Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Mikrotik RB450G

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 15.02.2007

 manssebas, on 27th January 2012, 17:15, said:

Fa un print screen la interfaces si la interfetele in care ai conectat pc si nas, din cate vad este destul de normal ce se intampla tie toate datele tale trec prin cpu nu se comporta ca intr-un mediu switched.

si eu la fel zic ....

Attached Files



#38
manssebas

manssebas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 01.06.2007

 maverick1976, on 27th January 2012, 17:42, said:

si eu la fel zic ....

Normal ca merge cum merge... Bridge-ul acela trebuie sters, mutate setarile de pe bridge pe ether2 si configurate ether3,4,5 sa fie master-port la ele ether2 si atunci iti va functiona in mod switched, acuma toate interfetele ce le ai pe router comunica prima data cu cpu si dupa acea se duc spre destinatie.

Acel bridge se face in momentul in care nu ai switch chip in el (switch software). Incearca ce ti-am zis si 100% o sa fie o imbunatatire din motivul ca nu o sa mai treaca prin cpu o sa vezi in primul rand la un astfel de transfer 0% cpu usage deoarece switch chip va face tot.

Edited by manssebas, 27 January 2012 - 17:49.


#39
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 15.02.2007

 manssebas, on 27th January 2012, 17:48, said:

Normal ca merge cum merge... Bridge-ul acela trebuie sters, mutate setarile de pe bridge pe ether2 si configurate ether3,4,5 sa fie master-port la ele ether2 si atunci iti va functiona in mod switched, acuma toate interfetele ce le ai pe router comunica prima data cu cpu si dupa acea se duc spre destinatie.

Acel bridge se face in momentul in care nu ai switch chip in el (switch software). Incearca ce ti-am zis si 100% o sa fie o imbunatatire din motivul ca nu o sa mai treaca prin cpu o sa vezi in primul rand la un astfel de transfer 0% cpu usage deoarece switch chip va face tot.
multumesc pt raspunsuri ... o sa incerc sa imi bag eu nasul ... dar dupa cum spuneam un prieten mi l-a configurat ... si cred ca tot el o sa isi bage nasul (tocmai ce am vb cu el si mi-a spus ca s-a interesat mai mult si tot pe treaba cu switched mode merge si el) ... o sa tin cont de recomandarile tale si o sa revin mai tarziu cu detalii ... inca odata ms pt informatii si ajutor ...
i'll be back :)

#40
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 15.02.2007
cum sa sterg bridge-ul si apoi sa-l mut pe eth 2? ma poti indruma ?

#41
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,241
  • Înscris: 24.02.2007
Ti-a spus deja. Muti setarile (IP, subnetmask etc) de la bridge pe ether2 si apoi pui la ether3 (si care le mai folosesti in switch) master port: ether2
Bridge'ul il stergi cu -

#42
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 15.02.2007
am reusit sa fac toate modificarile si rezultatele se vad:
PC ---> NAS ~ 80 MB/s
NAS ---> PC ~ 70 MB/s

procesor 0% switched mode  :coolspeak:

asa mai merge ... va multumesc ca m-ati ajutat in aceasta pb.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate