Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

Previziuni Bursiere bazate pe astrologie

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ciprian252

ciprian252

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2009
Recent am descoperit un site numit "futureanalyzer" unde se fac contra cost analize (destul de pertinente cred eu) pentru bursa americana (Dow Jones), bazate pe analize astrologice. Situl mi se pare destul de transparent dat fiind ca acolo se gasesc feedback-uri pentru ce sa prezis si ce a fost de fapt. As dori se stiu ce parere aveti.

#2
bettrik

bettrik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 21.04.2009
mai oameni buni nu mai credeti toate prostiile, daca stiau ce se va intampla nu era nevoie sa puna informatiile la dispozitia celorlalti contracost, nu?. erau pur si simplu bogati si nu le mai pasa de cei cativa dolari pe care ii cer pt informatii.

#3
goddofhell

goddofhell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.12.2009
hai sa lasam deoparte strategiile de marketing pentru piata americana !

#4
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007
parerea mea e ca mai bine  dai banii sinistratilor din moldova, decat sa-i arunci pe site-ul respectiv.

#5
goddofhell

goddofhell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.12.2009
Indubitabil

#6
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
N-am idee cat de bune pot fi previziunile, dar observatia ar fi ca sunt pe termen scurt, ceea ce ma face sa fiu oarecum sceptic apropo de precizia acestora.

Pentru corelarea intre influentele astrelor si burse pe o perioada mai indelungata vezi ce ziceam AICI sau da un google dupa "Horoscopul burselor".

#7
insiderstrange

insiderstrange

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 01.08.2010
Sunt destui cei care fac bani din previziuni astrale si legatura acestora cu miscarile pietelor financiare.

Unii le mai "nimeresc", uneori.

Eu ma gandesc asa: daca un astrolog e asa de bun incat poate prezice urmatoarea miscare a pietei, de ce nu isi pune el banii proprii acolo in loc sa le spuna altora contra cost ce se va intampla?

Nu sunt siguri pe ei (stiu ei de ce, printre altele esecuri si teama de a tranzactiona).

Orice metoda de tranzactionare e buna daca o intelegi.

Ti-ai pune banii pe ceva ce nu intelegi?

Ai vrea sa depinzi intotdeauna in tranzactionare de cineva care face ceva ce tu nu intelegi (astrologie)?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate