Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cisco

- - - - -
  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#37
ElfOfDarK

ElfOfDarK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.07.2006

View PostThe_Napster, on Jul 7 2006, 16:13, said:

De luni ma inscriu si eu la cisco pentru CCNA. Preturile sunt bune (120E/ modul), mai am avantajul pozitiei strategice a blocului langa centru si ca mai ma duc si cu un vecin bun prieten... ca de.. 2 brains are better  than one :)
Dupa primele zile o sa va las si o prima impresie. Spor la invatat.


Pai unde te inscrii la care centru pretul pare maricel e cu tot cu reducere pt studenti sau someri sau ce ai fi tu:P ..astept rasp urgent ca la UPB m-am inscris dar sta in pending de cateva zile so dal drq neeext!

#38
damdadum

damdadum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.07.2006
putin offtopic  :)
Eu nu stiu care e treaba cu astia de la UPB, insa am auzit ca inainte sa te accepte stai cu ei la un interviu sa vada ce stii si apoi deabia daca te accepta...mie asta imi suna a exces de zel...sa nu o numesc romanism clasic...sa fim noi mai cu mot....daca CISCO nu cere asa ceva, de ce sa ceri tu?
In al doilea rand nimeni nu are pretentia (sau cel putin sper) de la un om care a terminat CCNA sa fie expert in retele.Te duci sa inveti CCNA daca esti noob(exagerand putin), ceea ce e si normal. Daca te pricepi dai direct examenul si apoi mergi mai departe.
Vad diverse discutii gen CCNA e un curs varza ca nu faci nimic acolo  :o ...ceea ce este foarte fals. Nu intentionez sa imi argumentez opinia pentru ca nu vreau sa ma apuc sa fac o filosofie pe acest subiect.
Totusi e pacat pentru ca sunt si destule seminte rele care termina acest curs si strica piata si dau si un renume prost acestei certificari.

Va salut si spor la examene, poate o sa ne intalnim cine stie  :)

#39
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View Postdamdadum, on Jul 12 2006, 16:55, said:

In al doilea rand nimeni nu are pretentia (sau cel putin sper) de la un om care a terminat CCNA sa fie expert in retele.
De la cineva care a fãcut respectivul curs nu am nici o pretenþie. De la cineva care a luat examenul de CCNA am destule pretenþii.

#40
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Am invatat  cate ceva  din networking basics, m-a uluit sitemul binar la simplitatea sea. Acum ma bag in hexadecimal. E mult de munca dar merita.

#41
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Totul este simplu cind intelegi logica. Cursurile CCNA sint bine structurate, nimic de zis. Ai ce sa intelegi din ele, dar nu mai mult decit trebuie.

#42
brabbit

brabbit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 30.04.2003
Am si eu o intrebare: Stie cineva unde se fac cursurile in Constanta?
Am cautat pe net si nu am gasit ..  :angry:

#43
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Intra pe www.fict.ro pentru  detalii. Laboratoarele sunt langa facultatea Spiru Haret din Faleza Nord. Spor

#44
ElfOfDarK

ElfOfDarK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.07.2006
tata ai zis ca te inscrii la CISCO mai pun odata intrebarea unde te duci sa te inscrii mai exact?

#45
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Citeste 1 post mai sus.
100% pe primul examen :)

#46
ElfOfDarK

ElfOfDarK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.07.2006

View PostThe_Napster, on Jul 15 2006, 19:23, said:

Citeste 1 post mai sus.
100% pe primul examen :)

aaa tu esti din constanta eu credeam ca esti din Bucuresti sorry my mistake

#47
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Sunt Constantean :)
BTW, am trecut la modulul 2...study study study...

#48
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Another exam bites  the dust :)
Treaba merge bine, o sa termin rapid cu el. Pana  acum sunt multumit de cum e structurat.

#49
the_barzaune

the_barzaune

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.08.2005
cat dureaza cursurile? cam ce nivel trebuie sa ai ca sa te apuci de ele si sa le si intelegi?

#50
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

View Postthe_barzaune, on Aug 1 2006, 18:11, said:

cat dureaza cursurile? cam ce nivel trebuie sa ai ca sa te apuci de ele si sa le si intelegi?
Un semestru poate dura intre 45 de zile si 6 luni, depinde de nivelul tau. Trebuie sa cunosti exgneza foarte bine (cursurile se tin in engleza), sa ai la dispozitie cateva ore pe zi de studiu, vointa, si niste cunostinte stabile pe care te poti baza la inceput.

#51
00110001 00110000

00110001 00110000

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.08.2006

View PostThe_Napster, on Aug 1 2006, 21:02, said:

Un semestru poate dura intre 45 de zile si 6 luni, depinde de nivelul tau. Trebuie sa cunosti exgneza foarte bine (cursurile se tin in engleza), sa ai la dispozitie cateva ore pe zi de studiu, vointa, si niste cunostinte stabile pe care te poti baza la inceput.

Terminand CCNA cu nota maxima ( examen final ) , te dezafirm.Cunosinte stabile ? la inceput . Bullshit.
Eu cand am inceput nu stiam sa trimit un e-mail sau sa intru pe un site.IP-ul sau alte chestii .. haha..
Poti sa fi si cu minus , daca ai vointa , dorinta , timp , cauti ,intrebi ,intelegi si practici ( chiar daca pe simulatoare doar ) e execelent.Cati m-or injurat pe mine ca ii tampeam cu intrebari.Acum ma mandresc ca raspuns cu respect la intrebarile celor noi.( nu ma refer aici ).

Oricum ask , daca aveti nevoie ! :worthy:

#52
robertion1

robertion1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.07.2006
Sunt din Ialomita si intentionez sa urmez doar modulul de CCNA1 la Bucuresti la "INFOACDEMY",pentru celelalte 3 module urmand sa ma pregatesc singur(voi face rost de cursuri si simulatoare).Se poate asa ceva sau trebuie sa mai urmez CCNA2  pt. a obtine vaucher-ul intro?Examenul final vreau sa-l sustin din 2 parti:INTRO si ICND(am inteles ca e mai usor asa).Mai este nevoie sa sustin vaucher exam,sau pot sustine doar examenele finale la un centru autorizat Pearson Vue sau Prometric, tinand cont ca nu absolv decat un modul CCNA?Cum este cu aceste vauchere? Cum ar fi mai bine sa fac?

#53
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Dai un examen de voucher la sfirsitul semestrului 2. Adica da, trebuie sa le faci pe amindoua ca sa ai reducerea.
Daca dai examenul final in doua parti, il platesti de doua ori. Numai la una din cele doua este valabila reducerea.
Cel mai bine este sa faci toate cursurile si sa dai examenul dintr-o bucata. Sau, varianta a doua, nu faci nici un curs si te duci si dai examenul.

#54
robertion1

robertion1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.07.2006
Multumesc Ipman pentru raspuns.Pentru ca locuiesc la 130km de Bucuresti si mi-ar fi greu sa vin mereu la cursuri,m-am hotarat sa nu mai fac nici un modul de CCNA,ci sa ma apuc sa invat singur si sa dau doar examenul pentru a obtine certificarea.Totusi,tinand cont ca nu am lucrat pana acum cu routere,as vrea pe langa joaca cu simulatoarele soft,sa pot face si ceva practica pe un router hardware,dar cum routerele noi CISCO sunt foarte scumpe,ce ma sfatuiti sa cumpar doar pentru scopul de a invata si a lua certificarea CCNA?
-un router nou(alta marca decat CISCO) la un pret rezonabil(pana in 150$) asemanator ca specificatii,firmware si IOS cu cele CISCO.In acest caz,ce marca si model mi-ati recomanda?
sau
-un router CISCO second-hand la fel pana in 150$.Ce model si unde as putea gasi?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate