Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 

probleme cu prietenul .....

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
doresc_mici_mari

doresc_mici_mari

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 27.08.2009

View Postdarkangelo, on 31st March 2010, 20:57, said:

eu am impresia ca el cauta motive sa-ti dea papucii si sa te faca tot pe tine sa te simti vinovata.
de ce i-ar păsa cine ar cădea vinovat, în caz de despărțire? Asta e precum plânsul mortului, e mort, de ce ar interesa (mai ales pe mort, el e cheia), cine îl strigă în bocete (de multe ori false)?

#20
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdoresc_mici_mari, on 31st March 2010, 21:49, said:

de ce i-ar păsa cine ar cădea vinovat, în caz de despărțire? Asta e precum plânsul mortului, e mort, de ce ar interesa (mai ales pe mort, el e cheia), cine îl strigă în bocete (de multe ori false)?
din acelasi motiv pentru care atunci cand inselati spuneti ca ati facut-o pentru ca va simteati neglijati, nu pentru ca v-a tentat si ati avut chef.
din acelasi motiv pentru care atunci cand am motivat ca-mi dau demisia pentru ca seful meu e idiot, s-a chinuit sa ma convinga ca de fapt eram eu incompetenta.
tipic masculin banuiesc.

#21
doresc_mici_mari

doresc_mici_mari

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 27.08.2009

View Postdarkangelo, on 31st March 2010, 22:02, said:

din acelasi motiv pentru care atunci cand inselati spuneti ca ati facut-o pentru ca va simteati neglijati, nu pentru ca v-a tentat si ati avut chef.
din acelasi motiv pentru care atunci cand am motivat ca-mi dau demisia pentru ca seful meu e idiot, s-a chinuit sa ma convinga ca de fapt eram eu incompetenta.
tipic masculin banuiesc.
stai, exemplele tale nu au absolut nicio legătură cu ce se presupune că ar vrea ăsta să facă, adică să-i dea papucii duduii de se smiorcăie. Sincer, în ambele cazuri date de tine, eu aș fi procedat exact la fel. În primul caz nu cred că e vorba de o despărțire, așa face oricine când este prins că a înălțat zmeul în alt spațiu aerian. În al 2 lea, să fim serioși, te-ai pus în situația șefului? Ce-ai fi făcut? ( nu mă lua de sus cu scrupulozitate, caracter, și alte măgării ).
Aici, ăsta micu' vrea doar să-i dea flit lu' junioara. What's the point?

#22
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdoresc_mici_mari, on 31st March 2010, 22:14, said:

stai, exemplele tale nu au absolut nicio legătură cu ce se presupune că ar vrea ăsta să facă, adică să-i dea papucii duduii de se smiorcăie. Sincer, în ambele cazuri date de tine, eu aș fi procedat exact la fel. În primul caz nu cred că e vorba de o despărțire, așa face oricine când este prins că a înălțat zmeul în alt spațiu aerian. În al 2 lea, să fim serioși, te-ai pus în situația șefului? Ce-ai fi făcut? ( nu mă lua de sus cu scrupulozitate, caracter, și alte măgării ).
Aici, ăsta micu' vrea doar să-i dea flit lu' junioara. What's the point?

exemplele mele descriu fenomenul mai amplu.
asta mic acum isi ascute dintii ca sa faca ce-am spus eu in exemplele mele cand o fi mai mare.
nu i-am facut nimic. niciun caracter sau scrupulozitate. pur si simplu idiot.
hai s-o luam altfel: ce parere ai tu despre chestia asta? crezi ca-l duce capul s-o dreseze? sa faca din ea mica sclava vinovata?

#23
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Bre, ce vorbiti voi acilea ? Iertata sa-mi fie ignoranta, dar asta e exemplul tipic de relatie care n-ar trebui sa existe, iar voi faceti o analiza filozofica a problemei.

me-you, scuze pentru adresare, dar esti cam prostuta si iti cam lipseste increderea in tine. Da-i viteza si vezi-ti de viata ta ! Altul ! Desi nu-i obligatoriu. Poti sa incerci o vreme sa fii single. Prea multe probleme la varsta asta. Daca nu pui capat prostiei asteia, vei purta o parte din vina atunci cand se va termina. Caci sigur se va termina.

Auzi, sa se supere ca nu l-ai sunat a ora x ... F.tu-i ...

PS: N-ai raspuns daca faceti si sex, eventual daca este the first one. Ar modifica intrucatva circumstantele.

Edited by cristi.r, 01 April 2010 - 01:46.


#24
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009

View Postcristi.r, on 1st April 2010, 02:38, said:

PS: N-ai raspuns daca faceti si sex, eventual daca este the first one. Ar modifica intrucatva circumstantele.

Pai daca are 18 ani si sunt impreuna de un an si jumatate, tu ce crezi???

#25
doresc_mici_mari

doresc_mici_mari

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 27.08.2009

View Postdarkangelo, on 31st March 2010, 22:48, said:

exemplele mele descriu fenomenul mai amplu.
asta mic acum isi ascute dintii ca sa faca ce-am spus eu in exemplele mele cand o fi mai mare.
nu i-am facut nimic. niciun caracter sau scrupulozitate. pur si simplu idiot.
hai s-o luam altfel: ce parere ai tu despre chestia asta? crezi ca-l duce capul s-o dreseze? sa faca din ea mica sclava vinovata?
nu înțelegi. Pe mine, nu mă interesează, dar absolut deloc, de ăștia doi, protagoniștii din telenovela asta ieftină. Eu discut strict de afirmația ta, cum că ăsta ce vrea să-i dea papucii, ar vrea să facă în așa fel încât vina să cadă tot pe junioară. De ce l-ar mai interesa? Mă așteptam să zici ceva cum că bre, ăsta e șmecher, vrea să-i bage în cap cum că din cauza dânsei s-a ajuns la ruptură, pentru ca într-un viitor să se poată întoarce, în cazul în care nu se întâmplă ceva cu aia. Sincer nu-l văd în stare, dar nu asta e important. Cât despre ăștia doi, sănătate.

#26
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postyasmi, on 1st April 2010, 06:52, said:

Pai daca are 18 ani si sunt impreuna de un an si jumatate, tu ce crezi???
well, totul e posibil

#27
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdoresc_mici_mari, on 1st April 2010, 12:41, said:

nu înțelegi. Pe mine, nu mă interesează, dar absolut deloc, de ăștia doi, protagoniștii din telenovela asta ieftină. Eu discut strict de afirmația ta, cum că ăsta ce vrea să-i dea papucii, ar vrea să facă în așa fel încât vina să cadă tot pe junioară. De ce l-ar mai interesa? Mă așteptam să zici ceva cum că bre, ăsta e șmecher, vrea să-i bage în cap cum că din cauza dânsei s-a ajuns la ruptură, pentru ca într-un viitor să se poată întoarce, în cazul în care nu se întâmplă ceva cu aia. Sincer nu-l văd în stare, dar nu asta e important. Cât despre ăștia doi, sănătate.

banuiesc ca l-ar interesa pentru ca nu vrea sa-si asume responsabilitatea rupturii.

#28
doresc_mici_mari

doresc_mici_mari

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 27.08.2009

View Postdarkangelo, on 1st April 2010, 14:25, said:

banuiesc ca l-ar interesa pentru ca nu vrea sa-si asume responsabilitatea rupturii.
ce-i asta? :huh:

#29
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdoresc_mici_mari, on 1st April 2010, 15:46, said:

ce-i asta? :huh:
ete na. cati ani ai?

#30
doresc_mici_mari

doresc_mici_mari

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 27.08.2009

View Postdarkangelo, on 1st April 2010, 15:55, said:

ete na. cati ani ai?
deci e clar.

Edited by doresc_mici_mari, 01 April 2010 - 15:16.


#31
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdoresc_mici_mari, on 1st April 2010, 16:15, said:

deci e clar.
deci da. nu mai am argumente. dar asta nu inseamna ca n-am dreptate  :D

#32
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
saracii barbati :console:

e atat de simplu raspunsul la intrebarea "de ce inseala?",
numai ca , pt a parea mai experimentati\e si bineinteles, mai inteligenti\e preferam sa sapam in ...psihic si sa refuzam a vedea...evidenta :nonobad:
ca toti sapatorii gasesc aur, intr-un final , nu?

#33
Ephemera

Ephemera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.05.2008
Eu am o singura intrebare prietenul tau e taur, nu? :D daca e asa o sa revin cu completari la mesajul asta;))

Edited by Ephemera, 08 April 2010 - 17:38.


#34
Tarot_Transformare

Tarot_Transformare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.04.2010
Este normal comportamentul lui la virsta asta.. adică complet imatur. Problema cu femeile (nu toate) este că ele au nevoie de bărbati maturi ca să le asigure un sentiment de stabilitate. Ori la virsta asta el încă nu este definit ca si caracter si astăzi vrea ceva, ( sau pe cineva) si miine vrea altceva (sau pe altcineva). Deci, este clar că nu stie să se poarte pentru că nu stie ce vrea si de asemenea nu stie să-ti spuna ce vrea. Adica nu stie sa comunice. Cu atita ceatza... E normal sa nu stii cum sa te porti cu el. :kisstogether:  Si il impaci degeaba, dupa cum reiese este si gelos pentru ca nu stie cum sa reactioneze la ce simte. Mai vorbim.
P.S. vezi blogul meu..

#35
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Nu mai prosti fata! Nici cind sunt adulti nu stiu sa comunice, asa ca nu se schimba nimic!! :rolleyes:

#36
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

View Postme_you, on 31st March 2010, 12:30, said:

el 21
:fear: La 21 de ani se comporta asa? Chiar daca ar vrea sa ii dea papucii, mi se pare prea ilogic si imatur sa se comporte asa! La 21 de ani esti maturizat complet, in timp doar te mai slefuiesti/perfectionezi, dar caracterul principal si felul de a gandi foarte greu ti le mai schimbi!
Parerea mea e ca prietenul tau e instabil emotional si e greu sa traiesti langa o astfel de persoana! Crize la greu din te miri ce!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate