Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Paris

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3369 replies to this topic

#3349
HHTemple

HHTemple

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 16.10.2006
din pacate in perioada aia e full ...

am dat insa un search pe booking. hoteluri cu preturi mai mici de 50 euro/camera pe noapte nu sunt foarte multe. Cel mai ieftin pare a fi asta (180euro/4 nopti 2 persoane):
http://www.booking.c...CFcmOzAodhl2F0g

#3350
Iosimir

Iosimir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.10.2006
Am gasit aici cu 20 euro mai ieftin... dar e departe si nici metrou nu stiu daca am...
http://www.booking.c...ar_month=2010-2

#3351
HHTemple

HHTemple

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 16.10.2006
vezi ca la hotelul ales de tine pretul de 160 este doar daca achiti in momentul rezervarii. sa te uiti atent unde scrie "non refundable" trebuie achitat in momentul rezervarii (adica sa ai banii pe card). la celelalte platesti cand ajungi la hotel

#3352
Iosimir

Iosimir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.10.2006
Am mai gasit un hostel... cum e cu 4 in camera? stie cineva, a mai fost... e in siguranta?
L-am ales pentru pret si locatie.

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   59.29K   58 downloads

Edited by Iosimir, 20 January 2010 - 04:08.


#3353
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostIosimir, on 20th January 2010, 02:00, said:

9-13 februarie 2 peroane 4 nopti

Vezi Ibis la Defense. Si ia haine groase!

#3354
cnrares

cnrares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.11.2009

View Postdana_03, on 14th January 2010, 16:44, said:

Poti sa dai mai multe detalii despre apartament? Ce nr. are pe Homelidays? Sau daca ai un link pentru apart.
Si noi cautam, suntem tot 6 persoane, dar ce ne place e foarte scump. Multumesc.
Nr.locatiei pe homelidays.com este 283196.Am incercat sa-l accesez dar nu am reusit.Nu cunosc motivul.
Daca nu gasesti altceva cauta-ma cred ca mai am pe undeva nr.de telef.al proprietarului.De asemenea cred ca am si nr.de telef.al firmei de taxi cu VAN-uri.Poti sa ma cauti si pe mail (intru destul de rar pe acest forum din lipsa de timp)[email protected]
O zi buna :thumbup:

View Postufoman, on 17th January 2010, 21:25, said:

Buna seara tuturor ! Ieri am luat biletele de avion la Blue Air in perioada 31.03-10.04.10 si vroiam sa supun atentiei viitorilor turisti sa caste bine ochii cand achizitioneaza bilete la "low cost". In spatele unui pret relativ mic la bilet se ascund diferite alte costuri ascunse de care aflii in utimul moment . Bagajul de cala se plateste separat ( 10 Euro bagaj de cala x 2 dus intors ) , rezervarea locului ( de la 1 - 10 Euro in functie de locul din avion ) si sunt convins ca pana sa ne bage in avion mai platim ceva . Am ajuns sa fac o "economie" de 20 Euro fata de Air France la 3 bilete bani pe care ii recuperam prin sandvisul cu ciorba pe care il ofereau in timpul zborului cei de la Air France. Companiile serioase care fac zboruri regulate Bucuresti - Paris au redus si ei tarifele si acum trebuie sa cantarim bine inainte de a cumpara biletele asa cum a facut cel ce va scrie. In mare parte am citit cele scrise de cei care au calcat in Paris si ca o remarca pentru cei care vor sa intrebe ceva , e bine sa o faca dupa ce au citit  totul despre  Paris . Vacante placute si spor la scris ! :OK:

  
  


Am calatorit cu Blue Air in 29 dec.la Paris,26euro/zbor si nu au cerut  absolut nimic in plus.Atentie sa nu aveti bagaje care merg in cala mai grele de 20 kg ca se plateste 6euro/kg.Sa nu mergeti pe ideea ca fac un singur gabaj cu sotia care poate sa depaseasca 20 kg ca se imparte la 2.Gresit.Faceti 2 bagaje sub 20 kg.Eu am patit-o pe aeroportul Beauvais la intoarcere.

#3355
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

View Postcnrares, on 20th January 2010, 10:49, said:

Am calatorit cu Blue Air in 29 dec.la Paris,26euro/zbor si nu au cerut  absolut nimic in plus.Atentie sa nu aveti bagaje care merg in cala mai grele de 20 kg ca se plateste 6euro/kg.Sa nu mergeti pe ideea ca fac un singur gabaj cu sotia care poate sa depaseasca 20 kg ca se imparte la 2.Gresit.Faceti 2 bagaje sub 20 kg.Eu am patit-o pe aeroportul Beauvais la intoarcere.
Multumesc pentru informatie .

#3356
dana_03

dana_03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.09.2007
[quote name='cnrares' date='20th January 2010, 10:49' post='7678309']
Nr.locatiei pe homelidays.com este 283196.Am incercat sa-l accesez dar nu am reusit.Nu cunosc motivul.
Daca nu gasesti altceva cauta-ma cred ca mai am pe undeva nr.de telef.al proprietarului.De asemenea cred ca am si nr.de telef.al firmei de taxi cu VAN-uri.Poti sa ma cauti si pe mail (intru destul de rar pe acest forum din lipsa de timp)[email protected]
O zi buna :thumbup:



Multumesc, nici eu nu am reusit sa intru. Dar intre timp am rezervat alt apartament tot de pe Homelidays.

#3357
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Buna seara,
Am o rugaminte, urmeaza sa ajungem la Paris de Paste, in principiu as merge pe ideea de a rezerva la un Ibis,
am mai stat la hoteluri din retaua lor si am fost multumit.
Intrebarea mea se refera la "dezirabilitatea" zonelor in care se afla.
M-am orientat in special la acestea:
Ibis Paris Tour Eiffel Cambronne 15ème
Ibis Paris Gare du Nord La Fayette 10èmeParis
Ibis Paris Jemmapes 10 eme
Ibis Paris Grands Boulevards Opera 9ème

#3358
lilcumarsupiu

lilcumarsupiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 23.05.2007
Ma mai tineti minte? Sunt eu cea care va intreba de locuri interesanta de vazut intr-o singura zi, alaturi de un pusti de 10 ani.
M-am gandit la ce mi-ati raspuns anterior si am ajuns la concluzia ca folosirea unuia din autobuzele turistice e cel mai convenabil.
Am gasit interesanta ruta Les Cars Rouges. Si acum urmeaza intrebarile  :D

1) Exista vreun capat de linie de unde trebuie sa urci/ cobori, sau te poti urca de oriunde?
2) Te poti da de mai multe ori? Adica, de exemplu te urci la Notre Dame, mergi pana la Trocadero, dupa aia din nou la Notre Dame si din nou la Trocadero.
3) Cum ajung cel mai usor de la Disneyland la Notre Dame?

Multumesc anticipat.

#3359
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

View Postgarett, on 20th January 2010, 22:40, said:

........
M-am orientat in special la acestea:
Ibis Paris Tour Eiffel Cambronne 15?me
Ibis Paris Gare du Nord La Fayette 10?meParis
Ibis Paris Jemmapes 10 eme
Ibis Paris Grands Boulevards Opera 9?me
Ibis Paris Tour Eiffel Cambronne 15eme   -   Perfect  (1)
Ibis Paris Grands Boulevards Opera 9eme -  Ok  (2)
Ibis Paris Gare du Nord La Fayette 10eme - Merge (3)
Ibis Paris Jemmapes 10 eme - Merge (3)

Edited by pirpy, 20 January 2010 - 23:30.


#3360
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 28.06.2007

View Postlilcumarsupiu, on 20th January 2010, 23:03, said:

Ma mai tineti minte? Sunt eu cea care va intreba de locuri interesanta de vazut intr-o singura zi, alaturi de un pusti de 10 ani.
M-am gandit la ce mi-ati raspuns anterior si am ajuns la concluzia ca folosirea unuia din autobuzele turistice e cel mai convenabil.
Am gasit interesanta ruta Les Cars Rouges. Si acum urmeaza intrebarile  :D

1) Exista vreun capat de linie de unde trebuie sa urci/ cobori, sau te poti urca de oriunde?
2) Te poti da de mai multe ori? Adica, de exemplu te urci la Notre Dame, mergi pana la Trocadero, dupa aia din nou la Notre Dame si din nou la Trocadero.
3) Cum ajung cel mai usor de la Disneyland la Notre Dame?

Multumesc anticipat.

Aveti aici raspunsurile la intrebarile dumneavoastra (sunt disponibile variante si in franceza si in engleza, care va este mai aproape):

- referitoare la Les Cars Rouges http://www.carsrouges.com/content/

Attached File  L_C_R.JPG   47.89K   52 downloads

- RER Disneyland-Paris http://parisbytrain....to-euro-disney/

#3361
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postpirpy, on 20th January 2010, 23:28, said:

Ibis Paris Tour Eiffel Cambronne 15eme   -   Perfect  (1)
Ibis Paris Grands Boulevards Opera 9eme -  Ok  (2)
Ibis Paris Gare du Nord La Fayette 10eme - Merge (3)
Ibis Paris Jemmapes 10 eme - Merge (3)
Multumesc pentru raspuns si pentru recomandari

#3362
gadri

gadri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.01.2010
Am vazut pe site-ul oficial al turnului Eiffel ( http://www.tour-eiffel.fr/teiffel/uk/ ) ca, mai nou,  se pot cumpara bilete online pentru turn. Ideea este ca tot pe site scrie ca etajul superior va fi inchis pana pe 5 februarie 2010. Se merita sa cumpar bilet numai pentru celelalte etaje?
Din cate am citit aici exista panorama superba si din alte locatii (sacre coeur printre ele parca)

Edited by gadri, 21 January 2010 - 14:53.


#3363
Kahuna

Kahuna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 22.02.2008
De curând m-a întrebat prietena mea ce facem la vara, daca mergem undeva in afara. Nici nu îmi trecuse așa ceva prin cap si i-am zis ca e abia ianuarie, mai e o grămada pana la vara. Dar după aia, din lipsa de vreo sarcina concreta la serviciu am început sa mă uit la cat costa biletele de avion pentru diverse locații. De ceva timp, nu știu de ce, mă tot gândeam ca as vizita Portugalia, dar uitându-mă la oferta de bilete a început sa-mi surada mai mult Parisul. Am mai fost acolo cativa ani, dar pe vremea aia nu prea apreciam decât frumusețile feminine așa ca am fost mai preocupat de fetele din grup decât de atracțiile orașului. Acum mi se pare un loc ideal de vizitat cu persoana iubita, un loc in care romantismul atinge cote alarmante.

Si uite cum intr-o saptamana am început sa mă obsedez cu excursia asta(cazare, locații de vizitat, bilete cumpărate in avans) si partea stresanta e ca vreau sa merg in august(sa terminam cu licența) si mai e muuuuuuuuult pana atunci. Am parcurs aproape tot thread-ul si îmi pregătesc atent întrebările pentru mai încolo. Numai bine si Vive Paris!

Edited by Kahuna, 21 January 2010 - 15:21.


#3364
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 28.06.2007

View PostKahuna, on 21st January 2010, 15:17, said:

De curând m-a întrebat prietena mea ce facem la vara, daca mergem undeva in afara. Nici nu îmi trecuse așa ceva prin cap si i-am zis ca e abia ianuarie, mai e o grămada pana la vara. Dar după aia, din lipsa de vreo sarcina concreta la serviciu am început sa mă uit la cat costa biletele de avion pentru diverse locații. De ceva timp, nu știu de ce, mă tot gândeam ca as vizita Portugalia, dar uitându-mă la oferta de bilete a început sa-mi surada mai mult Parisul. Am mai fost acolo cativa ani, dar pe vremea aia nu prea apreciam decât frumusețile feminine așa ca am fost mai preocupat de fetele din grup decât de atracțiile orașului. Acum mi se pare un loc ideal de vizitat cu persoana iubita, un loc in care romantismul atinge cote alarmante.

Si uite cum intr-o saptamana am început sa mă obsedez cu excursia asta(cazare, locații de vizitat, bilete cumpărate in avans) si partea stresanta e ca vreau sa merg in august(sa terminam cu licența) si mai e muuuuuuuuult pana atunci. Am parcurs aproape tot thread-ul si îmi pregătesc atent întrebările pentru mai încolo. Numai bine si Vive Paris!

Sa stiti ca pana in august nu este chiar muuuuult.
Am avut astazi ocazia sa gasesc deja ocupate unele saptamani din iulie si august (Belgia). Lumea care stie ce vrea a inceput devreme! Iar biletele de avion (cel putin pentru noi) nu cred ca le vom mai gasi la pretul de acum.

Este foarte bine daca ati inceput "lectura", pregatirea teoretica.
Spor

#3365
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
Ca si destinatie de Valentine, am rezervat pentru Paris 16-20 feb atat avionul cat si hotelul.

Privitor la avion, am ales W!ZZ, dar sunt multe costuri ascunse. De la 69ron/bilet am ajuns la 586 ron / 2 bilete. Simplu, nu? Taxa emitere bilet, taxa rezervare, taxe, taxe, taxe...
Oricum, a fost cel mai ieftin si mai convenabil ca si orar de zbor. Blue Air ma intorcea pe la 3AM din Beauvais...

Hotel: villa Saint Martin, rezervat prin Paris-reservations.com, oferta platesti 3 stai 4, 235 E / 4 nopti, mic dejun inclus. E 3*** si arata binisor, pe langa Gare de L'est.

O sa citesc si eu topicul sa vad ce nu trebuie ratat si ce se paote face in 4 zile la Paris.

vedeti pe situl ala ca puteti gasi oferte de genul 2=3 sau 3=4 si pentru hoteluri mai ieftine, 1* sau 2 **

Edited by zugry, 21 January 2010 - 19:04.


#3366
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009
[quote name='zugry' date='21st January 2010, 18:43' post='7685503']


Hotel: villa Saint Martin, rezervat prin Paris-reservations.com, oferta platesti 3 stai 4, 235 E / 4 nopti, mic dejun inclus. E 3*** si arata binisor, pe langa Gare de L'est.
Despre hotel iti povestesc eu daca vrei , am facut craciunul in Paris cu cazare acolo.
Pe scurt
Camera standard  ingusta , adica de la pat la geam ~1m , pat 1.4/1.9-2, tv normal cu tub, micut, chochet, f. curat, cald, camera 403 parca (mai ma uit in cutia cu maimute pt amanunte)
Camera superior  f. mare , pat imens, LCD  mare, baie ok, deasemenea curat, f cald camera 402

Mic dejun Oua fierte, branza topita si de cea cu mucegai alb, 2 feluri de suc, ceai, cafea, cocteil compot, 4-5 feluri de paine, 2 feluri de mezel, 1 fel de cascaval, unt, gem, miere, cereale, lapte cam atat.

Daca mai vrei detalii intreaba, eu am pisat forumul cu intrebari si a fost f util. Eventual da PM
Vacanta placuta.
Pret camera 280e/camera 4 nopti

Edited by roth, 21 January 2010 - 23:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate