Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

Taxa de prima inmatriculare "POLUARE" creste din 2011

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
298 răspunsuri în acest subiect

#235
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.797
  • Înscris: 28.11.2005

View Postalinnc, on 14th September 2010, 21:03, said:

Report? apropo, cine bea asa ceva trebuie sa stie multe..indeed.

daca am fi in ue am trece la biciclete si abonamente.

De ce ma citezi, a vorbit cineva cu tine?

#236
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.016
  • Înscris: 06.04.2007

View Postcalinkgb, on 14th September 2010, 18:31, said:

Vrajeala de 2 lei  :death:
Inseamna ca esti neintelegator....
................................
Nu cere de unde nu-i.   :nonobad:

#237
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 75.844
  • Înscris: 15.08.2008
Mdea, ai dreptate. Dar demonstratia aia tot vreau sa o vad.....

#238
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postalinnc, on 14th September 2010, 18:50, said:

daca insisti sa explic si mai bine, eu cred ca nu pleaca acolo fiindca nu se fura asa usor ca aici deci nu si-ar mai permite motoare mari ca aici,plus ca aia au taxe pe bune, si 2. nu s-ar integra, mentalitatile is avansate acolo.

  cine are taxe pe bune? da si tu exemple ! raportat la venituri in romania sunt taxe si impozite enorme!

#239
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.763
  • Înscris: 25.09.2004
Hai sa nu mai hranim un urmas de-al lui romaximusro, ok? Asta isi face lvlup pe spatele nostru.

[ http://freelancewritinggigs.com/networkblogging/wp-content/uploads/2009/08/Please-dont-feed-the-trolls.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#240
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 540
  • Înscris: 07.07.2009

View Postrotnic, on 14th September 2010, 21:41, said:

De ce ma citezi, a vorbit cineva cu tine?

ok, atunci pun frana..cavadoro.

au taxe ca lumea si pt ei,altfel n-ar evita atat de mult masinile in oras sau de cilindree mare.

nu-mi fac level up fiindca nici nu stiu macar la ce ar folosi. :)  asta a fost buna.

Editat de alinnc, 14 septembrie 2010 - 23:05.


#241
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 75.844
  • Înscris: 15.08.2008
Demonstratia!!!!
Ca de mine nu scapi asa usor.....

#242
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.920
  • Înscris: 29.03.2005

View Posttavktm, on 13th September 2010, 00:07, said:

Mai fratilor, astia din Anglia am inteles ca de exemplu au pus taxa 50% pe veniturile din football, deci e criza si pe acolo. La fel si romanasii nostri cauta resurse, si oricum treaba asta cu taxele auto si motoarele euro vine de directia Uniunea Europeana, asa ca degeaba ne lamentam noi. Nimanui nu-i convine sa plateasca mai mult.

Insa la faza cu necesitatile, Dragon cam are si el dreptatea lui, nu stiu cat de necesar si util pana la urma, este un motor foarte mare. Este lesne de inteles ca fiecare isi poate cumpara si motor de 6000 capacitate cilindrica, fie si non-euro, dar nu putem fi deacord ca acea persoana sa mearga pe drumurile publice, de multe ori fiind un pericol la adresa celorlalti (mai ales daca masina e din anii '90), si poate ce-i mai importan otravindu-ne pe toti.

Asa hai sa ne luam toti tractoare, sa vedem, mai aveti vreunul curajul sa va duceti copilul in parc ?

Mai repet o data: Daca ar fi sa respecti regulile de circulatie, viteza legala, restrictiile de viteza plus conditiile in care se afla infrastructura cel mult un motor cu o capacitate de 1L :console: iar taxele nu vin din directia UE sa nu uitam ca pina acum 3 ani nici nu se punea problema si au trebuit n-spe mii de variatii pina cind nu ne-am ales cu "infrigement".
"... copilul in parc" --- probabil ca praful existent, noxele de la termocentrale, camioane de mare tonaj, combinate chimice se disipeaza in vid
offtopic: cer scuze dar este pertinent. La introducerea acestei timpenii toti cei care erau "pro" introducere (gen vardie, valmar, APIA) o dadeau intr-una cu "polonia, polonia", eee polonia se pare ca a trecut prin criza fara probleme si noi continuam cu "mai aveti curajul sa va duceti copilul in parc"

#243
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 540
  • Înscris: 07.07.2009

View Postcalinkgb, on 15th September 2010, 00:08, said:

Demonstratia!!!!
Ca de mine nu scapi asa usor.....

pai spune tu singur cum iti castigi banii si-ti arat imediat.

on: da, ar trebui sa avem toti de 1l ca si asa toti vor sa se respecte legea in privinta vitezei. dar ca sa fie si viteza un 1.4 tsi e suficient pt strada.

Editat de alinnc, 15 septembrie 2010 - 06:24.


#244
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.149
  • Înscris: 14.09.2007
mai era unu de zicea ce e suficient acum 3 pagini. Mai sunteti multi?

#245
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.929
  • Înscris: 09.12.2004

View Postalinnc, on 15th September 2010, 07:23, said:

pai spune tu singur cum iti castigi banii si-ti arat imediat.
nu citisi ca e un urs hot care a furat pina si pusca vinatorului ca sa ma impuste pe mine???
Alarmaaa!!! veveritele, atentie la proviziile de alune!!!

Editat de Evergreen, 15 septembrie 2010 - 07:28.


#246
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 75.844
  • Înscris: 15.08.2008

View Postalinnc, on 15th September 2010, 07:23, said:

pai spune tu singur cum iti castigi banii si-ti arat imediat.

on: da, ar trebui sa avem toti de 1l ca si asa toti vor sa se respecte legea in privinta vitezei. dar ca sa fie si viteza un 1.4 tsi e suficient pt strada.

1.Spre deosebire de tine, care te-ai lansat in afirmatii hazardate, EU nu am nimic de demonstrat. TU trebuie sa demonstrezi ceea ce ai sustinut, te priveste cum. Sti, uneori cuvintele au proprietati de bumerang, se cam intorc impotriva....
So, engioi. Eu astept......

2.Poti sa crapi si la viteza dezvoltata de un motor de ascutitoare, si alea pot depasi viteza legala. Dupa cum se vede, nu ai nici o treaba cu fenomenul auto, postezi doar ca sa te afli in treaba. Vai si amar......

#247
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.505
  • Înscris: 28.06.2006

View Postalinnc, on 15th September 2010, 07:23, said:

on: da, ar trebui sa avem toti de 1l ca si asa toti vor sa se respecte legea in privinta vitezei. dar ca sa fie si viteza un 1.4 tsi e suficient pt strada.

Poate nu ai auzit de ultima inventie ecologista de la Fiat: motorul in 2 cilindri turbo  :thumbup:  Performanta si consum mic... pe hirtie desigur. Si fiabiltate tot la maxim. Dar ce mai conteaza semenea detalii cind mediul este protejat (construind milioane de masini anual, evident), muncitorii din industria auto au de lucru, statul incaseaza taxe peste taxe, doar fraierii de utilizatori platesc de se usuca si tot nu au masini fiabile.

#248
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 75.844
  • Înscris: 15.08.2008
Pai da...
Pana acum erau motoare policilindrice cu unul, maaaaxim 2 turbine. De acum intram in era motoarelor monocilindrice si cu muuuulte turbine  :roflmaofast:
Fiabilitatea nu conteaza. Sa se strice repede, de preferinta sa coste enorm reparatia, ca omul sa-si ia alta masina, si sa mai plateasca o data taxa la stat  :death:

Si atunci, in sfarsit, teroristii verzi si restul frustratilor, vor fi in sfarsit satisfacuti.
Evident, asta doar daca oamernii nu se vor trezi, dar.....uitandu-ma in jur.....slabe sanse :(

Editat de calinkgb, 15 septembrie 2010 - 16:27.


#249
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 540
  • Înscris: 07.07.2009
mai bine recitesti decat sa traduc special.

uite un exercitiu, gandeste-te,azi sau ultima data cand ai mers cu masina, de cate ori ti-ar fi dat fum un 1.4 tsi daca ar fi vrut? eu cred ca in toate, iar in majoritatea grav de tot. nu-mi spune ca tocmai azi ai participat la un raliu si n-ar fi avut cum .:)

Editat de alinnc, 15 septembrie 2010 - 16:54.


#250
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 75.844
  • Înscris: 15.08.2008
Deci nu poti demonstra.....
Am inteles. In cazul asta astept scuze pentru partea cu hotii, sau o iau ca pe o jignire, cu tot ce rezulta de aici.
Tu alegi.

Azi am fost pana in Ungaria, si inapoi, si nu mi-a dat fum nici o ascutitoare......
Si crezi gresit. Cei ce isi iau asa ceva au grija de mediu, deci, nu calca acceleratia ca sa nu polueze.  :roflmaofast:

#251
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 540
  • Înscris: 07.07.2009
nicio scuza, sunt liber sa spun ceea ce cred. daca vrei sa-ti demonstrez spune singur sau arunca o privire prin oras..
avusesi noroc azi. am zis daca ar vrea si daca ai intalni. gata, nu-ti mai explic ca tu oricum rastalmacesti aiurea. nu trebuie sa-mi spui mie nimic, trebuie sa pricepi si is sigur ca pana la un punct ai priceput. subconstientul tau imi da dreptate. :)

#252
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 75.844
  • Înscris: 15.08.2008
Deci te simti liber sa jignesti, sa inteleg. Ok.
Bine atunci.
Din partea mea, nu ma mai obosesc sa-ti raspund, ca oricum nu pricepi.  :death:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate