Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

GPS N95

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
mitzanu2005

mitzanu2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 13.10.2007
Salut !
M-ar interesa si pe mine care e cel mai bun program pt gps pt un nokia n95 . . . am o mica problema din pacate, am card de 512 deci nu sariti cu programe f mari :D

as dori sa stiu si daca ghidul este in romana :-)

#2
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009

View Postmitzanu2005, on 23rd June 2010, 20:37, said:

Salut !
M-ar interesa si pe mine care e cel mai bun program pt gps pt un nokia n95 . . . am o mica problema din pacate, am card de 512 deci nu sariti cu programe f mari :D

as dori sa stiu si daca ghidul este in romana :-)
cand am citit prima parte,mi-a sarit gandul direct la garmin.dar datorita memoriei pe care o ai,iti recomand we-travel.nu are harti la fel de bune ca garmin,dar se incadreaza in spatiul de memorie.nu ma intreba cum se instaleaza,pentru ca nu stiu.iti dau linkul topicului si citesti acolo sau vorbesti cu baietii.sper ca ti-am fost de ajutor  :peacefingers:
http://forum.softped...howtopic=589817
PS:in locul tau mi-as lua un card de 2 gb(ca sa mai ai loc si pentru alte fisiere) si as instala garmin  :console:
LE.defapt,ai putea sa instalezi si garmin(doar harta romaniei)...eu am garmin pe un nokia 5800,si cu harta romaniei ocupa 427MB...Daca te intereseaza garmin te avertizez ca se instaleaza destul de greu.Eu personal am reusit din 2 incercari(la prima incercare am gresit o configurare),dar am auzit de foarte mult,care de un an se tot chinuie sa-l instaleze
Cat despre garmin,este soft-ul de symbian cu cea mai detaliata harta a romaniei de pana acum.Si harta se actualizeaza anual sau cel mult odata la 2 ani

Edited by crazyboy4yo, 23 June 2010 - 20:00.


#3
rsn13

rsn13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 24.12.2009
ia gratuit, si in romana aplicatia de la nokia. baga-ti in pc nokia suite, si ai acolo instaleaza maps sau ceva asemanator.
Succesuri

#4
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009

View Postrsn13, on 23rd June 2010, 21:02, said:

ia gratuit, si in romana aplicatia de la nokia. baga-ti in pc nokia suite, si ai acolo instaleaza maps sau ceva asemanator.
Succesuri
ooo,da....oups,am uitat...mereu ma gandesc la solutii mai complexe  :peacefingers: .am uitat de ovi maps.iti recomand ovi maps.au hartile aproape la fel de bune ca cele de la garmin,si sunt si mai usor de instalat  :console:

#5
Maxxims

Maxxims

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 04.11.2006
Din pacate inca nu este gratis Navigatia pentru N95, desi este o cerere foarte mare. Nokia a promis ca anul acesta si N95 va fi inclus pe lista cu Free Navigation by OVI.

#6
Ecou81

Ecou81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 06.09.2007
Sygic ;)

#7
mitzanu2005

mitzanu2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 13.10.2007
multumesc mult de raspunsuri ! :)

O sa iau un card mai mare ,asta e clar ... problema cu ovi maps e  urmatoarea : conectez telefonul , il recunoaste , dau sa downledeze harta romaniei si se blocheaza ...

LE : se pare ca cei de la nokia citesc forumu :-)) acum pot downloada harta romaniei

Edited by mitzanu2005, 24 June 2010 - 10:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate