Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...
 metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website
 Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch
 

servicii Corbeanca

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
joedoe69

joedoe69

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 16.04.2010
Locuiesc in Corbeanca de un timp si ma lovesc , dealtfel ca toata lumea de aici, de tot felul de probleme. Am senzatia ca nu exista nici un fel de servicii atunci cand ai nevoie de ele.

Ce avem nevoie in Corbeanca? Haideti cu parerile voastre!

Am sa incep cu niste exemple: electricieni, instalatori, restaurant, catering, take away si home delivery, servicii medicale, cinematograf, gradinita, etc..

Va astept cu nevoile voastre si poate gasim metode sa le rezolvam!

#2
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.352
  • Înscris: 29.12.2009
Unde in Corbeanca? La Universitate, Unirii, Romana? Mananci o naveta de paine pana la tine acasa. Am vrut sa cumpar un teren acolo (acum 10 ani) si am constatat ca daca-mi uit agenda sau telefonul, mai bine ma intorc si raman acasa. Faceti-va birourile in apropiere si cereti (firmelor) servicii, inclusiv cele medicale.

#3
gygy92

gygy92

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 278
  • Înscris: 25.12.2009
Bulu, pai cine naiba te pune sa mergi cu ITB-ul, cine are vila in Corbeanca are cel putin o masina proprie, nu e sarantoc cu apartament confort 2 in Bucuresti.

Si acum on-topic; Bai fratilor voi va cumparati, construiti case inainte sa va orientati daca sunt utilitati in zona respectiva?

Editat de gygy92, 23 aprilie 2010 - 06:10.


#4
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.352
  • Înscris: 29.12.2009

 gygy92, on 23rd April 2010, 07:08, said:

Bulu, pai cine naiba te pune sa mergi cu ITB-ul,
Nu stiu cine ma pune sa fac asta... Poate tu. Eu am mers cu un autoturism decent pentru zona de clasa medie. Adica o masina cumparata de noua de la reprezentanta. Nu ma lua cu vrajeli ca nu exstau Loganuri pe vremea aia din cate stiu.

 gygy92, on 23rd April 2010, 07:08, said:

[cine are vila in Corbeanca are cel putin o masina proprie, nu e sarantoc cu apartament confort 2 in Bucuresti.
Asta ar trebui sa fiu eu? Scuza-ma! Am cumparat teren in alta parte si am construit doua case pentru mine si familia mea de atunci. Am si doua apartamente in Bucuresti. Daca te intereseaza, am unul in casa la Aviatorilor, cu curte, vecin cu Oprescu, Daciana si altii.

 gygy92, on 23rd April 2010, 07:08, said:

Si acum on-topic; Bai fratilor voi va cumparati, construiti case inainte sa va orientati daca sunt utilitati in zona respectiva?
AHA! Te-ai prins!

#5
builder1

builder1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 178
  • Înscris: 08.08.2007
Se pare ca oricat de mult ne-am dori, nu putem sa ne cumparam toti case in centru, nu am prea avea oricum loc, daca ne-am permite. Si nu am inventat noi statul langa oras, se practica in toata lumea civilizata, ba chiar e uneori preferat.

Pt. joedoe69: instalatori, electriceni gasesti din belsug la toate vilele in constructie, si nu sunt putine. Restaurant, catering, take away si home delivery - 1 restaurant in Corbi si inca 3 in Paradisul Verde, poate suficient pe cererea din zona. Cu serviciile medicale e mai greu, oricum n-as merge la un cabinet de cartier daca as mai sta in oras, sigur gasesti o clinica buna la o distanta rezonabila de birou. Cinematograf nu va fi curand in zona, poate atrage Hornbach un partener, insa se face Multiplex in Baneasa. Gradinite sunt cateva ok (3 particulare si 2 de stat), cu scoala poate fi mai dificil dar pt asta exista after-school.
Oricum pasajul de la baneasa ne-a salvat cativa ani din viata iar drumul pana in oras e cel mai tare, 2/3 benzi pe sens si 4 pasaje, unic in Romania.

#6
mihaela_al

mihaela_al

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 28.08.2010
Un singur lucru pot sa-ti spun: NU incercati vreodata Restaurant "La Nicu"!!!! cea mai proasta experienta pe care am trait-o pana acum... un loc dragut as putea spune, cu un propriear a carui atitudine lasa mult de dorit... dupa o petrecre de copii reusita, credeam, in Corbeanca, restaurant "La Nicu" (ar fi trebui sa-mi dau seama numai dupa nume...), "domnul" Nicu, iti baga mana in buzunar pana mai sus de cot, adanc...de ex. aveam pe nota de plata  "ospatar 100Ron" serviciu in mod normal inclus in pret dupa cunostintele mele... daca "indraznesti" sa intrebi ce platesti, primesti un raspuns mai mult decat surprinzator: "Deranjul pe care ni la-ti facut, ne-ati cerut sa mutam umbrelele de la stanga la dreapta"... si a fost doar inceputul... nu as vrea sa intru in detalii ptr ca le consider jenante... As face doar o sugestie: Stati cat se poate de DEPARTE de acest loc - Restaurant "La Nicu" - Corbeanca!!! asta daca tineti la timpul si la nervii vostri...

#7
Dic1

Dic1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 525
  • Înscris: 13.01.2007
Nu cunosc zona, dar vad ca e nevoie de multe servicii, iar domnul Nicu ofera cateva fara concurenta. Ah, concurenta... Domnul Nicu isi permite sa faca pe niznaiul pentru ca o fi singurul prin zona?!!

#8
acdmarian

acdmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 77
  • Înscris: 18.07.2010

 mihaela_al, on 28th August 2010, 22:00, said:

...de ex. aveam pe nota de plata  "ospatar 100Ron" serviciu in mod normal inclus in pret dupa cunostintele mele... \

ita la el vere, pai sa zici mersi ca a fost subtire omul si ca a trecut deranjul pe noata de plata, ca de banii aia putea sa va indoaie cu bataia. dreacu, pai veniti cu deranju' pe capul lui.
vorba cantecului "e smecher e smecher, nicu este gangsta / toata ziua toata noaptea trage la fraieri teapa"

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate