Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Standby Siemens C65

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003
e normal ca sa "tina" doar vreo 2 zile (deschis tot timpul) fara jucat pe el sau poze mai mult decat 2-3 si vb f putin (sub o ora)  ???

mi se pare frustrant :cursing:

ps: telefonul este nou, din magazin, cumparat acum cateva zile.

#2
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
nu e normal din partea producatorilor sa scoata telefoane care sa tine 1-2zile stand-by. Insa din pacate in cazul tau este "normal". Si cam toate telefoanele moderne tin pana in 3 zile.

PS. dupa cateva saptamani te va tine mai mult (nu foarte);

#3
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003

proxxxy, on Jul 9 2005, 21:35, said:

PS. dupa cateva saptamani te va tine mai mult (nu foarte);

<{POST_SNAPBACK}>


cum sa ma tina domle mai mult DUPA cateva sapt ?!?! din cate stiam cu timpul IMBATARANESTE o baterie.............
:death:

Edited by gmasterleo2000, 09 July 2005 - 22:42.


#4
adishor

adishor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 16.11.2004

gmasterleo2000, on Jul 9 2005, 22:56, said:

cum sa ma tine domle mai mult DUPA cateva sapt ?!?! din cate stiam cu timpul IMBATARANESTE o baterie.............
:death:

<{POST_SNAPBACK}>

intr-adevar, dupa cateva saptamani bateria isi va da drumul putin.
Uite de exemplu ce scrie in cartea de la SonyEricsson`ul meu:"Bateria noua sau cea care nu a fost utilizata timp indelungat, poate avea o capacitate redusa la primele cateva utilzari."

#5
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003

adishor, on Jul 9 2005, 22:35, said:

intr-adevar, dupa cateva saptamani bateria isi va da drumul putin.
Uite de exemplu ce scrie in cartea de la SonyEricsson`ul meu:"Bateria noua sau cea care nu a fost utilizata timp indelungat, poate avea o capacitate redusa la primele cateva utilzari."

<{POST_SNAPBACK}>


strange. mi-am permis sa fac afirmatiile de mai sus in contextul in care am schimbat multisoare telefoane in decursul anilor(buni) de zile & .. nu am sesizat un astfel de comportament de care vorbiti voi
:w00t:

#6
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 27.12.2004

gmasterleo2000, on Jul 9 2005, 22:43, said:

strange. mi-am permis sa fac afirmatiile de mai sus in contextul in care am schimbat multisoare telefoane in decursul anilor(buni) de zile & .. nu am sesizat un astfel de comportament de care vorbiti voi
:w00t:

<{POST_SNAPBACK}>


E adevarat. La inceput capacitatea creste ( se "formeaza" bateria) . Dupa aceasta scurta perioada urmeaza imbatrinirea cu scaderea continual a capacitatii.

#7
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004

gmasterleo2000, on Jul 9 2005, 19:50, said:

e normal ca sa "tina" doar vreo 2 zile (deschis tot timpul) fara jucat pe el sau poze mai mult decat 2-3 si vb f putin (sub o ora)  ???

mi se pare frustrant :cursing:

ps: telefonul este nou, din magazin, cumparat acum cateva zile.

<{POST_SNAPBACK}>


Pe langa "maturizarea" bateriei, lucru foarte adevarat, standby-ul la telefonul tau mai poate fi influentat de urmatoarele lucruri:

- screensaver animat (GIF)
- wallpaper animat
- (Siemens only) Fast Search din meniul Setari - Retea activat.
- semnal prost
- tinutul IrDa si GPRS activat (da, si GPRS-ul - aici doar daca ai activat serviciul de la operator - conteaza)

E de preferat sa ai un Wallpaper static si screensaver "Energy Saving".

#8
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003

ThEDaMn3d, on Jul 10 2005, 22:25, said:

Pe langa "maturizarea" bateriei, lucru foarte adevarat, standby-ul la telefonul tau mai poate fi influentat de urmatoarele lucruri:

- screensaver animat (GIF)
- wallpaper animat
- (Siemens only) Fast Search din meniul Setari - Retea activat.
- semnal prost
- tinutul IrDa si GPRS activat (da, si GPRS-ul - aici doar daca ai activat serviciul de la operator - conteaza)

E de preferat sa ai un Wallpaper static si screensaver "Energy Saving".

<{POST_SNAPBACK}>

ok. deci: screensaver: NONE; wallpaper STATIC; fast search : DISABLED; semnal 4-5 liniute; irda nefolosit; GPRS : turned OFF
:mellow:

#9
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

gmasterleo2000, on Jul 11 2005, 00:49, said:

ok. deci: screensaver: NONE; wallpaper STATIC; fast search : DISABLED; semnal 4-5 liniute; irda nefolosit; GPRS : turned OFF
:mellow:

<{POST_SNAPBACK}>


asta e blestemul telefoanelor Siemens :console: .....n-ai ce-i face. :confuzzled:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate