Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Mancare in Victoriei

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Motz

Motz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 19.05.2005

tau_xxx, on Jul 5 2005, 13:11, said:

M-am angajat recent si lucrez in piata victoriei.Obisnuit cu mancarea buna din piata presei libere (era un loc secret unde cu 75.000 mancai de toate..super curat si super bun) am vrut sa mananc si eu ceva ca lumea in pauza de masa.
Am intrebat colegii si ei au zis ca ei mananca zi de zi la kfc sau mc' donalds.:(

Din pacate eu nu sufar mancarea de acolo + e f nesanatoasa + nu ma satur niciodata + nu-si merita banii si ma gandeam ca vreunul din voi stie vreun loc mai retras unde se poate manca omeneste(O ciorba, un piure, etc..sau macar un sanvis ca lumea) fara a ma costa tot salariul pe o masa.

Mersi anticipat.

<{POST_SNAPBACK}>


E un restaurant cu o terasa mica intr-o curte, High Life parca-i zice unde poti manca cirbe si alte chestii in afara sandwichurilor pe care le gasesti in toata zona.  E undeva in stanga cladirii Orange. Din pacate nici de capul astuia nu-i mare lucru, n-au cine stie ce mancare, intre 12 si 2 astepti de-ti vine rau sa vina mancarea iar preturile nu sunt mari dar nici prea mici, in nici un caz nu mananci 2 feluri cu 75.000.
Cea mai buna solutie e cateringul.

#20
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Ma bag si eu... la Polizu la Politehnica, nu au cantina ? Daca afla cineva... eu nu am treaba pe acolo, oricum.

#21
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003
Mersi de ponturi.
Zilele astea mi-am luat niste sanvisuri la mine (facute cu atata dragoste de prietena mea  :P ) si a fost ok.
Am observat ca sunt f aproape de gara deci .. poate stiti pe la gara ceva?
:peacefingers:

#22
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
Haooleeeeeu nenorocire fratilor! se inchide cantina la DREPT... Ce ma fac?

#23
bibicu13

bibicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.12.2004

TIC, on Jul 5 2005, 14:51, said:

Zice asa: Bah, esti prost, nu vezi ce scrie pe tablita?

<{POST_SNAPBACK}>


Sa traiasca Geta !!!
Va rog sa nu va luati de "resturantul' ei ca va mananc !!!

Era in Seinfeld o faza cand se duceau baietii sa ia supa de la un restaurant condus de un ciudat ... cam asa e la Geta ...  :coolspeak:

Taves Bahtalo Romania !!!

#24
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
un update, ceva ?

#25
drutza1799

drutza1799

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.07.2008
in p-ta victoriei dak vrei o ciorba buna poti sa incerci la City Grill care e in cladirea America House Biulding... cladirea mare de langa BRD

#26
LordOfTheWimps

LordOfTheWimps

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.07.2008

View Posttau_xxx, on Jul 5 2005, 14:11, said:

Din pacate eu nu sufar mancarea de acolo + e f nesanatoasa + nu ma satur niciodata + nu-si merita banii si ma gandeam ca vreunul din voi stie vreun loc mai retras unde se poate manca omeneste(O ciorba, un piure, etc..sau macar un sanvis ca lumea) fara a ma costa tot salariul pe o masa.
Fă și tu o vizită la sediul SP, poate mai au ceva resturi de la ultima aniversare.

#27
anamaria4

anamaria4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.05.2008

View Posttau_xxx, on Jul 5 2005, 13:11, said:

M-am angajat recent si lucrez in piata victoriei.Obisnuit cu mancarea buna din piata presei libere (era un loc secret unde cu 75.000 mancai de toate..super curat si super bun) am vrut sa mananc si eu ceva ca lumea in pauza de masa.
Am intrebat colegii si ei au zis ca ei mananca zi de zi la kfc sau mc' donalds.:(

Din pacate eu nu sufar mancarea de acolo + e f nesanatoasa + nu ma satur niciodata + nu-si merita banii si ma gandeam ca vreunul din voi stie vreun loc mai retras unde se poate manca omeneste(O ciorba, un piure, etc..sau macar un sanvis ca lumea) fara a ma costa tot salariul pe o masa.

Mersi anticipat.

''un sanvis ca lumea'' gasesti la snack attack ca e unul la victoriei. Au multe chestii bune, chiar si supe, salate, deserturi, cafea, ceai etc
Sau daca mergi cu metroul, ia ti ceva de la fornetti desi nu s prea sanatoase...

#28
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
A ramas acelasi restaurant High Life unde au mancare destul de ok la preturi nu foarte exagerate, se poate face si comanda.
Mai scump e City Grill, in incinta america house. Vis-a-vis sunt cateva cafenele si bistro-uri, si un sandwich&salad bar pe nume Toscana, senvishurile sunt foarte bune si proaspete, preturi intre 8-10 ron, in functie de continut (nu sunt statute ca cele de la Snack Attack si nici asa de minuscule). Daca va tin picioarele puteti merge pana la mega image de unde se pot lua pui, pulpe sau aripioare la rotisor si sunt proaspete si delicioase.
Bine inteles pt cine doreste mai sunt KFC sau McDonalds, si Everest la romana. Si daca tot am ajuns la romana, pe langa ASE e un loc unde se poate gasi si shaorma.

Edited by bubu30, 22 December 2008 - 16:15.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate