Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Cora si campania "Buy Back"

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Ana Dragoi

Ana Dragoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 14.10.2007
Vreau sa imi cumpar un epilator Braun, am vazut oferta la Cora Cluj.
Pretul fara Buy Back este de aprox. 449 lei, iar CU Buy Back, este de 334 lei, deci o reducere mai mult decat avantajoasa...:P
Totusi, nu am gasit pe site ceva detalii concrete referitoare la procedura... se mentioneaza in pliant doar ca pretul se reduce la oferirea la schimb a unui electrocasnic mic.
Ati avut de-a face cu asa ceva? Indiferent daca la acest market sau la altele, stiu si eu... vreau doar sa aflu concret ce inseamna Buy Back  :confuzzled: :) Sau ce conditii ar trebui sa indeplinesc? Ma duc pur si simplu , in hypermarket si aduc cu mine un electrocasnic vechi ?  :deadtongue:
Mi-ar conveni reducerea aceea, oricum...si fata de alte hypermarketuri, am constatat ca cel putin electrocasnicele mici sunt mai ieftine. :coolspeak:

#2
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Buy Back-ul difera in functie de magazine si de firmele care il desfasoara.
La unele produse se accepta pentru Buy Back numai produse similare (de ex. pt un TV nou aduci tot un TV)
In unele situatii se accepta si aparate diferite de cele care fac obiectul promotiei respective.
In cazul tau poti duce un toaster sau vreun mixer vechi, chiar si nefunctionale.

#3
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007
te duci pur si simplu la cora cu un electrocasnic mic si ii zici lu nenea ala ca vrei sa iei prin buyback epilatorul si ca ai adus vechitura pt reducere :D

#4
Ana Dragoi

Ana Dragoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 14.10.2007

View PostSlickutz, on 21st June 2010, 10:30, said:

te duci pur si simplu la cora cu un electrocasnic mic si ii zici lu nenea ala ca vrei sa iei prin buyback epilatorul si ca ai adus vechitura pt reducere :D
Killer ..adica sweet  :thumbup:  :D
Ma gandeam si eu totusi, sa le trimit lor un mail [daca imi si raspund la asa ceva] referitor la valabilitatea campaniei si ce tip de electrocasnic pot aduce - de acelasi fel sau ce gasesc nefolosibil prin casa :) Ideea e ca am si care functioneaza,desi sunt vechi :)
Thanks for answering guys!

Edited by Ana Dragoi, 21 June 2010 - 11:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate