Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Despre MOBILA

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4138 replies to this topic

#3799
sopo

sopo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 20.11.2007

View Postthe_northpole, on 15 iulie 2019 - 22:06, said:

la al doilea  m-am referit dar nici prima nu este rea.  exista vreun avantaj pentru primul sau al doilea?
2300 lei. ouchPosted Image
poti explica un pic mai bine :

Concret, pentru cine doreste magic corner oferim produsul pe care il cunosatem si pe care l-am verificat (am pus vreo 10, maxim 12 ) si pe care il vezi in pozele atasate. La un vanzator l-am gasit la pretul de 1818 lei
http://www.feronerie...mm-5508822.html

Eu il pun in pret cu 1800 lei , asta inseamna ca il iau cu vreo 1200-1300, nu stau sa caut acum pretul,  il montez, il car la client in casa si mai ales ii dau garantie . pentru ca stiu ca produsul este bun.  Cand zic "eu"  zic de fapt  'firma", eu personal nu fac treburile alea. Posted Image. Exista la fiecare categorie de feronerie (incepand cu  holzsuruburi, balamale... si pana la sofisticariile astea cum ar fi coloanele extractibile, luminile) produse care aparent fac aceeasi treaba dar pretul poate sa fie chiar si triplu.  Din experienta am invatat ca totusi de cele mai multe ori calitatea se reflecta si in pret si ofer  produse la care raportul calitate pret mi se pare corect astfel incat sa pot da garantie.
Acum...se intampla sa mai verifice oferta in alte locuri sau pe net si sa vina cu chestii mai ieftine. Eu.. ca firma NU ii pun un produs pe care il iau de la o firma oarecare, cu care nu am nici o relatie, care trimite prin posta si in caz de produs defect poate il schinba, poate nu...Prefer sa merg pe produsele pe care le cunosc, verificate, Daca bugetul e mai subtire si clientul are impresia ca cu jumate de pret  cumpara acelasi lucru, nu am nimic impotriva sa cumpere si sa dea 10-50 lei eventual chiar unui baiat de la firma sa ii monteze produsul.  Dar fara garantie.

Daca te uiti la https://www.emag.ro/...f/pd/DSRW7JBBM/
si te uiti la ala de la Roxymob, tu poti fi convins ca face acelasi lucru, eu nu... si Loganu' are tot 4 roti si face aceeasi treaba ca si Volkswagen.



http://www.feronerie...510x560-mm.html
La un pret mai ok ar fi si asta, dar nu am folosit.

  Kessebohmer am pus doar o singura data, si chiar am zis clientului sa si le cumpere , acum vreo 10 ani, a fost chiar primul pe care l-am pus, era cam star treck pe vremea aia iar pretul mi s-a parut cam nesimtit ca sa imi mai pun si eu adaos, asa ca l-am montat "din partea firmei" . Pot sa iti spun ca omul si-a refacut bucataria, dar nu am mai pozat bucataria noua  si am montat acelasi magic corner si aceeasi coloana pe care le-a folosit ani buni si care s-au prezentat impecabil.

Attached Files


Edited by sopo, 18 July 2019 - 19:55.


#3800
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 10.09.2007
Aveti idee unde as putea gasi un fotoliu (sau chiar 2, ar fi ideal), cu recliner mecanic, din acelea mari si pufoase, nu gasesc nimic sub 2000 lei din pacate. Daca aveti idee unde s-ar putea gasi si ceva linkuri, va multumesc in avans!

#3801
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 13.11.2012
La lemns ai cautat?
Eu am luat o canapea de 2 locuri cu recliner de la ei.

#3802
Postasul666

Postasul666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 11.09.2017
Salut! Vreau să-mi fac mobila de bucătărie si sunt un pic încurcat la glisiere. Nu doresc ceva scump insa as vrea sa fie rezistente. Am trei sertare late de 650 mm si cu o adancime de 550 mm. In doua voi pune oale si in unul alte maruntisuri. Mi-as dori sa fie cu amortizor. Mi-ați putea recomanda ceva? Mulțumesc anticipat!

#3803
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 10.09.2007
Ma mai intereseaza si coltare imense, de peste 300 cm , dar sa nu fie 7-8000 lei cum vad ca se arunca toti, stiti vreun outlet ceva ? (Am fost si la mobexpert in pipera la outlet, sunt vreo 2 modele ok la 3000 lei dar nu prea ne place designul)...

#3804
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 13.11.2012
Eu am luat acum cativa ani coltar extensibil de la euromobila.
Se doarme mult mai bine decat pe o canapea extensibila, insula este spatiu de depozitare, l-am folosit intens si este rezistent.

#3805
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View PostAl3xandrus, on 03 octombrie 2019 - 23:45, said:

Ma mai intereseaza si coltare imense, de peste 300 cm , dar sa nu fie 7-8000 lei cum vad ca se arunca toti, stiti vreun outlet ceva ? (Am fost si la mobexpert in pipera la outlet, sunt vreo 2 modele ok la 3000 lei dar nu prea ne place designul)...
Din ce zonă a țării ești?

#3806
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 10.09.2007

View PostAMV, on 05 octombrie 2019 - 21:42, said:

Din ce zonă a țării ești?

Din Bucuresti, probabil ca din cauza asta sunt si mai scumpe ....

M-am uitat acum si la Euromobila, poate ajung maine sa dau o fuga la sediul de pe Grivitei, desi pe site nu am gasit nimic interesant ...

Am gasit pe OLX, dar sa vedem care e treaba, ma gandesc ca sunt "refurbished" din Germania...

https://www.olx.ro/oferte/user/2ltr/

#3807
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View PostAl3xandrus, on 06 octombrie 2019 - 23:42, said:



Din Bucuresti, probabil ca din cauza asta sunt si mai scumpe ....

M-am uitat acum si la Euromobila, poate ajung maine sa dau o fuga la sediul de pe Grivitei, desi pe site nu am gasit nimic interesant ...

Am gasit pe OLX, dar sa vedem care e treaba, ma gandesc ca sunt "refurbished" din Germania...

https://www.olx.ro/oferte/user/2ltr/
Am întrebat fiindcă știu un magazin bulgăresc de mobilă care livrează în zona sudului României. Videnov le zice și practică prețuri mici.

#3808
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 10.09.2007

View PostAMV, on 07 octombrie 2019 - 17:14, said:

Am întrebat fiindcă știu un magazin bulgăresc de mobilă care livrează în zona sudului României. Videnov le zice și practică prețuri mici.


Si e departe? Din pacate e mega fail tipa de pe OLX, au ei un mic business si sunt super amabili, insa nu este ceea ce caut din pacate :(

#3809
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View PostAl3xandrus, on 08 octombrie 2019 - 23:39, said:




Si e departe? Din pacate e mega fail tipa de pe OLX, au ei un mic business si sunt super amabili, insa nu este ceea ce caut din pacate :(
Eu am luat în online un pat, nu știu dacă au showroom. Parcă la Ruse aveau un magazin, poți să-i întrebi pe mess.

#3810
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,652
  • Înscris: 14.10.2004
Salut, este cineva pe aici care lucreaza la Mobexpert?

Daca da il rog sa ma contacteze pe privat si jur ca discutia ramane privata.

Multumesc

Edited by xymzar, 15 October 2019 - 20:14.


#3811
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007
Știe cineva de unde pot cumpăra astfel de picioare de mobilier in România, de preferat online? Mă interesează și cele înalte, pentru mese, cat și cele de maxim 15cm.

Attached Files


Edited by cris2d2, 06 November 2019 - 08:32.


#3812
bx3m

bx3m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 02.06.2008
Salutare, am si eu o intrebare, despre care nu am gasit inca nimic...
As vrea sa imi fac si eu usile la dressing (dupa un an si ceva de cand ne-am mutat) si am o mare nelamurire la ce sistem de glisare sa folosesc. Am gasit la niste magazine de genul din Ploiesti 2 sisteme: SGM01 si Master de la Hafele. Pretul este dublu la Hafele fata de SGM01, dar nu stiu daca merita diferenta. Din pacate, niciunul nu este montat in magazine, asa ca nu stiu cum se comporta.
Eu sunt in cautarea unui sistem de glisare aparent, deci cu usile care mascheaza sistemul, nu din cel "inramat". Nu am nicio problema in a comanda de pe net, ideea este sa gasesc ceva bun si la un pret corect, nu prea imi vine sa dau banii pe Hafele daca si celalalt face aceeasi treaba dar la jumatate de pret.
Va multumesc anticipat, astept ceva pareri de la cei care au asa ceva sau au montat.

#3813
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,756
  • Înscris: 29.11.2007
mobmob.ro ?
Ati cumparat de la ei? Pareri?
Multumesc.

#3814
Flamiheva

Flamiheva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 14.05.2010
cineva care se ocupa de confectionare mobila in rm valcea ,in afara de mobexpert  ,mobital

Edited by Flamiheva, 26 November 2019 - 13:34.


#3815
stefan-hrg

stefan-hrg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.08.2009

 bx3m, on 17 noiembrie 2019 - 14:05, said:

Salutare, am si eu o intrebare, despre care nu am gasit inca nimic...
As vrea sa imi fac si eu usile la dressing (dupa un an si ceva de cand ne-am mutat) si am o mare nelamurire la ce sistem de glisare sa folosesc. Am gasit la niste magazine de genul din Ploiesti 2 sisteme: SGM01 si Master de la Hafele. Pretul este dublu la Hafele fata de SGM01, dar nu stiu daca merita diferenta. Din pacate, niciunul nu este montat in magazine, asa ca nu stiu cum se comporta.
Eu sunt in cautarea unui sistem de glisare aparent, deci cu usile care mascheaza sistemul, nu din cel "inramat". Nu am nicio problema in a comanda de pe net, ideea este sa gasesc ceva bun si la un pret corect, nu prea imi vine sa dau banii pe Hafele daca si celalalt face aceeasi treaba dar la jumatate de pret.
Va multumesc anticipat, astept ceva pareri de la cei care au asa ceva sau au montat.
Salut. Sgm este produs in turcia si destul de ok la ce aveti d-voastra nevoie. Masterul de la hafele ruleaza cam la fel. Singura problema la master este sistemul de prindere/role din partea de jos a usii - este confectionat dintr-un plastic casant si este de unica folosinta. Daca trebuie demontata usa acesta se rupe. La SGM este mai robust, bulletproof

#3816
bx3m

bx3m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 02.06.2008
Au, eu am luat deja Masterul, imi spusese cineva ca sgm e mai grosolan in rulare, si se regleaza foarte greu... Ideea e ca usile sunt de 2750x855, iar cei de la Hafele au spus ca am nevoie si de kitul de ranforsare, ca vor flamba usile (MDF). Eu am de gand sa montez o usa, sa vad daca chiar e nevoie, deci exista posibilitatea sa fiu nevoit sa dau jos acea usa... la banii astia chiar asa de prost sa fie sistemul?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate