Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8285 replies to this topic

#6805
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View Postraven200979, on 09 februarie 2017 - 09:39, said:


Al doilea film: Diabolique (1996)  Link IMDB: http://www.imdb.com/...=nm_flmg_act_14
Nu,nu este .. asta l-am vazut de curand si e chiar bun :)

#6806
mihairareson

mihairareson

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2016
Salut, de data asta un film cu Ninja. foarte vechi !  Filmul incepe cu un batran care scufunda un nou nascut intr-un butoi cu apa in ideea ca, daca incepe sa inoate si iese la suprafata inseamna ca e facut sa fie un ninja. Mai tin minte o secventa in care cineva incearca sa il impuste pe acest ninja cu un pistol,  doar ca gloantele erau de dinainte transferate prin magie la ninja.  Daca stie cineva .... ?!!!

#6807
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Un film dat recent la televizor(cam acum 2-3 luni). Din pacate nu am mai apucat sa vad decat finalul. Finalul arata niste supravietuitori ai lagarelor de concentrare naziste aflati pe un vapor. Pe punte se afla un negru, care se bucura enorm cand vede niste avioane aliate (britanice). Insa aceste avioane in loc sa ii salveze, incep sa bombardeze vaporul. Negrul mirat, sare in apa si incepe sa inoate spre tarm. Ajunge la mal, insa acolo este asteptat de doi copii in uniforme de soldati nazisti (din cate stiu, la finele razboiului, Hitler nemaiavand soldati, a inrolat si copii). Care trag in el, si il omoara. Apoi copii pleaca multumiti spunand ceva de genul "suntem niste buni germani" si " vom castiga razboiul". La final pe generic au spus ca filmul e dupa un caz real.
As vrea sa in vad in totalitate. Dar nu stiu cum se numeste. Stie careva titlul acestui film?

Edited by XL700VA, 18 February 2017 - 02:15.


#6808
LambOfSatan

LambOfSatan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.02.2017
caut un film
in el niste soldati sunt pacaliti sa urce la bordul unui submarin (sau vapor). ca sa fie ucisi
e destul de vechi
si e bazat pe fapte reale

#6809
raven200979

raven200979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.03.2008

View Postmihairareson, on 17 februarie 2017 - 23:12, said:

Salut, de data asta un film cu Ninja. foarte vechi !  Filmul incepe cu un batran care scufunda un nou nascut intr-un butoi cu apa in ideea ca, daca incepe sa inoate si iese la suprafata inseamna ca e facut sa fie un ninja. Mai tin minte o secventa in care cineva incearca sa il impuste pe acest ninja cu un pistol,  doar ca gloantele erau de dinainte transferate prin magie la ninja.  Daca stie cineva .... ?!!!

O fi asta: Bulletproof Monk (2003)  Link IMDB: http://www.imdb.com/...3/?ref_=nv_sr_6

#6810
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

View PostXL700VA, on 18 februarie 2017 - 02:13, said:

Un film dat recent la televizor(cam acum 2-3 luni). Din pacate nu am mai apucat sa vad decat finalul. Finalul arata niste supravietuitori ai lagarelor de concentrare naziste aflati pe un vapor. Pe punte se afla un negru, care se bucura enorm cand vede niste avioane aliate (britanice). Insa aceste avioane in loc sa ii salveze, incep sa bombardeze vaporul. Negrul mirat, sare in apa si incepe sa inoate spre tarm. Ajunge la mal, insa acolo este asteptat de doi copii in uniforme de soldati nazisti (din cate stiu, la finele razboiului, Hitler nemaiavand soldati, a inrolat si copii). Care trag in el, si il omoara. Apoi copii pleaca multumiti spunand ceva de genul "suntem niste buni germani" si " vom castiga razboiul". La final pe generic au spus ca filmul e dupa un caz real.
As vrea sa in vad in totalitate. Dar nu stiu cum se numeste. Stie careva titlul acestui film?
Nimeni, nimic?

#6811
mihairareson

mihairareson

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2016
Nu-i Bulletproof Monk... ala de care zic e ceva mai vechi !

#6812
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

View PostLambOfSatan, on 20 februarie 2017 - 04:27, said:

caut un film
in el niste soldati sunt pacaliti sa urce la bordul unui submarin (sau vapor). ca sa fie ucisi
e destul de vechi
si e bazat pe fapte reale
U-571 (2000)

#6813
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
buna, stiti unde gasesc programele de televiziune rds? am gasit numai cinemagia dar lipsesc posturi

#6814
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,046
  • Înscris: 18.12.2007
Aici: http://www.rcs-rds.r...enta/program-tv ?

#6815
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Salut !

Isi mai aminteste cineva cum se numeste filmul in care un tip la facultate pune pariu ca face sex cu femei al caror nume sunt in tot alfabetul ?
Ramasese sa convinga o grecoaica cu numele Xonia, sau ceva de genu, dar nu reuseste si pierde pariul.

mersi

#6816
hai_hui

hai_hui

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 18.09.2006
Cumva ăsta http://www.imdb.com/title/tt1065106/ ?

#6817
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Ala e, @hai_hui ! multumesc :)

apreciez ajutorul tau.

#6818
kumvontzep

kumvontzep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.08.2010
cum se numeste?
caut demult un film frantuzesc de prin anii '75... era vb de un copil care suferea de o maladie si in contact cu aerul sau mediul exterior ar fi putut muri.
era tinut intr-o camera izolata la un spital. tatal si mama lui nu-mi amintesc din ce motiv erau pe cale de a se desparti.cand il vizitau acestia introduceau
mainile in niste manusi de cauciuc ca sa-l poata imbratisa.baietelul avea vreo 5 anisori.la un moment dat cu ajutorul unei sarme sau andrele reuseste sa atinga
butonul care deschidea paravanul de la locul prin care i se introducea mancarea de catre surorile medicale si evadeaza din spital. iese afara in oras unde inecepuse
sa ninga. copilul se joaca fericit in timp ce fulgii de zapada cad.in final acesta moare deoarece avea ceva probleme cu imunitatea.mi-amintesc doar ca parintii sai
s-au reintalnit atunci tatal tinandu-l mort in brate.pe o banca in parc. mi se pare ca murise in bratele sau.mai mi-amintesc ca in final s-a folosit melodia lui Joe
Dassin L'ete indian care a fost lansata in '75 sau Et si tu n'exitai pas. una din astea sigur.se auzea melodia fulgii cadeau si tatal isi tinea copilul mort in brate
alaturi de mama copilului.e sfasietor acest film! daca stie cineva cum se numeste? va multumesc anticipat!

#6819
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Questo si che è amore.

#6820
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Film actiune si supranatural cu urmatorul rezumat: o femeie se muta intr-o casa in padure, langa o mlastina, unde sunt fantome, cheama pe un vanator de fantome de culoare, descopera ca la o betie, un baiat a omorat o fetita, iar grupul a aruncat fetita in mlastina, iar ucigasul fetitei se sinucide si bantuie acea proprietate.
La final, femeia si vanatorul de fantome il ademenesc pe ucigasul intors din morti cu obiectul lui preferat, o patura pe care tatal acestuia le-a dat-o.

#6821
vitas

vitas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.11.2015

View PostXL700VA, on 18 februarie 2017 - 02:13, said:

Un film dat recent la televizor(cam acum 2-3 luni). Din pacate nu am mai apucat sa vad decat finalul. Finalul arata niste supravietuitori ai lagarelor de concentrare naziste aflati pe un vapor. Pe punte se afla un negru, care se bucura enorm cand vede niste avioane aliate (britanice). Insa aceste avioane in loc sa ii salveze, incep sa bombardeze vaporul. Negrul mirat, sare in apa si incepe sa inoate spre tarm. Ajunge la mal, insa acolo este asteptat de doi copii in uniforme de soldati nazisti (din cate stiu, la finele razboiului, Hitler nemaiavand soldati, a inrolat si copii). Care trag in el, si il omoara. Apoi copii pleaca multumiti spunand ceva de genul "suntem niste buni germani" si " vom castiga razboiul". La final pe generic au spus ca filmul e dupa un caz real.
As vrea sa in vad in totalitate. Dar nu stiu cum se numeste. Stie careva titlul acestui film?
Asta http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_3 sau asta http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1 ?

#6822
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Din pacate nu e nici unul din cele puse de tine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate