Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

probleme cu prietenul .....

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Chupacabracretz

Chupacabracretz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 02.12.2006
Renunta la el.

#38
victor.andrey

victor.andrey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 04.08.2007
parca este ultima mea relatie :lol: (numa ca este exact invers eu nu sunam, ea suna..eu nu ma crizam, ea se criza din toate, eu nu's gelos, ea cica nu :lol: )
oricum sa stii ca relatiile la distanta nu tin, daca e bun la pat tine-l, daca nu , NU :D (nu ca boyfriend ci ca fuckfriend)

Edited by victor.andrey, 30 June 2010 - 03:02.


#39
megatron-celular

megatron-celular

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.06.2010
vezi să nu te înșele că e mai nasol

#40
Chupacabracretz

Chupacabracretz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 02.12.2006

View PostEphemera, on 8th April 2010, 18:36, said:

Eu am o singura intrebare prietenul tau e taur, nu? :D daca e asa o sa revin cu completari la mesajul asta;))
Nu cred ca este zoofila. Eu cred ca este om.

#41
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
As fi curios pana la urma cum a evoluat relatia !
Ea si-a gasit pe altcineva ?

#42
fmicrxbr08

fmicrxbr08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.07.2008
de cele mai multe ori, in majoritatea relatiilor dintre "subiecti" de asemenea varste. totul e "zbuciumat". El e capos, ea absurda. Amandoi cu mintea in buzunar. De fapt nimeni nu constientizeaza ca de fapt.. e o joaca. E o joaca ce trebuie sa aduca numai satisfactii.

E drept.. cunoswc exemple in care el poate fi un copil  [ sa fi ramas cu mintea la 18 ani ] si la varste mai mari.

Edited by fmicrxbr08, 18 June 2011 - 20:10.


#43
TheReason

TheReason

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.01.2011

View Postme_you, on 31st March 2010, 11:58, said:

Buna! am o relatie de 1 an si 5 luni , si acum cateva zile m-am certat cu prietenul meu din niste prostii si i-am spus sa se mai maturizeze putin in gandire si sa nu mai ia in seama toate lucrurile marunte ca sa nu ne mai certam. dupa discutia aceea, pur si simplu s-a schimbat, in primul rand mi-a zis ca are nevoie de o pauza ca sa-si puna in ordine gandurile, insa pauza nu a durat mai mult de o zi din cauza ca m-a sunat sa imi reproseze ca in ziua aceea nu i-am dat nici un semn de viata si ca de fapt aceasta "pauza" a fost  o incercare ca sa vada cat de mult ma gandesc eu la el si ca s-a lamurit in privinta asta, degeaba i-am explicat , ca nu i-a mai pasat . si de atunci a devenit destul de distant, imi vorbeste prea putin fata de cum o facea inainte, mesaje destul de putine, mai ales ca suntem la distanta si ca si asa mi-e destul de greu.am inceput sa pierdem mult din comunicare, si cand il intreb de ce se comporta asa imi spune ca eu i-am cerut sa fie mai matur, si normal toata vina cade asupra mea, cand de fapt am incercat sa evit certurile prin ceea ce i-am cerut . ok, acum nu stiu ce sa fac, sa ii fac jocul, adica sa nu iau in seama comportamentul lui de acum gandindu-ma ca va reveni la normal , sau sa ii reprosez din nou, chiar nu stiu ce sa mai fac . sunt constienta ca in mare este vina mea, din cauza ca i-am cerut sa fie mai matur, dar nu credeam ca se va ajunge aici, adica sa se indeparteze de mine... voi ce sfat in dati ? macar o idee despre cum as putea proceda... va multumesc mult



Se pare ca cel matur in aceasta relatie...esti tu :)
Consider ca fiind normal sa ii ceri asa ceva.
Pentru ce sa fie vina ta? Pentru ca el se comporta ca un copil rasfatat??
Jocurile de genul: m-ai sunat, nu te-am sunat, de ce, luam o pauza dar nu luam, vreau sa vad ce faci, cum faci, cu cine faci sunt pentru retarzi.
O persoana corecta si sigura pe ea vorbeste deschis cu celalalt :)
Niciodata sa nu iti asumi o vina doar pentru ca celalalt nu face fata cerintelor.

#44
clickuserx

clickuserx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 13.02.2012

View Postme_you, on 31st March 2010, 11:58, said:

Buna! am o relatie de 1 an si 5 luni , si acum cateva zile m-am certat cu prietenul meu din niste prostii si i-am spus sa se mai maturizeze putin in gandire si sa nu mai ia in seama toate lucrurile marunte ca sa nu ne mai certam. dupa discutia aceea, pur si simplu s-a schimbat, in primul rand mi-a zis ca are nevoie de o pauza ca sa-si puna in ordine gandurile, insa pauza nu a durat mai mult de o zi din cauza ca m-a sunat sa imi reproseze ca in ziua aceea nu i-am dat nici un semn de viata si ca de fapt aceasta "pauza" a fost  o incercare ca sa vada cat de mult ma gandesc eu la el si ca s-a lamurit in privinta asta, degeaba i-am explicat , ca nu i-a mai pasat . si de atunci a devenit destul de distant, imi vorbeste prea putin fata de cum o facea inainte, mesaje destul de putine, mai ales ca suntem la distanta si ca si asa mi-e destul de greu.am inceput sa pierdem mult din comunicare, si cand il intreb de ce se comporta asa imi spune ca eu i-am cerut sa fie mai matur, si normal toata vina cade asupra mea, cand de fapt am incercat sa evit certurile prin ceea ce i-am cerut . ok, acum nu stiu ce sa fac, sa ii fac jocul, adica sa nu iau in seama comportamentul lui de acum gandindu-ma ca va reveni la normal , sau sa ii reprosez din nou, chiar nu stiu ce sa mai fac . sunt constienta ca in mare este vina mea, din cauza ca i-am cerut sa fie mai matur, dar nu credeam ca se va ajunge aici, adica sa se indeparteze de mine... voi ce sfat in dati ? macar o idee despre cum as putea proceda... va multumesc mult

de ce sa revina? ar trebui sa iti placa asa cum e acum? ii spui lui ca te-a sunat a doua zi mai departe chiar tu zici ca nu mai da smsuri si telefoane destule, ok ! :)

#45
SoranaLe

SoranaLe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.07.2012
si eu am avut proleme cu prietenul si in perioada aia intrasem chiar intr-o depresie..am reusit sa o depasesc datorita sprijinului familiei si prietenelor si am descoperit si site-ul depresiv(.)[ro], unde am gasit informatii despre depresie si chiar si sfatul unui psihiatru. Curaj in continuare!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate