Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 

Festa Panorama Nessebar

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mickeythecatus

mickeythecatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 17.08.2005
M-am intors de curand din Bulgaria hotel Festa Panorama Nessebar.
Drumul dus intors pe ruta Buzau Bucuresti Giurgiu Ruse Sumen Varna Obzor Sunny Beach Nessebar.

1. Drumurile nu sunt nici mai bune nici mai rele decat la noi, cu un minus pentru portiunile reparate de pe autostrada spre Varna si cu un minus infinit pentru cei 500 m din ruta ocolitoare de pe asa-zisa centura din Varna- pe acolo ne-a dus GPS-ul si n-am avut optiuni. Altfel nu am avut nici un fel de aglomeratie si am vazut doar 2 radare la intors, ambele flashuite de colegii de trafic
2. Am platit taxa de pod 26 lei la dus si 12 leva la intors. Vigneta la Ruse era de fapt doar abtibildul 5 euro si ala doar pt 7 zile pt a doua saptamana n-au avut; a trebuit sa cumparam la intoarcere de la OMV 10 leva cu chitanta ok.
3. Am ajuns la hotel pe la ora 13:00 si am primit camerele dar nu si bratarile , doar cate un carton care atesta drepturile noastre de AI mai putin primul pranz dar inclus pool si lobby bar in prima zi si pranzul din ultima zi, pe care oricum nu am mai stat sa-l prindem - asta o pun la minus.
4. Program de animatie zilnic, la piscina ( 10- 15 min ), plus disco kids si lectii de dans - nu prea aveau clienti.
5. Un mare plus lipsa unui anumit gen de persoane ( le-as putea zice cocalari, sa spunem), nu numasi in hotel, in intreaga zona.
6. Exceptand pe cei sositi cu cele 8 masini din parcare ( 4 RO, 2 PL, 2 HUN ), restul au fost din Germania, Rusia, Belgia, etc, toti veniti pri Neckermann cu autocarul. Parcarea gratuita si pazita - asta o pun la mare plus.
7. Meniul este f diversificat, cu un plus pt inghetata pt copii, pizza de seara si ochiurile cu bacon de dimineata, zilnic, fara coada. Am simtit lipsa unei ciorbe adevarate, dar am inteles ca meniul e cumva pe gustul nemtesc, majoritar in hotel.
8. Prima oara am intalnit "discriminarea" intre copii si adulti : cei sub 16 ani au alta culoare la bratara asta ca sa nu poata primi bauturi alccolice; e destul de greu in ultima vreme sa faci diferenta de varsta dupa aspect, cred.
9.  Bratara all inclusive este proprietatea hotelului si daca am rupt-o voiau 5 leva sa mi-o schimbe; am stat cu ea in buzunar si mi-a fost bine si asa.La masa de dimineata din ultima zi ne-au taiat bratara si ne-au dat iar cartoanele din prima zi - mare paguba le mai puteam face...
10. Nu au umbrele pe plaja si pare-se ca nu are nimeni in zona , costa f mult sa inchiriezi : 21 leva 2  sezlonguri plus o umbrela; pt comparatie, o pizza mica e 2 leva si o cutie de bere e 2,5 leva indiferent de marca.
11. Plaja si apa marii din Nessebar sunt excelente, fff curate si bine incadrate si patrulate de salvamari.
12. Orasul vechi Nessebar este ceva deosebit; nu e loc pentru a fi descris intr-un post pe forum, va recomand sa mergeti sa-l vedeti, merita fiecare minut petrecut acolo.
13. Am prins 1 zi si jumatate pana de curent din sudul litoralului BG; hotelul avea generator propriu si au facut toate eforturile sa nu avem probleme; incercati experienta asta pe litoralul de acasa...
14. Orice altceva va pot raspunde pe PM.
Numai bine :peacefingers:

#2
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008
5. Un mare plus lipsa unui anumit gen de persoane ( le-as putea zice cocalari, sa spunem), nu numasi in hotel, in intreaga zona.
toti romanii care merg afara si scriu pe softpedia asculta muzica clasica si nu isi rod unghiile?
am citit prea des replica asta... acolo nu sunt cocalari acolo sunt..
de ce ii judecam pe altii???

13. Am prins 1 zi si jumatate pana de curent din sudul litoralului BG; hotelul avea generator propriu si au facut toate eforturile sa nu avem probleme; incercati experienta asta pe litoralul de acasa...
pe litoralul "de acasa" nu se intampla asa ceva

#3
mickeythecatus

mickeythecatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 17.08.2005
@ 5. cocalarul ( si nu sunt legat neaparat de termenul asta ) nu e reprezentat doar de manele, sau rosul unghiilor. E vorba de un gen de comportament strident si prea putin apropiat de cel civilizat. Nu sunt nici eu un fan inrait al muzicii clasice, doar al bunului simt, care in multe parti din Mamaia, ca sa dau un exemplu, lipseste de multe ori.
@ 13. Nu s-a intamplat pana acum, si nu asta e ideea, ci modul de a reactiona intr-o situatie care nu tine de controlul respectivei unitati de cazare. Nu ma intereseaza neaparat comparatia, totusi cam cate hoteluri de pe intreg litoralul romanesc au, spre exemplu, generatoare proprii de energie ?

Nu doresc sa starnesc controverse sau polemici; am considerat ca daca acest forum mi-a oferit in timp f multa informatie, este cazul sa ajut si eu cu ceva celor interesati atunci cand pot sa o fac. De aceea consider inchis subiectul si voi raspunde doar mesajelor pertinente pe PM.

Numai bine

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate