Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Monoteismul hindus

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
217 replies to this topic

#181
madhukar

madhukar

    Bhakta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,275
  • Înscris: 28.02.2010
3.

View PostSOCRATE_MMXII, on 24 august 2016 - 12:55, said:

Se numește „intuiție” și chiar și Buddha o spune: nu credeți tot ceea ce citiți, nu credeți tot ceea ce spun eu doar pentru că am spus-o eu, ci credeți ceea ce rezonează cu voi.
1. Dragule, „intuiția” nu este o dovadă pentru Adevărul Transcendental.

2. Eu intuiesc faptul că citatul din "buddha" este distorisionat... de fapt știu lucrul acesta, vezi partea cu rezonanța,
aici îndemnul lui Buddha se referă la faptul că trebuie să experimentezi tu însuți ceea ce a experimentat el, aici nu merge pe credință ...
iar partea cu rezonanța este o fraudă, care probabil că îți aparține

3. Buddhismul este foarte agreat de New Age, unde te afli tu, New Age care agreează mult și așa zisul gnosticism,  pentru că ...
New Age ca și tine nu are nici o idee cine este "Divinitatea".

4. Un principiu de bază al Cunoașterii transcendentale este să urmezi calea omenilor transcendentali, care au atins Adevărul ... nu a "intuiției".

5. Și care este intuiția ta?
Aceea că nu poți răspunde la întrebările pe care ți le pun.

Edited by madhukar, 24 August 2016 - 13:44.


#182
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Dragul meu, fiecare om are calea sa. Io nu pot merge nici pe calea lui Buddha, nici pe cea a lui Vivekananda, nici pe cea a lui Patanjali.
Intuiția mea îmi spune că am dreptate, iar lucrurile de care te împiedici tu sunt mărunte și nu are sens să-mi bat capul cu ele.

#183
madhukar

madhukar

    Bhakta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,275
  • Înscris: 28.02.2010

View PostSOCRATE_MMXII, on 24 august 2016 - 13:49, said:

Dragul meu, fiecare om are calea sa. Io nu pot merge nici pe calea lui Buddha, nici pe cea a lui Vivekananda, nici pe cea a lui Patanjali.
Intuiția mea îmi spune că am dreptate, ...

Prin aceasta încalci un principiu de bază folosit pentru atingerea Iubirii Divine,
care dezvăluie forma Domnului Suprem pe care ai ales-o pentru a o venera.

Numai  iubirea revelează forma Domnului Suprem ... de aceea scopul practicii este atingerea iubirii ... divine.

Cea de-a patra activitate ce aparține celei de-a treia treapte (Practica purificatoare) ce duce la realizarea Iubirii Divine (prema) este

(4) Sadhu-marga-anusaraha - Urmarea căii persoanelor realizate spirituale (cei ce au atins iubirea divină prin care Domnul Suprem li s-a dezvăluit).

Metoda prin care mintea este direcționată către picioarele asemenea lotușilor ale Domnului Suprem, se numște sadhana-bhakti (practica serviciului devotional divin).
Calea nu este nou creată, ci este calea urmată de marile suflete, care au atins realizarea de a ajunge la Domnul Suprem
.
Motivul pentru care se urmează această cale, este că ea este calea persoanelor, al căror succes a fost sigur.

sa mrigyah shreyasam hetuh panthah sastapa-varjitah
anavapta-shramam purve yena santah pratasthire


Bhakti-rasamrita-sindhu(1.2.100), citează din Skanda Purana:

"Nici o cale spirituală nu poate fi determinată doar de o singură persoană.
Toate marile suflete din trecut și până în prezent, urmând unul după altul într-o școală disciplică, au îngrijit calea bhakti-yoga, au păstrat-o curată și liberă de orice obstacole."

De aceea trebuie căutat sprijin de la calea specifică, pe care aceștia au urmat-o.
Chiar dacă ești preocupat în devoțiune exclusivă, dacă încalci regulile Scrierilor Spirituale ca Șruti și Smriti, nu vei obține nici un fel de efecte folositoare conform strădaniilor depuse.
Acest lucru este menționat în Bhakti Rasamrita Sindhu, care citează Brahma-Yamala:

brahma-yāmale ca —
śruti-smṛti-purāṇādi-pañcarātra-vidhiṁ vinā |
aikāntikī harer bhaktir utpātāyaiva kalpate ||1.2.101||


"De asemenea, dovezi din Brahma-yāmala:
“Chiar dacă o persoană pare să fi atins stabilitate în Bhakti pentru Domnul Suprem,
rezultatul (activității devoționale) îi va fi distrus, dacă refuză scrierile spirituale śruti, smṛti, purāṇe și pañcearātra.

Edited by madhukar, 24 August 2016 - 15:10.


#184
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postmadhukar, on 24 august 2016 - 15:00, said:

"De asemenea, dovezi din Brahma-yāmala:
“Chiar dacă o persoană pare să fi atins stabilitate în Bhakti pentru Domnul Suprem,
rezultatul (activității devoționale) îi va fi distrus, dacă refuză scrierile spirituale śruti, smṛti, purāṇe și pañcearātra.
Hopa, deci Domnu' ăsta Suprem nu-i deloc departe de Yahve/Jehova pe care-l combați cu atâta râvnă. N-or fi cumva unul și același, dar cu alt „buletin”?
Lupul își schimbă părul, dar năravul ba.
În acest caz, poți să-i transmiți Domnului Suprem, că SOCRATE_MMXII îi oferă în mod gratuit și repetat o terapie „a la Bivolaru” sau dacă nu știe ce e, atunci poți să-i spui „ză goldăn șauăr”. ;)

#185
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
iata revelatiile mele in urma practicarii ritualurilor tantrice .
1 lakshmi e personalitatea originara din care toate celelalte persoane expandeaza
2 primele 2 persoane expandate din lakshmi sunt shakti si saraswati
3 din shakti si saraswati expandeaza la randul lor o infinitate de persoane
4 din picioarele frumoase ca lotusul ale lui lakshmi iese o transpiratie care formeaza un râu cu un gust mai dulce decat orice gust .iar mirosul picioarelor sale divine emana un parfum, mai presus de orice parfum, care umple tot paradisul infinit .
5 shakti e principiul limitarii,finitudinii si răului .e partea negativa a lui dzeu ,partea sadica si sociopatica ,care se bucura de suferința altora .shakti nu e doar o personalizare,ci si o depersonalizare ,prin care dzeu se dezice de partea sa negativa.
6  pentru ca dzeu e totul ,el trebuie sa fie si răul .si finitul .si limitarea. dar acest lucru intra in contradictie cu principiul binelui din dzeu.daca dzeu ar fi infinit de rau si infinit de bun simultan ,aceste 2 principii s-ar anula reciproc.daca dzeu ar fi infinit in fericirea sa si infinit in suferinta sa,atunci fericirea si suferinta s-ar anihila reciproc rezultand o stare de neutralitate in care dzeu nu ar putea fi fericit .de aceea el se depersonalizeaza schizofrenic.
7 shakti nu e doar rău ,ci e jumate bine si jumate rău,in ea subzistand si principiul dualitatii ,depersonalizarii si non-personalizarii.
8 nu exista guru.guru sunt niste ahtiati dupa putere .ei cer obediența ucenicilor .exista doar invățători.invățătorii nu cer nimic pentru sine.nici ascultarea ucenicilor,nici slujirea lor ritualica,nici banii lor,nici munca lor.
9 nu exista reincarnari infinite ,ci doar o perioada finita de finitudine si limitare .dzeu contine limitatul ,dar limitatul are prin definitie limita si va fi absorbit la un moment dat de infinit.
10 lumile limitate sunt infinite ca numar si ca tipuri de suferință si intensitate a suferinței ,dar limitate ca durata .
11 va veni un moment cand numarul infinit de fiinte finite vor deveni fiinte infinite .
12 exista un infinit de fiinte finite si un infinit de fiinte infinite .fiintele finite vor deveni infinite la un moment dat

#186
madhukar

madhukar

    Bhakta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,275
  • Înscris: 28.02.2010

View Postmadhukar, on 24 august 2016 - 15:00, said:

"De asemenea, dovezi din Brahma-yāmala:
“Chiar dacă o persoană pare să fi atins stabilitate în Bhakti pentru Domnul Suprem,
rezultatul (activității devoționale) îi va fi distrus, dacă refuză scrierile spirituale śruti, smṛti, purāṇe și pañcearātra.

View PostSOCRATE_MMXII, on 24 august 2016 - 17:55, said:

Hopa, deci Domnu' ăsta Suprem nu-i deloc departe de Yahve/Jehova pe care-l combați cu atâta râvnă.
...

Citatul din Brahma Yamala spune că rezultatele obținute în practica spirituală sunt distruse
pentru cel ce refuză scrierile spirituale śruti, smṛti, purāṇe și pañcearātra,
dar acolo nici o formă a Domnului Suprem nu spune că ar fi invidioasă pe zei și de aceea ar interzice venerarea lor ... așa cum o face Iehova
așa că această comparație a Domnului Suprem cu Iehova e lipsită de substanță, și e datorată ignoranței,
care are la bază lipsa Cunoașterii Transcendentale.

Șri Krișna nu interzice venerarea zeilor, și nici nu spune că ar fi invidios pe zei,
în acest sens, iată ce spune, așa cum este înregistrat în Bhagavad-Gita 9.23

ye ’py anya-devatā-bhaktā
yajante śraddhayānvitāḥ
te ’pi mām eva kaunteya
yajanty avidhi-pūrvakam


Iar cel ce este devotul vreunui zeu - ye ’py anya-devatā-bhaktā
venerându-l cu încredere - yajante śraddhayānvitāḥ
o, fiu al lui Kunti, mă venerează de fapt pe Mine - kaunteya yajanty eva te ’pi mām
inițial neștiind (acest lucru) - avidhi-pūrvakam

Edited by madhukar, 24 August 2016 - 21:28.


#187
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
^^sa intelegem ca yehova e mult mai rigid ,iar krishna mult mai permisiv.
yehova e gelos si pedepseste cu iadul vesnic pe necredinciosi
krishna e generos si le da pacatosilor o infinitate de sanse(prin reincarnare).

#188
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postmadhukar, on 24 august 2016 - 21:05, said:

Citatul din Brahma Yamala spune că rezultatele obținute în practica spirituală sunt distruse
pentru cel ce refuză scrierile spirituale śruti, smṛti, purāṇe și pañcearātra,

Același lucru susțin și evreii și creștinii. Că degeaba faci ceea ce trebuie dacă nu cunoști „scrierile spirituale”.

View Postmadhukar, on 24 august 2016 - 21:05, said:

dar acolo nici o formă a Domnului Suprem nu spune că ar fi invidioasă pe zei și de aceea ar interzice venerarea lor ... așa cum o face Iehova
așa că această comparație a Domnului Suprem cu Iehova e lipsită de substanță, și e datorată ignoranței,
care are la bază lipsa Cunoașterii Transcendentale.

Șri Krișna nu interzice, și nici nu spune că ar fi invidios pe zei,
Tu ești cel care aduce în discuție acest aspect, nu eu.

View Postmadhukar, on 24 august 2016 - 21:05, said:

în acest sens, iată ce spune, așa cum este înregistrat în Bhagavad-Gita 9.23

ye ’py anya-devatā-bhaktā
yajante śraddhayānvitāḥ
te ’pi mām eva kaunteya
yajanty avidhi-pūrvakam


Iar cel ce este devotul vreunui zeu - ye ’py anya-devatā-bhaktā
venerându-l cu încredere - yajante śraddhayānvitāḥ
o, fiu al lui Kunti, mă venerează de fapt pe Mine - kaunteya yajanty eva te ’pi mām
inițial neștiind (acest lucru) - avidhi-pūrvakam

Eu știu asta foarte bine...de vreo 25 ani.

#189
madhukar

madhukar

    Bhakta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,275
  • Înscris: 28.02.2010

View Postpro-civilizatie, on 24 august 2016 - 20:40, said:

iata revelatiile mele in urma practicarii ritualurilor tantrice .
1 lakshmi e personalitatea originara din care toate celelalte persoane expandeaza
Explică, te rog, în urma cărei experiențe (practici) ai tras aceată concluzie?

Edited by madhukar, 24 August 2016 - 21:54.


#190
madhukar

madhukar

    Bhakta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,275
  • Înscris: 28.02.2010

View Postmadhukar, on 24 august 2016 - 21:05, said:

Citatul din Brahma Yamala spune că rezultatele obținute în practica spirituală sunt distruse
pentru cel ce refuză scrierile spirituale śruti, smṛti, purāṇe și pañcearātra,

View PostSOCRATE_MMXII, on 24 august 2016 - 21:30, said:

[/size][/size]
Același lucru susțin și evreii și creștinii. Că degeaba faci ceea ce trebuie dacă nu cunoști „scrierile spirituale”.
La o privire superficială, a unui om care nu cunoaște diferențele imense, pare să fie la fel.
Dar nu este așa.
1. Creștinii nu vorbesc de rezultatele obținute în practică, ci doar de credința în niște cărți.
2. Iar lucrările Vedice nu se pot compara cu cele pe care se bazează evreii sau creștinii.
- căci acestea din urmă nu vorbesc nimic despre spiritualitate, ei rezumându-se la paradis care este planul material superior al zeilor
de exemplu creștinii copiind din diferite surse în așa numita Apocalipsă a lui Ioan câteva idei
despre luptele dintre suri (zeii de sus) și asuri (zeii de jos, pe care ei îi transformă în demoni cu coarne)
- iar cărțile pe care trebuie să le creadă, sunt întocmite de necunoscuții, pentru a transforma un Isus istoric, spânzurat,
așa cum poate fi găsit într-o lucrare evreiască despre cazuri judiciare, care are asemănări frapante cu Isusul creștin,
într-unul de tip evreiesc, mesia, un rege uns, pe când încă trăia,
și apoi în fiul unui duh, trimis de Iehova, pe care în mod înșelător, creștinii îl numesc doar zeu, înlocuind numele lui Iehova chiar și în VT;
nu că ar fi știut că de fapt este același Zeus de la greci, ci pentru că era pur și simplu ... prea evreu,
adică nu tocmai universal pentru a se potrivi cu o biserică ... universală (catolică);
lucrări măsluite... făcute pentru a înșela,
Despre aceasta am postat multe evidențe.

Edited by madhukar, 25 August 2016 - 09:39.


#191
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a1Bvzx8CrtM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Posted Image Posted Image Posted Image

Eu imi cer scuze ca nu stiu daca e aceeasi religie cu ce se discuta pe aici, cu vaca, energia, etc... Dar mi se pare edificator.
Ati fost pe receptie? :lol: :lol:

Edited by zexelica, 25 August 2016 - 09:39.


#192
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@madhukar: îmi pare rău pentru tine, dar n-ai citit ce trebuie și e clar că ai tras concluzii eronate.
Învățătura Hristică e conținută în următoarele paragrafe:
„Iubește-l pe Domnul Dumnezeul tău cu toată inima ta și cu tot cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuți.”
„Fericiţi cei săraci cu duhul, că a lor este împărăţia cerurilor.”
Când vei înțelege acestea, atunci vei realiza bhakti.

#193
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostSOCRATE_MMXII, on 25 august 2016 - 09:49, said:

@madhukar: îmi pare rău pentru tine, dar n-ai citit ce trebuie și e clar că ai tras concluzii eronate.
Învățătura Hristică e conținută în următoarele paragrafe:
„Iubește-l pe Domnul Dumnezeul tău cu toată inima ta și cu tot cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuți.”
„Fericiţi cei săraci cu duhul, că a lor este împărăţia cerurilor.”
Când vei înțelege acestea, atunci vei realiza bhakti.
Eh, vad ca dai varianta cu zaharel, de la biserica.

si pierzi pe cei mincinosi; Domnul uraste pe oamenii care varsa sange si insala. (Ps.5:6)
Domnul incearca pe cel neprihanit, dar uraste pe cel rau si pe cel ce iubeste silnicia. (Ps.11:5)
Caci Domnul uraste pe oamenii stricati, dar este prieten cu cei fara prihana. (Prov.3:32)

Romani 3

10. dupa cum este scris: "Nu este niciun om neprihanit, niciunul macar.
11. Nu este niciunul care sa aiba pricepere. Nu este niciunul care sa caute cu tot dinadinsul pe Dumnezeu.
12. Toti s-au abatut si au ajuns niste netrebnici. Nu este niciunul care sa faca binele, niciunul macar.
13. Gatlejul lor este un mormant deschis; se slujesc de limbile lor ca sa insele; sub buze au venin de aspida;
14. gura le este plina de blestem si de amaraciune;
15. au picioarele grabnice sa verse sange;
16. prapadul si pustiirea sunt pe drumul lor;
17. nu cunosc calea pacii;
18. frica de Dumnezeu nu este inaintea ochilor lor."

#194
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011

View Postmadhukar, on 24 august 2016 - 21:42, said:

Explică, te rog, în urma cărei experiențe (practici) ai tras aceată concluzie?
prin practicarea tantrei intr-un mediu „astral„ .
asta presupune formarea in astral a unei zone propice(la alegere,o casa,un palat,un oraș,o padure etc) ,precum si formarea unei entitati astrale de tip femeie care stabilizeaza experienta ,in sensul ca e mai usor sa meditezi cand faci o activitate placuta decat cand stai incomod pe o piatra in padure.
acest tip de meditatie contine 3 feluri meditative :catre nimic ,catre ceva si catre cineva,cuprinzand astfel toate aspectele divine.
pentru mai multe detalii e utila aceasta carte
https://www.amazon.c...s/dp/1567187412

#195
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postmadhukar, on 25 august 2016 - 09:27, said:

La o privire superficială, a unui om care nu cunoaște diferențele imense, pare să fie la fel.
Dar nu este așa.
1. Creștinii nu vorbesc de rezultatele obținute în practică, ci doar de credința în niște cărți.
2. Iar lucrările Vedice nu se pot compara cu cele pe care se bazează evreii sau creștinii.
  • Dumneata ori habar nu ai ce este creștinismul, ori minți într-un mod deliberat.
  • Bineînțeles că nu. Primele sunt niște cărți puerile, ce seamănă cu basmele, celelalte fiind încărcate de o profundă spiritualitate, care tratează problema eshatologică la modul cel mai serios.


#196
madhukar

madhukar

    Bhakta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,275
  • Înscris: 28.02.2010

View Postpro-civilizatie, on 25 august 2016 - 10:42, said:

prin practicarea tantrei intr-un mediu „astral„ .
asta presupune formarea in astral a unei zone propice(la alegere,o casa,un palat,un oraș,o padure etc) ,precum si formarea unei entitati astrale de tip femeie care stabilizeaza experienta ,in sensul ca e mai usor sa meditezi cand faci o activitate placuta decat cand stai incomod pe o piatra in padure.
acest tip de meditatie contine 3 feluri meditative :catre nimic ,catre ceva si catre cineva,cuprinzand astfel toate aspectele divine.
pentru mai multe detalii e utila aceasta carte
https://www.amazon.c...s/dp/1567187412
Bun, acestea sunt generalități, care nu au nimic de-a face cu lumea spirituală, și Lakșmi,
dar  ... explică practic ce s-a întâmplat, de ai ajuns la concluzia:
1 lakshmi e personalitatea originara din care toate celelalte persoane expandeaza.

Edited by madhukar, 25 August 2016 - 12:08.


#197
madhukar

madhukar

    Bhakta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,275
  • Înscris: 28.02.2010

View PostSOCRATE_MMXII, on 25 august 2016 - 09:49, said:

@madhukar: îmi pare rău pentru tine, dar n-ai citit ce trebuie și e clar că ai tras concluzii eronate.
Învățătura Hristică e conținută în următoarele paragrafe:
„Iubește-l pe Domnul Dumnezeul tău cu toată inima ta și cu tot cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuți.”
„Fericiţi cei săraci cu duhul, că a lor este împărăţia cerurilor.”
Când vei înțelege acestea, atunci vei realiza bhakti.

1. Cuväntul "hristic" este el însuși o înșelătorie creștină, ți-am mai explicat.
Cristos este o minciună inventată pe idea că Isusul creștin ar fi fost de neam regal un rege uns,
ungere care chiar se făcea în vechiul Izrael
mesia (care a fost tradus în greacă prin christos), ... ,
și de aceeea și inventarea așa zișilor arbori genealogici, lucrul pe care tu îl recunoști ca fiind o minciună,
dar folosești în continuarea acest termen minicinos consacrat.

2. Folosești niște lozinci fără să înțelegi, când de înșelătoare le este valorarea.
- cum poți să iubești un necunoscut? Care Domnul Dumnezeu? care "Tatăl"?
cel măsluit de creștini,  așa zisul "domine, domine deus", tradus Domnul Dumnezeul (Domnul Domnul Zeu) ?

Cunoști foarte bine înșelătoria creștină, care prin aceste cuvinte, domine deus, nu au vrut decât să ascundă
numele Zeității așa zisului Vechi Testament, Iehova alias Zeus,
pentru că creștinii nu aveau nici un habar despre transcendență, despre lumea spirituală
și nu cunosc nici un nume al Domnului lumii spirituale.
- ce este aceea iubire spirituală? Nu au nici o idee nici despre așa ceva.

Lozinci spun mulți.
Trebuie să vezi câtă cunoaștere se ascunde în spatele lozincilor frumoase.

View Postmario_bril, on 25 august 2016 - 11:37, said:

Bineînțeles că nu. Primele sunt niște cărți puerile, ce seamănă cu basmele, celelalte fiind încărcate de o profundă spiritualitate, care tratează problema eshatologică la modul cel mai serios.
Dacă este așa, dă te rog un citat din Biblie, încărcat de o profundă spiritualitate.
Și eu am să-ți dau un citat dintr-o Purană.
Apoi le vom analiza natura spirituală.

View Postmadhukar, on 25 august 2016 - 09:27, said:

1. Creștinii nu vorbesc de rezultatele obținute în practică, ci doar de credința în niște cărți.

View Postmario_bril, on 25 august 2016 - 11:37, said:

Dumneata ori habar nu ai ce este creștinismul, ori minți într-un mod deliberat.
Greșeală de logică, ad hominem, atac la persoană, fără a răspunde concret, de care uzitezi des,
dă exemple de practici de deșteptare a iubirii spirituale pentru ... Stăpânul Necunoscut - Domine Deus, alias Iehova
pe care le-ar fi propovăduit Isus, pentru a atinge scopul vieții,
care se presupune că ar fi să ajungi în lumea spirituală.

Edited by madhukar, 25 August 2016 - 12:46.


#198
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Tatăl/Mama NU ARE NUME. O dată ce are un nume, acest nume i-a fost DAT DE CINEVA.
Bine, madhukar...whatever. Tu fii fericit cu Krishna ș-ale sale miresme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate