Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...
 

Aviz mare amatorilor de Bulgaria !

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#73
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Mda... numai că poliția bulgară a rămas cu apucături de dinainte de 90!
Trag la greu, fără frică!
Ceea ce, este foarte bine!  :bandit:

#74
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Deci pana la urma topicul s-a facut util: aviz mic   amatorilor de Bulgaria - s-a umplut de romani!  :w00t:

#75
romanianpatriot

romanianpatriot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 28.06.2010
nu zic că nu e frumos la bulgari,dar se va duce naibii țara noastră...îi umplem de bani pe alții și la noi o să bată vântul prin stațiuni..

#76
b2tu

b2tu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 20.12.2005

View Postromanianpatriot, on 8th May 2011, 20:08, said:

nu zic că nu e frumos la bulgari,dar se va duce naibii țara noastră...îi umplem de bani pe alții și la noi o să bată vântul prin stațiuni..

Atunci cand guvernantii isi umplu buzunarele cu bani din diverse contracte masluite oare te mai simti atat de patriot d-le.???
Macar "ceafa lata" astia muncesc si ofera un "produs" corect la banii ceruti. NU FURA!  :nonobad:
Nu e nevoie sa-mi raspundeti...........era o intrebare retorica.
Atunci cand am iesit "in afara" si s-a intamplat nu de putine ori; nu am stiut cum sa vorbesc mai incet sa nu se auda ca sunt roman.
SINCER, IMI E RUSINE CA SUNT ROMAN!

#77
romanianpatriot

romanianpatriot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 28.06.2010
eu rămân la aceeași părere,și anume că țara noastră are mai multe de oferit dpdv turistic

#78
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postromanianpatriot, on 9th May 2011, 17:38, said:

eu rămân la aceeași părere,și anume că țara noastră are mai multe de oferit dpdv turistic
asa e, are multe de oferit, nu mai ca de cite ori apelez la serviciile hotelierilor romani mi se face sila, cer bani multi si nu ofera nimic

#79
romanianpatriot

romanianpatriot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 28.06.2010
da,asta e adevărata problemă,cu toate că eu de fiecare dată când am stat la hotel sau pensiune indiferent de zonă..ARDEAL,MOLDOVA,Oltenia,m-am simțit bine,și am stat în locuri ieftine,în jur de100 lei/noapte..dar poate sunt mai norocos eu

#80
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

View Postromanianpatriot, on 8th May 2011, 20:08, said:

nu zic că nu e frumos la bulgari,dar se va duce naibii țara noastră...îi umplem de bani pe alții și la noi o să bată vântul prin stațiuni..
La bulgari eu am primit de fiecare data chitanta fiscala pentru tot ce am platit.La noi deja se uita la tine ca la un infractor cand ceri asa ceva.Deci cine se umple de bani si de care bani?

#81
aylla

aylla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 26.06.2007
Mie  nu mi-a dat nimeni nicio chitanta fiscala In BG in Sozopol ,nici la magazin nici la restaurant cum de altfel nici in GR la Olimpic Beach n-am primit chitanta fiscala...doar in Burgas la mall am primit bon...sa fim seriosi : nu am inventat noi apa calda :))

PS: sa numai zic ca nu am putut in Grecia sa gasec o pereche de ochelari de soare fara branduri inscriptionate, chiar m-am mirat cum naiba vand astia marfa de contrabanda in magazine fara probleme...nu zic ,si la noi sunt produse contrafacute dar parca nici chiar asa la vedere.

Edited by aylla, 10 May 2011 - 19:39.


#82
lupi

lupi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 23.02.2010
Am fost la Balcic la gradina botanica. Am primit bon la parcare(cu el aveam reducere la unul din restaurantele din zona) apoi la plecare am primit bon de la restaurantul respectiv (cu el am avut reducere la parcare). Deci parcarea si restaurantul lucrau in tandem si ambele faceau reducere in baza bonului fiscal. La iesirea din gradina botanica am cumparat de la o toneta (o vitrina din sticla pe o alee) un suc si...surpriza am primit bon fiscal. In Sozopol am parcat intr-o parcare in orasul vechi si am primit bon fiscal. Poate am nimerit eu in astfel de situatii. La noi insa situatia este generalizata ,de la frizer pana la cel care-mi schimba cauciucurile de iarna nimeni nu plateste nimic la stat.(nu mai vorbim de florarii..etc,etc)

#83
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010

View Postlupi, on 11th May 2011, 23:12, said:

La noi insa situatia este generalizata ,de la frizer pana la cel care-mi schimba cauciucurile de iarna nimeni nu plateste nimic la stat.(nu mai vorbim de florarii..etc,etc)

Pai cand vezi ca banii sunt directionati numai catre clientela politica si catre populisme electorale , parca nici nu ai mai da nimic la stat , nu ?

Totusi in Bulgaria se poate construi autostrada cu 2 mil euro km , iar la noi costa de cateva ori mai mult ( comparand conditii de relief similiare )  .

#84
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Nu mi-e draga Bulgaria dar cand vezi ca la noi turismul se face cum se face, atunci prefer sa le dau lor banii. Nici ei nu sunt perfecti, dau si ei cu bata in balta dar nu te jumulesc de bani ca romanii. Cu 2000 lei reusesti la ei o vacanta decenta pentru 2, in romania fie scurtezi sejurul, fie mai pui bani, fie te umpli de draci si nu-ti mai trebuie. Singurul lucru bun in turismul romanesc sunt pensiunile din zona de munte unde realmente am vazut oameni interesati sa faca turism de calitate.

#85
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 02.11.2009
[quote name='TLGTLC' date='8th June 2011, 17:39' post='9987085']

Ai dreptate in privinta modului in care se face turismul in Bulgaria.
Eu imi fac concediul cu 1.800 lei, trei persoane la un hotel de 4 stele AI 9 zile, si stiu ca ma voi relaxa pentru ca voi fi tratat foarte bine.

#86
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postromanianpatriot, on 8th May 2011, 20:08, said:

nu zic că nu e frumos la bulgari,dar se va duce naibii țara noastră...îi umplem de bani pe alții și la noi o să bată vântul prin stațiuni..




Dacă aș avea certitudinea că așa se va întâmpla peste o anumită perioadă, m-aș simți foarte bine!
Însă NU se va întâmpla așa ceva, din mai multe motive.
- românii sunt FOARTE comozi.
- preferă să nu parcurgă mari distanțe și nici să nu depună eforturi în a vorbi alte limbi (deși, de mult ori, nici nu știu)
- le este frică de străini în general și de bulgari în special, ca și de nou.
Așa nu voi avea șansa ca pe litoralul românesc să bată vântul... :confuzzled: și nesimțiții să își facă de cap!

#87
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Lasa ca poate nici nu-i rau sa mai mearga si la noi.

Acum cinci ani n-am vazut romani in sudul litoralului bulgaresc, si a fost foarte frumos; intre timp s-au inmultit romanii in zona, an de an, si, chiar daca este in continuare peste litoralul romanesc, a inceput sa decada.

Poate ca nu din cauza romanilor s-a intamplat asta, dar daca da ?   :huh:


P.S.   Cei mai multi romani erau OK, dar am vazut si burtosi cu lanturi de-un kil care-i eclipsau pe toti si ne faceau sa vorbim intre noi in engleza.

Edited by barboso, 09 June 2011 - 19:07.


#88
Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 15.10.2006
Sper ca hotelierii nostri sa invete ca clientul merita la banii care ii dau si niste servicii,pina atunci eu pas Romania.
Au niste preturi neraportate la calitate si stiti ce... in ciuda vaicarelilor lor le merge bine.
Sper sa invete care e treaba cu turistul,daca nu ....legea juglei le doresc.

Edited by Sorin Nedelcu, 09 June 2011 - 20:17.


#89
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postbarboso, on 9th June 2011, 19:57, said:

Lasa ca poate nici nu-i rau sa mai mearga si la noi.

Acum cinci ani n-am vazut romani in sudul litoralului bulgaresc, si a fost foarte frumos; intre timp s-au inmultit romanii in zona, an de an, si, chiar daca este in continuare peste litoralul romanesc, a inceput sa decada.

Poate ca nu din cauza romanilor s-a intamplat asta, dar daca da ?   :huh:


P.S.   Cei mai multi romani erau OK, dar am vazut si burtosi cu lanturi de-un kil care-i eclipsau pe toti si ne faceau sa vorbim intre noi in engleza.



Depinde si unde anume erau acesti asa zisi romani!
Eu bantui de cativa ani buni prin BG, iar in sudul litoralului lor nu prea am vazut conationali de-ai nostri.
De asta si merg pe acolo, cu predilectie!

#90
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Sunny Beach, Nessebar...

Este adevarat, mult mai putini decat in nord - la Nisipuri, de exemplu (am trecut de curiozitate, prima data cand am fost in Bulgaria), nici macar nu ne-am mai dat jos din masina, de mult ce ne-a placut.

Edited by barboso, 14 June 2011 - 15:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate