Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
mai am o problema

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 

IN ATENTIA ABONATILOR RCS & RDS - HBO VA FI SCOS DIN ANALOGIC!

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#55
ghidioneanu

ghidioneanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.12.2003
Am primit decodorul digital si la casierie am avut o surpriza placuta, cand am incheiat contractul , cu prelungirea aferenta de 16 luni( cat era inainte armata ! ) am primit gratuit pachetul HBO si o reducere a abonamentului de la 38 lei pe analogic la 32 lei HBO inclus. Am optat si pentru pachetul Cinestar, daca tot era...
Acum timp sa am sa ma uit la tv, eu in medie reusesc sa vad doua filme pe saptamana...serviciul e de asa natura.

#56
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,956
  • Înscris: 14.10.2008
@creatura85, "stingerea analogicului" initial programata in 2012, apoi amanata pentru 2015 se refera NUMAI LA TERESTRU, cablistii vor putea folosi analogic pe sarmele lor fie de cupru fie de sticla cat va vrea muschii lor,  :D asa ca nu se stie cand va disparea analogicul de pe cablu.

#57
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,539
  • Înscris: 16.12.2006

View Postghidioneanu, on 9th October 2010, 12:23, said:

Am primit decodorul digital si la casierie am avut o surpriza placuta, cand am incheiat contractul , cu prelungirea aferenta de 16 luni( cat era inainte armata ! ) am primit gratuit pachetul HBO si o reducere a abonamentului de la 38 lei pe analogic la 32 lei HBO inclus. Am optat si pentru pachetul Cinestar, daca tot era...
Acum timp sa am sa ma uit la tv, eu in medie reusesc sa vad doua filme pe saptamana...serviciul e de asa natura.
ai fost trecut de pe Extra pe Baza Special, de aici reducerea ;)

#58
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Mai exact, care este oferta RCS/RDS-ului in legatura cu acele decodoare digitale ?

Apropo, la Slatina HBO-ul inca e in picioare. De asemenea, cel putin eu prind atat baza, cat si extra, cu mentiunea ca am abonament doar pentru baza.

#59
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008

View PostNeaceasca85, on 9th October 2010, 15:00, said:

...
Eu zic ca inevitabil il vor scoate doar ca sa elibereze frecvente si vor lasa un numar de canale pe analogic pentru cei care nu isi permit mai mult (ar o chestie buna din partea RDS sa faca asa, un fel de pachetul saracului) :)

#60
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Prinzi, fiindca probabil stai intr-un Bloc unde s-a pus, sau urmeaza f. curand sa se puna -GPON, ..iar Filtrele 'Low-Pass' pt. EXTRA -au fost deja date jos de catre Angajatii lor, -in vederea acestui gen de Oferta...

http://www.rcs-rds.ro/promotii -GPON

" Oferta este valabila in: Bucuresti, Timisoara, Craiova, Sibiu, Cluj-Napoca, Constanta, Pitesti, Iasi, Brasov, Oradea, Deva. "

Sunt si alte Orase pe Lista, ..chiar daca Nu s-au trecut, inca, toate.

A Nu se uita ca: BRASOV, CRAIOVA, ORADEA.. sunt intre Orasele care chiar au un Statut de Monopol faptic R.C.S., pe partea de CABLU.

Dar, iata, totusi, ..o Noutate Buna, si in aceste conditii.


Iar Fidelizarea va fi un Element Fundamental.. pe care va marsa fiecare Operator, mai ales in aceste Vremuri.

#61
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Lume, Lume...

Iata ca H.B.O.-ul va ramane pe ANALOGIC, cel putin la Filiala BUDAPESTA-na, ..in Grila care va fi Valabila incepand cu 24.10.2010...

http://www.digikabel..... Budapest.pdf

Probabil ca aceia de la H.B.O. UNGARIA -Nu preseaza asa de mult.. sa fie scos si de pe ANALOGIC.  :lol:


Si, f. interesant, -sunt 3 Pachete pe ANALOGIC:

"Canale Publice, DIGI si DIGI+",

..iar PLAYBOY T.V. si PRIVATE SPICE -is in Pachetul DIGI (Ungurii Nu sunt asa de 'Pudici'..  :D ), adica un soi de BAZA de la noi, dar mai Extins, -avand si toate DISCOVERY-urile, VIASAT-urile, precum si 3 SAT. DE., etc. -incluse in acesta, ..si doar R.T.L. 1 DE., TRAVEL Channel, MEZZO T.V. FR. si SPORT 1 HU. & SPORT 2 HU. fiind in EXTRA...  :naughty:

Edited by Lopatar, 10 October 2010 - 21:39.


#62
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,539
  • Înscris: 16.12.2006
din pdf inteleg ca au 12 canale radio si pe analogic :D

#63
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Da, au Canale Radio si pe ANALOGIC, ..iar asta m-a mirat si pe mine. Vezi ca am scris mai multe, pe Topicul de ANALOGIC. Oricum, difera Numarul Radiourilor -in functie de Oras...


Fiindca Nu mai pot edita anterioara Postare, adaug...

3 Pachete pe ANALOGIC -BUDAPESTA:

"Canale Publice" (7 Frecvente) = ~ 15,19 - 15,49 RON,
"DIGI" (55 de Frecvente) = ~ 38,75 - 39,50 RON,
si "DIGI+" (60 de Frecvente) = ~ 44,95 - 45,82 RON.

[Curs de Schimb.. calculat la 155-158 de Forinti.]


Bine, de fapt.. in DEBRECEN sunt 4 Pachete,

existand si "DIGI MINI" (36 de Frecvente) = ~ 27,90 - 28,44 RON,
..iar Pachetul de "Canale Publice" fiind mai Ieftin {~ 8,22 - 8,37 RON} si avand 2 Frecvente in plus {adica 9},

-si cu "DIGI" avand 56 de Frecvente, -..precum si in acela "DIGI+" (61 de Frecvente) fiind A.X.N. in loc de R.T.L. 1 DE. -care, culmea, e in "DIGI MINI", spre deosebire de BUDAPESTA, unde este in "DIGI+"...  :lol:

http://www.digikabel..... Debrecen.pdf

Edited by Lopatar, 10 October 2010 - 22:32.


#64
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,956
  • Înscris: 14.10.2008
Oare ce imagine transmit pe canalele de radio de pe analogic, blank, adica ecran negru activ, sigla postului?  :D Trebuie sa existe semnal de imagine, caci altfel TV-urile nu deschid sunetul (muttingul).

#65
Ghepardi

Ghepardi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 23.02.2009
S-ar putea ca acele posturi de radio să meargă doar pe aparatele FM.  :D
http://forum.softped...howtopic=700365

View Postrz, on 24th January 2005, 19:37, said:

Povestea asta cu RADIO CABLE a avut un final nefericit la noi, in Brasov.
Da, TVS Holding (unicul furnizor CATV, din '93/94 si pana azi) a oferit abonatilor 2 posturi de radio nemtesti... cu muzica non-stop!
Nu au facut reclama si la acest lucru caci nu era nimc legal astfel ca multi abonati CATV nici nu au stiut de aceste posturi!
Se receptionau excelent (stereo, spre deosebire de TV care erau toate mono, prin cablu)
Conditia era ca aparatul sa fie doar in apropierea cablului... eu infasuram pur si simplu firul de la antena FM, pe cablul coaxial, si se auzea perfect!

Edited by Ghepardi, 11 October 2010 - 08:44.


#66
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,956
  • Înscris: 14.10.2008
Ah, da, ca la faza cu DOCTOR FM BRASOV, am citit in 2007 pe Softpedia asta cu cablul pus la antena FM a radioului. Oricum pe televizoare nu aveai decat ecran negru cazut pe frecventele radiourilor, poate doar cu cele alb negru care nu au mutting se puteau auzi.

Edited by Neaceasca85, 11 October 2010 - 12:13.


#67
Ghepardi

Ghepardi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 23.02.2009
Pe HBO mai apare acel anunț? De pe canalele pentru adulți văd că au scos mesajul.

Edited by Ghepardi, 13 October 2010 - 15:38.


#68
uandreiu

uandreiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 22.03.2010
Nu mai apare nimic. E totul negru.

#69
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Referitor la radio pe cablu si la pitesti a fost mai demult peste DISCOVERY care era in UHF-1 RADIO CONTACT.

#70
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,956
  • Înscris: 14.10.2008
Si eu imi amintesc ca la Calimanesti-Caciulata era PRO FM cu imagini inregistrate pe Discovery, care nu avea program 24/24 la acea vreme, prin 1997 sau 98. Sau erau pe canalul propriu bagate in timpul zilei aceste 2 lucruri, nu mai stiu exact.

Reamintesc ca la Slatina intre 1998 si 2002 am avut Romantic FM preluat de pe satelit si difuzat pe Videotext. In 2002 au schimbat calculatorul cu unul cu Win XP si l-au scos, trecand pe Winamp, care este si in prezent.

Edited by Neaceasca85, 14 October 2010 - 14:17.


#71
edydotmail

edydotmail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 22.02.2009
voi mai aveti HBO pe analogic? la mine inca e prezent.

#72
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,539
  • Înscris: 16.12.2006
in unele orase a disparut de pe analogic, in altele nu :)

de exemplu in Bucuresti inca este !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate