Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...
 Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri
 Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690
 Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...
 

rulmentul sau pinionul de la electromotor

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
TEPY66

TEPY66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 04.06.2005
va rog daca puteti sa imi spuneti unde gasesc sau ce serie are rulmentul de la pinionul de la electromotor
sau chear pinionul cu totul
este de Ford mondeo diesel motor 1995cmc

va multumesc pentru intelegere

Attached Files


Edited by TEPY66, 22 March 2010 - 22:06.


#2
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
doar dupa "ford mondeo diesel 1995 cc", greu de ghicit seria sau codul piesei poate daca mai dadeai anul de fabricatie si tipul de motor, dar nici asa nu e sigur, electromotorul putea fi schimbat cu unul de pe alta masina, sau sa fie unul aftermarket. vezi deci codul electromotorului, apoi mergi la un magazin de piese auto sa cauti bendixul.

#3
TEPY66

TEPY66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 04.06.2005
seria electromotorului este asta:


la mine in zona nu prea am posibilitati de cautare nu prea sunt magazine care au piese.

Attached Files



#4
ioannes

ioannes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 04.01.2009

 TEPY66, on 23rd March 2010, 01:58, said:

seria electromotorului este asta:


la mine in zona nu prea am posibilitati de cautare nu prea sunt magazine care au piese.
Da nu tresa ai magazine pe la tn pe acolo,ca doar nu ami suntem pe vrememea lu nea nicu :D:D:D.

http://www.autokarma.ro/


http://www.fordauto.ro/

http://www.pieseauto...eteor-m-71.html


Suni sau completezi formularul online(cu codul de electromotor,tipul de motor etc etc) si o sa te sune ei cand iti proceseaza cererea.Se trimite prin curier in tota tara.
Succesuri :D

#5
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
da, e motorcraft, deci original de Ford. dar te-am rugat sa vezi anul de fabricatie si tipul de motor... era chiar asa de greu sa te uiti in talon?  sunt cateva zeci de variante posibile. mi-ar lua cateva ore sa-l identific,  sa vad daca exista sau nu.  deci, daca ti-a fost lene sa dai datele, zic sa mergi cu talonul si poza la un magazin...

#6
ioannes

ioannes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 04.01.2009

 korsar, on 23rd March 2010, 03:01, said:

da, e motorcraft, deci original de Ford. dar te-am rugat sa vezi anul de fabricatie si tipul de motor... era chiar asa de greu sa te uiti in talon?  sunt cateva zeci de variante posibile. mi-ar lua cateva ore sa-l identific,  sa vad daca exista sau nu.  deci, daca ti-a fost lene sa dai datele, zic sa mergi cu talonul si poza la un magazin...


La magazinele online au un tip de formular misto,adica seamana cu un talon.si este pus exact pe o poza de talon asa ca se completeaza ditrect cu toate datele;D:D

#7
TEPY66

TEPY66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 04.06.2005
uite aici talonul:

Attached Files



#8
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
mda, l-am gasit, dar nu se vinde decat complet, adica tot electromotorul. partea buna e ca e utilizat pe multe modele, sunt multe firme care-l fabrica, unele il reconditioneaza, adica dai electromotorul vechi si primesti unul "ca si nou", deci pretul cred ca ar fi mai mult decat rezonabil. zic totusi sa incerci pe la mai multe magazine, exista o gramada de firme no-name,  care fabrica piese de schimb pt masini si care nu apar in cataloagele "de firma", dar sunt piese ok.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate