Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Paloma Pasha - Ozdere Kusadasi

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#37
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postflorin.florescu, on 16th June 2010, 15:38, said:

Am ajuns la Paloma la ora 14.00. Au spus ca dureaza o ora sa aranjeze camera. La 15.05 m-au anuntat ca mai dureaza o ora. E 15.30 si sunt tot in lobby....pregatesc camera ( cred ca ii pun beculete :) ). Din soseaua principala care merge spre Ozdere, se urca pe un drum neasfaltat ( dar bun) pana la hotel. Prima impresie : Super!!! Arata bestial, totul e nou, netul merge bine in lobby ( pentru net in camera se plateste 5 euro - 6 ore! ), la bar in lobby bautura destul de diversificata. Am luat un gin-tonic si fistic ( e bestial) si astept sa treaca timpul. Ne-au primit la receptie cu cate un pahar de sampanie ( vin spumant...). Mai vedem dupa cazare ce o sa fie. In Izmir azi, pe drum, erau 39 de grade!
hosgeldin in turkey ! ziua hoteliera incepe uneori si dupa ora 16, in fine asta sa iti fie singura problema

vacanta placuta, distreaza te si uita de griji, o viata ai

salutari din oludeniz

#38
florin.florescu

florin.florescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 25.08.2006
Vacanta placuta si tie Rott. Nu am considerat-o problema cazarea la ora 15:50 ( la un sfert de ora dupa ce am scris mesajul de ieri ne-am cazat), mai ales ca eram 10-12 familii care asteptam in lobby. Camera e ok. Family suite are un pat imens matrimonial + o canapea intr-o camera si o canapea in alta camera. O canapea au amenajat-o pat pentru copii ( 12 si 15 ani) si e de ajuns. Sunt 2 bai, 2 balcoane, 2 LCD-uri ( Beko binenteles), 1 frigider ( in care au pus cola, fanta, apa, bere - vreo 8 cutii in total)...sincer nu am ce sa reprosez. Totul e curat si nou! Seiful din camera e free. Am facut ieri ceva poze dar nu am o super-scula, sper sa se vada bine. AC-ul nu e split dar functioneaza ireprosabil! Ingheata 2 camere in 15-20 min. Revin....ma duc la masa.

Attached Files


Edited by florin.florescu, 17 June 2010 - 07:50.


#39
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postflorin.florescu, on 17th June 2010, 08:44, said:

Vacanta placuta si tie Rott. Nu am considerat-o problema cazarea la ora 15:50 ( la un sfert de ora dupa ce am scris mesajul de ieri ne-am cazat), mai ales ca eram 10-12 familii care asteptam in lobby. Camera e ok. Family suite are un pat imens matrimonial + o canapea intr-o camera si o canapea in alta camera. O canapea au amenajat-o pat pentru copii ( 12 si 15 ani) si e de ajuns. Sunt 2 bai, 2 balcoane, 2 LCD-uri ( Beko binenteles), 1 frigider ( in care au pus cola, fanta, apa, bere - vreo 8 cutii in total)...sincer nu am ce sa reprosez. Totul e curat si nou! Seiful din camera e free. Am facut ieri ceva poze dar nu am o super-scula, sper sa se vada bine. AC-ul nu e split dar functioneaza ireprosabil! Ingheata 2 camere in 15-20 min. Revin....ma duc la masa.
  Suntem si noi la PP e frumos totul e ok/pream multi romani si aici ca si la CDC/varietate mai mica la masa fata de Aqua/dar in rest ok/ne  auzim dupa 29iunie/
  PS/internet cafe gratis

#40
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 01.05.2004

View Postcalin_oana, on 22nd June 2010, 19:19, said:

Suntem si noi la PP e frumos totul e ok/pream multi romani si aici ca si la CDC/varietate mai mica la masa fata de Aqua/dar in rest ok/ne  auzim dupa 29iunie/
  PS/internet cafe gratis

Doua randuri dupa o saptamana! Si mai aveti si internet cafe gratis! Nu vi se pare cam mult? Nu aveti ce sa spuneti sau vreti sa ne fierbeti pe noi  care inca nu am plecat?!

#41
zorrotl

zorrotl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.11.2007

View Postcalin_oana, on 22nd June 2010, 19:19, said:

Suntem si noi la PP e frumos totul e ok/pream multi romani si aici ca si la CDC/varietate mai mica la masa fata de Aqua/dar in rest ok/ne  auzim dupa 29iunie/
  PS/internet cafe gratis
SA aveti vacanta placuta in continuare si drum lin la intoarcere.....ajungem si noi pe 29 la PP ..
Daca se poate si nu e un deranj puteti pune locatia dupa coordonate .....nu am gasit si as vrea sa setez destinatia direct pe hotel.
Va multumesc anticipat .

#42
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postdcr, on 23rd June 2010, 22:37, said:

Doua randuri dupa o saptamana! Si mai aveti si internet cafe gratis! Nu vi se pare cam mult? Nu aveti ce sa spuneti sau vreti sa ne fierbeti pe noi  care inca nu am plecat?!
  Am revenit(din pacate)in tarisoara noastra cenusie.Scuze ca am scris 2 randuri dupa o saptamana,dar crede-ma ca am avut altceva mai bun de facut decat sa stau la calculator.Nu o sa scriu foarte mult nici acum pt ca am destul de mult de lucru,dar concluzia generala a fost un concediu reusit nota finala 9.Raspund la subiect (din punctul meu de vedere)pt cei interesati de Paloma Pasha.

Attached Files


Edited by calin_oana, 29 June 2010 - 14:23.


#43
ciprianism

ciprianism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.12.2006

View Postcalin_oana, on 29th June 2010, 15:13, said:

Am revenit(din pacate)in tarisoara noastra cenusie.Scuze ca am scris 2 randuri dupa o saptamana,dar crede-ma ca am avut altceva mai bun de facut decat sa stau la calculator.Nu o sa scriu foarte mult nici acum pt ca am destul de mult de lucru,dar concluzia generala a fost un concediu reusit nota finala 9.Raspund la subiect (din punctul meu de vedere)pt cei interesati de Paloma Pasha.

merg si eu in septembrie, de ce ar trebui sa ne ferim sau ce ar trebui sa stim pentru a fi un sejur de 10 nu de 9 :) ?

#44
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postciprianism, on 6th July 2010, 11:55, said:

merg si eu in septembrie, de ce ar trebui sa ne ferim sau ce ar trebui sa stim pentru a fi un sejur de 10 nu de 9 :) ?
.......Pana in septembrie cred ca veti avea un sejur de 10 cu*,in ultimele 2 zile din sejurul nostru se vedeau imbunatatirile,la masa sortimentatie mai mare,au aparut si decorurile, sculpturile in lebenita,impletituri din zarzavaturi,personalul se va acomoda si vor mai invata pana in septembrie in mod sigur,in rest hotelul e foarte frumos.

#45
ciprianism

ciprianism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.12.2006

View Postcalin_oana, on 6th July 2010, 12:35, said:

.......Pana in septembrie cred ca veti avea un sejur de 10 cu*,in ultimele 2 zile din sejurul nostru se vedeau imbunatatirile,la masa sortimentatie mai mare,au aparut si decorurile, sculpturile in lebenita,impletituri din zarzavaturi,personalul se va acomoda si vor mai invata pana in septembrie in mod sigur,in rest hotelul e foarte frumos.

merci, am vazut pe tripadvisor ca managerul se baga in seama cu lumea si zicea sa aiba rabdare ca totul va fi ok si ca asa este la inceput  ! am vazut si ceva poze pe facebook si pare destul de ok !

#46
hashcip

hashcip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.11.2007
@calin_oana
ce fel de camera este in poze? standard sau family?
ma intereseaza ce pat pt copil este in camera standard.
canapeaua aia se deschide?
cum e cu cele 3 tobogane? sunt free?
din poze mi se pare cam inghesuit resortul. cum ti se pare?
eu aveam rezervare la CDC care s-a anulat si mi-au oferit PP.
ma interesa foarte mult spatiu de joaca pt. copii. aici este mai redus.

#47
laura12345

laura12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 22.05.2010

View Posthashcip, on 6th July 2010, 18:28, said:

@calin_oana
ce fel de camera este in poze? standard sau family?
ma intereseaza ce pat pt copil este in camera standard.
canapeaua aia se deschide?
cum e cu cele 3 tobogane? sunt free?
din poze mi se pare cam inghesuit resortul. cum ti se pare?
eu aveam rezervare la CDC care s-a anulat si mi-au oferit PP.
ma interesa foarte mult spatiu de joaca pt. copii. aici este mai redus.

Si noi am primit astazi vaucherele pentru PP, achitasem tot CDC.
joi plecam spre turcia si sper sa scriu de acolo cum este.

#48
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Posthashcip, on 6th July 2010, 18:28, said:

@calin_oana
ce fel de camera este in poze? standard sau family?
ma intereseaza ce pat pt copil este in camera standard.
canapeaua aia se deschide?
cum e cu cele 3 tobogane? sunt free?
din poze mi se pare cam inghesuit resortul. cum ti se pare?
eu aveam rezervare la CDC care s-a anulat si mi-au oferit PP.
ma interesa foarte mult spatiu de joaca pt. copii. aici este mai redus.


View Postlaura12345, on 6th July 2010, 18:45, said:

Si noi am primit astazi vaucherele pentru PP, achitasem tot CDC.
joi plecam spre turcia si sper sa scriu de acolo cum este.


si  eu  sunt  acelasi  situatie :)     Ajutor  ! !    :)

#49
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Posthashcip, on 6th July 2010, 18:28, said:

@calin_oana
ce fel de camera este in poze? standard sau family?
ma intereseaza ce pat pt copil este in camera standard.
canapeaua aia se deschide?
cum e cu cele 3 tobogane? sunt free?
din poze mi se pare cam inghesuit resortul. cum ti se pare?
eu aveam rezervare la CDC care s-a anulat si mi-au oferit PP.
ma interesa foarte mult spatiu de joaca pt. copii. aici este mai redus.
  Camera noastra a fost standard,da canapeaua se deschide in fata,incap 2 persoane foarte lejer,dar in momentul in care este deschisa canapeaua accesul la terasa este greoi,asa ca noi am scos fotoliul in balcon,numai bine pt somnul de amiaz al sotului.Toboganele funtioneaza dupa un orar ca la alte resorturi incep l10 pana la 12-13 si mai au dupa masa vreo 2 ore,dar suficient......crede-ma ca au fost zile cand nici macar nu am trecut pe la ele,copiii la fel.au si un parculet mic,si 2 spatii de joaca acoperite suficiente am concluzionat noi.Despre spatiu....da e mult mai mic ca si la CDC,dar sunt avantaje si dezavantaje,la CDC se plangea lumea ca aveai ce merge de la plaja pana la un bar sa-ti poti lua o bere(zic gurile rele ca beach bar-ul se inchide la 4!?)Pt copii e un resort frumos si faptul ca nu e mare e un avantaj,

#50
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
A cautati  forumul Turcesc  despre  aceasta  Hotel:

http://www.zoover.co...lr-06-2010/otel

13.06.2010 Açılıºının daha 3. günü gitmemize rağmen sadece Mini Club hariç dört dörtlük hazırlanmıº muhteºem bir tesisle karºılaºtık. Yemekleri aºmıº. Hele tatlıları. Deneyimlerimden size söyleyebileceğim, tatlısı güzel otelin yemekleri de çok seçkin ve güzeldir. Otelde inanılmaz bir pastane(11-18 çalıºıyor) sizi bekliyor. O tatlılar, filtre kahve aparatında ikram edilen çeºit çeºit çaylar. Ayrıca Yemekleri, zeytinyağlıları ve kahvaltı çeºitleri de harikaydı. Ayrıca bahçe katında direk havuza açılan ve balkonunda (demirlik yok direk havuza girebilirsiniz) 2 tane size özel ºezlong bulunan odalarda kaldı. Bebekli ve 2 yaºından küçük çocuklu ailelere öneririm süper rahat. Çocuğunuzu uyutup ıºığı hafif açıp karºıdaki roof barda çaocuğunuzu da izleyerek içkinizi yudumlayabilirsiniz. Sular ºiºe damla su. Bira efes fıçı ve ºiºe dark. Yani ne içtiğinizi biliyorsunuz. Denizi çok güzel ve sığ git git derinleºmiyor. Ben de gidilip görülmesi gereken harika bir tesis. Herkese tavsiye ediyoruz

Adica ; am  fost a 3  zi  dupa  deschidere , afara de  MINI CLUB  totul a fost  OK, Mancare  este  Super , Dulcuri este  bestial  , in hotel numai  despre  dulcuri  lucreaza 11-18 persoana . .......... Daca  stati in etajul  cu  Piscina  ,  puteti sa  intrati direct  din camera  la  piscina. Recomand cine  are copil si  sub 2  anisor.  apa  este in sticla. Bere  este EFES si EFES DARK ,  Apa este curat  si  nu este  Ading . Dupa  parera  mea  trebuie  sa  mergeti . Recomandam .


Cred ca  va  fii  frumos  :)

#51
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
alta comentari :
25.06.2010 First whe
n my daughter and I arrived to Paloma Pasha, we were amazed! highly-decorated lobby, cosy and attractive lounge bar, quick barmen who always smile to you... polire receptionists... very comfortable rooms with queen-sized beds and of course mild wind coming from the sea...
we didn't have to wait long for our room just for an hour or even less as we arrived at 11a.m.
but within this hour we had a quick walk to the sea, had a drink in a bar, relaxing after the flight... the pine frangrance coming from the mountains woke us up from the heat of Turkey, but in Paloma Pasha you can never feel hot because there are conditioning systems everywhere!
the food: to tell you the truth I had been going to lose some kilos on holidays but I failed:) the food was so great that I couldn't stand the seduction! many kinds of meat, fresh fish, grilled or fried, the choice of vegetables is wide and try that rose wine please! you'll not regret about your choice if you come here!

#52
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
mai multe  comentari  si  poze  cautati pe  facebook  ; search paloma pasha resort   , sau link :  http://www.facebook....p...66&v=photos

succes

#53
dobrescuflori

dobrescuflori

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.05.2010
Este cineva care a avut carpe diem si a primit altceva decat paloma?

stie cineva daca si paloma are OB la 1 august?

#54
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008

View Postdobrescuflori, on 8th July 2010, 12:12, said:

Este cineva care a avut carpe diem si a primit altceva decat paloma?

stie cineva daca si paloma are OB la 1 august?

Vezi pe topicul pentru CDC, acolo am vazut ca au scris majoritatea unde au fost mutati. De exemplu eu trebuia sa merg in perioada 19-26.06 la cdc si am fost la Kefaluka(Bodrum).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate