Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine suporta cheltuielile de jude...

Apartament Grecia - Kavala

obtinere venituri PFA / PFI in ti...

Recomandare Volvo
 Diferenta suprafata teren

Plafonare preturi energie

Vanzari foto - CIPA 2023

Recomandare perdele sau draperii ...
 Invertor Victron Easysolar-II 48/...

"Militarizarea" Antifraudei

Washington DC in 1940 - secvente ...

Miniatur Wunderland - Monaco
 Familia Simpson

plata impozit profit actiuni trad...

Extras de cont cu semnatura elect...

Ce parere aveti despre ascasa.de ...

Paloma Pasha - Ozdere Kusadasi

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

laura12345

laura12345

Junior Member

• Grup: Members
Buna ziua,

Exceptand drumul ingrozitor cu masina pana la hotel, Bulgaria este oribila cu masina (nu mai fac veci greseala asta)...vacanta la PP  a fost cam de nota 9.Camere foarte frumoase, curatenie exceptionala, mancarea foarte buna (gratare la fiecare masa...pui, peste, miel), resortul este cam mic...dupa 2 zile deja nu mai ai ce descoperi, plaja extrem de ingusta, iar curentul cadea si de 5 ori pe zi...asta chiar era deranjant.
In rest, depinde fiecare ce asteptari are de la un concediu, animatorii cam slabi.....se vorbeste numai franceza, destul de rar engleza, oricum pe ansamblu am avut un concediu reusit, relaxant si odihnitor.
Pentru cei care vor animatie, nu prea exista.....de pe la ora 23 este f f f liniste, dicoteca nu a fost in nici o seara, iar pentru cei ce doresc odihna , curatenie si liniste...hotelul este alegerea perfecta.
Oricum felicitari celor de acolo pentru calitatea mancarii si bauturii si concedii placute tuturor!

LILIELI

LILIELI

Junior Member

View Postrottweiler2007, on 16th July 2010, 19:47, said:

nu am zis ca bag mina foc pt aer, am zis doar ca am o vaga banuiala, am vazut vreo 5 camere de toate tipurile si in toate era sauna...si mai mereu ma feresc de hotelurile cu cu aer centralizat

nu am scris ca ajung la PP pt ca am venit cu aeroplanul si m am hotarit pe drumul dintre izmir si kusadasi sa fac o vizita la PP, am vazut in parcare o singura masina de romania, nu am retinut marca dar avea numar de dolj....in fine, nici nu am stat sa inspectez parcarea.

hotelul mi a placut insa....cam izolat insa pt gustul meu, dar in fine, nu eu imi fac vacantele in ozdere

azi am fost in milipark, iar acum plec la o circiuma in afara kusadasiului....dar cu siguranta nu in ozdere

vacanta placuta in continuare si spor la efes neadapat

ps. eu stau la charisma unde efesul e adapat...dar am baut efes la sticla in milipark azi si e mare diferenta intre gustul de bere la doazator si berea la sticla....te rog bea mai intai un efes la sticla si apoi da ti cu parerea daca ai bere in apa la PP...fa experienta asta rogu te...nu exista hotel din turcia unde berea de la dozator sa nu aiba aiba in ea dar la unele din pacate este bere in apa...berea din toate resorturile olinclusive din lume se numeste bere de consum...si chiar daca nu are apa e o bere mai slaba...deci bea un efes la sticla si fa diferenta.

si inca ceva, aici la charisma pe bere dau bani si tot are apa in ea, ca e de la dozator si tre sa manince si gura lor
Imi pare  rau pentru tine dar la PP am baut efes la sticla, la jaz bar si inca de mai multe feluri.

oztan

oztan

Senior Member

• Grup: Senior Members
Nu  a fost nimen  ultima 3  sept.  la PP  ?  asteaptam feedback , 01 septembrie fac  check  in ,  e  cineva  la  forum  acelasi perioda ?

dobrescuflori

dobrescuflori

New Member

M-am intors pe 10 august de la PP si pot spune ca a fost  un concediu mult peste asteptarile mele(primisem OB de la CDC).IN schimb totul a fost super,faptul ca a fost mai mic a fost un mare avantaj.Serviciile de nota 10,bucatarii de 15,camerele de 10,in schimb animatia a fost de cel mult 5,si ce ma deranja iar ,era faptul ca la 18 se inchideau toate piscinele(dar am rezolvat-o si pe asta ca dupa 18 mergeam la mare)Pt cei care merg acolo stati linistiti ca totul foarte frumos si va recomand sa incercati restaurantele a la card pt ca sunt sub asteptari si nici nu aveti de ce ,pt camasa este foarte diversificata.Toboganele erau atat cat trebuie ca sa aiba curaj copiii sa se dea(binenteles ca le-am incercat si noi),nu erau la fel de spectaculoase ,dar m-am dat mai mult decat la cdc.Sauna buna,in schimb au o camera de relaxare cu muzica clasica si lumina difuza in timp ce tu te relaxai intr-un hamac.Concediu placut si vreme buna.Apropo de climatizare eu am fost cand erau 42 de grade si in camera nu depasea 24 de grade ,in schimp la receptie cred ca erau 18 grade(cand veneai de pe plaja iti ingheta sufletul)

Edited by dobrescuflori, 21 August 2010 - 22:04.

hashcip

hashcip

New Member

Salutare. Am fost la PP in peioada 24-31.08. De acord cu ce spune dobrescuflori cu urmatoarele remarci:
- Piscina (ca era una singura, imensa, in jurul hotelului, exceptand piscinuta pt. bebelusi si cea de la tobogane folosite exclusiv in aceste scopuri) nu se inchidea la nici o ora, doar ca dupa ora 18 nu mai era asigurat serviciul de salvamar (o noutate care are o foarte mare eficienta, mai ales la tobogane);
- restaurantul a la carte cu specific pescaresc a fost extraordinar si o pauza binevenita pentru mancarea din restaurantul principal care te facea sa mananci mai mult decat normal (avea tot felul de mancaruri ce te faceau sa nu te poti abtine); sunt un tip care imi place sa mananc ponderat, sa nu exagerez, insa repet: la PP se mananca exceptional si acest subiect chiar nu trebuie avut in discutie la acest hotel.
- referitor la animatie m-a deranjat un pic. este un hotel care are un target francez. de aici pleaca forte multe neplaceri pentru celelalte natiuni (inclusiv engleze si germane). la clubul pt. copii se vb. si se lucra aproape exclusiv cu copii francezi, seara la amfiteatru se adresau in special publicului francez, in seara francofoniei nici nu am vrut sa vad despre ce este vb. ca si cum nu am fi si noi francofoni, pentru ca nu mai vroiam inca o dezamagire. am preferat Jaz Barul care e ceva extraordinar pentru iubitorii de muzica live, consacrata, nu neaparat jaz, dar mai ales pentru oamenii cu bun simt.
Un sfat pentru cei ce vor alege acest hotel la anul: camerele land-view sunt mai mari (late) decat cele sea-view, au o umbra placuta si o priveliste extraordinara avand in vedere ca hotelul este la baza unui deal puternic impadurit. eu am avut sea-view la etajul 1 (nivelul receptiei) si am ales sa stau in camera land-view la etajul 4. Este doar o parere!
Si acum chiar ca un SFAT PENTRU "ȚĂRANI": STAȚI ACASA, CĂ NE FACEȚI DE RÂS!
Nefiind multi romani in hotel erau genu asta de romani care nestiind ca intelegi ce spun isi dadeau arama pe fata. Noi romanii eram cam singurii care la prima ora ne "rezervam" șezlonguri la mare sau piscine. Culmea era ca oricand am vrut sa ma duc de la mare la piscina sau invers am gasit o multime de locuri. Alta chestie ce ar trebui sa o invatam este ca la bar cand vrem ceva sa avem un pic de rabdare si vom fi serviti. nu trebuie cum ajungi la bar sa incepi sa faci semne disperate barmanilor și mai ales sa nu te bagi in fata. am observat ca cei care faceau asta erau serviti ultimii. ma duceam frumos, stateam pe scaunul barului, asteptam, ma delectam cu stilurile de servire a coctailurilor si in maxim 2 min. eram servit.
Sunt multe de spus, chiar foarte multe. Este un hotel luxos, foarte curat si .... nou.
STIATI CA: Mesele si scaunele alea frumoase din restarantul principal sunt cumparate din România? UP
Melodia de dans a echipei de animatie este a Danielei GORFY? Chestia aia manelisto-arabeasca. DOWN

oztan

oztan

Senior Member

Salutari Din PP.

Azi am  terminat 4   zile  aica  ,  nota 9.5  din 10   . De ce  nu  am dat  10   ,  pentru  diversimente loc  de  joaca  pentru  copii  mai  putin .

Mancare   -  dulcuri nici nu  spun  cat  mai  de mult .....

Detail  si  poze  mai terziu .

oztan

oztan

Senior Member

oooo vad  ca anul aceasta  nimen  nu  merge   Paloma  Pasha  ,  Oare  de  ce ?  :)  Preturile  mai  scump  anul aceasta ,  
dar cine  merge  pot sa  ajut  cu  informatie,

Am  stat  anul trecut  7  nopti .  si  am  fost  foarte  multumit ....

LILIELI

LILIELI

Junior Member

View Postoztan, on 28th January 2011, 10:44, said:

oooo vad  ca anul aceasta  nimen  nu  merge   Paloma  Pasha  ,  Oare  de  ce ?  :)  Preturile  mai  scump  anul aceasta ,  
dar cine  merge  pot sa  ajut  cu  informatie,

Am  stat  anul trecut  7  nopti .  si  am  fost  foarte  multumit ....
Salut si noi am stat 10 nopti la PP dar la bani de CDC,problema este pretul clar caci restul este super ok si noua ne-a placut mult.

oztan

oztan

Senior Member

View PostLILIELI, on 28th January 2011, 11:26, said:

Salut si noi am stat 10 nopti la PP dar la bani de CDC,problema este pretul clar caci restul este super ok si noua ne-a placut mult.
Si  eu  am   transferat  de la  CDC  catre  PP ,   numai  7  nopti   am avut  cazare ,  Merita  toti  bani ..... mancare   , piscina ,   camera,  plaja. ...  nota  10  ..

Dar  anul  asta  cam scump %  20 fata  de   2010 ....

annebianca

annebianca

New Member

Si noi am stat anul trecut la Pasha, tranferati de la CDC. Prietenii nostrii ramasesera la CDC ei au avut "norocul" sa nu le schimbe cazarea. Au venit in vizita la noi si au ramas placut impresionati de cum erau lucrurile la noi. Noi am vrut sa ne intoarcem si anul acesta acolo, dar intr-adevar pretul peste 20% ne-a determinat sa alegem Alanya-Granada. Sper sa nu regret!

Phx'

Phx'

Member

Nu a mers sau nu merge nimeni anul acesta la Paloma Pasha? M-ar interesa daca este chiar la nivelul hotelurilor bune din Lara/Belek (pretul e asemanator), cum e marea/plaja si daca seara sunt spectacole faine...

oztan

oztan

Senior Member

View PostPhx', on 8th July 2012, 13:21, said:

Nu a mers sau nu merge nimeni anul acesta la Paloma Pasha? M-ar interesa daca este chiar la nivelul hotelurilor bune din Lara/Belek (pretul e asemanator), cum e marea/plaja si daca seara sunt spectacole faine...
2010 vara am fost la paloma pasha
2012 vara am fost la delphin diva / lara antalya
Recomand delphin , pt ca mai mult verde mai mult animatie
Paloma hotel nou , camera mai mare mancare peste toti ok
Succes la alegere

rottweiler2007

rottweiler2007

iubirea-i mare

paloma pasha intră-n stop sales cam prin decembrie pt tot sezonul
99% dintre românii care au stat in el au stat in 2010 mutați fiind de la carpe diem cînd cu scandalul

la banii de paloma pasha ozdere îți ei altceva mai bun

Phx'

Phx'

Member

View Postrottweiler2007, on 8th July 2012, 15:04, said:

paloma pasha intră-n stop sales cam prin decembrie pt tot sezonul
99% dintre românii care au stat in el au stat in 2010 mutați fiind de la carpe diem cînd cu scandalul

la banii de paloma pasha ozdere îți ei altceva mai bun

Pai de aia ma intrebam, ca zici ca intra in stop sales asa repede, e chiar asa de tare sau de ce??? nu pare a fi chiar la nivelul celor de acelasi pret din Antalya...

rottweiler2007

rottweiler2007

iubirea-i mare

View PostPhx', on 8th July 2012, 23:42, said:

Pai de aia ma intrebam, ca zici ca intra in stop sales asa repede, e chiar asa de tare sau de ce??? nu pare a fi chiar la nivelul celor de acelasi pret din Antalya...
nu știu de ce dar asta e realitatea

Phx'

Phx'

Member

Ne-am intors de la Paloma Pasha foarte multumiti, ne-a placut totul, iar cireasa de pe tort a fost ca in loc de 2 camere cu land view, am primit (ni s-a oferit din propria lor initiativa) 2 terrace suites cu sea view si jacuzzi (patrate cam cu latura de 2.5m) pe terasa, la etajul 1, enormeeeee (si camerele de 70mp cu baie turceasca in baie, si terasele: nu exagerez cand spun ca puteai intoarce masina pe terasa, acum citesc ca au 100mp). Mi-a placut mult locatia, privelistea, marea curata care se adancea foarte lin (perfecta pt copii) si nisipul fin, piscina superba, mancarea buna, faptul ca nu era plin de rusi (predomina francezii)... Si ca o curiozitate: imnul hotelului e melodia lui Costi Ionita, numita "Show ca la Paris" :)

Edited by Phx', 25 July 2013 - 08:33.

rottweiler2007

rottweiler2007

iubirea-i mare

nu chiar din proprie inițiativă...Posted Image

Phx'

Phx'

Member

View Postrottweiler2007, on 25 iulie 2013 - 08:16, said:

nu chiar din proprie inițiativă...Posted Image

Ma gandeam eu ca ceva "necurat" s-a intamplat :) Mai ales ca "bafta" s-a repetat si la IC Green Palace apoi, unde in loc de un family room am primit un apartament cu 3 camere in lake villa, cu iesire la piscina din fata acestor lake villas. Multumim din suflet, a fost superb in ambele parti!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate