Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Opera 10.6x

- - - - -
  • Please log in to reply
685 replies to this topic

#667
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
ms. mult pentru raspuns.

#668
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C87xFz9aUow?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#669
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Inca un bug Opera!
Primesc frecvent un newslater de la bestmusic.ro. Orice stire as accesa, ma baga in site-ul lor, si dupa ce se incarca pagina complet, Opera face o anumita redirectionare automata, pagina curenta disparand si fiind inlocuita de un blank sau banner publicitar. Degeaba dai back pentru ca se intampla acelasi lucru. Practic pagina nu poate fi citita. Cu IE bineinteles ca nu sunt probleme!
link - http://www.bestmusic...ului 91947.html

Edited by Lyvyoo, 22 November 2010 - 13:30.


#670
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
je nu am probleme

Edited by klaudyuxxx, 22 November 2010 - 16:17.


#671
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005

 klaudyuxxx, on 22nd November 2010, 16:17, said:

je nu am probleme
Atunci nu stiu cum va rezolva Opera genul asta de probleme grave, pe care unii le au altii nu. Nici nu stiu daca un report ajuta pentru ca e posibl ca ei, la fel ca si klaudyuxxx sa nu aiba greutati in vizualizare.
Am un sistem destul de bun si un OS Win7 foarte curat. In plus Opera nu a suferit prea multe trick-uri la mine asa ca nu e posibil sa-i fi atins vreo vena la operatie...

#672
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
De fapt la mine am observat ca imi sta procesorul la 100% cat tin pagina respectiva deschisa. Nu sari sa dai vina repede pe Opera. Poate fi de vina si scriptul.

Edited by klaudyuxxx, 22 November 2010 - 22:03.


#673
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005

 klaudyuxxx, on 22nd November 2010, 22:03, said:

De fapt la mine am observat ca imi sta procesorul la 100% cat tin pagina respectiva deschisa. Nu sari sa dai vina repede pe Opera. Poate fi de vina si scriptul.
Atunci asteptam a treia parere a unui user :)

#674
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008

 Lyvyoo, on 22nd November 2010, 13:29, said:

Inca un bug Opera!
Primesc frecvent un newslater de la bestmusic.ro. Orice stire as accesa, ma baga in site-ul lor, si dupa ce se incarca pagina complet, Opera face o anumita redirectionare automata, pagina curenta disparand si fiind inlocuita de un blank sau banner publicitar. Degeaba dai back pentru ca se intampla acelasi lucru. Practic pagina nu poate fi citita. Cu IE bineinteles ca nu sunt probleme!
link - http://www.bestmusic...ului 91947.html
Eu nu am nici o problema de genul tau , si nici procesorul nu-mi sta la 100%.

#675
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
Acum si-a revenit si la mine. Scriptul era de vina :P

#676
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005

 klaudyuxxx, on 23rd November 2010, 18:18, said:

Acum si-a revenit si la mine. Scriptul era de vina :P
Si la mine e ok acum!

Concluzia care ar fi, apropo de conflictele Operei cu anumite scripturi? Nu au pur si simplu ce sa faca?

#677
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
Opera nu e chiar atat de flexibila, are un fix cu standardele si nu admite variante de cod nestandardizate sau cine stie ce artificii. Artificii de multe ori create astfel incat codul sa fie compatibil si cu anticul IE6. Compatibil e prea frumos spus. Functional ar fi cuvantul potrivit. Alte browsere (Chrome/FireFox) fac viata dezvoltatorilor web mai usoara si trateaza altfel acele parti de cod.
Si Opera, ca oricare alt browser, are bug-urile ei, dar eu deobicei arunc vina in prima instanta pe website.

#678
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 20.08.2004

 klaudyuxxx, on 23rd November 2010, 22:57, said:

Opera nu e chiar atat de flexibila, are un fix cu standardele si nu admite variante de cod nestandardizate sau cine stie ce artificii. ...
mi se pare chiar foarte corecta atitudinea celor de la Opera.

#679
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
N`am gasit un topic pentru mailul yahoo, asa ca postez aici, pentru ca folosesc doar opera ca browser.
Are cineva idee cum trec inapoi la mail classic? Am dat din greseala pe cel nou cu taburi si imi afiseaza foarte greu continutul mailurilor. Stres maxim.

#680
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
poti folosi Y!Mail Beta ( http://us.mg.mail.yahoo.com/neo/launch ) se misca mult mai rapid. Dar trebuie sa setezi browser identification -> Identify as Internet Explorer.
Sau daca tii mortis sa treci inapoi la clasic, in partea dreapta sus dai la Options -> Mail classic

#681
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
ce magari
ca sa treci la asta nou aveai doar un click
sa treci inapoi tre sa dai la optiuni

ia sa vad daca gasesc


da
merge perfect acum
mi se pare ca e de la serverele lor, incarca mai greu pe versiunea noua, cea veche o incarca imediat
iar de continutul mailurilor nu mai zic, le arata din prima


sa traiesti kladyuxxx

Edited by Cutzu, 12 December 2010 - 23:27.


#682
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
[ http://i52.tinypic.com/34g6plj.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

am deschis acea pagina din greala,cum o inchid? e enervanta.
pana acum am folosit firefox,si nu sunt obisnuit cu opera.

#683
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
n-am mai vazut asa ceva....dar am o vaga banuiala ca ai deschis opera dragonfly, si cumva in frame-ul OF ti s-a incarcat o pagina de la opera. Incearca Ctrl+shift+i sau menu>page>developper tools>opera dragonfly.
Iti recomand sa folosesti skinul Opera Standard, daca doresti sa scapi de bara de titlu si in locul ei sa fie plasata bara cu taburi.

#684
the_big_noob2

the_big_noob2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 10.06.2010
klaudyuxxx, cum fac sa-mi mearga noul ymail pe opera? Am copiat linkul la manage site preferences si i-am dat identify as IE si n-a avut nici un efect.

Edited by the_big_noob2, 15 December 2010 - 12:48.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate