Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8285 replies to this topic

#7075
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Film vazut pe ProTv la inceputul anilor 2000 O tipa este ucigasa in serie iar detectivul care o urmareste se indragosteste de ea Singurele elemente distinctive pe care mi le amintesc sunt ca tipa bea Cognac si fuma tigari GAULOISES Posibil ca filmul sa fie canadian

#7076
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 03.02.2010
Probabil Nikita

#7077
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Cred ca mai degraba e remake-ul american, tot in regia lui Luc Beson

https://www.imdb.com/title/tt0107843/

Dar nu sunt sigur pana nu il vad Trailerul nu m-a convins ca e ceea ce caut

Edited by sceptic_schizo, 14 May 2018 - 08:50.


#7078
sconxx

sconxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 06.08.2008

 XL700VA, on 06 mai 2018 - 16:22, said:

Un film vazut in copilarie - deci acum 30-35 de ani. incepe cu o lupta intre armata americana si indieni. Un soldat american este prins de indieni. Este dus in satul indienilor unde se casatoreste cu o indianca. Insa aceasta este ucisa de un alb. Dar indianca ii smulge albului un colier, si moare cu el in mana. Tipul asta i-a colierul si se duce in oras sa vada al cui e colierul. Afla numele ucigasului, si il pandeste in tufisuri cu o pusca. Insa cand apare acesta nu are curajul sa traga ...
Cam atat imi amintesc din acest film. Stie cineva cum se numeste?
Ar putea fi un film din seria asa-zisa "Red Western". Prin anii '60-'70 la studiourile DEFA din Berlin (de est, RDG...) s-au facut niste filme western, turnate prin Europa de Est, mai ales prin fosta Iugoslavie (dar si prin Romania, au fost si actori si figuranti romani). Ce imi vine minte acum sun niste titluri ca "Ulzana-capetenia apasilor", "Osceola"... si-or mai fi fost si altele, dar e mult de-atunci...

LE: Cauta printre filmele lui Gojko Mitic (el era de regula actorul principal), poate gasesti ceva.

Edited by sconxx, 15 May 2018 - 16:16.


#7079
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Deci nu e nici Nikita nici remake-ul Tipa nu era o asasina profesionista, calatorea tot timpul, parca la un moment dat trece granita in Canada, iar tipul care o urmarea nu voia sa o aresteze fiind fermecat de ea Filmul era "dulce" asa, nu drama samd

#7080
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Stiti un film cam SF in care aveau in cap ceva verde aia recrutati sau infectati si cu ochelari speciali vedea chestia verde din capul lor?

#7081
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Poate They Live (1988).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iJC4R1uXDaE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7082
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 tarzaan, on 16 mai 2018 - 19:35, said:

Stiti un film cam SF in care aveau in cap ceva verde aia recrutati sau infectati si cu ochelari speciali vedea chestia verde din capul lor?

Film nu stiu, dar stiu desene animate, Dexter :D  
Dexter's Laboratory Gooey Aliens

#7083
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
mersi, nu sunt acestea

si mai era unul cu un actor homo care dadea timpul inapoi prin tren ceva...

#7084
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,179
  • Înscris: 16.10.2008
They Live (1988)
?
"""A drifter discovers a pair of sunglasses that allow him to wake up to the fact that aliens have taken over the Earth.""

#7085
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
nu, mersi, dar un film in care alec baldwin e omorat la sfarsit de unul, era agatat de masina si explozie cu telecomanda...

#7086
madalinmanzu

madalinmanzu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.05.2018
Salutare! Incerc sa gasesc un film..din cate imi aduc aminte era englezesc..sau cu englezi..cred ca are 7-10 ani filmul(sau cam atunci l-am vazut)..povestea era ceva de genul sau cel putin asa imi amintesc : Un tanar englez batea niste politisti cu intentia de a fii arestat ca sa ajunga langa cei ce i-au violat prietena insarcinata,aceasta fiind chiar profesoara lor..filmul incepe cu aceste scene,dupa care sunt prezentate motivele-filmul in sine..e ca un double time,ca sa zic asa.. Multumesc !

Edited by madalinmanzu, 19 May 2018 - 22:53.


#7087
RegeleCocalarilor

RegeleCocalarilor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 15.10.2010
Buna!
Caut un film care cred ca.i din anii '00 ce are ca tema manipularea facuta prin media inainte alegerilor prezidentiale din SUA.
Mi se pare ca la final un personaj era ofticat ca i.a iesit tot jocul extrem de bine, dar nu primea aprecieri din partea cetatenilor (nu de alta, dar nu auzise nimeni de el tocmai fiindca ramasese in umbra) - dar s.ar putea sa ma insel, nu mai tin minte foarte clar cum e filmul.
Ca stil e o combinatie intre drama si comedie, foarte asemanator cu "Thank you for smoking!" .
Categoric nu este documentar.

Mersi!

#7088
RegeleCocalarilor

RegeleCocalarilor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 15.10.2010
^Nevermind, l-am gasit. Mersi oricum.

#7089
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 RegeleCocalarilor, on 21 mai 2018 - 19:06, said:

^Nevermind, l-am gasit. Mersi oricum.

Spune si numele filmului, poate la un moment dat cineva este interesat.

Edited by MembruAnonim, 21 May 2018 - 20:54.


#7090
RegeleCocalarilor

RegeleCocalarilor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 15.10.2010
Wag the Dog (1997) e filmul pe care.l cautam.
Nu stiu cat de mult se potriveste ce am scris eu cu filmul in sine, dar dupa ce am vazut trailerul, sunt destul de sigur ca acesta.i filmul pe care.l aveam in minte.

#7091
gabrielm80

gabrielm80

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 20.04.2018

 RegeleCocalarilor, on 22 mai 2018 - 08:36, said:

Wag the Dog (1997) e filmul pe care.l cautam.
Nu stiu cat de mult se potriveste ce am scris eu cu filmul in sine, dar dupa ce am vazut trailerul, sunt destul de sigur ca acesta.i filmul pe care.l aveam in minte.

E foarte bun filmul, ni l-a pus un profesor la un curs de media si a fost chiar interesant.

#7092
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,179
  • Înscris: 16.10.2008
Filmul ala e foarte tare ,e vorba de o aberatie media pusa in practica ,anume inventarea unui conflict intre SUA si Albania! Lumea a pus rapid botu'.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate