Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Am nevoie de pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
gabriell112

gabriell112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 29.06.2008
Am lansat un site astazi. Ideea mea a plecat de la site ul spam-spam-spam insa este aproape total diferit ca idee. Premiile care sunt pe site eu le-am achizitionat si abia astept sa le dau. Va rog cititi CUM LICITEZ si spuneti-mi ce modificari ar trebui sa mai aduc pt a da o mai mare credibilitate. Multumesc!

#2
radu-tanasescu

radu-tanasescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 03.05.2008
Nu stiu ca pe mine nu m-ai convins. Daca inteleg eu bine tu scoti bani din faptul ca toata lumea plateste o taxa pentru a licita. Oricum arata destul de dubios, nu sunt sigur ca datele mele personale au ce cauta acolo.

Am cateva idei pentru a face site-ul tau mai credibil dar nu-mi plac chestiile de genul asta asa ca zic pas.

#3
gabriell112

gabriell112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 29.06.2008

View Postradu-tanasescu, on 10th April 2010, 01:56, said:

Nu stiu ca pe mine nu m-ai convins. Daca inteleg eu bine tu scoti bani din faptul ca toata lumea plateste o taxa pentru a licita. Oricum arata destul de dubios, nu sunt sigur ca datele mele personale au ce cauta acolo.

Am cateva idei pentru a face site-ul tau mai credibil dar nu-mi plac chestiile de genul asta asa ca zic pas.


Datele personale le cer pentru a sti adresa unde pot trimite un eventual premiu. in cazul in care ai castigat esti apelat pe numarul de telefon pentru a o confurma.
De ce arata dubios? ce anume nu iti inspira incredere?

#4
radu-tanasescu

radu-tanasescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 03.05.2008
Ai nevoie de credibilitate, probabil printr-un parteneriat cu cineva credibil, eu nu-ti dau contul de paypal sau datele cardului meu. Habar n-am ce se intampla cu ele. Plus, ce serviciu iti asigura platile? E vorba de epayment.ro sau ceva asemanator? Sau e vorba de ceva de care n-am auzit niciodata?

Si mai vrei un sfat? Din moment ce faci paragrafe nu mai trebuie sa pui alineat, alineatul are rolul de a delimita doua grupe de text, paragraful face acelas lucru, ori una ori alta dar tinand cont ca nu mai esti clasa a IV-a te sfatuiesc sa lasi doar paragrafe.

#5
gabriell112

gabriell112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 29.06.2008

View Postradu-tanasescu, on 10th April 2010, 12:54, said:

Ai nevoie de credibilitate, probabil printr-un parteneriat cu cineva credibil, eu nu-ti dau contul de paypal sau datele cardului meu. Habar n-am ce se intampla cu ele. Plus, ce serviciu iti asigura platile? E vorba de epayment.ro sau ceva asemanator? Sau e vorba de ceva de care n-am auzit niciodata?

Si mai vrei un sfat? Din moment ce faci paragrafe nu mai trebuie sa pui alineat, alineatul are rolul de a delimita doua grupe de text, paragraful face acelas lucru, ori una ori alta dar tinand cont ca nu mai esti clasa a IV-a te sfatuiesc sa lasi doar paragrafe.


          Cu tine trebuie sa duc munca de lamurire. Esti incapatanat ca un catar. Eu nu ti am cerut datele cardului, nici contul de paypal.Serviciul care asigura platile este Mobilpay. in caz ca nu ai auzi de ei poti ca cauti pe google sa vezi ca nu sunt asa de anonimi.daca nu lucrezi tu cu ei nu insemna ca nu sunt buni.

          Uite, eu fac paragrafe, pun si alineat... asa imi place mie. Eu nu am cerut un sfat in privinta design ului ci in priviinta ideei site ului, in privinta desfasurarii . Am facut trimitere care " Cum Licitez" tocmai pt asta, nu pt a-mi spune ca nu este folosit fontul corespunzator sau mai stiu eu ce alte lucruri

         Si inca un paragraf si alineat. Site ul nu este facut de mine, ci de o firma din buzau(de aici de unde sunt eu). Scrie acolo jos de tot . . .stii tu ca te pricepi mai bine.
Se pare ca esti de genul celor care daca un lucru nu este facut de el inseamna ca nu e bun. stai linisti ca si altii iti pot gasi asa zis greseli pe site urile tale, dar tu sa nu le consideri asa.

      ( paragraf si alineat)  Mai adaug ca nu vreau sa intru in polemica cu tine. Chiar deloc. Ai fost primul care a postat si iti imultumesc. oricum astept mai multe critici pentru ca doar asa pot inbunatati lucrurile. Dar hai sa iti zic ceva: NU AM FACUT SITEUL CA SA FUR DE LA OAMENI. OK ?   Ti am mai zis si repet. Produsele care sunt acolo le am toate acasa. Iti pot dovedi asta in ce mod vrei tu. Daca observi unele poze chiar au data si ora cand au fost facute. si cele de pe site nu sunt toate produsele. Am cumparat 12 in valoare de peste 2500 ron. Crezi ca as face asta ca sa aflu numarul tau de la paypal?

Te salut!

Edited by gabriell112, 12 April 2010 - 09:01.


#6
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
suna a scam.
poate ca nu furi de la oameni direct, dar tot le exploatezi prostia pt profit.

adica o gramada de fraieri cumpara credite si liciteaza cu ele un produs,  iar cel care liciteaza cele mai multe credite il "castiga", nu?  :lol:

#7
radu-tanasescu

radu-tanasescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 03.05.2008

View Postgabriell112, on 12th April 2010, 09:58, said:

Uite, eu fac paragrafe, pun si alineat... asa imi place mie.
....
Site ul nu este facut de mine, ci de o firma din buzau(de aici de unde sunt eu). Scrie acolo jos de tot . . .stii tu ca te pricepi mai bine.

Ok, in primul rand nu faci tu site-ul cum vrei ci cum e mai bine ca nu tie trebuie sa-ti placa ci vizitatorilor tai, asta e ceva ce firma aia geniala de web design din Buzau ar fi trebuit sa-ti spuna. Si eu am clienti care vor alineate ca asa le place lor dar logic ca le explic de ce nu e bine. Si asta nu e singurul lucru, in timp ce se pare ca oamenii se descurca ok la design nu te-au invatat nimic in legatura cu continutul (care, supriza mare, este cea mai importanta componenta a site-ului), ai pagini in care sunt texte bolduite cu dimensiuni mai mari decat restul si colorate in toate culorile curcubeului (cu exagerarile de rigoare), ai titluri cu font italic, lucru tare pe Vista si Win7 unde exista antialias dar nasol pe windows XP, iar daca tot simteai nevoia de culoare poate mai bine colorai titlurile din pagina pentru oferi o delimitare vizuala a informatiei mai placuta.

Alta greseala e pagina de castigatori, acolo trebuie sa scrie ceva, de exemplu cand vor fi anuntati primii castigatori. Daca o sa te uiti pe multe site-uri serioase o sa constati ca pe nici unul n-o sa gasesti link cu firma care l-a facut, singura situatie in care trebuie sa fi de-acord cu asta este in urma unei intelegeri, gen o reducere de pret sau un parteneriat (si sincer, ar trebui sa fie o reducere substantiala). Ce ma surprinde, daca inteleg eu bine, e ca drepturile (copyright-ul) pe site sunt detinute de firma in cauza si nu de tine, bravo, ai platit pentru un site asupra caruia nu ai drepturi de copyright!

Stii ce imi indica mie constient si altora inconstient detaliile aste? Neseriozitate, un proiect ori facut de cineva care nu prea se pricepe, ori o tzeapa. Daca imi asculti sugestiile ok, daca nu treaba ta, e site-ul tau, n-am nimic de dobandit aici si nici nu-mi face placere sa ma cert aiurea.

Edited by radu-tanasescu, 12 April 2010 - 15:19.


#8
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Ce e stieul ala spam spam spam ?

#9
gabriell112

gabriell112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 29.06.2008

View Postunu, on 12th April 2010, 15:30, said:

suna a scam.
poate ca nu furi de la oameni direct, dar tot le exploatezi prostia pt profit.

adica o gramada de fraieri cumpara credite si liciteaza cu ele un produs,  iar cel care liciteaza cele mai multe credite il "castiga", nu?  :lol:



Te corectez . . .castiga cel care care este mai aproape de pretul de achizitie. nu neaparat trebuie sa consume 10 credite, de exemplu. Daca are inspiratia sa caute pe net pretul unui produs, atunci are sanse de castig mai mari. daca ai fi citit cum se desfasoara concursulai fi inteles

#10
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
nu neaparat, dar mai mult ca sigur ca o va face pt ca tu nu limitezi nr. de oferte posibile pt un produs la una singura.

tie ti se pare normal ca 20 de insi sa platesca cu sume intre 1 si 500 de lei prin asa zisele credite, pt un aparat foto de 600 lei, si doar unul din ei sa-l primesca?
atunci se pare ca avem standarde morale diferite  :lol:

ce vrei sa faci tu intra in aceeasi categorie cu jocurile piramidale.

nu contest ca e ilegal (inca), sunt sigur sunt o gramada de astfel de site-uri la noi, dar tot scam se numeste.

#11
gabriell112

gabriell112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 29.06.2008

View Postunu, on 13th April 2010, 14:16, said:

nu neaparat, dar mai mult ca sigur ca o va face pt ca tu nu limitezi nr. de oferte posibile pt un produs la una singura.

tie ti se pare normal ca 20 de insi sa platesca cu sume intre 1 si 500 de lei prin asa zisele credite, pt un aparat foto de 600 lei, si doar unul din ei sa-l primesca?
atunci se pare ca avem standarde morale diferite  :lol:

ce vrei sa faci tu intra in aceeasi categorie cu jocurile piramidale.

nu contest ca e legal (inca), sunt sigur sunt o gramada de astfel de site-uri la noi, dar tot scam se numeste.


oare ai dreptate?
oare este normal ca din 18 echipe de fotbal cat exista in principala divizie din romania doar una singura sa participe direct in champions league?
oare este normal ca din 31 de piloti din formula 1 doar unul dintre ei sa primeasca titlul de campion?
oare este normal CA LA ORICE CONCURS SA FIE UN singur CASTIGATOR?
oare este normal sa cumpar bilete la bingo si la loto si intotdeauna sa castige altii?

Da. . . se pare ca avem standarde morale diferite.  

sa iti raspund la intrbare? Da . . . atat timp cat este un concurs   cineva trebuie sa castige si cineva sa piarda.

daca te ai uitat pe site ai observat ca am un numar de licitatii fixe. nu ca la alte site uri unde exista roboti pt a adauga licitatii. la mine cad se atinge numarul de licitatii se opreste jocul.
Mai ai nelamuriri?

#12
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005

Quote

oare este normal ca din 18 echipe de fotbal cat exista in principala divizie din romania doar una singura sa participe direct in champions league?
oare este normal ca din 31 de piloti din formula 1 doar unul dintre ei sa primeasca titlul de campion?
oare este normal CA LA ORICE CONCURS SA FIE UN singur CASTIGATOR?
oare este normal sa cumpar bilete la bingo si la loto si intotdeauna sa castige altii?
da, cand toti au sanse egale. la tine nu e cazul.
ce ar fi ca un intr-o echipa de fotbal sa joace 50 de jucatori contra altei cu 11?

cu bingo nu-s de acord. prost exemplu ai gasit  :lol:


problema la jocul tau e ca oamenii au iluzia ca daca cumpara mai multe credite vor castiga si platesc pt a avea sanse mai mari...

Edited by unu, 13 April 2010 - 14:31.


#13
gabriell112

gabriell112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 29.06.2008

View Postunu, on 13th April 2010, 15:28, said:

da, cand toti au sanse egale. la tine nu e cazul.
ce ar fi ca un intr-o echipa de fotbal sa joace 50 de jucatori contra altei cu 11?

cu bingo nu-s de acord. prost exemplu ai gasit  :lol:


problema la jocul tau e ca oamenii au iluzia ca daca cumpara mai multe credite vor castiga si platesc pt a avea sanse mai mari...


Uite cum o dam in diverse..... nu toti fotbalistii au aceeasi valoare. cum ai putea sa compari echipa din Barcelona cu Steaua de exemplu. 11 sunt in ambele echipe conteaza valoare. si tu trebuie sa fii deacord cu mine cand zic ca este posibil ca cineva care cumpara 20 de credite sa nu castige iar cineva care cumpara 10 sa foloseasca 5 si sa fie castigator.

tu intotdeauna ai castigat in viata?

#14
altai

altai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 04.04.2007
nu il condamn de loc pe cel care a facut site-ul, in definitiv e o afacere si omul nu iti baga mana in buzunar

ce ma uimeste e naivitatea celor ce liciteaza pe chestii din astea gen pret-bomba

vad ca se confirma inca odata proverbul: "UN FRAIER SI BANII LUI SE DESPART REPEDE !"

#15
gabriell112

gabriell112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 29.06.2008

View Postaltai, on 14th April 2010, 09:35, said:

nu il condamn de loc pe cel care a facut site-ul, in definitiv e o afacere si omul nu iti baga mana in buzunar

ce ma uimeste e naivitatea celor ce liciteaza pe chestii din astea gen pret-bomba

vad ca se confirma inca odata proverbul: "UN FRAIER SI BANII LUI SE DESPART REPEDE !"

De ce crezi tu ca cei care sunt naivi cei care liciteaza pe ghicestepretul. Ce parti vezi tu asemanatoare cu pret-bomba?

#16
radu-tanasescu

radu-tanasescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 03.05.2008
Nici mie nu-mi place ideea dar nu ma pune nimeni sa licitez. Ce ma amuza e ca am trecut repede prin termenii si conditiile de utilizare si nu sunt 100% sigur ca nu poti sa fii dat in judecata, e putin vaga si descrierea procesului prin care se desfasoara concursul, iar termenii sunt cei generali pentru orice site, probabil cei pe care firma respectiva ii pune pe toate site-urile eventual putin modofocati.

Tot ce trebuie e ca un copil de bani gata sa piarda destui bani pe site dupa care taticul lui sa se prabusasca peste tine cu o armata de avocati.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate