Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
mai am o problema

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 

Numar ascuns

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
biker90

biker90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 21.01.2010
Daca esti sunat cu numar ascuns , poti suna la cei de la cosmote pentru a afla numarul de pe care ai fost sunat ?

#2
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
NU, nu te vor ajuta :)

#3
biker90

biker90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 21.01.2010
Mersi frumos ....

#4
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postbiker90, on 11th August 2010, 15:14, said:

Daca esti sunat cu numar ascuns , poti suna la cei de la cosmote pentru a afla numarul de pe care ai fost sunat ?


Daca esti deranjat in mod repetat si la ore total aiurea, poti reclama la politie si ei il vor identifica pe glumet... daca i se poate spune asa...

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,206
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcopjob2000, on 11th August 2010, 16:20, said:

Daca esti deranjat in mod repetat si la ore total aiurea, poti reclama la politie si ei il vor identifica pe glumet... daca i se poate spune asa...
AHA...stai pe aproape, vezi sa nu

#6
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Daca suna de pe cartela sunt slabe sanse.
Pe abonament se mai poate face ceva, dar o sa dureze 100 de ani.
De-asta sunt bune programelele pentru telefoane mobile care trimit automat beepuri, poti sa stresezi pe cineva pana la pastele cailor, plus ca atunci cand il suna altii o sa le indice ocupat.

#7
dilx

dilx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.02.2010

View Postbiker90, on 11th August 2010, 15:14, said:

Daca esti sunat cu numar ascuns , poti suna la cei de la cosmote pentru a afla numarul de pe care ai fost sunat ?

Hai sa te invat eu cum afli un numar ascuns, macar sa-l stresezi si tu. Iti faci devieri de pe numarul tau pe al numar (obligatoriu tot Cosmote). De preferat in perioada in care te suna el (sigur are un tipar). Ei bine, in momentul cand te suna pe numarul tau, automat apelul se deziaza catre celalalt numar si, surpriza, apare numarul. Am testat eu si functioneaza. Daca nu-ti apare numarul inseamna ca e alta retea sau unul din telefoane nu are ceva in el (am intalnit situatie in care nu mergea). Macar poti sa incerci, nu te costa decat cateva minute incluse :D

#8
biker90

biker90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 21.01.2010
Multumesc mult dilx . Sper sa aflu cine e .

#9
n0sp3rat

n0sp3rat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 31.12.2009

View Postdilx, on 11th August 2010, 22:56, said:

Hai sa te invat eu cum afli un numar ascuns, macar sa-l stresezi si tu. Iti faci devieri de pe numarul tau pe al numar (obligatoriu tot Cosmote). De preferat in perioada in care te suna el (sigur are un tipar). Ei bine, in momentul cand te suna pe numarul tau, automat apelul se deziaza catre celalalt numar si, surpriza, apare numarul. Am testat eu si functioneaza. Daca nu-ti apare numarul inseamna ca e alta retea sau unul din telefoane nu are ceva in el (am intalnit situatie in care nu mergea). Macar poti sa incerci, nu te costa decat cateva minute incluse :D
@dilx nu mai fa misto de el ca saracu chiar avea o problema  :nonobad:  . Biker90, lasa-mi pm numarul tau de telefon !  :naughty:

#10
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 27.03.2007

View Postn0sp3rat, on 12th August 2010, 01:39, said:

@dilx nu mai fa misto de el ca saracu chiar avea o problema ...

Eu asa am reusit sa aflu numar ascuns atat din Cosmote cat si din Romtelecom.  nu e vrajala.  La mine a mers cu redirectionarea.
Numai bine.

#11
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,313
  • Înscris: 05.06.2002
redirectionarea pe voip functioneaza.

#12
n0sp3rat

n0sp3rat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 31.12.2009

View Postmvh, on 12th August 2010, 10:10, said:

Eu asa am reusit sa aflu numar ascuns atat din Cosmote cat si din Romtelecom.  nu e vrajala.  La mine a mers cu redirectionarea.
Numai bine.
Exact cum a spus si Fane si exact cum am postat si eu in mod detaliat in aria de dezbatere tehnica a forumului, sistemul de care spui tu merge . DAR (!) numai prin deviere catre VoIP. Dac avei devia de pe CSM pe CSM, nu vei vizualiza nici un nr.

#13
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postn0sp3rat, on 12th August 2010, 14:31, said:

Exact cum a spus si Fane si exact cum am postat si eu in mod detaliat in aria de dezbatere tehnica a forumului, sistemul de care spui tu merge . DAR (!) numai prin deviere catre VoIP. Dac avei devia de pe CSM pe CSM, nu vei vizualiza nici un nr.

Corect. Deviat pe VOIP iti vine in cateva secunde mail cu nr-ul de pe care ai fost sunat.

#14
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005

View Postmartonz, on 12th August 2010, 13:41, said:

Corect. Deviat pe VOIP iti vine in cateva secunde mail cu nr-ul de pe care ai fost sunat.
Ce provider daca nu sunt prea indiscret...?!

#15
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Posthotm, on 12th August 2010, 16:25, said:

Ce provider daca nu sunt prea indiscret...?!

Eu folosesc numar VoIP de la RTC.

#16
dilx

dilx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.02.2010

View Postmartonz, on 12th August 2010, 14:41, said:

Corect. Deviat pe VOIP iti vine in cateva secunde mail cu nr-ul de pe care ai fost sunat.

Nu stiu cum ai facut tu, dar la mine a mers asa. Am luat 3 telefoane, toate cosmote. Unuia i-am facut devieri iar de pe celalalt am sunat cu numar ascuns. Si ghici ce.... a mers. Dar binenteles ca am mai incercat alta data cu alte telefoane, n-a mai mers. Dar am scris si mai sus asta.

p.s.Daca aveam chef de misto alegeam un alt forum, tind sa cred ca aici lucrurile sunt mai serioase.

#17
n0sp3rat

n0sp3rat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 31.12.2009

View Postmartonz, on 12th August 2010, 16:30, said:

Eu folosesc numar VoIP de la RTC.
RTC e bun ca e realtime, dar interfata flash nu permite verificare de pe tel mobil. Zapp trimite mail de notificare dar e instabil

#18
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postn0sp3rat, on 13th August 2010, 15:49, said:

RTC e bun ca e realtime, dar interfata flash nu permite verificare de pe tel mobil. Zapp trimite mail de notificare dar e instabil

Eu mi-am setat pt. notificare adresa mea de gmail, vine instant si-l vad de pe tel.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate