Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Paris

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3369 replies to this topic

#3331
lilcumarsupiu

lilcumarsupiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 23.05.2007
Multumesc tuturor celor ce mi-au raspuns. O sa citesc cu atentie si cu harta in mana sugestiile voastre si daca mai am ceva nelamuriri o sa va mai stresez putin  :P

#3332
dana_03

dana_03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.09.2007

View Postufoman, on 17th January 2010, 21:25, said:

Buna seara tuturor ! Ieri am luat biletele de avion la Blue Air in perioada 31.03-10.04.10 si vroiam sa supun atentiei viitorilor turisti sa caste bine ochii cand achizitioneaza bilete la "low cost". In spatele unui pret relativ mic la bilet se ascund diferite alte costuri ascunse de care aflii in utimul moment . Bagajul de cala se plateste separat ( 10 Euro bagaj de cala x 2 dus intors ) , rezervarea locului ( de la 1 - 10 Euro in functie de locul din avion ) si sunt convins ca pana sa ne bage in avion mai platim ceva . Am ajuns sa fac o "economie" de 20 Euro fata de Air France la 3 bilete bani pe care ii recuperam prin sandvisul cu ciorba pe care il ofereau in timpul zborului cei de la Air France. Companiile serioase care fac zboruri regulate Bucuresti - Paris au redus si ei tarifele si acum trebuie sa cantarim bine inainte de a cumpara biletele asa cum a facut cel ce va scrie. In mare parte am citit cele scrise de cei care au calcat in Paris si ca o remarca pentru cei care vor sa intrebe ceva , e bine sa o faca dupa ce au citit  totul despre  Paris . Vacante placute si spor la scris ! :OK:

  
  



Cred ca nici acum nu ai fost destul de atent, cand ai verificat pretul la Air France. Nu ai calculat taxa de aeroport care este de 108 E/pers. Pentru 3 bilete la Air France platesti aprox. 450 E in perioada in care mergi tu. Deci diferenta este de vreo 200 E, nu de 20.  :P  Si eu am luat bilete de la Blue Air pentru aprilie-mai cu aprox. 220E/3 pers. cu toate taxele.

#3333
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007
Sincer iti spun ca nici tu nu esti bine informata dar nu vreau sa intram intr-o polemica inutila .

View Postdana_03, on 17th January 2010, 22:16, said:

Cred ca nici acum nu ai fost destul de atent, cand ai verificat pretul la Air France. Nu ai calculat taxa de aeroport care este de 108 E/pers. Pentru 3 bilete la Air France platesti aprox. 450 E in perioada in care mergi tu. Deci diferenta este de vreo 200 E, nu de 20.  :P  Si eu am luat bilete de la Blue Air pentru aprilie-mai cu aprox. 220E/3 pers. cu toate taxele.

220E/3 pers. Fereasca Dumnezeu poate calatoria pana la Balotesti si pana acolo pe coada avionului .


Votre vol aller : Bucharest - Paris    [ http://www.airfrance.com/FR/common/common/img/pictos/icon_moins.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.airfrance.com/FR/common/common/img/pictos/icon_plus.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Wednesday 31 March  2010      AF1089 - Voyageur  06:50   Bucharest, Henri Coanda  (OTP) - Romania        09:00  Paris, Charles de Gaulle  (CDG) - France - TERMINAL 2F       Effectué  par : AF Appareil : A 320 Inflight  meal served :     breakfast   Classe  de réservation : R durée : 03h10mn non stop  Baggage  allowance :  20 kg                   Votre vol retour : Paris - Bucharest    [ http://www.airfrance.com/FR/common/common/img/pictos/icon_moins.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.airfrance.com/FR/common/common/img/pictos/icon_plus.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Saturday 10 April  2010      AF1888 - Voyageur  10:15   Paris, Charles de Gaulle  (CDG) - France - TERMINAL 2F          14:05  Bucharest, Henri Coanda  (OTP) - Romania  
Price Taxes  
  Passengers Total including taxes    
41EUR+ 108,05EUR+ 0EUR x 3 Adults = 447,15EUR  
Total  : 447,15EUR

Si acum bomba !
Your flights
Going out   31 Mar 10
08:30  Bucharest Baneasa  (BBU)      10:30  Paris - Beauvais  (BVA)
Coming back   10 Apr 10
11:00 Paris - Beauvais (BVA)      14:50 Bucharest Baneasa (BBU)
Price information
Class T (BBU - BVA)
Class R (BVA - BBU)
Taxes/Fees

2 Adult  x   47.99  EUR 95.98  EUR
1 Child  x   0.00  EUR 0.00  EUR
Special services 0.00  EUR (details)
Taxes/Fees 54.00  EUR (details)

2 Adult  x   59.99  EUR 119.98  EUR
1 Child  x   59.99  EUR 59.99  EUR
Special services 0.00  EUR (details)
Taxes/Fees 45.00  EUR (details)

Service Fees 0.00  EUR (details)
Spoilage Fees (w/Tax) 0.00  EUR
Name Change Fees (w/Tax) 0.00  EUR
Cxl/Cng Fees(w/Tax) 0.00  EUR
Upgrades 0.00  EUR

Total Price 374.95  EUR

La care adaugam taxele de bagaj de care va povesteam inca 40 Euro = 415 Euro scadem  sandvisul cu ciorba de la compania de line ajungem la egalitate perfecta  :madanimated:

Edited by ufoman, 17 January 2010 - 23:32.


#3334
dana_03

dana_03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.09.2007

View Postufoman, on 17th January 2010, 23:04, said:

Sincer iti spun ca nici tu nu esti bine informata dar nu vreau sa intram intr-o polemica inutila .

Votre vol aller : Bucharest - Paris    [ http://www.airfrance.com/FR/common/common/img/pictos/icon_moins.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.airfrance.com/FR/common/common/img/pictos/icon_plus.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Wednesday 31 March  2010      AF1089 - Voyageur  06:50   Bucharest, Henri Coanda  (OTP) - Romania        09:00  Paris, Charles de Gaulle  (CDG) - France - TERMINAL 2F       Effectué  par : AF Appareil : A 320 Inflight  meal served :     breakfast   Classe  de réservation : R durée : 03h10mn non stop  Baggage  allowance :  20 kg                   Votre vol retour : Paris - Bucharest    [ http://www.airfrance.com/FR/common/common/img/pictos/icon_moins.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.airfrance.com/FR/common/common/img/pictos/icon_plus.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Saturday 10 April  2010      AF1888 - Voyageur  10:15   Paris, Charles de Gaulle  (CDG) - France - TERMINAL 2F          14:05  Bucharest, Henri Coanda  (OTP) - Romania  
Price Taxes  
  Passengers Total including taxes    
41EUR+ 108,05EUR+ 0EUR x 3 Adults = 447,15EUR  



Total  : 447,15EUR


Asa si? Nu prea te inteleg! Ce vrei sa spui de fapt? Ca diferenta dintre Blue Air si Air France este de 200E si nu de 20, sau ce? Nu de alta dar nici eu n-am chef de polemici, am vrut doar sa -ti spun ca nu trebuie sa fii dezamagit, de fapt ai facut o afacere buna... Da' in sfarsit, nu mai conteaza... vacanta placuta!

Uite aici: pentru 2 bilete
Date  Flt  Depart  Arrive  Stops  
Wed 28 Apr 2010 105 BBU (BBU) 08:30 BVA (BVA) 10:30 0

SSRs:  
  
Sun 02 May 2010 1206 BVA (BVA) 19:30 BBU (BBU) 23:20 0

SSRs:  
--------------------------------------------------------------------------------

Auxiliary Services:  

--------------------------------------------------------------------------------
Base Fare:  75.96
APT (BBU-BVA):  10.00
SEC (BBU-BVA):  7.00
APT (BVA-BBU):  10.00
SEC (BVA-BBU):  5.00
------------------  
Total Fare Price:  139.96
  
Web Paymen:  6.00
BBU-BVA:  1.00
BVA-BBU:  1.00
BBU-BVA:  1.00
BVA-BBU:  1.00
------------------
Total Including Service Charges: 149.96
  
Visa:  149.96
------------------  
Balance Due:  0.00  

--------------------------------------------------------------------------------
si aici pentru al 3-lea
Date  Flt  Depart  Arrive  Stops  
Wed 28 Apr 2010 105 BBU (BBU) 08:30 BVA (BVA) 10:30 0

SSRs:  
  
Sun 02 May 2010 1206 BVA (BVA) 19:30 BBU (BBU) 23:20 0

SSRs:  
--------------------------------------------------------------------------------

Auxiliary Services:  

--------------------------------------------------------------------------------
Base Fare:  37.98
APT (BBU-BVA):  10.00
SEC (BBU-BVA):  7.00
APT (BVA-BBU):  10.00
SEC (BVA-BBU):  5.00
------------------  
Total Fare Price:  69.98
  
Web Paymen:  6.00
BBU-BVA:  1.00
BVA-BBU:  1.00
BBU-BVA:  1.00
BVA-BBU:  1.00
SSR Fee OR:  1.00-
SSR Fee OR:  1.00-
------------------
Total Including Service Charges: 77.98
  
Visa:  77.98
------------------  
Balance Due:  0.00  

--------------------------------------------------------------------------------

Total= 227,94 E

Edited by dana_03, 17 January 2010 - 23:38.


#3335
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

View Postdana_03, on 17th January 2010, 23:21, said:

Asa si? Nu prea te inteleg! Ce vrei sa spui de fapt? Ca diferenta dintre Blue Air si Air France este de 200E si nu de 20, sau ce? Nu de alta dar nici eu n-am chef de polemici, am vrut doar sa -ti spun ca nu trebuie sa fii dezamagit, de fapt ai facut o afacere buna... Da' in sfarsit, nu mai conteaza... vacanta placuta!

Da, ma rog probabil ca modificai mesajul in timp ce eu scriam... nu am citit pana la sfarsit....
Eu am platit pentru 3 bilete in perioada 28.04-02.05,  220 E, la Blue Air.
Inca o data vacanta placuta!
Cu tot respectul citeste tot si dupa aceea iti accept orice comentariu (chiar si rautacios daca vrei ) . Vacanta placuta si tie ! :console:


#3336
dana_03

dana_03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.09.2007

View Postufoman, on 17th January 2010, 23:30, said:

Cu tot respectul citeste tot si dupa aceea iti accept orice comentariu (chiar si rautacios daca vrei ) . Vacanta placuta si tie ! :console:

  Am impresia ca scriem amandoi in acelasi timp. Citeste totusi mai sus! :cheers:

#3337
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

View Postjjy, on 17th January 2010, 13:41, said:

rog pe @pirpy si pe cei care au stat/cunosc hotelurile de mai jos sa-si dea cu parerea despe ele si daca sunt ok ca zona de amplasare. ca si criterii ma intereseaza urmatoarele: siguranta, accesibilitate, curatenie. multumesc.

Hibiscus Hotel Paris -66 Rue De Malte
Hotel Iliade Paris -51 Rue Letort
Grand Hotel De Turin Paris -6, Rue Victor Masse
La Bruyere Hotel Paris -35 Rue La Bruyere
hotel d'alsace-85 bd de strasbourg 75010 paris
Nord et Champagne Hotel Paris -11 Rue De Chabrol
Damremont 110 Rue Damremont, 18. Sacré Coeur- Montmartre, 75 018 Paris
Hotel Le Faubourg Paris 47, Rue Du Faubourg Poissonniere 7500
....

  Sa lamurim niste lucruri inca de la inceput:
Cand spun ca o locatie este Ok sau mai putin Ok , ma refer la pozitia ei fata de punctele de interes turistice ale Parisului , la natia care predomina in zona respectva ( ca sunt mai multi chinezi , arabi , de culoare , sau alte rase, comasati acolo), dar nu ca ar fi periculoasa si ca te vor agresa ( cum sunt zonele cu tigani din Romania ), ziua sau noaptea cand treci pe acolo. Nu pot garanta, evident , siguranta individuala , asta tine de fiecare in parte , si poate fi periculos si in cel mai luxos loc, daca esti un individ pus pe harta, la fel cum poate fi in regula in mijlocul unui grup social de alta natie , daca esti un caracter linistit. Poate ma repet , aici nu se leaga nimeni de tine daca nu ai ceva cu cineva, daca nu deranjezi pe cei din jurul tau. Normal, daca nimeresti intr-o zona cu diverse gasti (indiferent de natia lor ) , si scopul lor este acela de a se lega de persoanele care trec prin preajma lor , din diverse motive , atunci nu poti avea siguranta integritatii tale, indiferent de locatia in care te afli. In Paris nu e ca in Bucuresti sau orice oras mare din Romania. Aici au o cultura a turismului , ei scot bani din turism, si nu au nici un interes sa te agreseze in vreun fel, sa te deranjeze ( evident ,daca esti un om normal ), sa-ti produca vreun disconfort. Parizienii se poarta civilizat si politicos, cu cei care la randul lor sunt civilizati si politicosi. Ai mai multa siguranta aici intr-un cartier marginas, decat in mijlocul Bucurestului in plina zi. Intr-un an de zile am strabatut Parisul cam peste tot si am fost in siguranta peste tot (chiar daca uneori, credeam ca daca zona e plina de o anumita natie, s-ar putea sa nu fiu in regula daca trec prin preajma) , fara sa se uite cineva la mine dubios sau sa simt ca nu am ce cauta in zona respectiva. M-am simtit Ok si in mijlocul celor de culoare ( pe Bv. Strasbourg , din zona garii de Est pana in zona Pompidou, e sectorul celor de culoare care au afaceri aici cu localuri de infrumusetare pentru doamne si domnisoare ) , si in mijlocul chinezilor in cartierul lor ( Rue de Belleville ca ax central ) , precum si in zonele cu arabi sau alte natii. Cat despre periferiile Parisului (gen Pantelimon sau Ferentari din Bucuresti ) nu iti pot spune prea multe , nu am trecut pe acolo, dar ca turist, nici nu ai ce cauta in zona.
Sper ca ai inteles ideea ( si nu numai tu, cat si cei care vor citi acest topic ) , la ce ma refer atunci cand cineva ma intreaba daca o locatie e Ok sau nu.
Revenind la hotelurile alese de tine, cea mai buna zona ca amplasament il are cel de pe Rue Du Faubourg Poissonniere , mici indoieli asupra celui din  Rue Letort ( mai sus am specificat la ce ma refer ) , cel de pe Bd de Strasbourg si cel de pe Rue De Chabrol sunt intr-o zona mai aglomerata caci e gara de Est in preajma , cel de pe Rue Damremont e cam periferic dar zona e linistita, iar restul hotelurilor sunt Ok. Cum sunt hotelurile in interior, care e calitatea servicilor, asta nu am cum sa te ajut ( si pe nimeni nu pot ajuta in acest aspect ) , caci eu nu traiesc aici prin hoteluri si nici nu le vizitez in interior   :D  . La acest aspect, fiecare alege individual in functie de criteriile care le are in ceea ce priveste o cazare.
Sper ca ti-am fost de folos, si scuze pentru toata aceasta vorbaraie.

Edited by pirpy, 18 January 2010 - 09:44.


#3338
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
Pentru cei ce cunosc mai bine Parisul vin si eu cu o intrebare, mai bine spus cer un sfat. Suntem 6 persoane, eu cu sotia si 4 socrii :) si am cazut de acord sa vizitam anul acesta Parisul. Vrem sa stam cam 6-7 nopti si perioadele in care putem toti sunt martie sau iulie. Cand credeti ca e mai potrivit de vizitat Parisul tinand cont de avantajele si dezavantajele specifice fiecarui anotimp?

#3339
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

View Postrexkroki, on 18th January 2010, 14:42, said:

... martie sau iulie. Cand credeti ca e mai potrivit ...?
Iulie . Ziua Frantei  ( pe 14 iulie defiare pe Champs-Élysées , concert free si artificii langa Turn Eiffel ) , Turul Frantei la ciclism ( etapa finala de pe Champs-Élysées , pe 25 iulie ) , precum si multe alte festivitati in aer liber, cam in tot Parisul.

Edited by pirpy, 18 January 2010 - 15:05.


#3340
julache

julache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.02.2009
salut, tuturor. am citit aproape tot ce s-a scris pe aici si vreau sa va multumesc pt informatiile postate.
plecam si noi la paris, 3 persoane+1 copil, in perioada 9 - 13 martie.
vom sta la hotel armstrong, undeva aproape de porte de montreuil (rezervasem deja hotelul, inainte sa gasesc forumul:D). intrucat suntem studenti si bugetul este destul de redus, am incercat sa gasim cele mai bune variante de cazare si transport.
asadar, vom pleca cu blue air, din cluj, 25 euro/persoana (fara bagaj de cala, toate taxele incluse). din bucuresti pretul unui bilet era undeva in jur de 90 euro, asadar am ales clujul, chiar daca mai dam 60 ron pe bilete.

#3341
marcelx

marcelx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.01.2010
STIE CINEVA CUM SE POATE AJUNGE DE LA AEROPORTUL CG IN PLACE DE LA REPUBLIC , A STAT CINEVA LA HOTELUL ALTONA ?

#3342
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 28.06.2007

View Postmarcelx, on 18th January 2010, 21:37, said:

STIE CINEVA CUM SE POATE AJUNGE DE LA AEROPORTUL CG IN PLACE DE LA REPUBLIC , A STAT CINEVA LA HOTELUL ALTONA ?

RER – B de la aeroport CDG (http://parisbytrain....2008/05/rer.pdf) pana la Gare du Nord,
apoi metro (linia 5 orange) pana la Republique (http://parisbytrain....08/06/metro.pdf)

Aveti si hartile, incercati sa va obisnuiti cu sistemul lor de transport.

#3343
panutacarmen

panutacarmen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 27.10.2009
[quote name='panutacarmen' date='15th January 2010, 16:13' post='7656899']
Am gasit aceasta informatie pe site-ul muzeului Luvru:

"La gratuité d'accès aux collections permanentes du musée du Louvre et au muséeEugène-Delacroix est accordée, sur présentation d'un justificatif en cours de validité, pour :
- les moins de 18 ans ;
- les jeunes de 18 à 25 ans résidents dans l'un des pays de l'Union européenne ;"


[url="http://www.louvre.fr/llv/pratique/tarifs.jsp?tarif=1"]http://www.louvre.fr/llv/pratique/tarifs.jsp?tarif=1[/url]

Stie cineva daca intr-adevar tinerii sub 25 ani au gratuitate, prezentand CI?


Multumesc

Va rog, stie cineva daca tinerii sub 25 ani, din tari membre UE, au gratuitate in Luvru?
Multumesc








Imi puteti spune, va rog daca ati stat la hotelul Amarys Simart, din Montpartre?
Imi facusem o rezervare la Hotel Jarry, penru 3-7 iulie a.c., baie pe hol, fara mic dejun, cu 172 euro si am gasit acest hotel, Amarys Simart pe wonderlandhotels.com, care arata foarte frumos si vad ca este o oferta de book 4, stay 3 nights, costand 180 de euro. pentru aceeasi perioada.

Stie cineva ceva despre hotel Amarys Simart sau despre site-ul www.wonderlandhotels.comva (politica de anulare a rezervarilor de ex.- am completat un formular de contact in care i-am intrebat despre modul in care pot anula fara taxe si inca nu mi-au raspuns)?

Daca stiti ceva mi-ar fi de mare ajutor.
Multumesc

#3344
anutza_blonduta

anutza_blonduta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.11.2009
Stie cineva daca intr-adevar tinerii sub 25 ani au gratuitate, prezentand CI?


Multumesc

Va rog, stie cineva daca tinerii sub 25 ani, din tari membre UE, au gratuitate in Luvru?
Multumesc


Ai gratuitate daca prezinti C.I. in majoritatea muzeelor, sau daca nu e gratuit e redus. La Luvru intrarea e gratuita pentru tinerii sub 25 de ani(sau 26...nu mai stiu), poti intra la expozitiile permanente, dar pentru apartamentele lui napoleon al III-lea si pentru expozitiile temporare nu este gratuit. deci asta e din ce zic ei. eu am fost in pe 17 decembrie 2009 si mi s a spus ca am gratuit dar eu am zis ca vreau sa platesc si pentru restul ca am vrut sa vizitam tot. si am platit 11e (e pret redus) cica pentru apartamentele lui napoleon si expozitiile temporare. dupa ce am terminat noi de vizitat (nu chiar tot pentru ca o parte era inchisa si nici nu am vazut tot la etajul al 2lea....nu mai puteam de picioare...am stat 8 ore :w00t: ) am mers sa intrebam pentru ce am platit si ni s a explicat pt ce....si abia apoi am vazut ca expozitia temporara era undeva la subsol si de fapt erau cateva camere cu tablouri unde nu aveai voie sa faci poze....si la napoleon alIII lea nu ne au cerut biletele...

#3345
panutacarmen

panutacarmen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 27.10.2009

View Postanutza_blonduta, on 19th January 2010, 15:26, said:

Stie cineva daca intr-adevar tinerii sub 25 ani au gratuitate, prezentand CI?


Multumesc

Va rog, stie cineva daca tinerii sub 25 ani, din tari membre UE, au gratuitate in Luvru?
Multumesc


Ai gratuitate daca prezinti C.I. in majoritatea muzeelor, sau daca nu e gratuit e redus. La Luvru intrarea e gratuita pentru tinerii sub 25 de ani(sau 26...nu mai stiu), poti intra la expozitiile permanente, dar pentru apartamentele lui napoleon al III-lea si pentru expozitiile temporare nu este gratuit. deci asta e din ce zic ei. eu am fost in pe 17 decembrie 2009 si mi s a spus ca am gratuit dar eu am zis ca vreau sa platesc si pentru restul ca am vrut sa vizitam tot. si am platit 11e (e pret redus) cica pentru apartamentele lui napoleon si expozitiile temporare. dupa ce am terminat noi de vizitat (nu chiar tot pentru ca o parte era inchisa si nici nu am vazut tot la etajul al 2lea....nu mai puteam de picioare...am stat 8 ore :w00t: ) am mers sa intrebam pentru ce am platit si ni s a explicat pt ce....si abia apoi am vazut ca expozitia temporara era undeva la subsol si de fapt erau cateva camere cu tablouri unde nu aveai voie sa faci poze....si la napoleon alIII lea nu ne au cerut biletele...



Multumesc mult.

#3346
Iosimir

Iosimir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.10.2006
salut !
merg si eu in februarie cu prietena in orasul dragostei...  sunt confuz, caut de ceva zile hoteluri , pensiuni...  cine stie si a fost undeva ieftin, 2 persoane in camera. nu ma intereseaza conditiile, oricum ziua vom umbla hai hui prin
oras,  doar sa fie in siguranta.   Va multumesc frumos !

la ieftin... ma refer cel mult 25 euro de persoana / noaptee... si locatia, preferabil langa metrou.

Edited by Iosimir, 20 January 2010 - 01:25.


#3347
HHTemple

HHTemple

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 16.10.2006

View PostIosimir, on 20th January 2010, 01:23, said:

salut !
merg si eu in februarie cu prietena in orasul dragostei...  sunt confuz, caut de ceva zile hoteluri , pensiuni...  cine stie si a fost undeva ieftin, 2 persoane in camera. nu ma intereseaza conditiile, oricum ziua vom umbla hai hui prin
oras,  doar sa fie in siguranta.   Va multumesc frumos !

la ieftin... ma refer cel mult 25 euro de persoana / noaptee... si locatia, preferabil langa metrou.


mai exact cand in februarie ca sa pot verifica disponibilitatea

e vorba de un hotel din parc des expositions (langa aeroportul cdg) faci cam 20 de minute pana in centru-metrou direct/zona e linistita e un fel de romexpo din bucuresti cu hoteluri inauntru. am stat acolo acum 2 ani, camere simple, mici, baie f mica :) dar curat si foarte ieftin

#3348
Iosimir

Iosimir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.10.2006
9-13 februarie 2 peroane 4 nopti

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate