Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Planeta X

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1
catalin1200

catalin1200

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 89
  • Înscris: 25.12.2009
ce credeti despre asa numita planeta X despre care se spune ca va aduce sfarsitul Pamantului in 2012? :huh:

#2
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
ha? :huh:

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
da link pe google sa vad...eu n-am mai auzit de ea.
da acuma nu mai aduc mayashii sfarsitul lumii? vin eilienii?

#4
catalin1200

catalin1200

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 89
  • Înscris: 25.12.2009

View Postlex404, on 14th March 2010, 12:10, said:

da link pe google sa vad...eu n-am mai auzit de ea.
da acuma nu mai aduc mayashii sfarsitul lumii? vin eilienii?
uite: http://www.google.ro...1d77fb69cbba8e6

#5
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Mie mi se pare foarte tare!

Suntem deja obsedati de fotbalul pamantean, vom asista si la un fotbal inter-planerar.

Sut si GOLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Nota Bene: Organizez pariuri.

Edited by pelikanu, 14 March 2010 - 12:19.


#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
daca ziceati de Nibiru stiam...
am vazut si in japonia un documentar despre aceasta planeta..doar ca era cam scarbos!

oricum...pana in 2010 au mai fost n preziceri ca pamantul ar fi lovit...si n-a fost :D

#7
catalin1200

catalin1200

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 89
  • Înscris: 25.12.2009
alte opinii.... ^_^

#8
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
N-are tupeu sa ne loveasca.

Imi imaginez Pamantul tinand in mana o bata si lovind planeta X :lol: (ce imaginatie bolnava am...)

#9
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006
Pamantul a mai fost si inainte lovit de o planeta parese gazoase si din coliziunea lor s-ar fi nascut luna, asa ca probabilitatea de a fi lovit de o alta planeta in cursul firesc al evolutiei sale nu este de neluat in seama. Dar asta nu inseamna ca se va intampla maine. Sau peste doi ani. Sau in cursul vietii noastre.... ETC.

#10
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
Planeta din care s-a nascut luna se numea Theea si asta se intampla acum 5 miliarde de ani, cand in sistemul solar avea loc un adevarat biliard ceresc cu vreo 20 de planete, care nu prea aveau loc in spatiu :D. Centura de asteroizi este un rest dintr-o fosta planeta - Phaeton; Planeta X probabil ca are o orbita modificata in urma meciului cosmic in asa fel incat revenirea ei in sistemul solar va avea loc in timpul nostru.  In alta ordine de idei, nenorocirea poate veni si de pe pamant, de la tectonica - stiati ca inainte de configuratia geologica pe care o stim astazi au mai fost trei cicluri? Primul mare continent s-a numit Vaalbard, dupa acesta a rezultat Rodinia, care la randul ei a s-a faramitat si s-a reunit din nou intr-o masa compacta sub forma Gondwanei; o noua criza geologica a dus la formarea unui nou continent - Pangeea, care la randul lui s-a rupt in bucati, continentele rezultate fiind cele pe care cunoastem astazi, ce continua sa se deplaseze sub ochii nostrii (deplasari de ordinul a 5 cm/an, detectabile doar de aparate). Finalul acestei derive continentale, peste 100 de milioane de ani se va concretiza intr-un nou supercontinent - Pangeea Ultima, cu care ciclul se va repeta. Problema este ca civilizatia noastra va fi martora schimbarilor geologice care vor surveni - invariabil tot ceea ce cunoastem acum si tot ce am creat sau vom crea se va face praf, va fi distrus (acel "sfarsit al lumii asa cum il cunoastem"). Daca omul nu va reusi sa se stabileasca pe alte planete, atunci va trebui sa se impace cu gandul ca va disparea ca si specie. Dar pana atunci mai e destul, sa-si faca griji urmasii urmasilor urmasilor nostrii.
Nasol e ca in Chile nu-i slabesc din cutremure.
O amenintare cosmica termina totul mai repede, ca o pasa galactica trimisa in poarta sistemului solar.

#11
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
E fix rahat turcesc in ploaie...si in plus din toate planetele astea fara viata din univers fix pe noi ne loveste???Este o conspiratie interplanetara :).

Nibiru aka Planet X este un fel de Zeitgeist pentru atei...

#12
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Adevarul e ca NASA , HUBBLE au descoperit planeta aia, si i-au calculat traiectoria si intr-adevar pare-se ca se va intersecta cu a Pamantului undeva prin aprilie 2010. Chiar alaltaieri au aratat la CNN, si deja e certitudine.

Edited by briigii, 18 March 2010 - 19:47.


#13
catalin1200

catalin1200

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 89
  • Înscris: 25.12.2009

View Postbriigii, on 18th March 2010, 19:47, said:

Adevarul e ca NASA , HUBBLE au descoperit planeta aia, si i-au calculat traiectoria si intr-adevar pare-se ca se va intersecta cu a Pamantului undeva prin aprilie 2010. Chiar alaltaieri au aratat la CNN, si deja e certitudine.

si ce se va intampla?

#14
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008

View Postcatalin1200, on 18th March 2010, 21:01, said:

si ce se va intampla?

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, aaaaaa, ajutor, boooooooooooooooooom ... the end!

#15
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007

View Postbriigii, on 18th March 2010, 19:47, said:

Adevarul e ca NASA , HUBBLE au descoperit planeta aia, si i-au calculat traiectoria si intr-adevar pare-se ca se va intersecta cu a Pamantului undeva prin aprilie 2010. Chiar alaltaieri au aratat la CNN, si deja e certitudine.
Deci mai avem maxim  o luna... :worthy:  :w00t:  :lol:

#16
tomane

tomane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 05.01.2007

View Postbogdy68, on 18th March 2010, 21:48, said:

Deci mai avem maxim  o luna... :worthy:  :w00t:  :lol:
Posibil de 1 aprilie ?

#17
catalin1200

catalin1200

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 89
  • Înscris: 25.12.2009
yo cred ca asta cu aprilie 2010 e rahat pe bat.....pai daca chiar it's true ar trebui lumea sa intre in panica

#18
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Se mai spunea ca se va vedea din emisfera sudica prin aprilie 2009. Si nimic.
Este de fapt a 12-a, si are acea orbita f eliptica, pina la un an lumina distanta. Cred ca e doar un calcul gresit. Sau s-ar putea sa fi disparut de pe orbita sau sa se fi dezintegrat in una din intrarile din trecut intre planete.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate