Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cazare intermediara Antalya

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
petuicaa

petuicaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.04.2012

View Postlaura12345, on 9th May 2012, 20:07, said:

Salutare,
Va rog sa îmi dați un sfat de cazare intermediara , la întoarcere, de la hotel Papillon Zeugma din Belek, către România, si , pentru cei care știu, care este cel mai scurt traseu către România.
Multumesc si concedii plăcute !


Buna,

Noi incercam aici la intoarcere

http://www.edirnesarayhotel.com/


PS: in ce perioada mergeti..noi avem la acelasi hotel 18-26 mai

#38
laura12345

laura12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 22.05.2010
Buna,
Noi mergem la Papillon in perioada 22-27 iunie, dupa un sejur de 6 zile in Kusadasi , si am decis la intoarcere sa facem oprire in Izmit, la hotel nu ne-am decis inca.
Drum bun si concediu placut!

#39
sorinic

sorinic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 12.08.2008
Salutare tuturor!Daca ma puteti ajuta si pe mine cu o cazare intermediara in zona Adapazari-Bilecik(dar nu cu o deviere f mare de la traseul spre Antalya) la un pret de max.60 euro/camera dubla,decenta cu mic dejun inclus.Multumesc frumos!

#40
teo68

teo68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 30.05.2010

View Postsorinic, on 20th May 2012, 19:00, said:

Salutare tuturor!Daca ma puteti ajuta si pe mine cu o cazare intermediara in zona Adapazari-Bilecik(dar nu cu o deviere f mare de la traseul spre Antalya) la un pret de max.60 euro/camera dubla,decenta cu mic dejun inclus.Multumesc frumos!
100 KM mai la vale Hotel Grand Cinar la Kutahya 28euro cu demipensiune  :coolspeak:

#41
sorinic

sorinic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 12.08.2008

View Postteo68, on 20th May 2012, 19:53, said:

100 KM mai la vale Hotel Grand Cinar la Kutahya 28euro cu demipensiune  :coolspeak:
Asta am inteles,multumesc!Alta varianta?

#42
teo68

teo68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 30.05.2010

View Postsorinic, on 20th May 2012, 20:07, said:

Asta am inteles,multumesc!Alta varianta?
Hotel ERONUR Bilecik 38 euro cu mic dejun

#43
sorinic

sorinic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 12.08.2008

View Postteo68, on 20th May 2012, 20:55, said:

Hotel ERONUR Bilecik 38 euro cu mic dejun
Preturile sunt pe camera sau persoana?Multumesc!

#44
teo68

teo68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 30.05.2010

View Postsorinic, on 20th May 2012, 21:26, said:

Preturile sunt pe camera sau persoana?Multumesc!
De persoana sau 94 tripla

#45
adighh

adighh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.04.2011

View Postpetuicaa, on 11th May 2012, 10:58, said:

Buna,

Noi incercam aici la intoarcere

http://www.edirnesarayhotel.com/


PS: in ce perioada mergeti..noi avem la acelasi hotel 18-26 mai
Buna ziua,
cum a fost sejurul?
Imi puteti spune impresiile despre hotelul Saray din Edirne? Vrem sa dormim si noi acolo o noapte in 1 iulie cu doi copii mici si nu as vrea sa fie de cosmar.
A fost galagie? Micul dejun acceptabil?
Ati rezervat direct la hotel? Eu am rezervat pe booking.com la 54 euro tripla.
Va multumesc mult.

#46
petuicaa

petuicaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.04.2012

View Postadighh, on 25th May 2012, 13:20, said:

Buna ziua,
cum a fost sejurul?
Imi puteti spune impresiile despre hotelul Saray din Edirne? Vrem sa dormim si noi acolo o noapte in 1 iulie cu doi copii mici si nu as vrea sa fie de cosmar.
A fost galagie? Micul dejun acceptabil?
Ati rezervat direct la hotel? Eu am rezervat pe booking.com la 54 euro tripla.
Va multumesc mult.

Buna

Sejurul la hotelul Papillon Zeugma a fost Ok mai ales daca mergeti cu copiii acolo, totul este dedicat pe genul asta de turisti cu copii mici.

La Saray am ajuns mai greu, desi aveam hotelul pe GPS,  a fost nevoie sa ne oprim sa intrebam la un alt hotel unde puteam sa ne intelegem cat de cat cu cineva. De la Hotelul Kervasaray de care dai nas in nas daca tii drumul drept se face o strada prin stanga lui chiar pe langa hotel si ajungi la Saray. Hotelul e modest, baie mica, cu dus direct pe gresie in unele camere( noi am avut 2), in una din camere colegul meu s-a plans de galagie de la celeilalti locatari, in cazul meu a fost ok. Micul dejun se ia pe terasa sus..priveliste frumoasa, iar mancare ...oua fierte , masline , rosii si dulceturi cu unt si un sortiment de mezeluri cam dubios. Noi cand am ajuns am mancat undeva aproape iti recomanda la receptie, Kebabi parca ii zicea, o portie de carne de Meee( ca asa ne-a inteles ce vrem) 15 Lira. Si apoi plimbare pe o strada gen Lipscani..luminata ca de Craciun..ajungi la o Moschee impunatoare pe care noi am vizitat-o seara tarziu. Noi am facut rezervare din tara ..telefonic..si ne-au contactat de la hotel in ziua respectiva sa ne intrebe daca e valabila rezervarea(nu aveam nici o confirmare de la ei , doar verbal au zis la telefon ca e ok rezervarea). Ne-a costat 40 euro camera de 2 pers.

Problema a fost la plecare dimineata..cand sa plecam spre autostrada tot orasul era inchis de politie..pentru nu stiu ce eveniment..ne-am invartit in disperare ..ne tineam dupa cate un taxi sau alte masini la fel de derutate...peste tot strazi blocate cu panglici de politie(politistii nu stiau sa ne indrume in nici un fel)..si nu iti permiteau accesul sub nici o forma. Am nimerit dupa un grup de masini ..mergeam intr-o directie total opusa..asa in disperare ..si am mers vreo 5 km pe un camp la marginea orasului, drum de pamant, printre niste iazuri..si printr-un noroc chior chiar era o intrare pe autostrada pe acolo..ca deja ne facusem planul sa mai dormim o noapte acolo.


Sejur placut!

#47
adighh

adighh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.04.2011
[quote name='petuicaa' date='30th May 2012, 12:06' post='11540298']
Buna

Sejurul la hotelul Papillon Zeugma a fost Ok mai ales daca mergeti cu copiii acolo, totul este dedicat pe genul asta de turisti cu copii mici.

La Saray am ajuns mai greu,

Multumesc mult pentru explicatii!
Sper sa ne fie ok, e o singura noapte dar suntem cu copiii si am vrea sa ne odihnim... venim din Gr si mergem spre Bg, deci 2 zile de drum (asa am ales noi sa petrecem 1/2 de zi la turci sa ne luam ceaiuri si condimente... fiecare cu stolul lui).
Vacante placute!

#48
olivi1

olivi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 19.02.2011
pe data de 10 iulie plecam spre Antalya-Kemer si vrem sa ocolim Istanbul din cauza aglomeratiei. Ca sa castigam ceva timp ne-am gandit sa trecem cu ferry Marea Marmara catre Bursa si acolo sa innoptam.
1. Stie cineva daca se poate lua ferry inainte de Istanbul sau doar acolo este punctul de plecare?

2. Se poate face rezervare la ferry pe net? Am gasit un site insa numa' in limba turca :confuzzled: si e ...grele :naughty:

#49
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008

View Postlaura12345, on 9th May 2012, 20:07, said:

Salutare,
Va rog sa îmi dați un sfat de cazare intermediara , la întoarcere, de la hotel Papillon Zeugma din Belek, către România, si , pentru cei care știu, care este cel mai scurt traseu către România.
Multumesc si concedii plăcute !
Cred ca ar trebui sa cauti ceva in Istanbul! Ai de mers in prima zi 750km cu o medie de 85km/h=aprox 9 h de condus+pauze egal 10 ore minim! A doua zi ai ASA: 270 km pana la hamzabeyli, 300km in BG, si restul in RO, depinde unde trebuie sa ajungi!

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A mai fost cineva recent cu masina in Antalya?
S-a deschis drumu pe Nova Zagora in Bulgaria? Am mai fost cu masina acum 3 ani si am innoptat in Afyon, dar a fost destul de mult de mers dintr-o bucata pana acolo, 1250km.
S-a modificat cumva (in bine) traseul de atunci si pana acum? Drumuri noi/ autostrazi?

#51
teo68

teo68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 30.05.2010

View PostMembruAnonim, on 9th July 2012, 14:20, said:

A mai fost cineva recent cu masina in Antalya?
S-a deschis drumu pe Nova Zagora in Bulgaria? Am mai fost cu masina acum 3 ani si am innoptat in Afyon, dar a fost destul de mult de mers dintr-o bucata pana acolo, 1250km.
S-a modificat cumva (in bine) traseul de atunci si pana acum? Drumuri noi/ autostrazi?
Pe 26 iunie drumul era bun , la iesire din Nova sens giratoriu stinga si mergi pe D 55 . La Istanbul se asfalta podul sens Antalya . Se asfalta Kutahya-Affyon. :notangel:

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Merci pt informatii!
Vama la turci este tot asa aglomerata? data trecuta am pierdut vreo 4h pe-acolo, la coada.

#53
danadt

danadt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.08.2007

View PostMembruAnonim, on 11th July 2012, 12:03, said:

Merci pt informatii!
Vama la turci este tot asa aglomerata? data trecuta am pierdut vreo 4h pe-acolo, la coada.
Buna ziua

La dus(pe 24 iunie) am stat 20 minute deoarece nu er nimeni la ghiseu. Apoi cred ca nu a durat mai mult de 15 minute.
La intors(6iulie) - maxim10 minute.
Nicio coada!

Vacanta placuta!

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sper sa fie la fel si-n august :)
Merci!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate