Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Planeta X

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Numa' sa nu fie X-Men pe ea .

#20
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
In aprilie nu are voie. Nu, nu... doi colegi de clasa au zilele de nastere in aprilie, deci nu!

#21
xGrimReaperx

xGrimReaperx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 24.03.2010
Nu cred in nicio planeta, doar in niste schimbari majore ale pamantului.

#22
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View Postbriigii, on 18th March 2010, 19:47, said:

Adevarul e ca NASA , HUBBLE au descoperit planeta aia, si i-au calculat traiectoria si intr-adevar pare-se ca se va intersecta cu a Pamantului undeva prin aprilie 2010. Chiar alaltaieri au aratat la CNN, si deja e certitudine.
S-ar putea sa vina in timpul sesiunii...asa ca sa nu mor cu restante  :notangel:

Acu serios...e bullshit,nu exista asa ceva.nu va intra in Terra,nu vom muri in aprilie 2010,si nici in decembrie 2012.

#23
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Iete ca e aprilie si ioc planeta.

#24
jijiel2002

jijiel2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.06.2005

View Postbriigii, on 18th March 2010, 20:47, said:

Adevarul e ca NASA , HUBBLE au descoperit planeta aia, si i-au calculat traiectoria si intr-adevar pare-se ca se va intersecta cu a Pamantului undeva prin aprilie 2010. Chiar alaltaieri au aratat la CNN, si deja e certitudine.

E 4 mai si nimic.

Planete neserioase domle ...

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbriigii, on 18th March 2010, 20:47, said:

Adevarul e ca NASA , HUBBLE au descoperit planeta aia, si i-au calculat traiectoria si intr-adevar pare-se ca se va intersecta cu a Pamantului undeva prin aprilie 2010. Chiar alaltaieri au aratat la CNN, si deja e certitudine.

:thumbup:

#26
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
În concluzie, adevărul este că teoria conspirației privind Planeta X este total greșită, iar teoria privind cometa ce va lovi Pământul în 2012 este la fel de greșită. Șansele ca o planetă să intre în Sistemul nostru Solar în 2012, sau să interacționeze cu acesta, sunt aceleași ca și șansele unui impact al Pământului cu o cometă, adică nici una. Utilizarea științei moderne de către susținătorii teoriei conspirației în scopul de a-și susține teoriile într-un mod nu tocmai logic și corect, este un lucru iresponsabil și poate chiar destructiv.

pentru tot articolul aici

#27
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Nimic, nimic. S-o fi ratacit pe drum.....

#28
freekidro

freekidro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 22.09.2007

View Postbriigii, on 18th March 2010, 19:47, said:

Adevarul e ca NASA , HUBBLE au descoperit planeta aia, si i-au calculat traiectoria si intr-adevar pare-se ca se va intersecta cu a Pamantului undeva prin aprilie 2010. Chiar alaltaieri au aratat la CNN, si deja e certitudine.
Am intrat anul trecut pe site la NASA, poate s-a mai schimbat de atunci, și are o rubrică unde le adresezi întrebări și ei îți vor răspunde. Ei bine, cineva a întrebat despre Planeta X alias Nibiru, iar cei de la NASA i-au răspuns că încă nu au descoperit această planetă. Ce vă scriu mai departe este de pe site-ul  NASA:

Question

What is Planet Nibiru/Eris ? Is it going to flyby Earth in 2012 ? Are we going to survive the flyby ?

You seem to have fallen for the "Nibiru hoax". Eris is a dwarf planet in the outer solar system, a bit larger than Pluto, discovered in 2003 (see Wikipedia article at http://en.wikipedia....(dwarf_planet)). Nibiru does not exist; it is a hoax, and certainly it has nothing to do with Eris. Wikipedia summarizes nicely: "There are a number of planets or planetary bodies whose existence is not supported by scientific evidence, but which are occasionally believed to exist by pseudoscientists, conspiracy theorists or certain religious groups". Neither Eris nor Nibiru will flyby Earth in 2012 or any other time. David Morrison
NAI Senior Scientist
January 22, 2008

OK, este din 2008 dar dacă nu au descoperit-o atunci nu cred o au descoperit-o acum.

#29
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View PostNASTYPRIMUL, on 6th May 2010, 03:52, said:

Nimic, nimic. S-o fi ratacit pe drum.....
Sa nu cumva sa intre in gaura neagra din centrul galaxiei sa vina impreuna in tandem sa ne ia pe sus.

Secu da raportul:
este 12 mai 2010,afara e frumos,nici urma de planeta. :thumbdown:

#30
ironia_sortii

ironia_sortii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 11.05.2010
alta manipulare tampita...planeta X a lui peste prajit....in fine...sunt asa scarbit de toate teoriile astea new age.....

#31
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

View PostSecuristu, on 11th May 2010, 23:45, said:

Sa nu cumva sa intre in gaura neagra din centrul galaxiei sa vina impreuna in tandem sa ne ia pe sus.

Secu da raportul:
este 12 mai 2010,afara e frumos,nici urma de planeta. :thumbdown:

eu cred ca planeta, cand a plecat de la ea de acasa, a uitat sa isi ia GPS-u' ... io zic ca inca bajbaie prin imprejurini, ne cauta inca ... si ne va gasiiiiiii

#32
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
Eu cred ca a furat-o cineva.

#33
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Este joi,27 mai 2010...cerul e senin,nici urma de planeta,ce este acolo o pasare???un avion???nu este o punga de plastic luata de vant...


Pancarta cu " X hit first here" este aruncata...daca vedeti pe cineva cu un scris mare pe el:"Eu imi astept planeta",leave him alone....

#34
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

View Postcatalin1200, on 14th March 2010, 13:00, said:

ce credeti despre asa numita planeta X despre care se spune ca va aduce sfarsitul Pamantului in 2012? :huh:
/facedesk :deadtongue:

View Postbriigii, on 18th March 2010, 20:47, said:

Adevarul e ca NASA , HUBBLE au descoperit planeta aia, si i-au calculat traiectoria si intr-adevar pare-se ca se va intersecta cu a Pamantului undeva prin aprilie 2010. Chiar alaltaieri au aratat la CNN, si deja e certitudine.
mai ne loveste ceva anul asta, ca de prostii am fost loviti destul???

Edited by errai, 06 June 2010 - 10:12.


#35
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Ma si cind o apare. Asta ca sa nu se raceasca topicul. :naughty:

#36
torreadore9

torreadore9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 18.06.2010
ce-as vrea sa-i loveasca "Nibiru" pe toti cei care cred in astfel de chestii!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate