Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 

Aviz mare amatorilor de Bulgaria !

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#55
zanucelbun

zanucelbun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.12.2003

View Postanonima1, on 2nd May 2010, 07:20, said:

la noi las detectorul pe parbriz si nu mi l-a furat nimeni


si eu ziceam la fel pana mi-au spart geamul la piata romana pe la 8 seara.

#56
Hresticosul

Hresticosul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 10.04.2010
Nasol, e si vina noastra de romani magari ca mergem sa cumparam lucruri furate din targ sau de pe net la mana a doua. Daca nu am mai cumpara produse sh, incet incet furturile s-ar mai diminua, nevand cui sa vanda produsele.

Nasol, e si vina noastra de romani magari ca mergem sa cumparam lucruri furate din targ sau de pe net la mana a doua. Daca nu am mai cumpara produse sh, incet incet furturile s-ar mai diminua, nevand cui sa vanda produsele.

#57
babycry00

babycry00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.05.2010
buna seara!
daca parcau masina aiurea eraridicata, eu am fost anu trevut la sunny beach, nu sa atins nimeni se masina, nicim macar cu un deget, dar am vazut cum se ridicau masinile parcate ilegal

#58
romanianpatriot

romanianpatriot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 28.06.2010
aș avea o mică întrebare..în Ruse am înțeles că prețurile la KAUFLAND,de exemplu,sunt în lei...se poate plăti tot în lei?

Edited by romanianpatriot, 02 July 2010 - 20:53.


#59
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postromanianpatriot, on 2nd July 2010, 21:52, said:

aș avea o mică întrebare..în Ruse am înțeles că prețurile la KAUFLAND,de exemplu,sunt în lei...se poate plăti tot în lei?

Nu e adevarat ca sunt in lei, am trecut pe acolo duminica.

#60
romanianpatriot

romanianpatriot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 28.06.2010
http://observator.an...cini_14240.html
înseamnă că minte știrile?

#61
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Dacă ajungi să îi crezi pe ăștia de la antena....
Săptămâna trecută am fost in Ruse, dar nu am văzut nici un preț în lei....
Tot așa de adevărat este și că acum o săptămână TVA-ul la noi era încă 19%!  :D

#62
Joha

Joha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2010
Problema mare este cea a lipsei parcarilor pazite sau a taxelor mari pt. parcare.
In Varna, de exemplu, am urmarit un utilaj de ridicat masini ce a muncit necontenit, avand o afinitate exagerata pt. masinile cu nr. straine.

Edited by Joha, 16 July 2010 - 14:49.


#63
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai Joha cum dracu e mare taxa de parcare? Daca platesti 1 leva poti sa stai 2 ore cam peste tot :)

View Postrecl-sr, on 1st May 2010, 17:37, said:

nu este deloc asa. ai ramas in ro fara masina? la aia este practica obisnuita.
pleci cu masina te intorci cu trenul, dar asa suntem noi romanii le pupam dosul altora si ne aruncam noroi in ochi.
Lasa ma ca eu am fost in Bulgaria si nu m-au ciordit nici macar la nota de plata... ia sa vezi tu ce patesti la noi  :naughty:

#64
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 09.02.2004
Pt cei care cred ca Bulgaria nu-i safe iata cat de safe e Franta si Belgia..Stirea e un pic mai veche(18 mai) dar reala.
http://www.cotidianu...t_din_Bruxelles

#65
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
M-am intors aseara din al doilea sejur pe anul asta, ambele la Sunny Beach; in total 11 zile, vreo 1.200 de km. parcursi prin Bulgaria, nici o problema la nici una dintre cele cinci masini.

Legat de radare (o alta poveste pe care-o aud des), am intalnit unul singur, aseara, la intrarea in Varna dinspre Sunny Beach - masina cu girofar, inscriptionata, perfect vizibila pe banda de urgenta; in schimb, de la Giurgiu pana la Bucuresti erau vreo sase, un MCV in patrulare si restul Solnite neinscriptionate, camuflate printre masinile parcate.

#66
c_c_c

c_c_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.01.2010
Am fost in Albena si nu am auzit de nici o masina furata,probabil ca baietii se uita pe la X-uri,Q-uri sau mai stiu e u ce,daca te duci cu o masina normala-obisnuita si o lasi in parcarea hotelului trebuie sa stati fara grija,doar daca sunteti ghinionisti....cine stie.Sunt sigur ca si la noi se fura masini poate mai multe ca la ei dar nu e mediatizat asa excesiv.

#67
miriam28

miriam28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.09.2010
Locuiesc in Bulgari de ceva ani...Nu se mai fura masini...foarte rar si asta cand aud zarva la stiri in RO..De curand seful politiei din Varna a venit cu o declaratie oficiala. Deoarece cazurile de masini romanesti furate se repeta, au facut o ancheta serioasa...S-a aflat cum masinile sunt furate de catre proprietarii lor in combinatie cu hotii din Bg. Nu stiu cum fac, dar e sigur...e verificat de politie...In perioada aceasta se fac multe actiuni, chiar vaste, anticoruptie. Sa dea Dumbezeu sa le reuseasca...; noul premier pare pus pe treaba...  
  Daca doriti mai multe informatii ma puteti intreba...

#68
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Pe o chestie similară a fost arestat și șeful poliției din Veliko Tărnovo!  :huh:

#69
Iirina

Iirina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.04.2006
Si noi era sa o patim acum 2 ani cand ne intorceam din Grecia si eram doar cu un Logan... Am trecut de Sofia si era deja spre 10 seara. Am oprit la niste restaurante de pe marginea soselei, erau multe autocare si masini oprite acolo. Nu am ramas sa mancam pentru ca era coada mare. Dupa ce am plecat pe sosea eram noi si o masina in fata noastra.
A aparut o masina care ne-a depasit si s-a asezat intre noi si masina din fata noastra. Apoi a aparut un camion care avea numai partea din fata si s-a asezat in spatele nostru. Apoi o motocicleta care s-a asezat in fata coloanei. Cand prietenul meu a vazut ca se mai vede o masina care se apropie a depasit toata coloana fara sa dea semnal. Am ajuns primii din coloana. Cel cu motocicleta parca a innebunit. Ne-a depasit si striga ceva si mergea in zig-zag pe sosea.
Totul a durat cateva minute.
Apoi au disparut toti, motocicleta am vazut ca s-a oprit pe camp.
In cateva minute am ajuns la un oras si era o masina de politie chiar la intrarea in oras.
Si acum cand imi amintesc mi se strange stomacul...

#70
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Triunghiul Bermudelor, o motocicleta un camion si o rabla voiau sa dea un hold-up unui logan de romanika :D
Ieri am fost in Ruse si mi-am luat Zagorka, KAmenitza si niste vin demisec la preturi fara concurenta + o masa copioasa la Dolno Ciflik - prietenii stiu cum e ... :P

Edited by MembruAnonim, 14 November 2010 - 13:39.


#71
prahoveanu

prahoveanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,800
  • Înscris: 05.02.2010

View PostIirina, on 13th November 2010, 06:11, said:

Si noi era sa o patim acum 2 ani cand ne intorceam din Grecia si eram doar cu un Logan...

Marca masinii a determinat tentativa de hold-up.

#72
miriam28

miriam28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.09.2010
Aseara am rosit la stirea ce vuia prin tot orasul Ruse.. Niste hoti romani cu masina bulgareasca s-au apucat de jefuit... Au taiat roata unui gip crezand ca proprietarul o sa se apuce sa schimbe roata si in acest timp sa-l fure. Noroc ca omul s-a prins ca e ceva in neregula si a chemat asistenta rutiera.  Au fost si la Metro unde i-au furat pe niste romani de 7000 de euro... Noroc ca i-au prins..   Acum 2-3 sapt, iarasi o stire la televizor: o grupa de mafioti romani ataca pe magistrala Trachia... La fel se chinuiau sa-i prinda...
   Pana acum lasam si masina deschisa cu cheile in ea. In Ruse nu se fura, dar acum au patruns hotii romani si incepe stresul... Vai de noi! Am ajuns de tot rasul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate