Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 

Boom TV pregateste canale de filme pentru DOLCE!

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Deocamdata este un zvon... cica ar fi ceva discutii pentru punerea in aplicare a acestui proiect

Posibil sa dispara Boom Comedy si sa apara acest canal de filme... isi va schimba numele (cel mai probabil in Dolce Film)
Va fi exact ca si in cazul BoomSport... se face pe structura Boom iar apoi se vinde catre Dolce
Este posibila chiar o extindere a a cestui plan... mai exact va aparea si Dolce Kids & Dolce Music

Dolce Film (sau Boom Film) va aparea pana la sfarsitul acestui an, daca totul va merge bine (negocierile dintre Dolce si Boom)

Edited by rz, 08 September 2010 - 10:13.


#2
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
hai fratica! sa vanda cu totul cum a fost vorba de la inceput si sa ne lase cu povestile astea!

#3
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Nu cred ca le convine sa preia datoriile boom... asa, cumpara exact ce au nevoie (pe bani putini) si totul e la cheie, cum se spune.
Dolce a gasit o modalitate de a avea content propriu cu un minim de investie!

#4
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Postrz, on 8th September 2010, 11:07, said:

Deocamdata este un zvon... cica ar fi ceva discutii pentru punerea in aplicare a acestui proiect

Posibil sa dispara Boom Comedy si sa apara acest canal de filme... isi va schimba numele (cel mai probabil in Dolce Film)
Va fi exact ca si in cazul BoomSport... se face pe structura Boom iar apoi se vinde catre Dolce
Este posibila chiar o extindere a a cestui plan... mai exact va aparea si Dolce Kids & Dolce Music

Dolce Film (sau Boom Film) va aparea pana la sfarsitul acestui an, daca totul va merge bine (negocierile dintre Dolce si Boom)
Informația este corectă. :OK:

#5
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

View Postrz, on 8th September 2010, 11:07, said:

Deocamdata este un zvon... cica ar fi ceva discutii pentru punerea in aplicare a acestui proiect

Posibil sa dispara Boom Comedy si sa apara acest canal de filme... isi va schimba numele (cel mai probabil in Dolce Film)
Va fi exact ca si in cazul BoomSport... se face pe structura Boom iar apoi se vinde catre Dolce
Este posibila chiar o extindere a a cestui plan... mai exact va aparea si Dolce Kids & Dolce Music

Dolce Film (sau Boom Film) va aparea pana la sfarsitul acestui an, daca totul va merge bine (negocierile dintre Dolce si Boom)

Si vrei sa spui ca s-ar putea si UPC-ul sa cumpere aceste drepturi pentru canalele Dolce? Am vazut ca asa ai scris in subiectul post-ului...

#6
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
posibil UPC... daca se ajunge la un compromis privind numele acestui canal

Daca va fi ''Dolce Film'' sau ''Boom Film'' putin probabil sa ajunga la UPC... parerea mea

Un singur lucru se stie mai clar, deocamdata... se doreste atragerea multor clienti prin intermediul acestui canal (va fi foarte ieftin)
Banuiesc ca Romtelecom va da multi bani pentru a aduce filme foarte noi... am impresia ca vor sa concureze prin atac direct DigiFilm

Din pacate nu stiu nici eu mai multe... mai asteptam

Edited by rz, 08 September 2010 - 19:52.


#7
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Postrz, on 8th September 2010, 20:50, said:

posibil UPC... daca se ajunge la un compromis privind numele acestui canal

Daca va fi ''Dolce Film'' sau ''Boom Film'' putin probabil sa ajunga la UPC... parerea mea

Un singur lucru se stie mai clar, deocamdata... se doreste atragerea multor clienti prin intermediul acestui canal (va fi foarte ieftin)
Banuiesc ca Romtelecom va da multi bani pentru a aduce filme foarte noi... am impresia ca vor sa concureze prin atac direct DigiFilm

Din pacate nu stiu nici eu mai multe... mai asteptam

Între U.P.C. și Romtelecom există negocieri pe mai multe planuri (vorba lui mister Jack). :rolleyes:  :naughty: Se negociază și pentru  FilmBox.  :)

#8
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

View Postmegafanro, on 8th September 2010, 21:33, said:

Între U.P.C. și Romtelecom există negocieri pe mai multe planuri (vorba lui mister Jack). :rolleyes:  :naughty: Se negociază și pentru  FilmBox.  :)
Asa este. /Legaturile sunt destul de apropiate. Mai tineti minte cand RTC si UPC au negociat impreuna pt GSP? Iar Dolce era gata sa introduca programul. UPC nu a mai vrut si nici Dolce... Eu am mai zis RTC vrea sa scoata bani din TV, Si daca va castiga Liga 1 va  vinde produsul celorlalti.

#9
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Postavumit, on 9th September 2010, 09:56, said:

Asa este. /Legaturile sunt destul de apropiate. Mai tineti minte cand RTC si UPC au negociat impreuna pt GSP? Iar Dolce era gata sa introduca programul. UPC nu a mai vrut si nici Dolce... Eu am mai zis RTC vrea sa scoata bani din TV, Si daca va castiga Liga 1 va  vinde produsul celorlalti.

Ai dreptate. Să nu uităm de  înțelegerea pentru pachetul B cu Dolce pentru  C.M. din Africa de Sud. :rolleyes:  :naughty:

#10
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

View Postavumit, on 9th September 2010, 09:56, said:

Asa este. /Legaturile sunt destul de apropiate. Mai tineti minte cand RTC si UPC au negociat impreuna pt GSP? Iar Dolce era gata sa introduca programul. UPC nu a mai vrut si nici Dolce... Eu am mai zis RTC vrea sa scoata bani din TV, Si daca va castiga Liga 1 va  vinde produsul celorlalti.

Mie sincer mi se par interesante astfel de aliante.. pe langa faptul ca ambele companii au numai de castigat, se echilibreaza intr-un fel si piata, deoarece RDS-ul prea avea monopol in unele zone.

#11
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
si cu ce o sa plateasca Boom filmele astea noi pe care vrea sa le cumpere...???

#12
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,987
  • Înscris: 18.09.2008
Nu o vor face ei, ci RTC.

#13
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Exact... Boom ofera doar suport tehnic + personal deja specializat

Iata si prima confirmare... la 5 zile dupa ce a fost postat pe forum softpedia


Solicitare licență audiovizuală prin satelit:

S.C. Romtelecom SA București pentru Dolce Movie și Dolce Movie 2 și adresa nr.11831/13.09.2010 referitoare la postul Dolce Sport 2


http://www.cna.ro/Or...mar-i,3634.html

Edited by rz, 13 September 2010 - 16:40.


#14
mariusjapu

mariusjapu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 28.02.2010
deci maine aflam daca se da licenta pentru cele 3 canale .

#15
florinho12

florinho12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 19.08.2010
maine cred ca vor baga in grila de programe dolce sport 2 pentru ca incepe UCL si cred ca vor da 2 meciuri live unul pe dolce sport si altul pe dolce sport 2 , modelul boomsport , parerea mea , acum o sa vedem maine seara :)

#16
LyKy

LyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 11.09.2007
sigur le vor acorda licenta pentru aceste posturi...

#17
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

View Postflorinho12, on 13th September 2010, 19:50, said:

maine cred ca vor baga in grila de programe dolce sport 2 pentru ca incepe UCL si cred ca vor da 2 meciuri live unul pe dolce sport si altul pe dolce sport 2 , modelul boomsport , parerea mea , acum o sa vedem maine seara :)

Sa inteleg ca Dolce Sport si FilmBox vor fi luate de la UPC? Si Dolce Sport va rula sub aceasta denumire la abonatii UPC?  -_-

#18
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

View Postmonis, on 13th September 2010, 22:43, said:

Sa inteleg ca Dolce Sport si FilmBox vor fi luate de la UPC? Si Dolce Sport va rula sub aceasta denumire la abonatii UPC?  -_-

de unde ai inteles tu asta?  :huh:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate