Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

presa de balotat

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1049 replies to this topic

#937
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011

 Mihai8899, on 20 mai 2019 - 19:42, said:

Buna seara. Cum pot sa fac proba la o presa rotundă ,claas rollant 44 legare electrică , fără sa bag fan in ea adica asa la rece ?
O legi la tractor si ii dai tu comanda din calculatorul presei dai 4 5 comenzii sa vezi cum merge

#938
stefannicuzamfir67ANDRA00

stefannicuzamfir67ANDRA00

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 24.12.2018
am rezolvat in mare parte acum insa o parte leaga si tae foarte bine in schimb cealalta nu tae deloc si ata in spate iese smulsa,iam dat comanda manual si am urmarit cu atentie si am constat ca ciocurile inodatoare cand apuca ata pe ele nu se invart egal amandoua in acelasi timp ,unul ramane cam un sfert de tura inapoi, asta sa fie cauza de nu tae ata?
ce ma sfatuiti?

#939
broinas

broinas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.05.2007
Salutare tuturor,
rog un coleg binevoitor sa ma ajute cu niste poze de la o balotiera New Holland 68, 69, 269, 376, mai precis parte din fata a volantei care intra pe ax(unde are siguranta) si partea din spate. Ma intereseaza in mod special ce saibe/distatiere trebuie montate pe fiecare parte: in fata volantei pe ax si in spatele volantei pana la grup.
S-a desfacut in sarcina si nu mai stiu exact ordinea in care sa le montez.
Am adaugat niste poze gasite pe internet, insa difera putin fata de ce am eu in acest moment.  
https://drive.google...iew?usp=sharing
https://drive.google...iew?usp=sharing

[ https://drive.google.com/file/d/16xlxOqGF9HtUHS6GedAG9LyXHzrcSIJ0/view?usp=sharing - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://drive.google.com/file/d/1iyWh2AiLG0ctkuknxh3lm8C7IAxIzTAd/view?usp=sharing - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Va multumesc anticipat!

Edited by broinas, 29 May 2019 - 13:23.


#940
ionicaminel

ionicaminel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 01.11.2009

 stefannicuzamfir67ANDRA00, on 28 mai 2019 - 05:23, said:

am rezolvat in mare parte acum insa o parte leaga si tae foarte bine in schimb cealalta nu tae deloc si ata in spate iese smulsa,iam dat comanda manual si am urmarit cu atentie si am constat ca ciocurile inodatoare cand apuca ata pe ele nu se invart egal amandoua in acelasi timp ,unul ramane cam un sfert de tura inapoi, asta sa fie cauza de nu tae ata?
ce ma sfatuiti?
incearca sa mai slabesti un pic suveica,dar ciocurile inodatoare trebuie sa  se invarta amandoua in acelasi timp, poate  pinionul de la cel din dreapta este un dinte ma inapoi

#941
g-aB-Ri-el_-73

g-aB-Ri-el_-73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.02.2012
salut colegi
Detine cineva o presa riviere casalis,as vrea sa stiu ceva pareri despre ea,am achizitionat una in stare f buna cu 1500 euro, este model riviere casalis rc 42,am probat cu proprietarul in curte cativa baloti si pare sa fie ok,are vopsea originala,nu pare mesterit pe la ea.As vrea sa stiu cate ceva despre ea de la un coleg, daca detine cineva modelul acesta.                         As fi recunoscstor daca m-ar ajuta cineva cu o documentatie,nu am avut presa pana acum si orice sfat ar fi de folos.Multumesc anticipat!

#942
david2001

david2001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.01.2018
Cum se slabeste suveica

#943
stefannicuzamfir67ANDRA00

stefannicuzamfir67ANDRA00

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 24.12.2018
are dreptate colegu,cum se slabeste suveica?

#944
ionicaminel

ionicaminel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 01.11.2009

 david2001, on 01 iunie 2019 - 08:36, said:

Cum se slabeste suveica
se slabeste surubul acela cu arc din aproape in aproape, cate un sfert de tura ,se face proba si se repeta operatia pana cand se ajunge la rezultatul dorit,degajoarele de ata au jocuri la axuri sau la role?
degajorul vine si trece pe sub degetul innodator si trage ata dupa deget ,[dupa ce face nodul], daca are joc trece la o distanta mai mare si nu o mai da jos dupa deget, ramane acolo si se intinde pana cand se rupe
.urmari-ti cu atentie toate miscarile din partea stanga si verifica-ti in partea dreapta unde nu se sincronizeaza
orice problema are cel putin o rezolvare, depinde de solutia aleasa

#945
Alexaex98

Alexaex98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.06.2019
Salut.  Ai mai rezolvat problema cu presa , cum iti scoate balotii,  aceeași problemă o am si eu la un class markant 40

#946
GeorgePop2017

GeorgePop2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.05.2017
Salut!
Dețin o presa de balotat Class Markant 40 si am următoarea problema! Nu știu cum sa dau jos cuțitele de tăiere a fanului ca sa le ascuțesc ca sunt tocite rău!
Dacă poate sa ma lămurească cineva cum ajung la ele/ pe unde?


#947
Techmasters35

Techmasters35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 08.02.2018
Caută un manual iti va f foarte util.Cutitul fix la a mea se da de sub mecanismul de legare e prins in suruburi,cel de pe berbec la fel tre sa fie prins in suruburi.Apoi la montaj reglezi distanta intre ele sa ai 0,8 mm.presa welger .

#948
nihaiesti

nihaiesti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.01.2012
Imi mai ramane pe o parte nodul pe ciocul de papagal si se rupe ata. ce parere aveti?

#949
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
ca degajatorul e departe de papagal si nu trage nodul de pe el

#950
katalyn03

katalyn03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 18.07.2014

 nihaiesti, on 23 iunie 2019 - 11:25, said:

Imi mai ramane pe o parte nodul pe ciocul de papagal si se rupe ata. ce parere aveti?
Este prea strâns

#951
stefannicuzamfir67ANDRA00

stefannicuzamfir67ANDRA00

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 24.12.2018
salut grup,ma intereseaza si ma refer la cei care detin sau care au lucrat cu presa welger 45 ce parere aveti de ia este buna?
eu nu am mai rezolvat problema cu presa mea si mam hotarat sa cumpar alta si am gasit un  welger 45,astept parerile dumneavoastra
presa mea nu am rezolvato din cauza ca nu am gasit nici un meserias sa o regleze,o parte merge dat cealalta nu

#952
Techmasters35

Techmasters35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 08.02.2018
Ia ceva mai nou Ap42, acu depinde si ce tractor ai.

#953
stefannicuzamfir67ANDRA00

stefannicuzamfir67ANDRA00

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 24.12.2018
lucrez cu un tractor ford 2600 este foarte puternic

#954
Techmasters35

Techmasters35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 08.02.2018
Ideal ar fi sa iei una care nu are lant sau curele eu când am căutat presa am zis ca intre Welger Ap42,52,53 sau Class Markant 55.Toate presele astea sunt pe pinioane,nu au lant ,curea.De asemenea nu îmi plac cele care au melc plus furci nu alimentez constat berbecul.
Am Utb 650 M

Edited by Techmasters35, 04 July 2019 - 23:00.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate