Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 

Cum va merge uploadul?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
9 răspunsuri în acest subiect

#1
Dotar

Dotar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 10.11.2007
Am contractat de la RDS in noua mea locuinta abonamentul de 39 lei , in care ar trebui sa am o viteza de pana la 100 kilobiti cica.
In fine, downloadul merge bine ce pot sa zic, 9-10 mb/s de pe torrents, dar insa nu stiu daca cei de unde luam erau din .ro sau din afara !
Dar cand vine vorba de upload, vai de capul meu, nu pot sa trimit nici macar fisiere prin messenger la prieteni nu pot, imi da eroare.
Iar cand incerc sa fac un upload pe un site de filehosting, mai bine sar de la geam cca nu am nici o sansa. Cand fac speedest, rata de download e "ok" dar cand urmeaza sa fac testul de upload se opreste si cica incearca sa se conecteze la server etc.
Mai are careva probleme de genul asta?

#2
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 904
  • Înscris: 09.06.2007
Personal n-am astfel de probleme (sunt la clicknet dar nu am auzit nici un prieten de la RDS sa se preocupe de ceva) dar iti pot recomanda sa te duci la sediul celor de la RDS sa le spui ca nu iti merge sa faci upload si sa iti rezolve problema in 24 de ore. Daca nu ti-o rezolva te duci iar si le spui ca filmezi monitoru si faci test de viteza si daca nu merge te duci cu inregistrarea la protectia consumatorului ca sa poti sa termini colaborarea cu ei fara costuri suplimentare si o sa vezi ce se poate intampla peste noapte ;)

#3
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.697
  • Înscris: 19.05.2009
Romania .... tara in care traim ... de ce naiba trebuie sa filmezi monitorul si sa te duci la OPC ? Ca de obicei acolo se ajunge, si nu iau astia masuri la prima sesizare ?

Si eu sunt la click net si e ok la abonamentul asta de 20Mbps.

#4
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.779
  • Înscris: 13.05.2008
Fa si tu o reclamatie la 031.400.4401. Ar trebui sa o rezolve repede.

#5
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.251
  • Înscris: 17.06.2010
si eu am abonamentul de 39 lei        [ http://www.speedtest.net/result/934490592.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.896
  • Înscris: 24.03.2005
Poate fi o problema locala: cablul pana la tine, portul din echipamentul in care esti conectat, placa ta de retea... Ca sa elimini varianta in care problema este de la PC-ul tau / placa ta de retea cel mai bine ar fi sa testezi si cu un alt PC/laptop. Daca ai aceleasi rezultate, problema clar nu e de la tine si trebuie sa-i contactezi.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Ca nu poti sa trimiti fisiere pe messenger e alta treaba, programul ala e batut in cap rau de tot :)
La mine asa merge uploadul:
[ http://www.speedtest.net/result/934513503.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.speedtest.net/result/934512756.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de MembruAnonim, 31 august 2010 - 09:04.


#8
dantim1

dantim1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 687
  • Înscris: 27.06.2002

View PostDotar, on 31st August 2010, 03:52, said:

nu pot sa trimit nici macar fisiere prin messenger...testul de upload se opreste...
1. Pentru trimis fisiere recomand Skype, merge rapid sa trimiti fisiere, ca si cum ai fi in retea!
2. Daca folosesti placa de retea de pe placa de baza incearca sa pui una normala pe PCI.

La mine astea-s vitezele la FL2(39 de lei), sigur sunt limitate de la RCS&RDS deoarece asa merge TOT TIMPUL!

[ http://www.speedtest.net/result/934574908.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de dantim1, 31 august 2010 - 10:23.


#9
Dotar

Dotar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 10.11.2007
multumesc pentru raspunsuri !
Am revenit sa precizez urmatoarele:
Am depistat ca ar fi de la mine pana la urma aceasta problema.
Deci eu am 2 placi de retea in calculator, una de la placa de baza Asus P5kc, si alta separat.
Cand folosesc placa de retea separata, downloadul merge perfect, insa uploadul este infect, cum am precizat la inceputul postului.
Cand folosesc placa de retea a placii de baza Asus, downloadul este limitat exact la 1 MB, nu trece viteza peste 1MB nici sa il ia naiba, insa uploadul merge relativ foarte bine aproape de 1 MB , adica cat downloadul.
M-am uitat in toate optiunile placii de retea de la placa de baza, am schimbat in FULL DUPLEX , half duplex, auto, insa nu ma reusit sa fac sa mearga downloadul mai mare de 1MB.
Am precizat ca pe placa de retea separata, downloadul rupe, ajungand si la 10 MB\s rata, dar uploadul nu trece de cativa kilo.
Ce este de facut? inainte mergea ambele placi de retea fara nici o problema, se pare ca acum am aceasta problema.
Multumesc anticipat !

#10
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.779
  • Înscris: 13.05.2008
Solutia e sa incerci cu o alta placa de retea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate