Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 

Madalina Manole s-a sinucis!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#109
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

 Corina2009, on 17th July 2010, 12:09, said:

Voi va cititi,  ca sa zic asa??

Ma scuzati, trebuiau sa isi scoata costumele din casa mare si sa ia si bormasina de la oferta cumparata ca asa i se zice trendy, nu masina de gaurit.

Va incurcati in stereotipii in loc sa conteze ceea ce s-a transmis, invataturile de tras.

Zica-se ca femeile barfesc...aici voi demonstrati ca barbatii sunt si carcotasi si barfitori.
Eu sincer nu stiu ce ti se pare asa brav la oamenii aia; pot sa pariez ca extrem de putini din cei care au defilat pe-acolo o cunosteau, o apreciau, o admirau, aveau vreo legatura cu ea, alta decat " ii stiu 3 cantece si am vazut-o la televizor de craciun". Majoritatea se holbau la sicriu sa vada "cum arata" si sa aiba ce comenta cu vecinii/prietenii, asa cum probabil au facut de fiecare data cand a murit un artist. Cinste celor care s-au dus acolo pentru ca au simtit intr-adevar nevoia sa isi ia ramas bun, nu ca sa vada daca era vanata pe la gura, pe sotul ei, pe maica-sa jelindu-si durerea, televiziunea, alti artisti veniti.
Ce invatatura sa tragi de aici? Mie nu mi se pare nici un model, nimic brav, nimic de invatat, vorba cuiva, daca bei otrava de gandaci mori??? Cand a murit Laura Stoica da, puteai sa zici " uite, sa ne fie invatatura de minte, trebuia sa o apreciem si sa ii aratam ca o apreciem mai mult, acum s-a dus si nu om mai aveam ce aprecia", dar acum..... o sa imi sara lumea-n cap, ca despre morti se zice in general de bine, dar pentru cata durere a lasat in urma ei aceasta " Madalina Manole", pentru cata suferinta a provocat cu gestul ei, pentru cata lume a distrus, cata liniste a furat numai pentru ca "nu se mai simtea frumoasa" (mai bine nu mai scria mesajul ala, cu motivatia aia, putea sa se gandeasca la copilul ala pe care atata zicea ca il iubeste si la ce o sa ii spuna lumea peste ani... ) nu pot decat sa o dispretuiesc. Imi pare rau, da' asta e parerea mea. Depresia e o boala crunta, dar au fost si altii in depresie si au gasit forta interioara si motivatia sa traiasca; pentru mine sinucigasii nu sunt niste oameni nici de plans, nici de compatimit, cei care raman dupa ei sunt de plans.
Atunci cand nu lasi nimic in urma da, poti sa zici " domnule face fiecare ce vrea cu viata lui si alege cum sa moara", dar cand nu spulberi numai viata ta, ci si multe altele, nu esti nici curajos, nici admirabil, ci doar egoist.  :peacefingers:

#110
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Cati stiati ca pe Madalina Manole o chema, de fapt, Magdalena Mircea? :huh:

#111
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Da, fiecare isi trage invatamintele, eu am vazut din pct de vedere ca nu tot ceea ce pare fericire in afara e si in suflet, ca indiferent ce ai nu iti e suficient daca sufletul te doare, ca trebuie sa privim atent persoanele dragi sa vedem schimbarile care si le ascund , boala care macina, ca unii sunt foarte exigenti cu ei si ca viata e o lupta.

Poti sa dispretuieti un om bolnav?
Ea bolnava fiind a scris ca nu se mai simte frumoasa, pentru sistemul ei de valori ea nu mai era frumoasa.

Nu mai judecati mai atat, lasati oamenii in pace si respectati-le deciziile.

 crst_g, on 17th July 2010, 12:54, said:

Cati stiati ca pe Madalina Manole o chema, de fapt, Magdalena Mircea? :huh:


Daca ea a vrut ca asa sa fie cunoscuta asa o stiam.
Simplu.
a venit ea la Maruta sa zica eu sunt MAGDALENA ANCA MIRCEA SI ASA SA IMI SPUNETI?

Zi iute pe Madonna cum o cheama de fapt?

#112
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

 Corina2009, on 17th July 2010, 12:57, said:

Daca ea a vrut ca asa sa fie cunoscuta asa o stiam.
Simplu.
a venit ea la Maruta sa zica eu sunt MAGDALENA ANCA MIRCEA SI ASA SA IMI SPUNETI?

Zi iute pe Madonna cum o cheama de fapt?
eu nu pricep ce sari asa la om...poate se minuna ca nu stia ca nu o chema asa, si atat, n-a aruncat vreo piatra, n-a aratat cu degetul. mare scofala, viata merge mai departe

#113
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 crst_g, on 17th July 2010, 12:54, said:

Cati stiati ca pe Madalina Manole o chema, de fapt, Magdalena Mircea? :huh:

Inainte sa auzi asta la tv tu stiai?  :lol:

#114
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Nu sar la om, i-am raspuns la postarea respectiva, crede-ma ca stiu sa citesc si eu o postare si o intrebare peiorativa.


Tocmai asta e, scofala din viata tututor!

#115
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

 mihaigerard, on 17th July 2010, 13:13, said:

Inainte sa auzi asta la tv tu stiai?  :lol:
Nu ma uit la TV de 1 an de zile. Cand ma uitam si aparea Madalina Manole, ma uitam doar la bulane. :) Am citit pe net ca asa ar chema-o.

 Corina2009, on 17th July 2010, 12:57, said:

Zi iute pe Madonna cum o cheama de fapt?
Irelevant. Nu-s fan. Dar am vazut ca faci prajituri faine. :)

Edited by crst_g, 17 July 2010 - 23:06.


#116
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Asta imi scuza vehementa din postarile de aici?


Mi-a placut userul care si-a cerut scuze ca poate a exegererat in conclusii gresite, asa si eu,  imi cer scuze de vehementa care nu ma  caracterizeaza, doar am vrut sa arat ca a fost bolnava, nu e de condamnat, e om si a gresit .

#117
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

 rox, on 17th July 2010, 12:46, said:

Eu sincer nu stiu ce ti se pare asa brav la oamenii aia; pot sa pariez ca extrem de putini din cei care au defilat pe-acolo o cunosteau, o apreciau, o admirau, aveau vreo legatura cu ea, alta decat " ii stiu 3 cantece si am vazut-o la televizor de craciun". Majoritatea se holbau la sicriu sa vada "cum arata" si sa aiba ce comenta cu vecinii/prietenii, asa cum probabil au facut de fiecare data cand a murit un artist. Cinste celor care s-au dus acolo pentru ca au simtit intr-adevar nevoia sa isi ia ramas bun, nu ca sa vada daca era vanata pe la gura, pe sotul ei, pe maica-sa jelindu-si durerea, televiziunea, alti artisti veniti.
Ce invatatura sa tragi de aici? Mie nu mi se pare nici un model, nimic brav, nimic de invatat, vorba cuiva, daca bei otrava de gandaci mori??? Cand a murit Laura Stoica da, puteai sa zici " uite, sa ne fie invatatura de minte, trebuia sa o apreciem si sa ii aratam ca o apreciem mai mult, acum s-a dus si nu om mai aveam ce aprecia", dar acum..... o sa imi sara lumea-n cap, ca despre morti se zice in general de bine, dar pentru cata durere a lasat in urma ei aceasta " Madalina Manole", pentru cata suferinta a provocat cu gestul ei, pentru cata lume a distrus, cata liniste a furat numai pentru ca "nu se mai simtea frumoasa" (mai bine nu mai scria mesajul ala, cu motivatia aia, putea sa se gandeasca la copilul ala pe care atata zicea ca il iubeste si la ce o sa ii spuna lumea peste ani... ) nu pot decat sa o dispretuiesc. Imi pare rau, da' asta e parerea mea. Depresia e o boala crunta, dar au fost si altii in depresie si au gasit forta interioara si motivatia sa traiasca; pentru mine sinucigasii nu sunt niste oameni nici de plans, nici de compatimit, cei care raman dupa ei sunt de plans.
Atunci cand nu lasi nimic in urma da, poti sa zici " domnule face fiecare ce vrea cu viata lui si alege cum sa moara", dar cand nu spulberi numai viata ta, ci si multe altele, nu esti nici curajos, nici admirabil, ci doar egoist.  :peacefingers:

Dar sunt unii care nu gasesc forta interioara sa treaca peste depresie. Din cate stiu, sunt stadii ale depresiei unde nu se mai poate face nimic cu simpla motivatie interioara, in cazul in care ea ar exista - boala asta are ca explicatie un dezechilibru chimic si trebuie tratata ca atare.

De acord insa, oamenii care se sinucid sunt oameni slabi. E o simpla constatare, nu o condamnare. Pe de alta parte, ii dispretuiesc  pe oamenii care trec prin situatii mai putin grele decat altii, gandindu-se cu usurinta la sinucidere.

Edited by dyana25, 18 July 2010 - 11:37.


#118
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

 Corina2009, on 18th July 2010, 12:18, said:

imi cer scuze de vehementa care nu ma  caracterizeaza, doar am vrut sa arat ca a fost bolnava, nu e de condamnat, e om si a gresit .

Guess what? Asta am zis si eu la inceputul topic-ului. :)

 crst_g, on 14th July 2010, 22:27, said:

Ma, eu in ochii ei vad privirea unui om bolnav (nebun).

Edited by crst_g, 18 July 2010 - 12:31.


#119
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Tu.

#120
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

 crst_g, on 18th July 2010, 00:05, said:

Am citit pe net ca asa ar chema-o.

si Anca.

ai nimerit intamplator un articol coerent.  cam jumate din jurnalistii lu' peste erau convinsi ca-i Madalina Petru, si-o scaldau cu "un apropiat al familiei a spus ca saracu' Mircea..."

#121
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006
Daca va uitati la schita din atasament, unde este amplasata sticla de Furadan pe jos, e ceva dubios! Cand cineva se otraveste, nu lasa pe jos in baie aproape de usa intredeschisa a baii recipientul in picioare! Daca anchetatorii au declarat ca din sticla lipsesc intre 100 - 250 ml iar in stomac i-au gasit 300 - 400 ml de solutie (adica 2 pahare) , inseamna ca a diluat insecticidul (100 - 250 ml) cu apa, suc sau altceva. Cine e nebun sa prepare amestecul stand pe jos in baie (sticla de Furadan era in picioare nu cazuta pe pardoseala)? In mod normal faci asta la chiuveta, sau pe blatul unui mobilier de baie, pe o masina de spalat etc., unde ai posibilitatea sa pui paharul ca sa poti prepara solutia!
    Cadavrul a fost gasit intr-o balta de sange deoarece in cadere s-a lovit la cap de usa (clanta usii) de la baie! Pana acum s-a vehiculat ideea ca dupa ce a baut solutia preparata, la scurt timp (cateva minute) a cazut si s-a lovit in cadere la cap ramanad in pozitia din schita! Deci ordinea lucrurilor declarate pana acum a fost prepararea solutiei, ingurgitarea si caderea in hol! Oare nu e posibil sa fie alta ordine?

Si anume:

1) Cearta conjugala care se termina cu o imbranceala din partea sotului iar in cadere artista se loveste la cap si cade intr-o balta de sange, pierzandu-si constiinta!

2) Speriat sa nu fie acuzat de lovituri cauzatoare de moarte, sotul (eventual impreuna cu soacra artistei) pun la cale "sinuciderea" prin prepararea solutiei si turnarea pe gatul artistei a cantitatii "ingerate"! Chiar daca au avut grija sa nu lase amprentele lor pe pahar si recipientul cu Furadan, pozitia sticlei langa cadavru, atat timp cat artista a baut o solutie diluata si nu o cantitate concentrata direct din sticla (in stomac s-ar fi gasit o cantitate mai mica de Furadan), da de gandit si ii da de gol ca au uitat sticla langa cadavru!

3) Mesajul din telefonul victimei a fost compus de sot (eventual cu ajutorul soacrei) si salvat dupa aceea pt. a induce in eroare organele de ancheta si a inscena o sinucidere! In continuare au mai asteptat cateva ore pana au sunat la 112, pt. a parea credibil faptul ca toti din casa dormeau in timp ce artista isi "ducea la indeplinire planul"!

    Nimeni pana acum nu a solicitat sa se afle de cat timp intervenise decesul fata de ora constatarii de catre personalul de la ambulanta! Poate acest lucru ar fi lamurit multe semne de intrebare!

Attached Files



#122
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Directorul IML_ului a zis ca ora mortii  se poate doar aproxima cu 2-3 ore plus minus.
Nu e ca in filme.

Si alta chestie, e imposibil sa dai la cineva decedat sa inghita, bea , ceva.
Se rigidizeaza organismul.

Ca ei ar putea fi autorii morali e altceva dar eu nu cred in omorarea ei.

#123
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
:w00t: , dormitorul de sus e gol, propun :
2am        soacra intra pe furis in casa
4am        Manole se duce sa faca pisu la baie si o surprinde pe soacra incercand sa fure mobilierul
4.10am   soacra o atata pe Manole cu o tehnica kung-fu
4.10.2am Manole e moarta
5am        soacra reuseste sa fure tot mobilieru
5.30        diabolica soacra insceneaza moartea cu furadan.
6am        mobilierul ajunge la mine.

Edited by pg-soare, 19 July 2010 - 12:25.


#124
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Cand cineva se otraveste nu cred ca are inca reactiile unui om normal.

(ps. - Eu imi prepar vopseaua stand jos in baie, deci rationamentul tau cade)

#125
mossel

mossel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 26.04.2009

 Mosotti, on 16th July 2010, 09:12, said:

. instinctul de supravietuire este cel mai puternic instinct, sa-ti bagi picioarele in el e o mare chestie.  sa invingi frica de moarte si sa bei nus ce cacat numai lasitate nu e

...zise Moșotti de sub nuc!  :death:

#126
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 bogdan10, on 19th July 2010, 12:11, said:

Cine e nebun sa prepare amestecul stand pe jos in baie (sticla de Furadan era in picioare nu cazuta pe pardoseala)? In mod normal faci asta la chiuveta, sau pe blatul unui mobilier de baie, pe o masina de spalat etc., unde ai posibilitatea sa pui paharul ca sa poti prepara solutia!
tu sa vorbesti de normalitate in cazul unui sinucigas, dupa ce te sinucizi. pina atunci sint numai intrebari tembele. de ce a sarit ala pe-acolo, orice om normal ar fi sarit pe dincolo? :wacko:

 bogdan10, on 19th July 2010, 12:11, said:

Cadavrul a fost gasit intr-o balta de sange deoarece in cadere s-a lovit la cap de usa (clanta usii) de la baie! Pana acum s-a vehiculat ideea ca dupa ce a baut solutia preparata, la scurt timp (cateva minute) a cazut si s-a lovit in cadere la cap ramanad in pozitia din schita! Deci ordinea lucrurilor declarate pana acum a fost prepararea solutiei, ingurgitarea si caderea in hol! Oare nu e posibil sa fie alta ordine?
nu. contrar bancurilor cu politisti, criminalistii si-ar da seama imediat ca ceva nu e in regula


 Corina2009, on 19th July 2010, 12:20, said:

Si alta chestie, e imposibil sa dai la cineva decedat sa inghita, bea , ceva.
Se rigidizeaza organismul.
rigor mortis se instaleaza dupa citeva ore

 Corina2009, on 19th July 2010, 12:20, said:

Ca ei ar putea fi autorii morali e altceva dar eu nu cred in omorarea ei.
autori morali pe dracu. doar nu era intr-o cushka

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate