa-mi intepeneasca degetul pe tasta si sa incep sa visez.Chiar sunt in momentul asta cam la pamant,am senzatia ca nu sunt buna de nimic,la fotografiile mele nu se comenteaza,nu se dau pareri pozitive.Imi vine sa mananc aparatul pe paine,sau sa-l arunc de la etaj.Iar cei ce ar trebui sa te invete prin sfaturi constructive,la obiect,fac separatie prin tacere,sau comentarii simple de genul "imi plac 123..".
  Nu vreau sa aduc acuze nimanui,dar m-am saturat sa ma zbat de una singura,am obosit.
  Este destul de grea fotografia si ca tehnica,aparatura nu mai spun de cate ori am vrut sa prind chestii de detalii si n-am avut cum,cand vad ca fotografiie mele nu-mi transmit nimic,nu iese nimic din ce as vrea,sunt banale :cursing: ,imi vine sa dau cu laptopul de pamant.
  Asa ca nu sunt cea mai indicata de a-mi da cu parerea...nici acum nici altadata

#62
merrycherry

merrycherry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.05.2005

Mosotti, on Aug 8 2005, 13:01, said:

nu e vorba de saritul cucului, man. e vorba ca sint niste fotografii care se axeaza pe cuc  (un cuc naspa in cazul de fata). io le-as baga pe toate in seria "omu fara cap da cu cuc nasol". daca sint facute de o femeie nu inseamna decit ca se confirma inca o data vorba aia "femeile se gindesc numa la bipbipbip". inchipuiti-va statuile alea antice cu oameni in cucu gol, numa taiate de la git si de la genunchi. crap

<{POST_SNAPBACK}>


Ok, am inteles ca femeile, dupa parerea ta, se gandesc numai la cucii care ti-au sarit tie in oki din fotografiile respective. Parerea mea, revenind asupra aceea ce am mai spus mai devreme, este ca nu "cucii" erau de observat acolo, ci cum au fost pusi in evidenta in contextul fotografiei (incadrare, lumina etc). E vorba de fotografii artistice, nu de snapshot-uri la "cuci". Daca tu ai putut remarca doar ce te doare, e  problema ta. Si mai departe ma abtin sa mai comentez.

Si daca tot va oripileaza "cucii" (din fel de fel de motive puerile), fotografia asta, de exemplu, nu a remarcat-o nimeni?
http://www.photosig....01&forward=user
sau pe asta?
http://www.photosig....01&forward=user

#63
merrycherry

merrycherry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.05.2005

ogarafgan, on Aug 8 2005, 14:56, said:

din ce-am reusit sa disting pt ca trebuie sa platesti ca sa vezi poza mare,nu m-a impresionat mai nimic....una singura,repet din ce-am reusit sa disting,"late night invitation"parea sa-mi induca oaresce chestie.

<{POST_SNAPBACK}>


Nu trebuie sa platesti, trebuie sa dai click pe poza si cand se deschide sa bifezi sa iti arate toate fotografiile, indiferent de continutul lor. ;)  Sunt partial blocate pentru protejarea minorilor, atat.

#64
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
tre sa repet: pagina aia e plina de cuci. trebuia sa puna cucii pe pagina a doua. un cuc care toarna un lichid intr-un pahar cam imi dau io seama ce poate sa exprime, insa nu e erotism. n-am spus ca toate sint cu cuci, insa sint majoritatea. anonimmatul modelului? ce-i aia? sau poate ca la modelul ala cucu e cea mai expresiva parte  :w00t:

#65
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
am dat click de-o mie de ori,majoritatea nu s-au deschis,una singura am reusit

#66
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
alege sa arata orice content din comboul ala ;)

#67
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003

Mosotti, on Aug 8 2005, 09:09, said:

tre sa repet: pagina aia e plina de cuci. trebuia sa puna cucii pe pagina a doua. un cuc care toarna un lichid intr-un pahar cam imi dau io seama ce poate sa exprime, insa nu e erotism. n-am spus ca toate sint cu cuci, insa sint majoritatea. anonimmatul modelului? ce-i aia? sau poate ca la modelul ala cucu e cea mai expresiva parte  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>


Mosotti - m-ai innebunit cu cucii aia frate... lasa-i naiba de cuci... fa tu o poza cu lumina aia de acolo shi pe urma zic ca toate pozele alea de acolo sunt cu cuci; tipul ala fara cap e barbatul fotografei, tipa e amatoare, nu pozeaza modele shi incearca pe aceasta cale sa-shi pastreze anonimatul familiei; nu oricine e dispus sa-shi afisheze identitatea cand e vorba de fotografii de genul asta (vezi chiar editzia prezenta a concursului softpedia)

ogarafgan - asta cred ca e o etapa la tine; or sa vina vremuri mai bune probabil; in general vin

#68
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Msdan multumesc,chiar esti singurul care mai faci referire la orice in general...
  ps...comentariile nu gadila nimic,iti dau o linie de urmat,nu uita ca pot fi negative sau critici si atunci te :death: ,dar te baga-n priza,nu te simti ignorat ca atunci cand nu exista

#69
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
sorry...negative sau critici,cred ca m-am repetat

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate