Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Deficiente Synertek S200

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#55
MihaiDobrescu76

MihaiDobrescu76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 05.12.2002
Au trecut doua luni fara 6 zile, timp in care am avut timp sa-mi testez Synertek S-200 -le suficient, zic eu. In momentul de fatza, tzinand cont de faptul ca asta e primul meu telefon mobil shi ca il folosesc ca telefon mobil doar ca sa primesc, din an in pashti, cate un apel, in rest este o alternativa temporara de dial-up, pana imi voi instala Internet prin cablu de date sau prin cablu coaxial de TV, pot sa zic ca sunt nemultzumit de urmatoarele deficientze alte terminalului Synertek S-200:

1. Programul de introducere al textelor pentru e-mail-uri sau pentru SMS-uri. Un cretin din clasa a treia de la shcoala de retardatzi din Valcelele Mici putea sa scrie un program mai bun. Practic, pe 90% din ecran, sh-asha mic, sunt instructziunile. Ce-i drept, e bine sa shtii in ce mod eshti, Ltr/LTR/123/Semne/Ez, dar nu asha, frate, mai bine nu dai un mail sau un SMS decat sa te bagi in programul ala. Apoi, daca ai scris un SMS, l-ai salvat shi vrei sa-l citeshti din nou peste trei saptamani sa-tzi aduci aminte ce i-ai scris omului, mai bine nu-l mai citeshti. Ca sa-l citeshti din nou, eshti bagat din nou in modul de editare shi tastele stanga-dreapta merg ca ochiul mortului, plus ca te pune la coada mesajului shi doar n-o sa stai sa apeshi sageata stanga pana ajungi la inceput. Altfel il citeshti ca popoarele arabe, de la dreapta la stanga. Chiar dac-o sa-mi iau tastatura pentru Synertek S-200, de programul asta tot nu scap.

2. Dom'ne, eu nu-l aud. Sa mor eu. Ori sunt surd, ori pur shi simplu nu ma prind cand suna. O fi primul meu telefon mobil, dar suna prea incet. Shi toate sunetele le-am pus la maxim. Solutzia a fost cumpararea cu 200.000 de lei a unei huse din piele pe care o port pe curea, ca persoanele cu deficientze auditive, deshi, zic eu, aud foarte bine. In plus, mereu alerta de apel de voce am pus-o pe vibratzii+melodie, poate d-aia bateria de 1000 mAh se duce mai repede. Dar melodia aia zau ca n-o aud. Astazi de exemplu am primit un apel shi, nefiind atent, m-am speriat efectiv ca au inceput sa-mi tremure nadragii. Dar tot mi-am dat seama ca, daca nu vibra, nu-l auzeam. In fine.

3. N-are port USB. Daca ar fi avut pur shi simplu un port de USB shi nu portul ala serial UC232-A, nu mai pierdeam atata amar de timp cand l-am instalat in Linux. Atunci am zabovit o gramada asupra programelor pentru adaptorul ATAN USB-UC232A, crezand ca din cauza lor nu reushesc sa ma leg, dar de fapt faceam alta gresheala. Daca era un USB cinstit, nu mai imi bateam capul.

4. Singurul lucru care-mi confirma ca mi-a trimis un SMS este mesajul "Expediere efectuata". Dar, daca nu apare mesajul asta, fie mi se zice ca nu sunt in aria de acoperire, fie nu-mi zice nimic. Iar daca nu-mi zice nimic, n-am decat sa reincerc pana-mi zice "Expediere efectuata". O simpla confirmare de primire ar fi de-ajuns.

5. Programul ala de calculator e cretin. Nu shtie precedentza inmultzirii shi a impartzirii asupra adunarii shi a scaderii, despre paranteze ce sa mai zic, care paranteze. Ii zici 2+3*4 shi el itzi zice 20. Iarashi informatziile de ajutor ocupa 90% din ecran.

6. Mail-urile trimise de pe telefon nu sunt pastrate, macar ca SMS-uri. Exista directorul de mesaje Trimise la www.zappmobile.ro, dar cele trimise de pe telefon nu sunt stocate acolo. Mie imi place sa shtiu ce-am scris, cui i-am scris. Cred ca era foarte simplu, din moment ce mail-urile pot avea tot maxim 160 de caractere, ca shi SMS-urile, sa fie pastrate ca SMS-uri trimise.

Cred ca mai am shi alte vorbe, dar deocamdata astea pe care le-am scris mi se par suficiente. Mai scriu peste doua luni.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate