Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Deficiente Synertek S200

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
cool

#20
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
phai prezentatzi shi voi "anomaliile tehnice" care apar  ...pt ce ce nu au tel

#21
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002

Quote

Originally posted by drfan
phai prezentatzi shi voi "anomaliile tehnice" care apar  ...pt ce ce nu au tel

La mine dupa [gl]MENIU + 9 + SAGEATA SUS[/gl] pe ecran pe langa meniul initial apar haotic niste "heroglife"/cifre dispuse destul cam pe tot ecranul fara nici o ordine...
Dupa [gl]MENIU + 7 + SAGEATA SUS[/gl] in loc sa apara meniul normal cu 1,2,3 apare 1,5,3...
...si probabil mai sunt cateva chestii...
Mai descoperisem ceva timp si o chestie in agenda, la nemerele sterse... daca cautai dupa pozitii, regaseai acele numere, insa cu o "balarie" in fata... parca ar fi fost pe HDD la "Lost & Found" :rolleyes:

#22
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
meniu -> 0
ce dreq e aia?

#23
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Originally posted by Sammy
meniu -> 0
ce dreq e aia?

Pai scrie: Cod Service ... ma gandeam acum cateva zile ca daca incerc cate 3000 de combinatii pe zi (adica 24.000 de tastari pe zi) cam intr-un an gasesc acel cod ;)

Inca 2 buguri: trimiteti un sms prin portal si dati enter la sfarsit de linie(de pe windows). Enterul din windows are 2 caractere la sfarsit de linie: CR & LF. Unul dintre ele apare ca "maimutoi" (hieroglifa, iconita sau cum vreti sa-i spuneti) pe Synertek.  Si daca ultimul caracter (cel de-al 160-lea) este un enter atunci o sa aveti surpriza sa vedeti pe jumatate de ecran sms-ul, pe cealalta ora curenta.

:OK:

PS: Synertek S200 e de fapt Widetel WCX 150

#24
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
ma, se pare ca acest ... ceva... are mai multe buguri decat features. vorba aia, lista ce NU va place e atat de lunga incat mai bine scriatzi ce va place la el :)

#25
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Originally posted by arty
ma, se pare ca acest ... ceva... are mai multe buguri decat features. vorba aia, lista ce NU va place e atat de lunga incat mai bine scriatzi ce va place la el :)

:P  :P  :P

Pai imi place ca pot sa vorbesc 500 de minute oricand fara sa platesc mult si ca am mail pe el.

ps: sa nu uit... LED-urile :)

#26
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

Pai imi place ca pot sa vorbesc 500 de minute oricand fara sa platesc mult si ca am mail pe el.  

ps: sa nu uit... LED-urile

  Mda, pai asta e unul din motivele pt care Synertek-ul s-a vindut bine.  La prima vedere te atrag zecile de mii de lumini si culori de pe ecran si tastatura precum si o gramada de tonuri tzipatoare. Aa, si sa nu uit, tastele de navigare cu poleala. :cool:
  Macar asa mai compenseaza pt carentzele existente pe partea de soft.


#27
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

Quote

Originally posted by Masterboy


 te atrag zecile de mii de lumini si culori de pe ecran si tastatura precum si o gramada de tonuri tzipatoare. Aa, si sa nu uit, tastele de navigare cu poleala. :cool:  

eu nu as cumpara un tel pt ce ai precizat u mai sus!!

da' poate exista shi pers care pun accentul pe asta

#28
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Drfan, avind in vedere ca in Ro, multi isi iau telemobil doar pt fitze
fiindca are zeci de mii de culori si smenuri, nu mai mira pe nimeni.
    Eu cred ca nu ar fi vindut Zapp-ul nici macar un sfert din
Synertek-uri(in special la pustani si snobi) daca nu le le-ar fi
luat ochii cu zecile de mii de led-uri, culori, tonuri, vibratii etc.

#29
Bogdanra

Bogdanra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 08.08.2002

Quote

Originally posted by Masterboy
Drfan, avind in vedere ca in Ro, multi isi iau telemobil doar pt fitze
fiindca are zeci de mii de culori si smenuri, nu mai mira pe nimeni.
   Eu cred ca nu ar fi vindut Zapp-ul nici macar un sfert din
Synertek-uri(in special la pustani si snobi) daca nu le le-ar fi
luat ochii cu zecile de mii de led-uri, culori, tonuri, vibratii etc.

Masterboy... poate este asa cum zici, am vazut si eu ca piata de mobile este asa. Dar S200 nu mi se pare un telefon fitzos... Vibratii, alerte si 2-3 jocuri sunt ... sa zicem, ceva standard. Nu are nu stiu cate LED-uri, ci doar 2 (unul de semnal si unul de ecran, ultimul este intr-adevar multicolor), dar nu e ceva care sa iasa in evidenta.

Dar faptul ca scrii in culori obositoare MasterBoy si SoftNEws si ai o poza mare mi se pare mult mai fitzos. Si de unde stii tu cum arata INTR_ADEVAR un s200? ai unul in mana?

Sper ca nu ai uitat de acel Kyocera care trebuie sa mi-l aduci. Decembrie este aproape...

Nu voi raspund ela flame-uri, oricum daca vreti s avedeti cum se comporta un S200 , drfan de exemplu, ma puteti contacta pe private. Asta in cazul in care ati vrea s ava abonati la Zapp si nu stiti daca este adevarat sau nu si cat anume din ce abereaza unii iar altii spun cu bun simt...

#30
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

Dar faptul ca scrii in culori obositoare MasterBoy si SoftNEws si ai o poza mare mi se pare mult mai fitzos. Si de unde stii tu cum arata INTR_ADEVAR un s200? ai unul in mana?
Sper ca nu ai uitat de acel Kyocera care trebuie sa mi-l aduci. Decembrie este aproape...

  Bogdanele, deci am pus mina pe un Synertek in tara la inceptul
anului inainte de a fi lansat oficial cind am fost in RO. Probabil tu nu stiai decit de Hyundai atunci.
    Faza de katerinka cu Kyocera 2135 e de mult expirata iar faptul ca o amintesti din nou dovedeste cit de naiv esti. la fel te-ai oparit le la gluma lui Sammy cu antena exterioara. Telefonul este
intr-adevar tri-mode, si dual band, insa nu si pe 450mhz :degetele:
     Ce pot sa-ti aduc daca te intereseaza este un Benefon Dragon
sau Exion pe NMT pe care nu le gasesti in RO( cu un semnal radio si calitate a vocii  care depaseste cu mult cele ale lui Hyundai si Synertek. :cya: )
    Insa sper sa nu ma faci sa-l order aiurea si sa nu-l cumperi ca atunci chiar ca ti-l bag pe git :nu:
.
    
PS Vad ca iar ai revenit la mica ta pasiune de a face reclama si demonstra "performantzle" Zapp. -Pick_nose

#31
Bogdanra

Bogdanra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 08.08.2002

Quote

Originally posted by Masterboy


 Bogdanele, deci am pus mina pe un Synertek in tara la inceptul
anului inainte de a fi lansat oficial cind am fost in RO. Probabil tu nu stiai decit de Hyundai atunci.
   Faza de katerinka cu Kyocera 2135 e de mult expirata iar faptul ca o amintesti din nou dovedeste cit de naiv esti. la fel te-ai oparit le la gluma lui Sammy cu antena exterioara. Telefonul este  
intr-adevar tri-mode, si dual band, insa nu si pe 450mhz :degetele:
     
   Insa sper sa nu ma faci sa-l order aiurea si sa nu-l cumperi ca atunci chiar ca ti-l bag pe git :nu:
.
   
PS Vad ca iar ai revenit la mica ta pasiune de a face reclama si demonstra "performantzle" Zapp. -Pick_nose

Pai vreau si eu un NMT care depaseste performantele lui S200: adica cred ca un www browsing care sa stie flash ar fi destul...sau macar frame-uri.
Nu ai precizat nicaieri ca e caterinca, doar ai mintit si nu ai spus nicaieri

Cat priveste iubirea mea cu Zapp-ul... Macar e sincera. Si BTW... ce stii tu S200 de la inceput de an e total diferit de ceea ce este pe piata acum intr-adeavar, Sorry. Si stiam de S200 din noiembrie 2001, chiar octombrie. Restu daca vrei private.

PS: Mie nu imi spui Bogdanele... Okie? asta daca ai obraz

#32
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
Niste lucruri care nu s-au spus despre s200:
*are jocuri, dar in afara de poker nu se poate utiliza nici un alt joc datorita cipului foarte slab
* ai internet dar din cauza procesorului merge f incet, renteaza sa-l folosesti de pe terminal doar daca ai taxare la mega
* culorile LED-urilor difera chiar si intre telefoanele fabricate in aceeasi zi. Am avut in mana 3 s200 si culorile aveau nuante diferite
* bug-ul de meniu e valabil si la jocuri: meniu-1-6 si de aici orice tasta intre 6 si 9 dupa care apasati pe butonul sus. :)
* mi s-a intamplat de mai multe ori sa piarda legatura in timp ce trimitea un sms ... ca dati seama ce placere sa ma apuc sa-mi rup degetele din nou sa scriu 160 de caractere
* metoda predictiva de introducere a textului e absolut IDIOATA. daca apas 7-2 (adica sa) el imi scrie ra, de parca ar exista cuvantul ra in lb. romana... trebuie sa apas pe jos si sa selectez sa

... mai ma gandesc ...

ps: e destul de rezistent telefonul la impactul in mod repetat cu un perete (norocul meu:) )
ps2: nu, nu am zis ca zapp sucks ci ca s200 & h100 sucks ;)

#33
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by zuppy
 
Pai imi place ca pot sa vorbesc 500 de minute oricand fara sa platesc mult si ca am mail pe el.  

Ma intreb de cate ori trebuie sa'tz incarci telefonul ca sa POTZI sa vorbeshti cele 500 de minute...

#34
Bogdanra

Bogdanra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 08.08.2002
De 5 ori, aproximativ, poate 6, depinde de zona... Depinde si de baterie

#35
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Originally posted by arty
Ma intreb de cate ori trebuie sa'tz incarci telefonul ca sa POTZI sa vorbeshti cele 500 de minute...

Chiar nu mi-a trecut prin cap sa vorbesc 500 de minute in mai putin de o luna. Si ca tot esti rautacios in mod gratuit calculeaza de cate ori trebuie sa incarci un 3310 ca sa vorbesti 500 de minute (te asigur ca tine mai mult s200 decat un 3310).

#36
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
zuppy: rautacios ? poate in inchipuirea ta... te'am intrebat o chestie simpla referindu'ma la ce spuneai tot tu. comparatzia cu 3310... imi scapa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate