Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
arii

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 

Numar ascuns

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Daca ai abonament cosmote, poti afla un numar ce te-a apelat cu anonim. Depinde si de motivatie. Daca ameninti ca reziliezi din cauza asta, se fac foarte amabili si dornici sa-ti ofere ceea ce vrei.

#20
n0sp3rat

n0sp3rat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 31.12.2009

View PostGetodacul, on 14th August 2010, 10:44, said:

Daca ai abonament cosmote, poti afla un numar ce te-a apelat cu anonim. Depinde si de motivatie. Daca ameninti ca reziliezi din cauza asta, se fac foarte amabili si dornici sa-ti ofere ceea ce vrei.
Parerea ta :) Sunt lucruri de finete, confidentiale. Nu pot fi la indemana oricui, mai ales a operatorilor. La orange tin minte acum vreo 4 ani cand mai dadeam un ochi pe acolo, vedeau doar primele 6 cifre din apelul primit. Outgoingul e ceva firesc. Dar incomingul....eee...aici vine problema de confidentialitate a datelor tale pana si fata de operator. Sunt dep specializate, legal, juridic, tehnic etc ce treb puse in miscare pt a afla nr de tel ce te-a apelat. Si asta o fac numai cu notificare din partea politiei. Altfel poti sa zici ca reziliezi si abonamente de 1000 euro. Nu au voie sa iti cerceteze fara  a avea notif politiei.Trust me

#21
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View Postmartonz, on 13th August 2010, 16:07, said:

Eu mi-am setat pt. notificare adresa mea de gmail, vine instant si-l vad de pe tel.
Poti sa-mi explici si mie cum se procedeaza? Ca ma tot suna un pusti pe tel de serviciu si vreau sa-l sun inapoi!

#22
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Trebuie sa-ti faci un cont pe romtelecom VOIP prepay,dupa care sa deviezi apelul pe numarul VOIP,de exemplu setezi la telul tau mobil deviere pe VOIP ca suna ocupat,dupa care intri in contul VOIP si cauti la apelurile ratate.
  Poti sa setezi in contul VOIP sa te anunte pe email in caz de apel ratat.

#23
Burke

Burke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 27.05.2010

View Postalexa32, on 14th August 2010, 17:45, said:

Trebuie sa-ti faci un cont pe romtelecom VOIP prepay,dupa care sa deviezi apelul pe numarul VOIP,de exemplu setezi la telul tau mobil deviere pe VOIP ca suna ocupat,dupa care intri in contul VOIP si cauti la apelurile ratate.
  Poti sa setezi in contul VOIP sa te anunte pe email in caz de apel ratat.
Romtelecom voip prepay? Nu stiam.

#24
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View Postalexa32, on 14th August 2010, 17:45, said:

Trebuie sa-ti faci un cont pe romtelecom VOIP prepay,dupa care sa deviezi apelul pe numarul VOIP,de exemplu setezi la telul tau mobil deviere pe VOIP ca suna ocupat,dupa care intri in contul VOIP si cauti la apelurile ratate.
  Poti sa setezi in contul VOIP sa te anunte pe email in caz de apel ratat.
Merge redirectionarea doar de pe cosmote sau si din alte retele?

#25
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Eu am incercat doar din vodafone si a mers.

#26
n0sp3rat

n0sp3rat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 31.12.2009

View Postalexa32, on 14th August 2010, 18:12, said:

Eu am incercat doar din vodafone si a mers.
Probabil ai abonament pe Voda

View Postparintily, on 14th August 2010, 18:01, said:

Merge redirectionarea doar de pe cosmote sau si din alte retele?
Din Cosmote merge si de pe prepay si de pe postpaid. La vodaf scrie si pe siteul lor ca e indisponibil serviciul de deviere apel la prepaid (nu am inteles de ce pt ca ARPU ii ajuta in cazul devierii). La orange stiu sigur ca pe postpaid merge, nu am incercat pe prepaid.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate