Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

Animale lovite

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#19
wegviLVGAsdf

wegviLVGAsdf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.03.2009
Eu cu fosta dacie am lovit un caine mare. M-am ales cu spoilerul praf. Interesant ca patrupedul nu a patit mai nimic, si acum il vad cand trec prin acea zona...

#20
TweakPwnz

TweakPwnz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 27.03.2007
O pisica sinucigasa care mi-a sarit la 1m in fata dintre masinile parcate de pe o straduta, aveam vreo 40 la ora dar nici n-am apucat sa ating frana, s-a simtit ca o denivelare mai maricica; o cotofana pe care am luat-o cu spoilerul la 120 la ora, din fericire in afara de putina mizerie nu s-a crapat nimic si o vrabie pe care am luat-o pe autostrada cu 130-140 si mi-a ramas in grila de la radiator, am mers 200km cu ea acolo :deadtongue:. Taica-miu a patit-o o data cu un caine mai mic pe care l-a lovit si cumva a ramas agatat pe langa traseul de evacuare. L-a plimbat asa vreo saptamana pana s-a prins de ce putea in masina  :confuzzled:

#21
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009

 crst_g, on 17th April 2010, 21:36, said:

Ohoo. Am fost norocos, bag de seama. Daune nasoale? Ma gandesc ca pe langa paguba, as mai fi avut si de curatat si interiorul de cacat. :D
capota indoita ca dracu si aripile zgariate dar motorulnu a fost afectat, m-am mirat si eu ca nu a fost mai grav. ciudat e ca ca politia l-a gasit pe el vinovat chipurile ca a circulat pe contrasens desi a avut timp suficient sa revina pe sensul lui si chiar sa opreasca

#22
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,937
  • Înscris: 15.06.2007
Odata mi-a fugit o pisica prin fata masinii, nici nu stiam ce sa fac , sa merg sa franez.... Am oprit, dupa 10 m, si nu era nici urma de pisica. A trecut printre roti ca prin minune.
Alta data , noaptea pe sosea aveam peste 100KM/h ,am observat o silueta neagra pe asfaltul negru , va dati seama , ca am avut senzatia ca halucinez. O pisica neagra, s-a furisat la hoitul unei pasari. Am facut o chestie gen smucit brusc de volan, am trecut doar peste hoitul corbului sau ciorii , nu stiu diferenta, dar nici o urma pe bara nu am gasit. Nu mai evit in viata mea nimic, nu merita, sa pun familia in pericol pentru o pisica.
Mai demult mergeam cu 1 sau a 2 la ralanti, erau porumbei pe drum, eram sigur ca se feresc , mergeam cu cel mult 20km/h . Cand m-am uitat in oglinda, un porumbel se facuse terci, drept ca hartia. Am avut remuscari ca n-am dat un claxon macar.

#23
extasy_cristU

extasy_cristU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 24.01.2008
Instinctul e sa feresti animalele care iti ies in cale dar un amic bun de al meu a ferit un patruped si a servit un cap de pod.

ON:.O pisica,a iesit ca sinucigasa in fata din scurt,nu am mai avut cum sa o feresc.N-am simtit nimic.

P.s.:Mare grija cum evitati,uneori este mai bine sa ii luati decat sa faceti manevre de evitare.

#24
romio79

romio79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,655
  • Înscris: 30.03.2005

 Valy1, on 17th April 2010, 00:22, said:

Am o intrebare totusi , daca a trecut cineva prin asta : Cum reactioneaza masina cand treci cu viteza mare (>100km/h) peste un caine deja mort de exemplu ?
Am luat o data un caine mort pe a2, aveam cred vre-o 150 la ora si era noapte, l-am vazut inainte sa trec peste el, nu am incercat sa-l ocolesc , am crezut dupa zgomot ca mi-a rupt ceva pe dedesubt, dar doar zgomotul a fost puternic , masina nu a avut nimic, cred ca am avut si un pic de noroc.

#25
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 14.09.2007
Si eu am luat la 120 pe un DN  un caine mort .
Era noapte si era trafic de pe sensul opus puternic, si am vazut doar ca o umbra in scurt si l-am luat  ,s-a simtit ca o groapa practic ,prima data am zis ca mi-a rupt prelungirea la bara dar nu ,destinul ei era sa fie rupt in iarna asta :)

#26
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

 Nicu90, on 21st April 2010, 18:37, said:

Si eu am luat la 120 pe un DN  un caine mort .
Era noapte si era trafic de pe sensul opus puternic, si am vazut doar ca o umbra in scurt si l-am luat  ,s-a simtit ca o groapa practic ,prima data am zis ca mi-a rupt prelungirea la bara dar nu ,destinul ei era sa fie rupt in iarna asta :)
slab nicu , slab ... il depasesti prin dreapta apoi franezi usor usor pana la 30km/h si il tii in spate cam vreo 10 km

#27
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 14.09.2007

 aalinn, on 21st April 2010, 20:37, said:

slab nicu , slab ... il depasesti prin dreapta apoi franezi usor usor pana la 30km/h si il tii in spate cam vreo 10 km
Aline,cred pe alt topic ai vrut sa-mi dai replica asta :lol: , ala cu condusu din placere .
Oricum, nu l-as tine pe unu dupa mine 10km indiferent de ce ar fi facut , eu si daca nu ma grabesc tot ma grabesc asa ca ... ai prins ideea(dormitul pe strada nu ma caracterizeaza deloc)  :)

Edited by Nicu90, 21 April 2010 - 19:45.


#28
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
eroare de forum , nu a mea ... cred :)

#29
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 14.09.2007
Ma gandeam eu ca nu am cum sa depasesc pe dreapta un caine si sa il tin dupa mine 10km (nici untura sa am nu alearga ala atata, isi baga picioarele una doua,mai ales ca are 4 :lol: )

Edited by Nicu90, 21 April 2010 - 19:52.


#30
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

 Nicu90, on 21st April 2010, 19:52, said:

Ma gandeam eu ca nu am cum sa depasesc pe dreapta un caine si sa il tin dupa mine 10km (nici untura sa am nu alearga ala atata, isi baga picioarele una doua,mai ales ca are 4 :lol: )
tare asta :)

#31
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,459
  • Înscris: 06.02.2008
si o chestie simpatica...mi se pare mie sau mai nou cainii au cam prins care e chestia cu trecerile de pietoni? De ceva timp cand imi apare cate un patruped in fata de cele mai multe ori e pe trecere.Probabil si-au dat seama care trasee sunt mai sigure.

#32
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Iepurele 1 - mi-a iesit din stanga pe la 12 noaptea in fata, cam la 100 km/h pe E85 inainte de Roman. Cum eram langa ax, am tras tare dreapta si l-am evitat. Cred ca si el a contribuit la asta pentru ca s-a oprit din traversat la timp.

Iepurele 2 - s-a apucat la fel sa traverseze dinspre stanga, insa pe diagonala marind distanta de traversare. Am luat la fel dreapta maxim, pana aproape sa ies de pe drum, dar pentru ca nici nu s-a oprit nici nu s-a intors, l-am luat direct cu roata stanga fata. Nu s-a simtit nimic in masina, doar un zgomot foarte fad. M-am bucurat pentru el ca macar nu s-a chinuit. Daca era altcineva sigur l-ar fi luat pentru carne&blana.

Pisica - Am plecat pe la 12 noaptea de la birou si am plecat de pe loc inapoi sa ies din parcare. Dupa vreo 15 metri de dat inapoi vad un pui de pisica cum se zvarcoleste. Nu stiu daca era sub masina si l-am tarat, sau a aparut intre timp, cert este ca nu am avut nicio vina pentru ca dand inapoi nu il puteam vedea si oricum mergeam cu vreo 4 km/h.

Sper sa nu mai fie cazul ca mi-e tare mila de toate animalele. Cand vad un animal in oras a se inscrie in traversare opresc neconditionat si fac flash la aia de pe contrasens (daca claxonez speii animalul si atunci ii pot provoca reactii imprevizibile). Daca sunt inafara franez cat pot, la fel flash pentru contrasens sa franeze sa-l lase sa treaca.

#33
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
pe un drum cu multe serpentine, in mijlocul uneia si`o tragea doi gugustiuci
nu s`a auzit decat ceva infundat, am crezut ca au scapat
cand am ajuns la spalatorie se vedeau pene pe masca de la radiator, iar pe radiator scheletul porumbeilor importalizat
mi`a cam indoit cateva lamele de la radiator

#34
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 14.09.2007

 Cutzu, on 22nd April 2010, 11:52, said:

pe un drum cu multe serpentine, in mijlocul uneia si`o tragea doi gugustiuci
nu s`a auzit decat ceva infundat, am crezut ca au scapat
cand am ajuns la spalatorie se vedeau pene pe masca de la radiator, iar pe radiator scheletul porumbeilor importalizat
mi`a cam indoit cateva lamele de la radiator
Astia de la AND sunt de vina, asa cum pun indicatoare de animale,trebuia sa puna si unul cu gugustiucii care e probabil sa si-o traga in zonele de munte  :naughty:

#35
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
pe A1 la 130-140kmh am luat o javra care a iesit dintre separatoarele dintre benzi
l-am vazut cu 1 secunda inainte si doar cat sa apuc sa strang mai tare de volan. am inceput sa fac putine S-uri pe sosea dar era liber si-am reusit sa redresez
urmarea:

Attached File  54051001.jpg   47.88K   138 downloads

si un deviz de vreo 2500ron pe casco

#36
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,459
  • Înscris: 06.02.2008
buna afacere...unii si-au pierdut viata din asa ceva

Edited by caiuscorneliu, 27 April 2010 - 13:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate