Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Cazare intermediara Antalya

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
ma puteti ajuta cu niste recomandari pentru 2 cazari intermediare spre antalya:
1.edirne
2.isparta
vreau sa fac drumul din 3 bucati.merci mult

Edited by leonktp, 14 June 2011 - 23:14.


#20
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

 leonktp, on 15th June 2011, 00:13, said:

ma puteti ajuta cu niste recomandari pentru 2 cazari intermediare spre antalya:
1.edirne
2.isparta
vreau sa fac drumul din 3 bucati.merci mult
Ok,inteleg Edirne dar Isparta nu,De ce trebuie sa mai iei cazare  intermediara pt 100km?

#21
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008

 leonktp, on 15th June 2011, 00:13, said:

ma puteti ajuta cu niste recomandari pentru 2 cazari intermediare spre antalya:
1.edirne
2.isparta
vreau sa fac drumul din 3 bucati.merci mult

Chiar asa, de ce din 3?
Cred ca poti merge pina dupa Istanbul si gasesti cazare.... (nu in Istanbul... ca e trafic de cosmar....)

#22
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

 danutzu_1069, on 15th June 2011, 09:05, said:

Chiar asa, de ce din 3?
Cred ca poti merge pina dupa Istanbul si gasesti cazare.... (nu in Istanbul... ca e trafic de cosmar....)
vreau sa ma bucur din plin de vacanta,sa vad sa incerc cat mai multe,in plus nu sunt la raliu si nici contra cronometru,am ales isparta pt ca este aproape de belek,si vreau ca la plecare din isparta pe 19.08 sa ajung cam in 2 ore in belek in jur de ora 10 sau 11 la hotel,turcu-i cuminte si te lasa in complex pina in orele 14,orele de check,sper ca m-am facut inteles,oricum merci mult,astept idei de cazare in cele 2 locatii.

Edited by leonktp, 15 June 2011 - 09:57.


#23
skippy2008

skippy2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2008
Sugestii pt o cazare intermediara in zona Izmit /undeva dupa Istanbul?

#24
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
skippy2008
Bilecik, hotel Eronur
Nu e chiar in Izmit...

#25
flotouran95

flotouran95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 02.11.2008
Buna tuturor,as avea nevoie de ajutorul vostru.Sint din Cluj iar pe data de 4.06.2012 am rezervare in Side la Silence Beach Hotel,puteti sa imi spuneti pe unde as putea face o oprire intermediara fiind cu masina.Multumesc mult.

#26
griegut

griegut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 20.09.2007
Si eu as vrea sa merg in Antalya cu masina, pentru a vedea si unele obiective turistice, dar si pentru a face o economie la bani, spre deosebire de avion. Din comentariile de pana acum vad ca majoritatea vorbesc despre diferite hoteluri, dar prea putini spun care ar fi traseul de urmat, dupa trecerea granitei cu Bulgaria. Va rog, poate incercati sa trasati variantele de urmat in drumul spre Antalya. Ma gandesc ca ar fi o varianta prin Canakkale-Kusadasi (dar mai departe nu stiu) sau prin Istanbul (desi aceasta mi se pare ca e neeconomica si pierzatoare de timp). Oricum, ma gadesc la trasee cu 2 opriri intermediare, avand in vedere distanta.

Edited by griegut, 18 March 2012 - 11:10.


#27
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

 griegut, on 18th March 2012, 12:08, said:

Si eu as vrea sa merg in Antalya cu masina, pentru a vedea si unele obiective turistice, dar si pentru a face o economie la bani, spre deosebire de avion. Din comentariile de pana acum vad ca majoritatea vorbesc despre diferite hoteluri, dar prea putini spun care ar fi traseul de urmat, dupa trecerea granitei cu Bulgaria. Va rog, poate incercati sa trasati variantele de urmat in drumul spre Antalya. Ma gandesc ca ar fi o varianta prin Canakkale-Kusadasi (dar mai departe nu stiu) sau prin Istanbul (desi aceasta mi se pare ca e neeconomica si pierzatoare de timp). Oricum, ma gadesc la trasee cu 2 opriri intermediare, avand in vedere distanta.


Nu stiu de unde ai scos chestia cu drumul prin Istanbul ca fiind "neeconomic si pierzator de timp". E cel mai scurt drum si e de departe cel mai bun drum. Intradevar, prin Istanbul platesti autostrada si podul peste Bosfor, dar toate la un loc te costa mai putim decit trecerea de la Canakkale.
In mare, drumuleste foarte simplu: mergi pe autostrada de Ankara, treci de Istanbul, pana la Adapazzari. De acolo ai un drum care la noi s-ar numi tot autostrada pana in Antalya.
Nu stiu citi veti fi in masina, dar cu doua opriri intermediare, atit la dus cit si la intors, s-ar putea sa nu mai faci vreo economie fata de avion. In general, se face cel mult o oprire intermediara, dar nu stiu de unde plecati. De la Satu Mare ar cam fi nevoie de cele doua opriri. Nu calcula in functie de diatanta, deoarece nu este corect. In Turcia mergi practic numai pe autostrada sau pe o sosea cu doua benzi pe sens, asa ca distantele se parcurg mult mai repede decit la noi sau la vecinii bulgari.

Daca totusi mergi prin Canakkale, urmezi drumul de coasta. Este spectaculos, dar mult mai obositor si mai lung.

#28
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008

 griegut, on 18th March 2012, 11:08, said:

Si eu as vrea sa merg in Antalya cu masina, pentru a vedea si unele obiective turistice, dar si pentru a face o economie la bani, spre deosebire de avion. Din comentariile de pana acum vad ca majoritatea vorbesc despre diferite hoteluri, dar prea putini spun care ar fi traseul de urmat, dupa trecerea granitei cu Bulgaria. Va rog, poate incercati sa trasati variantele de urmat in drumul spre Antalya. Ma gandesc ca ar fi o varianta prin Canakkale-Kusadasi (dar mai departe nu stiu) sau prin Istanbul (desi aceasta mi se pare ca e neeconomica si pierzatoare de timp). Oricum, ma gadesc la trasee cu 2 opriri intermediare, avand in vedere distanta.
...sau multe alte informatii gasesti in topicul dedicat http://forum.softped...t...181&st=4320

#29
griegut

griegut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 20.09.2007
Multumesc! Mi se pare oricum mai normal ca mai intai sa-mi stabilesc traseul si abia dupa aceea sa ma gandesc ce hoteluri sa-mi aleg ca popas(uri) intermediar(e). Din pacate trebuie sa recunosc ca gandirea mea e in kilometri si e greu sa-mi fac calculul socotind numai o oprire. 8 ore efectiv la volan mi se par arhisuficiente pentru un singur sofer. In aceste conditii ma gadeam sa aleg si varianta de traseu si de oprire sau opriri care sa-mi aduca o economie la buget (2 adulti+1 copil). Cand ajung la pretul calatoriei cu avionul... renunt la Antalya.

 Paperotzi, on 18th March 2012, 11:45, said:

Nu stiu de unde ai scos chestia cu drumul prin Istanbul ca fiind "neeconomic si pierzator de timp". E cel mai scurt drum si e de departe cel mai bun drum. Intradevar, prin Istanbul platesti autostrada si podul peste Bosfor, dar toate la un loc te costa mai putim decit trecerea de la Canakkale.
In mare, drumuleste foarte simplu: mergi pe autostrada de Ankara, treci de Istanbul, pana la Adapazzari. De acolo ai un drum care la noi s-ar numi tot autostrada pana in Antalya.
Nu stiu citi veti fi in masina, dar cu doua opriri intermediare, atit la dus cit si la intors, s-ar putea sa nu mai faci vreo economie fata de avion. In general, se face cel mult o oprire intermediara, dar nu stiu de unde plecati. De la Satu Mare ar cam fi nevoie de cele doua opriri. Nu calcula in functie de diatanta, deoarece nu este corect. In Turcia mergi practic numai pe autostrada sau pe o sosea cu doua benzi pe sens, asa ca distantele se parcurg mult mai repede decit la noi sau la vecinii bulgari.

Daca totusi mergi prin Canakkale, urmezi drumul de coasta. Este spectaculos, dar mult mai obositor si mai lung.

Iti multumesc! Am vazut ca multi urmeaza dupa Canakkale drumul de Istanbul si intradevar mi s-a parut un ocol imens. Iar gandirea... o am in kilometri e adevarat. In aceste conditii traseul de urmat devine important si el este cel care iti da si localitatile prin care treci. Odata ce le stii e usor sa te orientezi dupa hotel ieftin si bun. Scuze daca vi s-a parut ca am fost offtopic.

Edited by griegut, 18 March 2012 - 17:15.


#30
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008

 griegut, on 18th March 2012, 17:22, said:

Multumesc! Mi se pare oricum mai normal ca mai intai sa-mi stabilesc traseul si abia dupa aceea sa ma gandesc ce hoteluri sa-mi aleg ca popas(uri) intermediar(e). Din pacate trebuie sa recunosc ca gandirea mea e in kilometri si e greu sa-mi fac calculul socotind numai o oprire. 8 ore efectiv la volan mi se par arhisuficiente pentru un singur sofer. In aceste conditii ma gadeam sa aleg si varianta de traseu si de oprire sau opriri care sa-mi aduca o economie la buget (2 adulti+1 copil). Cand ajung la pretul calatoriei cu avionul... renunt la Antalya.



Iti multumesc! Am vazut ca multi urmeaza dupa Canakkale drumul de Istanbul si intradevar mi s-a parut un ocol imens. Iar gandirea... o am in kilometri e adevarat. In aceste conditii traseul de urmat devine important si el este cel care iti da si localitatile prin care treci. Odata ce le stii e usor sa te orientezi dupa hotel ieftin si bun. Scuze daca vi s-a parut ca am fost offtopic.

nu ai ce cauta la Canakkale.  Am fost   si la Kusadasi si in Antalya cu masina. Pentru Kusadasi am folosit noapte intermediara la Canakkale si a fost super, desi eu unul as mai fi putut conduce. Pt Antalya sunt de parerea celor de mai sus...eu acum 2 ani am dormit la Istanbul, a fost super, am mers pe mana lui Rott! Anul asta ma gandesc unde voi dormi: la dus cred ca dupa Istanbul, Adapazari si la intoarcere undeva in Istanbul sau spre BG. Nu renunta la Antalya, in afara de tzarcuri zona este superba. Vacanta placuta!

#31
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 17.11.2010

 griegut, on 18th March 2012, 17:22, said:

Multumesc! Mi se pare oricum mai normal ca mai intai sa-mi stabilesc traseul si abia dupa aceea sa ma gandesc ce hoteluri sa-mi aleg ca popas(uri) intermediar(e). Din pacate trebuie sa recunosc ca gandirea mea e in kilometri si e greu sa-mi fac calculul socotind numai o oprire. 8 ore efectiv la volan mi se par arhisuficiente pentru un singur sofer. In aceste conditii ma gadeam sa aleg si varianta de traseu si de oprire sau opriri care sa-mi aduca o economie la buget (2 adulti+1 copil). Cand ajung la pretul calatoriei cu avionul... renunt la Antalya.



Iti multumesc! Am vazut ca multi urmeaza dupa Canakkale drumul de Istanbul si intradevar mi s-a parut un ocol imens. Iar gandirea... o am in kilometri e adevarat. In aceste conditii traseul de urmat devine important si el este cel care iti da si localitatile prin care treci. Odata ce le stii e usor sa te orientezi dupa hotel ieftin si bun. Scuze daca vi s-a parut ca am fost offtopic.


Se merita, vei conduce cam 800-900 km in prima zi, te cazezi la GRAND ÇALI Hotel din regiunea Bozüyük, urmand sa parcurgi a doua zi cam 400-500 km pana in Antalya (in jurul orelor 14).

#32
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

 flotouran95, on 25th February 2012, 10:27, said:

Buna tuturor,as avea nevoie de ajutorul vostru.Sint din Cluj iar pe data de 4.06.2012 am rezervare in Side la Silence Beach Hotel,puteti sa imi spuneti pe unde as putea face o oprire intermediara fiind cu masina.Multumesc mult.
in vara lui 2011 am fost intalya si am facut drumul din 3 bucati:pitesti-canakkale,cankkale-kusadasi(2 nopti),ce-i drept am vizitat cam tot ce puteam,apoi restul drumului.
ps:am incercat sa profit la maxim,la intoarcere vreau sa-ti spun ca am dormit la izmit,ff aproape de istanbul

Edited by leonktp, 18 March 2012 - 21:26.


#33
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
griegut
Citeste in topicul dedicat, cele scrise de  danutzu_2910 (tot eu sunt), incepand de aici: http://forum.softped...t...181&st=3672, am si unele repare orare. Dupa 2 ani de Antalya, tot pe ruta asta as merge... cu mentiunea ca oprire intermedira as face in Kutahya la Grand Cinar.
(asta se va intampla la anu`..)
Daca pleci din Bucuresti n-are rost 2 opriri intermediare decat daca ai motive bine intemeiate... De ex, la intoarcere poate vrei sa te opresti in Istanbul...

flotouran95
din Cluj fiind cred ca ai nevoie de 2 opriri intermediare... Prima ar fi in Giurgiu...

Edited by danutzu_1069, 18 March 2012 - 22:36.


#34
griegut

griegut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 20.09.2007
[quote name='danutzu_1069' date='18th March 2012, 22:33' post='11255943']
griegut
Citeste in topicul dedicat, cele scrise de  danutzu_2910 (tot eu sunt), incepand de aici: [url="http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=70181&st=3672"]http://forum.softpedia.com/index.php?showt...181&st=3672[/url], am si unele repare orare. Dupa 2 ani de Antalya, tot pe ruta asta as merge... cu mentiunea ca oprire intermedira as face in Kutahya la Grand Cinar.
(asta se va intampla la anu`..)
Daca pleci din Bucuresti n-are rost 2 opriri intermediare decat daca ai motive bine intemeiate... De ex, la intoarcere poate vrei sa te opresti in Istanbul...

Multumesc! Chiar foarte utile aceste informatii. Sa vad cum ma descurc cu cel mic. S-ar putea sa nu aiba destula rabdare pentru vizitarea Istanbulului. Dar vor mai fi si alte ocazii. Deci Antalya "pe roti" here we come!

#35
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Eu daca plec din C-ta spre Side-Manavgat m-am gandit sa astau o noapte la Stambul pt. cumparaturi,apoi  la Isparta iar la intoarcere fac o cazare la Iznik sau Bilecik apoi iar una la Istambul si acasa.

#36
laura12345

laura12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 22.05.2010
Salutare,
Va rog sa îmi dați un sfat de cazare intermediara , la întoarcere, de la hotel Papillon Zeugma din Belek, către România, si , pentru cei care știu, care este cel mai scurt traseu către România.
Multumesc si concedii plăcute !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate