Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Ceva trupe de rock

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#1
TheInsanE

TheInsanE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.04.2010
Buna! As vrea sa imi spuneti si mie ceva formatii si melodii rock. Va zic ce ascult eu si poate imi dati cateva sugestii:D
Linkin Park/Evanescence/Bon jovi/Metallica/3 Days Grace/Breaking Benjamin/B4MV/Foo Fighters/Nickelback/WT
Ms anticipat:*

#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
http://www.radio3net...00-artisti-rock

#3
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
ce gen preferi?

#4
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Cu mici exceptii, topul este chiar bunicel. Dar nu stiu de ce am o senzatie de deja vu ca l-am mai vazut pe undeva (mi-a fost lene sa caut sursa, daca exista asa ceva).

#5
TheInsanE

TheInsanE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.04.2010
@al33xxxx  Eu ascult mai mult rock alternativ, post-grunge, metal alternative...stuffs like that

@Tidusss nu e topul complet al formatiilor pe care le ascult si nu, nu l-am luat de nicaieri..nush de unde vine senzatia de deja vu
Daca ar fi sa fac un top complet...ar fi: Linkin Park/Evanescence/WT/Breaking Benjamin/3 Days Grace/3 Doors Down/Thousand Foot Krutch/Seether/Foo Fighters/B4MV/Bon jovi/Metallica/Nickelback etc...
As vrea alte trupe care sa cante post-grunge, alternative...

Edited by TheInsanE, 29 June 2010 - 22:19.


#6
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Ma refeream la http://www.radio3net...00-artisti-rock

Din topul tau nu-mi place nicio formatie :<

The Smiths, The Cure, Sonic Youth, Pixies, The Smashing Pumpkins, REM, U2, The Stone Roses, Pulp, Blur, Oasis, The White Stripes, The Strokes, Interpol, The National, Titus Andronicus, Ween, The XX, Pavement, Arcade Fire, Radiohead. Asta ce am gasit la ora asta prin playlist...

#7
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
aici nu te pot ajuta,eu prefer anii 80',poti incerca ceva de genul: Radiohead,Alice in Chains,Pearl Jam(dar ai zis post-grunge :lol: ), R.A.T.M, Stone Temple Pilots
cat despre top,acesta e luat din RS Magazine

#8
KillerKittens

KillerKittens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 13.06.2010

View PostTidusss, on 30th June 2010, 13:42, said:

The Smiths, The Cure, Sonic Youth, Pixies, The Smashing Pumpkins, REM, U2, The Stone Roses, Pulp, Blur, Oasis, The White Stripes, The Strokes, Interpol, The National, Titus Andronicus, Ween, The XX, Pavement, Arcade Fire, Radiohead. Asta ce am gasit la ora asta prin playlist...

Astea, plus The Replacements cu albumele Tim, Let It Be si Pleased To Meet Me.

Ah, si daca asculti The Cure si iti plac, as putea sa-ti mai dau niste recomandari din aria post-punk.

#9
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

View Postal33xxxx, on 30th June 2010, 14:41, said:

cat despre top,acesta e luat din RS Magazine
Stiam eu ca mi-e cunoscut  :rolleyes:

View PostKillerKittens, on 30th June 2010, 17:16, said:

Astea, plus The Replacements cu albumele Tim, Let It Be si Pleased To Meet Me.

Ah, si daca asculti The Cure si iti plac, as putea sa-ti mai dau niste recomandari din aria post-punk.
Da, uitasem de Replacements, stiu ca-i aveam pe undeva mai jos prin playlist si n-am mai ajuns pe la ei.

Posibil sa nu-i placa The Cure, de fapt din lista mea in afara de Pablo Honey de la Radiohead, ceva piese de la Pixies, The White Stripes si unele albume Ween nu cred ca i-ar mai placea ceva. Poate Pavement. Eu i le-am dat in speranta ca se orienteaza pe ceva muzica mai buna, nu pe LP-isme  :deadtongue:

#10
KillerKittens

KillerKittens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 13.06.2010

View PostTidusss, on 30th June 2010, 17:48, said:

Stiam eu ca mi-e cunoscut  :rolleyes:


Da, uitasem de Replacements, stiu ca-i aveam pe undeva mai jos prin playlist si n-am mai ajuns pe la ei.

Posibil sa nu-i placa The Cure, de fapt din lista mea in afara de Pablo Honey de la Radiohead, ceva piese de la Pixies, The White Stripes si unele albume Ween nu cred ca i-ar mai placea ceva. Poate Pavement. Eu i le-am dat in speranta ca se orienteaza pe ceva muzica mai buna, nu pe LP-isme  :deadtongue:
Da, e destul de greu sa treci instant de la CRAWLIIING IN MY SKINNNN la Disintegration, dar speranta moare ultima. Daca i-ar place macar 2-3 trupe din lista ta, ar putea totusi sa descopere prin intermediul lor, si altele infinit superioare LP si Evanescence.

#11
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postmihai!, on 29th June 2010, 16:03, said:

Ãla-i topul Rolling Stone cu cei mai buni artiºti 100 ai tuturor timpurilor nu cu cei mai buni artiºti rock.

Habar n-am cine l-ar pune pe Bob Marley într-un top cu cei mai buni artiºti rock când el cânta Reggae. Români habarniºti de fapt...

Edited by m3th0dman, 30 June 2010 - 18:57.


#12
antomarc

antomarc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.10.2007

View Postm3th0dman, on 30th June 2010, 18:56, said:

Ãla-i topul Rolling Stone cu cei mai buni artiºti 100 ai tuturor timpurilor nu cu cei mai buni artiºti rock.

Habar n-am cine l-ar pune pe Bob Marley într-un top cu cei mai buni artiºti rock când el cânta Reggae. Români habarniºti de fapt...
ai dreptate + ca e pusa si Madonna si Eminem acolo... pe langa altii care nu au nici-o treaba cu rockul.

#13
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View Postm3th0dman, on 30th June 2010, 19:56, said:

Ãla-i topul Rolling Stone cu cei mai buni artiºti 100 ai tuturor timpurilor nu cu cei mai buni artiºti rock.

Habar n-am cine l-ar pune pe Bob Marley într-un top cu cei mai buni artiºti rock când el cânta Reggae. Români habarniºti de fapt...


Topul era initial dedicat celor mai buni artisti ai secolului,adaptarea romaneasca a fost nefericita,in orice caz si Bob Marley a adaptat de-a lungul carierei ceva piese rock,asa ca nu ar fi o problema chiar asa mare,mai grav e cu Madonna :lol:

#14
dergeo

dergeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.01.2009
ar trebui mentionata aici si Avenged Sevenfold, ce  a facut ravagii in heavy metalul american de dupa 2000...si doua melodii de pe ultimul album  Nightmare ce urmeaza sa fie lansat pe 27 iulie  :peacefingers:

Buried Alive

Nightmare

#15
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View PostTheInsanE, on 29th June 2010, 23:15, said:

@al33xxxx  Eu ascult mai mult rock alternativ, post-grunge, metal alternative...stuffs like that

@Tidusss nu e topul complet al formatiilor pe care le ascult si nu, nu l-am luat de nicaieri..nush de unde vine senzatia de deja vu
Daca ar fi sa fac un top complet...ar fi: Linkin Park/Evanescence/WT/Breaking Benjamin/3 Days Grace/3 Doors Down/Thousand Foot Krutch/Seether/Foo Fighters/B4MV/Bon jovi/Metallica/Nickelback etc...
As vrea alte trupe care sa cante post-grunge, alternative...

vad ca ai mentionat evanescence si within temptation, ai putea sa incerci nightwish, epica, delain, lacuna coil... iar pentru post grunge si alternative, poate alice in chains, slipknot, korn, system of a down.

a nu se intelege ca eu sunt neaparat fan al tuturor acestor trupe, dar cred ca s-ar potrivi cu gusturile tale.

#16
dergeo

dergeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.01.2009
o trupa de post grunge si alternative care mie imi place foarte mult este Story Of The Year
The Antidote

#17
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
Iron Maiden ar trebui sa iti placa. astia si Metallica sunt cei mai buni

#18
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postbogdy2008, on 9th August 2010, 10:35, said:

Iron Maiden ar trebui sa iti placa. astia si Metallica sunt cei mai buni

Da, ei si Directia 5. Asta cu ''sunt cei mai buni'' lipsise o vreme din tagma aberatiilor de pe forum.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate