Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 

Problema Sitemap

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Nyk3

Nyk3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 19.01.2009
Salut...Am o problema. De curand mi-am facut un forum de la freeforums.org . Dupa ce am atras in forum si 2 membrii, m-am gandit sa fac o reclama pe net care sa imi aduca mai multi vizitatori si poate cativa sa se si inscrie. Am gasit ceva pe google unde scria ca daca intru pe un site generator de Sitemap ar putea sa vina mai multa lume pe forum. Am intrat pe site, am facut exact cum mi-a zis...am asteptat putin si am vazut ca scria ca trebuie sa descarc ceva .xls parca, sa bag acesta pe forumul meu...problema este ca eu la freeforums.org nu stiu cum sa bag asta pe pagina principala...ce e de facut?

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,888
  • Înscris: 03.02.2005
Nu este un fisier XLS ci un fisier XML, mai exact numele fisierului este: sitemap.xml
De asemenea ar trebui sa ai si un fisier TXT: robots.txt
Aceste doua fisiere trebuie sa le faci upload pe site-ul tau, nu ai suport pentru FTP sau File Manager?
Citeste paginile de support de la ei sau forum-ul lor, daca au asa ceva, banuiesc ca nu esti prima persoana care incearca asa ceva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate