Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 

Cu masina, spre Turcia

* * * * * 7 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
14159 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: IMPORTANT (20 membri au votat)

Chestionarul e fictiv, doar pt a tine anuntul in capul fiecarei pagini. Va rog sa nu votati in el !

  1. Mai sus este topic PINNED dedicat taxelor de drum. (7 voturi [35.00%])

    Procentaj al voturilor: 35.00%

  2. Topicul se numeste "HGS / OGS in Turcia - mic ghid". (13 voturi [65.00%])

    Procentaj al voturilor: 65.00%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#8767
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.701
  • Înscris: 17.01.2008
@ilieard
Tranzit Bulgaria, ca tot nu a nins abundent, poti merge pe Razgrad, Targoviste, Yambol, Hamzabely.
Bandirma inseamna ferry... Eu as opta pentru drum terestru... chiar pentru centura de nord a Istanbul-ului.
Cazare intermediara, depinde de unde pleci din tara, pentru plecare din bucuresti poti merge pana in Kutahya, Hotel Grand Cinar....
Sau poti opri in bilecik, hotel Eronur.
Astea sunt cele mai "folosite" de romanii in tranzit....

#8768
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.094
  • Înscris: 02.04.2006
grand cinar e o cocina de hotel,am vrut sa raman in sept cand veneam din alanya dar cum arata camera am renuntat.

#8769
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.701
  • Înscris: 17.01.2008
^^
S-a stricat caruta la Cinar? Nu mai este de luat in seama?

#8770
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.178
  • Înscris: 05.09.2007

View Postsimval72, on 06 decembrie 2018 - 16:11, said:

Anul viitor as vrea sa merg in concediu cu masina in Marmaris ruta Alba Iulia-Giurgiu-Canakkale-Marmaris! As dori sa aflu costul feribotului, costul autostrazii, daca se poate plati cash, de unde se procura acel sticker sau cum ii zice.
Va multumesc anticipat!
Ferry cel mai ieftin, rapid si liber era Kilitbahir-Canakkale = 40 TL masina+pasageri
Pe autostrazi numai cu HGS procurat in maxim 7 zile de la intrarea pt prima data pe o autostrada, de la PTT = 57TL pt prima achizitie

View Postdanutzu_1069, on 11 decembrie 2018 - 08:43, said:

@ilieard
, poti merge pe Razgrad, Targoviste, Yambol, Hamzabely.

https://www.google.c...ta=!4m2!4m1!3e0
acesta e traseul

Viza pe pasoport pt masina, la vama turca, se aplica numai pe pasaportul proprietarului sau imputernicitului (procura tradusa in engleza si  legalizata, sau procura tradusa in turca legalizata si apostilata)  chiar daca nu e soferul masinii. Sofer poate fi oricine cu permis de conducere valabil.

Editat de marian.bazavan, 12 decembrie 2018 - 14:41.


#8771
smecher1997

smecher1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 124
  • Înscris: 19.07.2008

View Postdanutzu_1069, on 11 decembrie 2018 - 08:43, said:


"Tranzit Bulgaria, ca tot nu a nins abundent, poti merge pe Razgrad, Targoviste, Yambol, Hamzabely."


In situatia in care vor fi ceva ninsori, ce traseu ar fi mai bun, acesta sau prin Veliko Tarnovo?

#8772
simval72

simval72

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 12.07.2017
Multumesc mult, marian.bazavan!

#8773
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.701
  • Înscris: 17.01.2008
@smecher1997, tot pe traseul asta.
Nu urca la altitudine foarte mare

#8774
smecher1997

smecher1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 124
  • Înscris: 19.07.2008
Multumesc!
Folosesc acest traseu pentru Turcia de 10 ani, vara, iarna nu am fost niciodata, de aceea am intrebat.

#8775
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.723
  • Înscris: 02.02.2009

View Postsmecher1997, on 14 decembrie 2018 - 13:46, said:

Multumesc!
Folosesc acest traseu pentru Turcia de 10 ani, vara, iarna nu am fost niciodata, de aceea am intrebat.

In general e ok și iarna.
L-am folosit anual, în luna ianuarie, în ultimii 5 ani.
Însă, în cazul în care ninge sau ninsoarea e proaspătă recomand varianta Veliko Tarnovo.
Este mult mai circulat comparativ cu porțiunea Omurtag - Kotel-Yambol.


#8776
smecher1997

smecher1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 124
  • Înscris: 19.07.2008
Am inteles, multumesc!

#8777
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.178
  • Înscris: 05.09.2007
Mai circulat, mai deszapezit .... Posted Image

#8778
pifa

pifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 202
  • Înscris: 08.01.2007
Ma puteti ajuta cu o recomandare pentru traseul : Canakkale- Pamukkale ? Care din cele doua trasee este mai optim  :  Canakkale- Lapseki -Badirma-  Akhisar- Pamukkale sau Canakkale- Yenice- Soma- Akhisar- Pamukkale. Multumesc !

#8779
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.275
  • Înscris: 14.11.2006
Optim este cel de-al doilea, prin Yenice-Soma.

Eu am fost pe traseul de mai jos doar fiindca eram familiarizat cu traseul prin Edremit-Ayvacik (l-am parcurs de 6 ori), insa nu-l recomand din cauza curbelor obositoare (sanse sa stai in spatele vreunui tir) de la Kucukkuyu. In rest, de la Balikesir la Pamukkale drumul este foarte bun si pitoresc (drum expres, 4 benzi, flancat de munti, in dreapta si in stanga).
https://www.google.c...!2d40.14672!3e0

Editat de florinbad, 16 decembrie 2018 - 12:29.


#8780
RR_SK

RR_SK

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 260
  • Înscris: 28.01.2008
Chiar daca este un pic mai lung, eu as recomanda primul trase. Mai ales ca, inainte de Balikesir este un Outlet imens, unde poti gasi lucruri interesante, la preturi bune.

#8781
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.178
  • Înscris: 05.09.2007

View Postpifa, on 16 decembrie 2018 - 10:05, said:

Ma puteti ajuta cu o recomandare pentru traseul : Canakkale- Pamukkale ? Care din cele doua trasee este mai optim  :  Canakkale- Lapseki -Badirma-  Akhisar- Pamukkale sau Canakkale- Yenice- Soma- Akhisar- Pamukkale. Multumesc !
Pt Pamukkale am cerut si eu sfaturi ( incepand cu pagina 462), pt anul acesta, cand chiar am si fost, in drum spre Oludeniz. Variante pro si contra. Sfatul meu : citeste cam ce am cerut eu si ai sa stabilesti tot tu ce traseu ai sa urmezi. Eu unul l-am ales pe cel putin mai greu dar si cel mai pitoresc, peisaje mirifice. Chiar am mancat si zmeura. Doar sunt in vacanta. Dorinta mea, ca si a unor colegi de aici, e sa facem trasee cat mai variate si neaglomerate, dar si sa incante ochiul si sufletul. Iata traseul meu : https://www.google.c...9a3a816!1m0!3e0
Dupa sufletul meu ..... MERITA! Cauta postarile mele despre drum din luna august. post:  #8510
Dar .... tu esti cel care decide. Citeste si ..... drum lin si vacanta placuta.

Editat de marian.bazavan, 17 decembrie 2018 - 01:46.


#8782
rollandcar

rollandcar

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 387
  • Înscris: 23.12.2007
Salutare tuturor!
Anul acesta am decis sa facem revelionul in Turcia. Ce parere aveti de traseul acesta?
https://www.google.c...d36.8338172!3e0
Ati mai folosit acest traseu? Eu am de gand sa-l fac cu oprire o noapte dupa Istanbul. Pareri?

#8783
sebigeanina

sebigeanina

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 28.02.2010

View Postrollandcar, on 21 decembrie 2018 - 15:49, said:

Salutare tuturor!
Anul acesta am decis sa facem revelionul in Turcia. Ce parere aveti de traseul acesta?
https://www.google.c...d36.8338172!3e0
Ati mai folosit acest traseu? Eu am de gand sa-l fac cu oprire o noapte dupa Istanbul. Pareri?
Salut ,am fost cu masina de 2 ori in Antalya si  am tinut directia spre Ankara pana la Adapazari si de acolo dreapta spre Bilecik ,Afyon ,Antalya. Vezi ca pe traseul pe care l-ai ales trebuie sa treci un pod nou spre Bursa care costa foarte mult  si in plus fata de asta nu scutesti prea multi km pana la intersectia de la Bozuyuk. Apoi in apropiere de Isparta  o sa vezi un indicator de Antalya dublu  ,daca ai sa mergi drept inainte acesta te scoate in vestul orasului si daca o iei spre Isparta  drum foarte bun in mare parte pe 2 benzi pe sens acesta te scoate in estul orasului langa aeroport mai precis in Aksu si de acolo mergi spre hotel.

#8784
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.178
  • Înscris: 05.09.2007
CRACIUN FERICIT! Posted Image Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate