Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8284 replies to this topic

#6823
gusoline

gusoline

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.03.2017
Ajutor !

Am vazut un film cu multi ani in urma si nu stiu cum se numea...
Cred ca a fost lansat prin 1977-1983
I-mi amintesc ca era despre un echipaj de elicopter care se prabusise in munti. Elicopterul atirna pe o stinca si supravietuitorii abia se puteau tine
pe marginea stincii

Multumesc

(scuze pentru exprimare sunt secui)   :-)

#6824
D3luxe

D3luxe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.04.2017
Salut, am vazut acum ceva timp un film animat si vreau sa il revad insa nu il pot gasi deloc.Poate cineva ii stie numele aici cateva detalii:
- E vorba de o fata care era regina jucariilor si se intampla ceva in taramul ala si ea decide sa caute regele jucariilor in lumea oamenilor
- Alege din greseala alt baiat nu pe care ea il vroaia sa fie rege dar el iubea jucariile.
- Baiatul avea un rucsac care prinde viata(in lumea jucariilor)
- Stiu ca era si o jucarie pe care el o idolatriza(cred ca e Buzz ,din toy story idk ....) si se intampla ca aia sa fie chiar personajul negativ

Stiu ca era film ( nu sunt sigur daca sunt 2 parti dar stiu ca era de 1h si ceva pe CartoonNetwork tin minte ca l-am vazut acum cativa ani 7-9 cred)
Multumesc frumos daca stie cineva .Simt nevoia sa il revad si nu pot sa il gasesc....Help please.

#6825
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 19.09.2005

 gusoline, on 18 martie 2017 - 16:29, said:

Ajutor !

Am vazut un film cu multi ani in urma si nu stiu cum se numea...
Cred ca a fost lansat prin 1977-1983
I-mi amintesc ca era despre un echipaj de elicopter care se prabusise in munti. Elicopterul atirna pe o stinca si supravietuitorii abia se puteau tine
pe marginea stincii

Multumesc

(scuze pentru exprimare sunt secui)   :-)

Szevasz. Nu e Cliffhanger? Numai ca e din 1993 :( http://www.imdb.com/...06582/reference

#6826
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Sau Vertical Limit (2000).

#6827
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Rugaminte mare. Acum cativa ani am urmarit un documentar pe Discovery despre razboiul din Irak (ultimul, nu cel din Kuweit). Erau intervievati atat combatanti americani, cat si un colonel irakian. Ce imi amintesc din film:
Finalul: colonelul irakian a spus Ganditi-va ca noi am luptat doar cu 15 % din armata. Si am reusit sa rezistam ceva timp. Cat am fi rezistat daca luptam cu toata armata?
Tot in acest film se spunea de coruperea comandantilor irakieni si apilotilor de avioane irakieni. Mai spunea si de nebunia (in opinia americanilor) sau eroismul (in opinia irakienilor) a unor soldati irakieni care se aruncau pe tancurile americane, incercand sa le distruga.
Colonelul irakian avea ochelari.
Cam asta e tot ce imi amintesc. Imi poate spune cineva despre ce film documentar e vorba?

#6828
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 XL700VA, on 16 aprilie 2017 - 16:52, said:

Rugaminte mare. Acum cativa ani am urmarit un documentar pe Discovery despre razboiul din Irak (ultimul, nu cel din Kuweit). Erau intervievati atat combatanti americani, cat si un colonel irakian. Ce imi amintesc din film:
Finalul: colonelul irakian a spus Ganditi-va ca noi am luptat doar cu 15 % din armata. Si am reusit sa rezistam ceva timp. Cat am fi rezistat daca luptam cu toata armata?
Tot in acest film se spunea de coruperea comandantilor irakieni si apilotilor de avioane irakieni. Mai spunea si de nebunia (in opinia americanilor) sau eroismul (in opinia irakienilor) a unor soldati irakieni care se aruncau pe tancurile americane, incercand sa le distruga.
Colonelul irakian avea ochelari.
Cam asta e tot ce imi amintesc. Imi poate spune cineva despre ce film documentar e vorba?
Asta ?

#6829
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Nu e asta. In cel mentionat de mine aparea si un colonel irakian.

#6830
Luigi41222

Luigi41222

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.04.2017
Buna ziua. Caut si eu un film despre un asasin care orbeste intr'o misiune. Si sa poata continua misiunile ii face o injectie sa recapete vederea pentru cateva ore. Nu mai tin minte foarte multe detalii mai ales numele filmului. Multumesc

#6831
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Blind Man (2012)

#6832
allkatraz

allkatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 05.06.2006
Acum vreo 20 de ani am vazut un film despre salvarea unui copil care cazuse intr-un put. Filmul se incheie cu un text de genul "In America mai sunt inca N mii de puturi de foraj ramase neastupate". Ii mai stie cineva numele?

#6833
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Uite-l aici:
Everybody's Baby: The Rescue of Jessica McClure

#6834
Redount2k9

Redount2k9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 13.07.2010
Aveti idee cum se numeste filmul in care un frate si o sora fac o intelegere ca cel care moare primul sa trimita mesaje celuilalt de dupa moarte? Din cate am inteles aveau ambii capacitatea de a vorbi cu spiritele inca de cand traiau. Fratele moare primul pentru ca suferea de o malformatie a inimii, boala de care suferea si sora. Femeia era angajata unei celebritati si trebuia sa ii cumpere haine si bijuterii. Genul este thriller dar are si elemente horror. Multumesc.

#6835
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Personal Shopper. Nu-i mare lucru de capul lui.

Edited by octav727, 29 April 2017 - 15:32.


#6836
allkatraz

allkatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 05.06.2006
Thanks, asta e. Pacat ca nu-l gasesc pe nicaieri.

 florinbad, on 28 aprilie 2017 - 12:36, said:



#6837
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@allkatraz, vezi ca poti sa-l vezi pe youtube ! doar ca nu e subtitrat  :)

#6838
liviu666

liviu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.07.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OTiVfwHlev0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Stie cineva cum se numeste acest film?

#6839
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
E serial. Scrubs.

#6840
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Salut !

Caut un film japonez despre un samurai ce si-a deschis o fabrica de lapte in secolul 18-19 si calatoreste in timp in secolul 21.
Aici gaseste adapost la o femeie singura cu un copil ce o ajuta.
In secolul 21 el invata mai multe despre fabricarea laptelui si cand se intoarce in timpul sau pune in practica ce a invatat despre fabricarea laptelui.

Atat imi amintesc !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate