Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 

IN ATENTIA ABONATILOR RCS & RDS - HBO VA FI SCOS DIN ANALOGIC!

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#1
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
PENTRU A VA PUTEA BUCURA IN CONTINUARE DE PROGRAMELE HBO, TREBUIE SA ACHIZITIONATI DE LA CENTRELE RCS-RDS DECODOR DIGITAL.


Asta inseamna ca urmeaza sa se bage canale noi pe digital odata cu eliberarea frecventei HBO analogic :thumbup:

Edited by edyttzu, 27 September 2010 - 20:49.


#2
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Postedyttzu, on 27th September 2010, 21:46, said:

PENTRU A VA PUTEA BUCURA IN CONTINUARE DE PROGRAMELE HBO, TREBUIE SA ACHIZITIONATI DE LA CENTRELE RCS-RDS DECODOR DIGITAL.


Asta inseamna ca urmeaza sa se bage canale noi pe digital odata cu eliberarea frecventei HBO analogic :thumbup:



asta stiam de mult.ne spui si de cand va fi scos? o sursa,ceva...ca asa,si eu am auzit ca o sa fie scos,candva...

#3
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
[ http://img828.imageshack.us/img828/331/image09272135hbo.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
megafan de unde ai screen-u' ca parca nu se scosese inca din bucuresti?
PS: odata cu HBO au fost scoase PLAYBOY si PRIVATE SPICE, iar in modificarea avizelor de pe cna.ro parca scria ca o sa intre pe analogic FASHION TV si TRAVEL sau ma insel?

#5
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Si mie imi apare pe TV mesajul ala! Pot spune ca era bunicel ca il aveam moca  :P si mai trageam un ochi cand nu aveam ce face! Oricum filmele pe care le arata sunt 95% de kkt si le mai si repeta intr-una! Parerea mea e ca nu merita HBO atata timp cat torentii si hub-urile sunt pline de filme pe alese si HD!

Edited by dan84, 27 September 2010 - 21:55.


#6
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postdondhanny, on 27th September 2010, 22:43, said:

megafan de unde ai screen-u' ca parca nu se scosese inca din bucuresti?
PS: odata cu HBO au fost scoase PLAYBOY si PRIVATE SPICE, iar in modificarea avizelor de pe cna.ro parca scria ca o sa intre pe analogic FASHION TV si TRAVEL sau ma insel?

De la voi. L-am pus și aici. La București încă mai este. Nu te înșeli.

#7
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Sunt curios pentru cat timp vor lasa mesajul acesta in loc sa bage alte programe

#8
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postdondhanny, on 28th September 2010, 00:40, said:

Sunt curios pentru cat timp vor lasa mesajul acesta in loc sa bage alte programe
Cum a fost și la U.P.C.  :rolleyes:  :naughty:

#9
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
astept sa dispara HBO de pe analogic si in Bucuresti  :rolleyes:

#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Interesant este ca nu Bucurestiul este primul oras din care zboara, ci Pitestiul. Slatina: HBO still on.

#11
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
la satu mare a disparut de vreo 3 luni HBO-ul de pe analogic. un mesaj asemanator cu cel postat anterior este difuzat in locul lui. iar canale noi nu au fost introduse.

#12
Ghepardi

Ghepardi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 23.02.2009
Parcă și la Râmnicu Vâlcea a fost scos săptămâna trecută. Acum trebuie să vină în fiecare scară de bloc să scoată filtrele pentru a putea vedea eventualul post înlocuitor?

#13
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Pai da, trebuie scoase NTF-urile de pe S-12 care sunt instalate in cutiile de bloc. Dar oricum acolo unde s-au GPON-izat scarile cred ca nu mai exista filtre.

#14
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postcatalinman, on 28th September 2010, 02:30, said:

astept sa dispara HBO de pe analogic si in Bucuresti  :rolleyes:
Și eu aștept să-l scoată din analogic...  :rolleyes:  :naughty:

Edited by megafanro, 28 September 2010 - 11:04.


#15
Sorinache2010

Sorinache2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 24.05.2010
Hbo-ul este un canal bun.Dar sunt destule de filme la RDS.

Edited by Sorinache2010, 28 September 2010 - 13:15.


#16
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View PostSorinache2010, on 28th September 2010, 14:00, said:

Hbo-ul este un canal bun. Dar sunt destule de filme la RDS.
Subscriu. La R.C.S. sunt multe canale de filme, inclusiv pachetul HBO în digital. 

Quote

@Sorinache2010: Când va merge panoul voi rezolva problema.
 

Edited by megafanro, 28 September 2010 - 13:35.


#17
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
Inca o magarie a celor de la RCS&RDS. DE CE?
Pai e simplu...pana in 2012 trebuie realizata trecerea la televiziune digitala, si la ce se aude pana acum, firma de cablu trebuie sa suporte costurile pentru dotarea abonatilor pe analogic cu decodoare digitale. Dar cum ei nu vor asa ceva, au scos HBO si au pus in loc un anunt care te invita sa treci tu singur la digital.
Poate peste 3 luni de zile vor urma alte canale din categoria Discovery sau Eurosport. Le vrei? Pai iti trebuie decodorul. Si uite asa in 2012 vor mai fi doar putini clienti pe analogic...si uite-asa isi reduc ei costurile.

Haideti sa facem discutia asta constructiva. Eu nu vreau sa imi iau decodorul lor de cacao...pentru ca eu am 2 TV-uri in casa si nu pot sa ma uit la acelasi canal. Iar 2 decodoare nu o sa pot lua decat daca unul e cumparat.

Cei care au TV-uri cu receiver digital DVB-C pot spune cum receptioneaza canalele digitale? Sunt criptate toate sau doar HBO? Recomandari? Solutii de a avea 2 TV-uri in casa si un singur decodor?

#18
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

Quote

Inca o magarie a celor de la RCS&RDS. DE CE?
Pai e simplu...pana in 2012 trebuie realizata trecerea la televiziune digitala, si la ce se aude pana acum, firma de cablu trebuie sa suporte costurile pentru dotarea abonatilor pe analogic cu decodoare digitale. Dar cum ei nu vor asa ceva, au scos HBO si au pus in loc un anunt care te invita sa treci tu singur la digital.
Poate peste 3 luni de zile vor urma alte canale din categoria Discovery sau Eurosport. Le vrei? Pai iti trebuie decodorul. Si uite asa in 2012 vor mai fi doar putini clienti pe analogic...si uite-asa isi reduc ei costurile.
Alo,Alo, asta e pentru digital terestru (cu 2015 nu 2012)...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate